Snímek Bez dozoru překypuje elánem, oslnivými tanečními čísly a elektrizující hudbou. Znázorňuje nadčasový souboj mezi nevinným potěšením a přísnou morálkou. Přestěhování z Chicaga na vesnickou periférii, kde je místním knězem zakázáno hrát rockovou muziku a tancovat, znamená pro mladého Rena (Kevin Bacon) doslova šok. Jelikož už ale poznal svět, nehodlá se s bigotností a zapšklostí nového maloměstského domova jen tak smířit. V boji za svobodu vyjádření a vyznání se k němu připojí mnoho nových přátel... (HBO GO)

iXtr3m3

Kto by to bol do Kevina povedal? Inak nie zlé, ale nové spracovanie sa mi páčilo viac a vôbec to nie je vekom, xkrát ocením lepšie geniálne 80tky ako nové filmy... :) ()

Hopper

Hudba 80-tych rokov, bože ako sme to vtedy žrali... Grease, Flashdance, Footloose - dnes to už vyzerá ináč. ()

glamgirl

Pomerne nudný príbeh jedného rebela, ktorý si musí vybaviť účty s celým mestom vymytých mozgov (a je zrejmé, ako to dopadne), občas v pomerne drsnom prevedení. Svetlé momenty: Ren a jeho kravata, „súboj“ na traktoroch, Renov naštvaný tanec (pekne ho paroduje Brett z Flight of the Conchords) a piesne, na ktorých niečo je. ()

Matli

Nebýt Strážců galaxie, tak jsem tento film neviděl:-) Ale jinak celkem příjemné pokoukání na 30 let starý film, který není tak špatný. Hodně mladej Kevin Bacon, Sarah Jessica Parker a hlavně John Lithgow, kterého neznám jinak než jako Trinity Killer z Dextra :-) Písničky chytlavý a toho tance tam zase tolik není, naštěstí. 58% ()

Wolvie

Mnohem slabší a vyčpělejší než Pomáda,ale oproti jiným tanečním hitům 70. a 80. let typu Flashdance nebo horečka sobotní noci dokáže Footloose zabavit i dnes.Navíc,John Lithgow je zcela bez nadsázky boží. ()

AnanAss

Mladej Kevin Bacon přijíždí z velkoměsta do zapadákova, kde je nucen čelit striktním pravidlům dospělých a zákazu jakéhokoliv tance. A jelikož rokenrol je hudba Ďáblova, čeká floutka s rozcuchaným účesem trnitá cesta přesvědčit místní pánbíčkáře k znovuobnovení poslechu hudby a vlnění boků do tanečních rytmů. Podaří se mu to? Dokáže získat srdce pastorovy rebelující dcery? Zvládne se začlenit mezi zdejší venkovské balíky? Mám tyhle staré středoškolské kousky rád… i přestože je tady ten rokenrol více šmrncnutý do popu. Zamrzí proto docela odfláknuté finále, protože hodinku to šlape dobře. No, a když už se v Pomádě mládež vyzývala na duely v kadilacích, tak ani zde nesmí podobné souboje chybět. Jen ty nablýskané kadilaky nahradily rezavé traktory. ■ AnanAss‘s Score: 5/10 ■ ()

helloween93

“Throwback Thursday #87” - Footloose je v USA naprostá klasika, kde je konflikt náboženského konzervatismu proti liberálnímu mládí, které chce tančit. Film zkultovněl kvůli několika aspektům, prvním z nich je asi nejnabitější soundtrack z 80’s filmů, druhým aspektem je náboženská agitka, která filmem prostupuje, na to se v USA vždy slyšelo. Ale hlavně jde o průlomový snímek Kevina Bacona, ze kterého udělal režisér Herbert Ross přes noc hvězdu. I ten konflikt venkovského konzervatismu proti velkoměstskému způsobu života je jeden ze zajímavých motivů. Ale pod těmito motivy samozřejmě je limonáda pro teenagery. Shlédnuto na HBO Max. 3* ()

dalziel

Hrozná sračka.Tak afektované herecké výkony sa len tak nevidia.Film predsatavuje presne to čo na 80-tych rokoch neznášam.Tento film sa páčil snáď len Star Lordovi. ()

