Na Středozápadě USA už mnoho dní nepřetržitě prší. Nejvíce je postiženo městečko Huntinburg, které už je pod vodou. Téměř všichni místní obyvatelé jsou převezeni do bezpečí, a přesto se v městečku pod vodou odehrává velké drama: Tom, který je řidičem auta pro transport peněz, se snaží zachránit tři miliony dolarů z místní banky. Na balík peněz si ale dělá zálusk skupina gangsterů v čele s Jimem. Nepřetržitý liják dramaticky ztěžuje situaci na obou stranách... (oficiální text distributora)

Nšoči

Čekala jsem katastrofický film, ale jaké bylo mé překvapení, že jde o klasický akční snímek, ovšem zvláštní zejména zasazením do netradičního prostředí a to do povodní zpola zatopeného městečka. Hrdina Tom (Christian Slater) i zloději se prohánějí na lodích a vodních skútrech a pálí na sebe ostošest. Atmosféru podtrhuje neustálý déšť a hrozící protržení hráze, snímek nepostrádá dávku humoru a množství zvratů. ()

J-o-k-e-r

Akční jízda s prvky katastrofického filmu. Boj o velké peníze mezi několika stranami a na pozadí neustále se zvyšující hladina vody. Slušně odvedená práce se spoustou povedených scén. Hereckému obsazení dominují M. Freeman a Ch. Slater, který po Operaci Zlomený šíp dokazuje, že podobné role mu sedí. ()

GOREGASM

Od Hard Rain nic extra nečekáte a ejhle, nuda rozhodně nehrozí. Právě nepolevující tempo v duchu nekonečně bičujícího deště, který provází celý film, drží napětí po celou stopáž. A přestože tady kromě Morgana Freemana o klasa herce nezavadíte, velmi dobrý dojem z dynamického kusu to nekazí. Naopak, kupříkladu Randy Quaid je ve své zlé roli funny as hell. Rejža Salomon z námětu krom hektolitrů vody vypotil skutečně zábavný light katastrofický thriller, ve kterém sice nikomu není zima, ačkoliv je průtrž mračen drtí ze všech stran, ale s přimhouřením obou očí mu tuto nelogičnost ochotně promíjím. 70% ()

-bad-mad-wolf-

Překvapivě dobrá akčňárna v neotřelém prostředí zaplaveného města. Napětí je permanentně udržováno na slušné úrovni několika zvraty i určitou vynalézavostí (scéna se zábradlím je skvělá), voda není jen plochou pro radovánky na člunech a skútrech ale postupem času postavám skutečně hezky zatápí, a pokud se už někdo pokouší o vtip... docela se to daří, čehož si cením. Dobrá povodňová střílečka. ()

Davies182

Už od doby své premiéry pro mě Povodeň vždy reprezentovala etalon dobrodružného thrilleru, jak jsem je měl v devadesátkách nejradši, a kdy pro mě žánr podobných béčkových výplachů vlastně znamenal celý svět. Tenkrát jsem ještě neujížděl na artových dramatech, a po hororových sci-fi (Vetřelec, Terminátor, Věc) se holt právě podobné zábavné rychlokvašky staly tím, co mi v dětství na filmové kultuře nejvíce učarovalo. Když to přeženu, tak právě láska k těmto guilty pleasure nejspíš formovala můj již navždy vřelý vztah k marvelovkám. ()

• Píseň "Flood" křesťanské rockové skupiny Jars of Clay, která se ve filmu objevila, vyzvedla skupinu do hlavního proudu hudební scény. (Terva)
  • Film se měl původně jmenovat Flood. (Terva)