Kaktusový květ

Noční ulice, mladá dívka v noční košili házející do schránky dopis, poté doma naplno pouštějící plynové kohoutky. Jenže zoufalou Toni (Goldie Hawn) zachrání její soused Igor (Rick Lenz) a dozví se, že dívku právě opustil její milenec, ctihodný dr. Julian Winston (Walter Mathau). Své rozhodnutí Julian zdůvodnil tím, že nemůže opustit svou manželku. Problém je ale v tom, že je starý mládenec a jen se potřebuje stále více majetnické Toni zbavit. Když už neví kudy kam, požádá sestru ze své ordinace (Ingrid Bergman), aby v roli jeho choti zaskočila. Řítící se události pak už nelze zastavit. (Robbi)

rawboy

Jednoznačnou hvězdou této komedie je pro mě Ingrid Bergman, sarkastické repliky a úžasná proměna ční nade všechno ostatní. ()

Cannonball

Predvidatelna romanticka komedia, ale s obrovskym mnozstvom dovtipu. Z maleho poctu hercov to pristane kazdemu. Tvorcom sa podarilo udrzat vysoku uroven zabavy vdaka vtipnym rozhovorom. Viem ze film ma skoro 40 rokov ale je usviezujuce vidiet romanticku komediu kde zabava nie je postavena na s trapnujucich scenach. ()

Stanmi

Známý sukničkář Dr. Julian Winston (Walter Mathau) je sice starý mládenec, ale své milence Toni (Goldie Hawn) pověděl, že je ženatý. Nyní by si Toni rád vzal, ta však trvá na tom, že chce poznat jeho manželku, zoufalý Julian nakonec požádá o pomoc zdravotní sestru ze své ordinace Stephanii (Ingrid Bergman)… 60. a 70. léta byla na povedené komedie opravdu bohatá a jedním z klasických filmů té doby je právě Kaktusový květ. Ten úspěšně sází na dva základní pilíře každého dobrého filmu, tím prvním je scénář a tím druhým herecké obsazení. O scénář se postaral zkušený I. A. L. Diamond, který zadaptoval pro velké plátno broadwayskou hru od Abea Burrowse a nadčasový příběh ve, kterém se záletnický zubař dostává do kolotoče lží a záměn, je plný zábavných hlášek, gagů a zvratů, tak jak se na správnou komedii sluší a patří. Nu a co se herců týče, Goldie Hawn za svou roli Toni získala Oscara i Zlatý Glóbus, ale fakt je, že celá trojka Goldie, Walter Mathau a Ingrid Bergma podává naprosto perfektní herecké výkony, které jsou opravdu ozdobou celého filmu. Kaktusový květ je tak pro mě stylovou, příjemnou a především vtipnou komedií, která je krásnou ukázkou poctivě odvedené filmařské práce. ()

`barocco

Konverzacna komedia kde mladucka Toni (Goldie Hawn) zranena laskou k staremu mladencovi dr. Julian Winstonovi (Walter Mathau) si pusta plyn aby napokon po zachraneni susedom Harveyom (Jack Weston) rozohrala spolu so sestrou z ordinacie dr. Juliana (Ingrid Bergman) taky kolotoc svojmu byvalemu milencovi ze sa z toho len tak lahko nespamata...Stara klasika ocenena Oskarom potesi kazdeho milovnika tohto zanru. ()

Ala007

Výborná komedie s výbornými herci. Ingrid Bergmanová ve své snad první komické roli a podle mého skromného názoru i ve své roli životní. Je opravdu veliká škoda, že jí až do Kaktusového květu režiséři obsazovali především do vážných rolí krásných a tajemných žen, protože je skvělá komička. Její šarm a nadhled, s nimiž v plesových šatech, ověšená norkovou štolou a obklopená křepčícími mládežníky, tančí někde v hudebním klubu jsou nezapomenutelné. Ve filmu i na parketu jí navíc zdatně sekundují Walter Mathau jako záletný zubař Julian a Goldie Hawn jako jeho afektovaná mladičká snoubenka Tony. Chytrý scénář, vtipné dialogy a pro mě dokonalý český dabing Jany Dítětové a Václava Vosky - to všechno a především skvělou zábavu nabízí Kaktusový květ. ()

mandella

Geniální romantika, ve které to mezi jednotlivými postavami úžasně jiskří. Celému filmu kraluje dvojice Matthau - Bergman, jejich scény v ordinaci jsou nejlepší. Své si odehrála také mladičká Goldie Hawn. ()

