Po jednom ze svých typicky rázných zásahů je inspektor sanfranciské policie Harry Callahan přeložen z oddělení vražd do personálního. Na scéně se však objeví pětičlenné komando vyhozeného vojáka Bobbyho, které přepadne armádní sklad a odcizí zbraně, dynamit, a dokonce i rakety. Jsou sice překvapeni inspektorem DiGeorgiem a jeho kolegou, v přestřelce však oba policisty smrtelně postřelí a zmizí. Harry se v nemocnici dozví od umírajícího přítele DiGeorgia důležitou informaci, než ji však stačí využít, vrazi se sami ozvou. Ohrožují město ukradeným arzenálem a požadují milion dolarů výkupného. Je čas, aby Drsný Harry znovu vyrazil do akce. (TV Nova)

Skip

Harry Callahan je skvělý, ale v tomto filmu bohužel neměl moc dobrého protivníka. Také mi moc neseděla jeho parťačka. Ovšem Harryho hlášky nemají chybu a ta jeho čtyřiačtyřicítka, to je prostě super dělo. ()

Colonist

Oproti výborným prvním dvěma dílům byl pro mě Enforcer studenou sprchou. Tohle se nepovedlo. Harry je sice pořád frajer a hází solidní hlášky, ale zároveň je taky tou jedinou věcí, která drží tenhle film nad vodou. Scénář je mizerný, hudba nepovedená (však ji v tomhle dílu dělal někdo jiný), kromě Eastwooda tu všichni předvádí výkony jak z toho nejblbějšího béčka a režijně to také není moc zvládnuté. Povedené momenty se tu najdou ("Dám jim auto", finále), ale na to, že je film oproti Magnum Force o celou půl hodinu kratší, jsem se místy strašně nudil. O napětí předešlých dílů si tenhle film může nechat zdát. První dva díly s radostí zařadím do své filmotéky, tento s radostí vynechám...Docela slabé tři hvězdičky. ()

radektejkal

Hodnotil jsem to jako film, nikoli jako pozadí pro louskání vlašských ořechů. V druhém případě bych hodnotil spíš hudbu a dal hvězdu navíc. ()

Martin741

Treti diel o drsnom policajtovi Harry Callahanovi je opat slabsi ako predchadzajuce dva diely. Scenar je slaby a predvidatelny, reziserskej stolicky sa zmocnil zas novy reziser, tentokrat James Fargo, ktory nema reziserske schopnosti Dona Siegla a Ted Posta. K tomu vsetkemu Callahan uz nie je sam, ale dostal partaka, teda vlastne partacku Tyne Daly. A este jedna zmena tu je, pokial jednicka a dvojka boli kriminalky/detektivky, Nasilnik je cistokrvny akcnak. S nahanackou po strechach a finalnou prestrelkou, k akcnemu nadychu filmu pomaha aj dost drsna autonahanacka. Drsny Harry uz taktiez nehlaskuje tak, ako mal v dobrom zvyku v jednicke, pripadne dvojke. To vsak vyvazuje zaverecna scena. Napriek vsetkym nedostatkom stale kvalitna nadpriemerna podivana : 86 % ()

Jino

Násilník mě svojí zápletkou neohromil, spíše mírně zklamal - stereotypní záležitost na téma Harry Callahan versus výše postavený policista a jeho nesnášenlivost vůči Harryho destruktivní povaze versus zločinec/zločinci. Naštěstí je tady opět ten starý hláškující drsňák Harry - tak jak ho mám ostatně rád. Nový parťák v sukních byla příjemná inovace. 75% ()

starbrejkr

Zatím pro mě asi nejlepší Dirty Harry. Jestliže u dvojky jsem si stěžoval na absenci syrovosti prvního dílu, tak ve trojce se dočkáme jejího návratu v plné parádě. Harry je drsnější než kdy předtím a právě kombinace syrovosti a humorných hlášek je kořením filmu. Chvílema mě štvalo vložení ženskýho prvku do děje, což ale naprosto vykompenzoval hořký konec. ()

bourec

Je neuvěřitelný,jak si to drží ůroveń.Ale pro některý už to sestupnou tendenci má,zřejmě že už toho bylo dost.Pro mě ale málo.100%. ()

agathon

Njn, opět ut máme to, co mě vrtá hlavou v souvislosti s celou sérií a vůbec celým jedním proudem hollywoodské kinematografie sedmdesátých let. Ti "chuligáni" se tu pořád řeší s bouchačkou v ruce, právo a zákon zbraně je tím jediným, co na semeniště zločinu a tu "bandu feťáků" platí. Je to docela zábavné, svižně natočené a ze strany - v tomto případě - C. E. a Tyne Dalyové i perfektně zahrané, ale pořád je to idelogicky hdoně na hraně a rozhodně se to nemá brát moc vážně. ()