Psycho.R

Taneční klasika, která mě příliš neoslovila. Song má disco grády a Kevin teprve stoupal na vrchol, ale jinak průměr. ()

Bounded

Pro američany asi kultovní záležitost, pro mě ale ne tak zásadní snímek jako třeba Saturday Night Fever. Obsahuje pár zábavných tanečních scén a Kevin Bacon si svoji roli hodného rebela užívá. Těch scén tance je ale na film o něm furt strašně málo. Plus Lori Singer si asi musela při natáčení hojně zavdávat amfetaminu nebo kokainu, protože takhle nezdravě hubenou ženu jsem ve filmu dlouho nepozřel. A když vypadá hlavní herečka hůře než Sarah Jessica Parker, tak to už je co říct. Kdo by taky od koně, čekal, že někdy mohl vypadat žensky. ()

TaNya_

Víc tance, držet se skvělýho soundtracku a míň záběrů v kostele... Tak by ten film byl mnohem lepší. Nicméně Kevin Bacon má charisma a tak z tohohle není ani dneska propadák. ()

wege

Ruku na srdce, kdo to viděl dříve, než viděl Petera Quilla? Po vánočním speciálu jsem měl tu potřebu a zjistil jsem, že jsem to neviděl, ale viděl jsem ten remake z před deseti let. Ten byl tedy věrný, dokonce i šaty měly holky stejné. Ani originál, ani remake není o tanci, je to prostě obyčejný film o mladých lidech, poplatný své době, kde Kevin předvádí něco, co už pak díky bohu nedělal. Lori Singer byla opravdu pěkná, vůbec jsem ji neznal. Ale objektivně, Julianne Hough v remake byla je u mě na žebříčku ještě o pár levelů výše. ()

jokino

Pre mňa, nostalgia 80-tiek - super, skvelá rytmická hudba, Bacon ako tanečník - ok, príjemne som sa bavil.. ()

Dexter666

Nekomplikovaná, avšak príjemná tancovačka s výborným Baconom a Lithgowom... Niektoré štylizácie síce troška amatérske, ale všetko prehlušil nadčasový supersong od Kennyho Logginsa. Pekná letná spomienka... ()

blezg

Ke konci úplně vyschla míza, jinak bych snad dal pět. Ale ta vzpoura proti bigotnosti, víře, kontrole atd. úplně vyčpí. Kevin Bacon ve své jediné pozitivní roli v životě, heheh. ()

LencaN

Docela jsem z Footloose zklamaná. Několikrát jsem už o něm slyšela zmínku, že je to super taneční film. Jenže se tady jaksi tancuje úplně minimálně. To si radši pustím Billyho Elliota, taneční klasiku. Ve skutečnosti tady byla jedna tanečně-gymnastická scéna Kevina Bacona a nutno uznat, že mu to šlo. Pak tu bylo učení tanečních pohybů kamaráda, to byla legrace a závěrečné tancování na plese. Toť vše. Příběh je celkem jasně nalajnovaný. Kluk se přistěhuje na maloměsto, kde je zakázáno tancovat a jinak hřešit. Zakouká se do něj reverendova rebelantská dcera a on se snaží přimět ostatní k uvolnění tamější napjaté atmosféry pomocí tance. Lori Singer měla pěknou tvář, ale jinak mi přišla děsně vychrtlá, propadlý hrudník, kostnatá ramena a žádný zadek. No bez výraznějších ženských křivek jinak řečeno :) jenže mi nesedla ani její role. Mezi těmi auty předvedla takový kousek, že jsem ji měla za pěknou namyšlenou slepici. Oproti tomu Sarah Jessica Parker tady byla kupodivu příjemnější než v jejích pozdějších rolích. Hrála přirozeně a nenuceně. Ze soundtracku mě zaujala akorát známá I need a hero od Bonnie Tyler. ()

Teachman

Námět a zápletka: 8/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 8/10 ... Didaktický potenciál: 7/10 ... Celkový dojem: 8/10. ()