Do Prahy přijíždí slovenský režisér Karpatti (Robert Roth), aby se tam proslavil. Má s sebou všechny věci, v Bratislavě se už nemůže ani ukázat. Mezi tím na střeše pankráckého činžáku Hrubeš (Jan Budař) s Marešem (Richard Krajčo) plivou ze sedmnáctého patra, plánují být významnými filmovými pracovníky a touží po lásce. Pak Marešovi umře babička, Hrubeše vyžene tatínek (Miroslav Donutil) z domu a jedenáct smrtelně nemocných pacientů nezemře. Václav Hrubeš se setká s prezidentem Klausem a Josef Mareš si najde děvče, ale za peníze. Na závěr vypne v celé Praze 4 na deset minut proud a Viliam Karpatti dostane cenu na jihlavském festivalu. Celých posledních deset minut filmu prší, letadla se vznášejí nad Prahou jak fantomy. (oficiální text distributora)

gu-staff

Vlastně nevim, co napsat. Asi to budu muset nechat na druhý kolo. Zatim dám neutrální tři, protože film to rozhodně není špatnej, jenom trochu trpí délkou, občas trapnými (a opakujícími se) dialogy, ale Krajčo s Budařem jsou prima, šlape jim to. Slovenský režisér je na zabití. To je postava, která mi přišla úplně zbytečná. ()

C.lementine

Tento film můžeme považovat za jedinečný už jen proto, že je to dílo divadelního českého velikána režiséra Vladimíra Morávka, které jako jedno z mála jeho filmových děl nevzniklo z primární divadelní předlohy. Co vedlo Morávka k tomu natočit takovýto film? Možná je to množství různorodých scén či celebrit, které se na jevišti nedají ztvárnit a filmoví fajnšmekři pak mají jedinečnou možnost shlédnout Morávkovu explicitní a nemilosrdnou režisérskou výpověď o moci a síle komerce a showbyznysu, do kterého jsou úplně náhodou připleteni dva mírně podprůměrní občané a kamarádi (Jan Budař a Richard Krajčo). ()

Aidina

Film jsem viděla poprvé až nyní. A musím říct – velké překvapení. Zvláště pak od Richarda Krajča. Jeho lehce retardovaný Pepa Mareš – byl fascinující, geniální. Jeho scény, kdy projevuje slabost pro Hanku Zagorovou byly neskutečné, např. když se rozhodne vzít si rafinovaným způsobem život ve vaně a pouští si její píseň: „Už se mi nechce jít dál“. Jan Budař a jeho neurotický otec v podání Miroslava Donutila také neměli chybu. ()

Johanita

Bála jsem se toho dost... ale nakonec jsem se i já podívala. A docela v pohodě. Příběh mě moc nezaujal. Přišlo mi to až příliš... Paralelu bych viděla v dokumentárním filmu Kumaré, který doopravdy doporučuju shlédnout ... No oproti tomu herecké výkony byly opravdu milým překvapením. Skvadra z Nudy v Brně (btw, scénka s "Olinkou" v metru - super bonus :-) ) , ve vedení s Budařem nezklamala. A Krajčo, pro kterého mám slabost, mě taky bavil. Fakt jsem se zasmála a taky mne to tak nějak potěšilo. Díky. ()

Švédy

Klasický příklad toho že česká kinematografie je v krizi. Je to prostě nuda.Ze začátku to ještě jakš takš jde ale ty hlášky a sprostá slova se dost brzo přejedí a nic víc v tomhle filmu není. ()

glsak

Tak tento film jsem viděl přesně čtyřikrát a pokaždé to bylo s takovým zaujetím, jako by to bylo poprvé. Ta tíha dialogů („Peru bílý“..), ty herecké výkony (vypichuju Krajča a Janžurovou), ten nápad a vyvrcholení.. Proto jsem se nestačil divit tak nízkému hodnocení. Když vezmeme v úvahu, jaké filmy u nás poslední dobou vznikají, tento patří opravdu mezi nadprůměr, přesně jak říká Malarkey. Škoda, že spousta lidí neuneslo ty “kokoty“, relativně jednoduchou zápletku, odlišnost od taktéž vynikající Nudy a délku filmu. Ten film v sobě totiž něco má. Nesnaží se být na prvním místě komedií, ale sondou, která nám říká: ano, i takový může být život. Proč se tomu bránit. Prostě seďme a koukejme od začátku do konce. Po prvním zhlednutí 4*, po čtvrtém 5* (částečně i proto, abych filmu pomohl nahoru.. :-). Morávku, díky.. ()

artcha odpad!

Toto je jediný film v mém životě, kdy jsme odešla v půlce z kina.... Ani usnout se u toho nedalo a to fakt nejsem náročný divák.... :-( ()

Kivis

Možná jsem divný stejně jako Hrubeš a Mareš, ale mně se prostě převážná část filmu líbila, a to i při druhém shlédnutí. Přitom s tímto filmem nejsou spokojeni nejen spousty hodnotících tady na ČSFD, ale dokonce i Morávek s Budařem (alespoň to říkali v Rozmarých letech českého filmu). Pro mě ale byla hlavní dějová linka se spoustou peripetií dvou společenských outsiderů dost zajímavá i humorná na to, aby bez problémů udržela moji pozornost po celou dobu. Nejsou tam sice žádné silné okamžiky (byť se o to autoři evidentně snažili), ale na druhou stranu ani žádné vyloženě slabé, které by film brzdily. Myslím, že filmu pomohlo i prolínání hlavního děje se scénkou na záchodě a účast mnoha hvězd i hvězdiček českého showbyznisu. Jediné, co mi dojem vždy zkazí, je konec - déšť, zpomalený záběr, atd. mi přijde ke zbytku filmu hodně přetažené a čekal bych to spíš v nějakém diváckém trháků made by Hollywood. V tomhle případě se podle mě autoři měli držet předchozí atmosféry filmu a natočit konec poněkud civilněji. ()

Rychleji

Zbytečně dlouhá komedie, která není zase až tak vtipná. Překombinovanost a vzdálená nesmyslnost. Ačkoli dobré herecké výkony... ()

butcher89

Pro vysoké hodnocení mám své důvody. Je to kultovní kousek, který si vás získá, nebo zkrátka ne. Hlášky z tohodle filmu s kámošema používáme dodnes. Je to tuším poslední film úžasné Stelličky Zázvorkové na kterou nedám dopustit. Kombinace humoru a smutku na mě prostě funguje. ()

Jelzin

je snad ještě někdo, komu milionkrát ohraný "Liškovsky dementni výraz a přízvuk" přijde vtipný? Ach jo, tomu jsem se zasmal poprve a naposled ve scenkach "Kamila a Michala", ze to musej prebirat ostatni herci nechapu... Nicmene na filmu neco malo preci jen je... ()

cmman

Těžký podprůměr, absence humoru, rádoby k zamyšlení a to vše neúměrně dlouhé. Viz hodnocení uživatelem Lima, plně se stotožňuji. Paní Stella zde již vypadala hodně špatně, bohužel její poslední role. ()

goldvise

Zopakuji, co tu už bylo napsáno, vyjímečné, skvělé, podařené, na světové úrovni, nápadité, inteligentní a vůbec. Tady lituju, že to nezasáhlo víc lidí, tak jako těch pár vnímavých. ()