Kaktusový květ

Noční ulice, mladá dívka v noční košili házející do schránky dopis, poté doma naplno pouštějící plynové kohoutky. Jenže zoufalou Toni (Goldie Hawn) zachrání její soused Igor (Rick Lenz) a dozví se, že dívku právě opustil její milenec, ctihodný dr. Julian Winston (Walter Mathau). Své rozhodnutí Julian zdůvodnil tím, že nemůže opustit svou manželku. Problém je ale v tom, že je starý mládenec a jen se potřebuje stále více majetnické Toni zbavit. Když už neví kudy kam, požádá sestru ze své ordinace (Ingrid Bergman), aby v roli jeho choti zaskočila. Řítící se události pak už nelze zastavit. (Robbi)

evangelik

Skvělej film, ale záplatka málo uvěřitelná. Žádná "normální" žena by se k roli rozvoduchtivé manželky takto nepostavila... Tony po zpackané sebevraždě: Musím brzy ráno do práce. O minutu dál: Budu dlouho spát ()

Kerkk

Tenhle film je dokonalý - dokonalý v tom, že je vtipný i po několikátém zhlédnutí. Všichni herci jsou dobří, ale Ingrid Bergman je prostě nezapomenutelná! ()

jizerinka

Tento film mám moc ráda pro námět i herecké výkony hlavních hrdinů. Četla jsem tady na csfd obsah filmu i obsah zmiňovaný tady v komentáři. Nedalo mi to a hledala jsem v titulkách a jestli jsem koukala správně, tak je zde chybička: Tony nepokukuje po soudedovi HARVEYOVI,ale po IGOROVI SULLIVANOVI-spisovateli, kterého hraje Rick Lenz (www.imdb.com/name/nm0502360/ ).Harvey byl kamarád a pacient zubaře Juliana. ()

luciluci

táto komédia má už vyše 40 rokov, ale človek sa na nej aj dnes skvele nasmeje. Výborná zápletka a sympatické postavy, ktoré majú každá sebe vlastný ostrý jazyk a skvelé hlášky. ()

PORTER44

Průměrná milostná komedie,herecké výkony v pohodě,G.Hawn to moc slušelo ale žádné vtipnější scény u kterých bych se zvlášť zasmál jsem nezaregistroval,W.Matthau jako zubař který se chová jako proutník ale skutečnost je jiná nakonec se to tak zamotá že mu v náručí skončí jiná žena než doufal. ()

Lennier

Skvelá komédia, ktorá je adaptáciou divadelnej hry z Broadway. Komédia je stále aktuálna aj po vyše 50 rokoch. Téma lásky, nevinných klamstiev, ktoré niekedy spôsobia ešte viac chaosu a vynikajúce dialógy sú absolútnym plusom tejto komédie. Režisér Gene Sacks exceluje v tejto skvelej dávke neoplzlého humoru. Pikoškou je aj to, že do filmu dal i svojho syna, ktorý hrá synovca zubárovej sestričky. Hlavné postavy: Zubár - W. Matthau, sestrička Stephanie - I. Bergman, mladučká Toni - G. Hawn (ktorá za túto rolu dostala Oskara), ako aj Igor v osobe Ricka Lenza (ktorý rolu hral práve najprv na javisku a zapáčil sa režisérovi natoľko, že ho chcel aj pre film) sa perfektne dopĺňajú a idú na plnú paru. I. Bergman mala v čase natáčania už po päťdesiatke, predsa však je absolútne okúzľujúca a človek jej od samého začiatku drží palce. Kto má rád slušné komédie, pre toho je tento film doslova povinnou jazdou. ()

honza.g

Humor málem až anglický, v každém případě nezvyklý v kontextu americké produkce poslední 2-3 desítky let. Je to prostě jemné, ale ne komplikované a už vůbec ne šokující. Nevím, jak to dnešní mladá generace ocení, ale mě to potěšilo. Příběh je jednoduchý, předvídatelný, ale ne hloupý. Zapamatovatelné jsou herecké výkony hvězd a kukadla Goldie Hawn. ()