Juto

Vzhľadom na to, že ide o tretí film v sérii, je stále dosť pôsobivé, aká svieža je hlavná postava aj film. Myslím, že je spravodlivé povedať, že príbeh je béčkový, ale stále je veľmi efektívny a určite dosť dobrý na to, aby udržal vašu pozornosť od začiatku do konca a samozrejme je tam aj niekoľko zvratov. Tento tretí film dáva Harrymu partnerku, čo umožňuje rôzne sexistické scény, ktoré môžu fungovať len vo filme z tejto éry. Odlišné pohlavie skutočne dodáva filmu dosť, pretože vyvoláva viac humor. 7/10 ()

majo25

Určite slabší ako prvé dva filmy, stále si však drží latku kvality a zaujímavosti. Akcie už nebolo toľko, aj keď záver dobiehal zameškané, viac tu však bolo cynického humoru. Ženská v podobe policajného inšpektora je rovnaká blbosť ako postava parťáčky (akýsi pokus o ozvláštenie, ktorý však ako-inak nevyšiel) v tomto filme, k čomu Harrymu musím dať iba za pravdu. No a tá hnusná jazzová hudba ako podmas pod všetkými akčnými scénami - bŕŕŕ. ()

dr.fish

Do policejních složek vstoupil nový fenomén- ženy. A jedna byla přidělena Harrymu jako parťák. Z toho vzniklo spousta tehdy určitě velmi humorných dialogů, evidentně ta tehdejší emancipace vzbuzovala shovívavý úsměv. Nikdo netušil, že žen u policie bude brzy jako máku. No a padouši jsou tentokrát opravdu fanatici, zabíjejí každého na potkání. Už opravdu nezbývá nikdo jiný než Harry, jen ten je může zastavit. 80% ()

TomPrusik1

Harryho Callahana jsem si celkem oblíbil a to se potvrdilo i dalším pokračování. Nejde ani tak o příběh, ten je jako vždy banální a celkem předvídatelný, ale o Clinta Eastwooda. Hned od začátku ukáže svoje nemilosrdné způsoby, jak se vypořádat se zločinem. Jako v každém dílu má Harry potyčky nejen se zločinci, ale spíše s vedením, kterému se nelíbí jeho netradiční způsoby. Ke konci ale, Harry trochu ztrácí na vtipu a nasazuje serióznější tvář, která mu tolik nesedí. Pokud od toho ale neočekáváte hluboký příběh, ale chcete jen tak něco na odlehčenou, je Násilník ideální volbou (stejně jako ostatní Callahanovky). Zkrátka je to poctivý, svižný, akční film, který umí pobavit i po 45 letech. A to se cení. 8/10 ()

andrii

Zločiny zatarasí klíny. Jedinec. Ocelový kabátec, i pohled. Neprůstřelný, od jistých dob. Zákonitě, jistí ho tvrdý džob, jako betonová zeď. Děs se, městský terore. Osobitě nabitého, odvetného komentáře, kulometné (ti)ráže. ()

otík

Kvalitní kriminálka s drsným Harry Callahanem, tentokrát však při pátrání po teroristech malinko ztratil dech a odvedl dobrou, ne však excelentní práci. Clint Eastwood potřetí jako Dirty Harry však opět nezklamal. ()

vesper001

Začátek třetího pokračování sanfranciských kousků Dirty Harryho Callahana vypadá slibně, a o to větší je zklamání z dalšího vývoje událostí. Jakmile totiž do děje vplyne protivná inspektorka a k honičce po střechách spustí džezík (Jerry Fielding na rozdíl od Lalo Schifrina neví, kdy má držet… orchestr), napětí sbalí kufry a divákovi nezbývá, než se sem tam zasmát vydařené hlášce, anebo se kochat pohledem na to, jak Clint Eastwood cení zuby a výhružně posiluje čelistní svalstvo. Verdikt: na můj vkus moc ženských a na Drsného Harryho málo drsné. ()

Radiq

Násilník, Neúprosný i Vykonavatel jsou docela stupidní české názvy, i když sám nevím, jak bych to nejlépe pojmenoval. Asi bych nechal Enforcer, zní to víc dirtyharrově. Jinak tenhle díl smrdí ženskou emancipací, ale jak víme: Eman Cipace je bratrem Karla Cipace. Tohleto prosazování žen v povoláních spíš typických pro muže, to se točí asi už jen tak ze setrvačnosti... i když někde to muselo začít a tohle je jedna z těch původních stop. Celkem špatná ale. Líbilo se mi, jak ji Harry fakoval a nesral se s ní, i když byla dost blbá a nesympatická. Pak samozřejmě otočil a přestřelka na Alcatrazu bylo takové nijaké vyvrcholení. Zatím nejslabší Harry. ()