Divnosvět

• USA Strange World (více)

Celovečerní snímek Divnosvět představuje legendární průzkumnickou rodinu Cladových, kteří se snaží proletět skrz neprobádaný, zrádný a především divný svět. Doprovází je barvitá posádka obří vzducholodi, rošťácký tvor přezdívaný Flek a třínohý pes. Společně musí čelit nejen neznámému prostředí, ale i mnoha prapodivným a všežravým tvorům. Původní animovaná laskavá komedie inspirovaná klasickými dobrodružnými příběhy mapuje vztah tří generací rodiny Cladových, které musí vyřešit vzájemné neshody a společně překonat nástrahy nádherného, avšak i velmi nebezpečného Divnosvěta. (Falcon)

rublik05

Studio Disney už delší dobu trochu stagnuje, málokdy dokáže přijít s fakt dobrým animákem, poslední dobou většinou točí spíše průměrnější počiny, vhodné především na platformu Disney+. Divnosvět se sice promítal v kinech, já si ho však prozíravě pustil až o měsíc později na již zmíněné streamovací platformě, a dobře jsem udělal. Vizuál je tradičně povedený, prostředí se mi vcelku líbilo, postavy taktéž ujdou. Horší je to už s příběhem. Tomu chybí tolik potřebný humor, v určitých chvílích se zbytečně moc tlačí na pilu, nepřinese prakticky nic nového, korektnost z něj stříká na všechny strany. Není mi moc jasné, pro koho Disney tyhle animáky točí. Kdo je vlastně ta cílovka. 4/10. ()

ScarPoul

Príde mi to rovnako smiešne, ako keby niekto kritizoval Pokémon. Strange World je do určitej miery bizár, ale je svojim prevedením funkčný. Mix Asimova, Pratchetta a paperbackových dobrodružstiev s prímesou Indiana Jonesa nemusí sadnúť každému, kvôli svojej výraznej Woke politike, ALE ako metafora na našu planétu s veľmi silnou ekotématikov mi to fungovalo. Nevadila mi tam neprítomnosť antagonistu ani medzirasové vzťahy a ani teplý chalan, hoci jeho línia s druhým chalanom bola pre príbeh zbytočná. Rovnako by tomu tak bolo, aj keby objekt jeho záujmu bolo dievča. Film neprináša po príbehovej stránke nič invenčné, v čom je ale invenčný je zobrazenie premysleného ekosystému, kde sme s priateľkou s veľkou chuťou hľadali paralely ku skutočným funkciám tela. Dokonalá utópia s trošku kostrbatými vzťahovými vyústeniami, kde ale pútavosť sveta a akčnosť scén, pôsobili veľmi osviežujúco. Mne sa to páčilo. ()

Vironey odpad!

Je mi líto dnešních dětí. Ve škole je agresivně indoktrinují šosáckým socialismem, solidárně všechny přibržďují k tomu nejslabšímu ve třídě (inkluze), vysvětlují jim, jak si vyrobit poruchu osobnosti (LGBT, gender) a už je ani neučí pořádně psát. Doma si místo trávení času s rodiči nechají vymývat mozečky telefonama/tabletama/laptopama/libovolným rakovinotvorným zářičem. Už jen ten fakt, že většina dětí si umí na telefonu zapnout hru dřív než umí číst, je podle mě dost alarmující. A do týhle mizérie jim pustíte tuhle naprostou a odpornou kokotinu, která jim zlikviduje i ty poslední dva neurony, který jim z odvařených mozečků ještě zbývají. Tady jim zábavnou a vybarvičkovanou formou vysvětlí, že mezirasové křížení je povinné, že homosexualita je stejně běžná jako heterosexualita - ba co víc, je lepší!, že kluci jsou zženštilý sračky (kromě gayů pochopitelně) a holky jsou ty nesilnější a nejschopnější. Ukáží jim, že jediná skutečně chlapská postava je zpátečnický xenofob a inherentní zlo soudobého patriarchátu, které je třeba zničit (nebo převychovat) a že ty hordy, který na nás útočí, jsou vlastně jen nepochopená jiná kultura (tady jakože imunitní systém), a tudíž jim musíme odpustit, nastavit druhou tvář a pomoct jim zničit to, co nám celou tu dobu tady pomáhalo prosperovat (protože to je metaforicky, ve filmu doslovně, rakovina). Divnosvět zde nabývá více významů. Hnus a bída, která by měla být trestná. ()

Larrysbride

V Disneyovce se objeví jeden kluk, co je na kluky a ČSFD z toho dělá odpad, LOL. Příjemná, dobrodružná podívaná o rodině, rodinných očekáváních a o tom, jak bychom se měli chovat ke světu, ve kterém žijeme. Zcela očividně zpráva, která většině zde komentujících přešla úplně přes hlavu jako Draxovi metafory... ()

Mr.Ward

Jděte do 💩!!! Zastánci tradiční rodiny mají problém, protože hlavní postavy jsou: táta běloch - to je samozřejmě v pořádku, ale teď to začne - máma tmavší, syn gay, a ještě ke všemu mají handicapovaného (tří nohého) psa. Jednomu by z toho rupla cévka v hlavě. Ne, teď vážně. Lidi by se měli probudit. Je 21.století a i takové rodiny jsou. Takový lidé jsou. A že se to konečně ukazuje i ve filmech a seriálech? No hurá. Víte co bych já dal za to, kdybych jako malej viděl v Disneyho pohádce (nebo kdekoliv) že to, že se mi líbí kluci, je v pohodě? Ty vole!! Vzpamatujte se. Bylo to tam hezky podáno (jen že se mu líbí jeden kamarád) a ani se nějak nerozmazávalo a bralo se to jako obyčejná věc. Tak co je za problém? To děti z “tradičních rodin” nemůžou vědět, že kluk může mít rád kluka a holka holku? To je to první, co byste je měli učit. Toleranci k lidem. Toleranci k lásce. Hotovo. ()

• Se sedmi hlasovými herci jde o nejmenší hlavní herecké obsazení v dosavadních disneyovkách. (Claw)
  • Rodinný trojnohý pes nebol pôvodne súčasťou príbehu. Radu zahrnúť takúto postavu dostal pracovný tím od legendárneho scenáristu Burnyho Mattinsona. (Arsenal83)