Neapolský policista Rizzo přezdívaný Velká noha právě úspěšně dořešil případ v Johannesburgu, kde poněkud razantnějším způsobem převychoval překupníky a pašeráky narkotik. Po dobře odvedené práci si chtěl trochu odpočinout, ale místo toho se musí okamžitě pustit do dalšího případu. Tentokrát se vydává po stopách vrahů mladého Araba Omara Hakima a současně únosců, kteří se zmocnili botanika Cerulla. Ten se nechal jen pár dní před únosem slyšet, že objevil brouka, s jehož pomocí bude možno odhalit dosud skryté prameny nafty. Během vyšetřování Rizzo zjistí, že v únosu má prsty známý podvodník přezdívaný Švéd, který se právě chystá do Káhiry. Na takovém výletě Rizzo samozřejmě nesmí chybět _ k velké radosti Švéda, jenž o hromotlukovu přítomnost ani trochu nestojí. Ale ani policista to nemá jednoduché. Cestou se musí vyrovnat nejen s přítomností horlivého kolegy Caputa a černouška Boda, ale také s řadou vražedných útoků, které proti němu a jeho přátelům podnikají muži v hnědých burnusech a červených turbanech. Rizzova cesta plná rvaček, honiček a pěstních soubojů vede až k původci všeho zla, zrádnému Zakarovi, jenž se chce zmocnit profesorova tajemství a pak se zbavit všech svědků... (oficiální text distributora)

dobso

Bud Spencer so svojími filmami nedosahuje také kvality, ako spoločné s Terencom, ale tento jeden sa naozaj dál ()

hemul

Komisar Rizzo bol moj hrdina. To znamena, ze som tuzil byt ako on. Na filmy s nim som chodil do kina ako maly chlapec a pacia sa mi dodnes. Dodnes je to moj hrdina. Sterilny a nudny Bond mu nesiaha ani po clenky. Do oci mu je vidiet malokedy, ma ich neustale prizmurene, napriek tomu mu clovek doveruje. Bonus je fantasticka muzika bratov de Angelisovcov. Zvlastne, filmova hudba je taka nenapadna . Keby take skladby vydali napriklad Pink Floyd na svojich vtedajsich albumoch, boli by to iste hity. Vo filmoch je ta hudba taka samozrejema a preto nedocenena. Bonus dva, jeden z mala dabinbgov R. Hrusinskeho, a presny. ()

Untentrauer

Bud není kdo ví jaký herec a v tomto filmu to nijak nevyvrací. Ovšem ta aura, která z něj čiší je zde přímo cítit. Tato role mu sedí a možná to je proto, že prostě jen hraje sám sebe. Mám ten film moc rád, kvůli Budovi a kvůli té atmosféře a věřte nebo ne i ta hudba se mi líbí. ()

Bozvav

Film mého dětství. Velká noha, Bodo a lehce natvrdlý Kaputo jsou zárukou skvělé zábavy. Je to naivní, lehce nablblé, ale mne to děsně baví. ()

zelda82

Ja mam Buda Spencera rad, ale samotnemu mu to proste moc neslape. A priblbly sidekick a maly cernousek Terence Hilla opravdu nezastoupi, i kdyby se na hlavu staveli.... ()

sadlokan

Kdyby tam byl Dominic Barto,dam i čtyři..Zvláštní je,že tady se dá,tedy nachvilku,B.S. ještě zpacifikovat,kdežto posléze,když vypadá asi tak nebezpečně jako kredenc,nebo já,už je neporazitelnej! ()

MickeyStuma

Čtvrté dobrodružství opět zavede komisaře Rizza do Afriky, tentokrát však do slunného Egypta. Caputo a malý Bobo ho samozřejmě doprovází, a starají se o humorné vložky. Detektivní příběh je propracovaný a vyprávěný přirozeným odpočinkovým tempem. A protože se jedná o Buda Spencera, nemůžou chybět u něj typické rvačky a jeho legendární kladivo. Bohužel, se stále přibývající tělesnou váhou se viditelně stává poněkud neohrabaný, což krapet kazí zábavu. Veškerá očekávání však nezklame a tak opět máme snímek plný akce a zábavy, která rozhodně nestárne. ()

TostTom

Čtvrtý a poslední díl skvělé komediální krimi série s komisařem Rizzem opět nezklamal. Tentokrát se Rizzo vydává do Egypta řešit další případ a bere sebou Kaputa, který filmu opravdu přidává svou hloupostí a převleky a malého Boda, které už známé z předchozích dílů. A k tomu všemu se nám přidá šílený profesor, který má rád brouky. Za mě opět skvělý film, který skvěle kombinuje akci a skvělý humor a i když možná po kinematografické stránce žádný zázrak, ale já mám pro tyhle filmy prostě slabost, takže jsem víc než spokojen. A musím říct že mě pobavily i scénky s šíleným liliputem a narážky na homosexualitu, tohle by už asi dneska neprošlo. ()

dalziel

"Naj coolovejšia vec" mojich detských čias.Videné v kine 3x(zasebou) ....v jeden nedeľný deň niekedy v roku 1984.To bola ale sila.Tá biela košela Buda Spencera svietila na plátne do modra ako meč Luka Skywalkra....skrátka paráda. ()

P. J. D.

Bud Spencer je v tomto filmu stejně skvělý, jako v každém jiném, kde hraje. Opět je to ten tichý drsňák, který se s nikým a ničím nepáře a každou patálii a problém vyřeší skrze pěsti, proti nimž je každý protivník krátký. Tady v podstatě ani není nutné popisovat ostatní složky, protože se vše točí vlastně kolem osobité postavy Buda, jak ji známe i jinde. Proto film nijak nevyniká a spadá do běného průměru. Tři hvězdy. ()

HawkeyP

Jeden z nejlepších filmů Buda Spencera. Možná nejpodařenější "díl" série o komisaři Rizzovi. Výborný je i Enzo Cannavale jako strážmistr Caputo. ()

rublik05

Poslední a zároveň taky asi nejlepší snímek z celé série filmů s komisařem Rizzem v hlavní roli. Filmařům se konečně podařilo dát dohromady vtipnou komedii, kterou zde zastupuje zejména neskutečně vtipné duo Caputo/Bodo a tu vážnější stránku filmu, kterou zastupuje právě zmíněný Bud Spencer coby komisař Rizzo. Svižná krimi/komedie s nádhernou atmosférou, tentokrát z horkého písečného Egypta, nabízí skvělý příběh plný legendárních pěstních soubojů a povedených hlášek, ale také vražd, výbuchů a přestřelek. Pro mě osobně je tohle asi nejlepší sólo film Buda Spencera vůbec. Filmu nemám absolutně co vytknout, ve svém žánru je to perfektní záležitost, u které se člověk skvěle odreaguje a i po tolika letech má divákovi stále co nabídnout. 10/10. ()