Desmi

Přestože celková situace, v níž se prolhaný dentista nachází, je ve své podstatě vtipná a úsměvná, nepodařilo se z ní ve výsledku vytěžit nic extra. Velmi podobný film v novém hávu je - Zkus mě rozesmát. Ten mohu jedině doporučit. Zápletka je velmi obdobná, ale vtipu a zábavy je tam nesrovnatelně víc, než zde, v kaktusu... ()

zigy

Jak krásně barevné, ale jak někdy k uzoufání nudné....Dabéři Voska s Čočkovou dělají co mohou, ale absenci vtipu nenahradíš....ještě je tak pěkně zamotaná a zajímavá zápletka, takže člověka baví čekat, jak to dopadne. I když nad chováním Goldie Hawn zůstává můj rozum stát..... ()

r007

Jakkoliv si nedovedu představit Goldie a Waltera jako pár, v té záplavě vtipných situací mi to vůbec nevadilo. Myslím, že tento film je hlavně koncertem ingrid Bergmanové. Úžasně napsané dialogy ,divák se nenudí ani vteřinu a dokonce i příběh, ač není moc uvěřitelný, se odvíjí a graduje. Mám ráda klasiku, ale ne každý film z té doby je tak povedený jako tento. Je okouzlující pozorovat změnu Ingrid z ošlivého káčátka na labuť. Je vtipné sledovat reakce Goldie, která nechce ublížit manželce jejího přítele. Nejvtipnější scény jsou pro mě ty, kdy Walter žárlí na svou "manželku ". A nesmím zapomenout na krásnou hudbu, zejména úvodní píseň. ()

Heywood

S neskutečně vtipným českým dabingem a strhující "naivkou" Goldie Hawn nadýchnete dobu, která se už nevrátí. Dobu romantiky, jasných pravidel a nekonečně se opakujícího a stále oblíbeného příběhu lásky, která se na sebe dívá, a přitom se nevidí. A pak se najde. Tohle by se měl pustit každý, kdo si chce zvednout náladu. Má to spád a kdo by čekal, že ten záporák Jack Weston bude opět tak zářit v Hříšném tanci z roku 1987. ()

arpage

Skvělá komedie, která nikdy nenudí- a ty dokonalé hlášky, gesta a pohledy-no prostě jasných 100%. Jen Goldie svou roli zbytečně přehrává. Za to Ingrid je v roli Stefanie nezapomenutelná-jasně v celém filmu dominuje. Tak hřešme znovu s karamelkami a mexickou pumou:) ()

saaaky

Perfektní konverzační komedie, pohodová atmosféra celého filmu dělá z Kaktusového květu nezapomenutelnou část mého kinematografického života. Mladí herci, kteří teprve čekali na vyšvihnutí, krásné scény a přívětivost celého filmu je to, na co se vždy před stiskem ovladače a pohledem na Ingrid Bergman těším :) Perfektní! ()

Spike86

Skvělá komedie s hodně situačními gagy a hláškami. S nadsázkou karikuje motiv "druhé mízy" postupně jak u muže, tak u ženy. Goldie Hawn je dobrá, ale neřekl bych, že to bylo až na Oscara. Víc se mi líbila Ingrid Bergman v jedné půlce jako upjatá sestra a ve druhé odvázaná. 85% ()

demovka

Čím to je, že když se díváte na romantickcou komedii z roku 1969, celou dobu filmu (103min) se velice dobře bavíte a smějete se i nahlas. Naopak když se díváte na romantikcou komedii z nynější doby, vše vám přijde jako klišé a o trapné naprosto vyhrocené momenty není nouze. Přitom na tuto dobrou zábavu jim stačlo prostředí dvou bytů, jedné ordinace a dvou večerních podniků. Gró úspěchu filmu je scénář, jak už to ve starých dobrých filmech bývá. Dále tam vystupuje jen velmi málo osob. Samozřejmě herci jsou hvězdy filmu a dělají čest své profesi. Nejzajímavější je mladinká Goldie Hawn. O čem to tedy je? Shrnutě o tom, jak někdy dlouho lidem trvá než přijdou na to, kdo ke komu patří a kdo ne. Další poučení, které z děje vyplývá je např. že i staré panny se můžou kdykoliv změnit a nebýt z zahození. Nebo že pravda nakonec vždy vyjde najevo. Nebo že je lepší mladý, chudý, upřímný, co pomůže, než starší, zazobaný, ale lhář. ()

Bogrant

Strelená zábavka z čias, kedy sa jej prepáčilo všetko, aj istá dávna naivnosti či panovačnosti, ktoré však v tomto prípade boli zrejme nevyhnutné a náramne zapasovali. Jedna lepšia podpichovacia veta za druhou. Walterovi stačí nemý výraz, Ingrid stále vyzerala a pôsobila dôjstojne a uletená Goldie sa dá zvládnuť. Veľmi dobrá komédia. ()