Splice

• Česko Spletenec (více)

Genetičtí inženýři Elsa a Clive tajně provedou experiment, jehož výsledkem je kříženec člověka a zvířete. Je to úžasné a podivně krásné stvoření, které by mohlo v moderní medicíně způsobit revoluci, pokud ovšem předtím nezničí lidstvo. Clive (Adrien Brody) a Elsa (Sarah Polleyová) se specializují na propojování DNA různých zvířecích druhů a vytvářejí tak fantastické nové hybridy. Nyní se chystají k experimentu, jehož výsledek by mohl způsobit revoluci ve vědě a medicíně, hodlají totiž propojit zvířecí a lidskou DNA. Farmaceutická společnost, která jejich výzkum financuje, jim však experiment zakáže. To ale zvídavé genetické inženýry nemůže zastavit, Clive a Elsa se přesunou do podzemí a kvůli své ctižádostivosti riskují kariéru. Výsledkem experimentu je Dren, úžasné a podivně krásné stvoření, které je neobvykle inteligentní a nečekaně fyzicky vyvinuté. Dren předčí jejich nejdivočejší sny. Ovšem jak roste a v abnormálně zrychleném tempu se učí, hrozí, že se její existence stane nejhorší noční můrou... (HBO Europe)

KOZEL84

Těšil sem se na to od první zmínky už někde v Premieru a i když to nebyla zase taková hrůza,natočit se to dalo určitě líp.Ty 3 sou slabé.Scénář místy nepěkně debilně zaskřípal (pokoj z dětství S.Polley,podivné choutky Brodyho...),triky byly dobré taky tak na přeskáčku,ale nenudil sem se.Na tom hororu,který to mimochodem fakt není,se dalo hodně přidat. ()

sNeDy

Kdy se vám naposledy stalo, že jste viděli 104 minut dlouhý film a nepodívali jste se jedinkrát na hodinky? Kdy se vám naposledy stalo, že všechny úchylárny, které vás během filmu napadly se v něm i staly? Sakra, kde mimo Japonsko se provozuje sex s výsledky vědeckých experimentů a ještě vám to manželka odpustí? ()

fisus

Tak dlouho jsem se na ten film těšil,že si ho jednou pustím,až jsem si ho opravdu pustil a plakal jsem nad téměř ztraceným časem.Ale dost jsem se i nasmál,tak aspoň ty dvě hvězdy. ()

Hapretor

Kvalitní sci-fi? Ani náhodou. Úplná blbost? To zase ne. Jen na zabití času. V době, kdy je stále aktuálnější klonování - ovcemi počínaje a lidskými orgány konče, by bylo záhodno natočit dobrý film, který by problematiku hezky předestřel. Diváka oslovil, zabavil, donutil by popřemýšlet pro a proti (viz "Ostrov" - r.2005). Neprahnu po dokumentu - jen po filmu na toto téma a ne v "céčkovém" podání. Toto nevypovídá prakticky o ničem. Míchat DNA člověka, králíka a netopýra? Proč ne. Adrien Brody to vošuká na počkání. Kam se hrabe R. Rosenberg. Film mě donutil akorát znova shlédnout film "Mutant", který jsem viděl jako cca. desetiletý a sral jsem u toho strachy. Tady jsem sral smíchy, nebo brečel nudou. ()

DHDV

Co se týče ztvárnění Delphine Chanéac ve své postavě, tak k tomu nemám výhrad, tak perfektně zahraného mutanta sem ještě neviděl. Delphine Chanéac tvoří kus filmu, bez ní by tento film nedopadl vůbec dobře (vpodstatě je to její film). Perfektní (digitální) ztvárnění už od samého „mláděte“. Herecký casting je taky pohodě. Musím uznat, že Brody zahrál svou postavu úspěšně, hraje ve své roli malinko jako úchyl. Polley je pro mě naprosto průměrná herečka a pochybuju, že mě ještě někdy v budoucnu v nějakém filmu překvapí, ale k tomuto film se docela hodila. Horší už je to s režií, filmu chybí napětí a atmosféra ale při tom by tam potenciál byl, scénář není až tak špatný. Je to hodně velké rozhodování jak tento film ohodnotit. Ale jelikož sem milovník sci-fi žánru a velice se mi líbila postava Delphine Chanéac dám 5 hvězd. Ten film není zas až tak špatný, má určité „poslání“ a originálnost mu také nechybí. Většina diváku je zklamaná, protože díky zajímavému traileru čekali akční jízdu a dostaly drama , ale to mě vůbec nevadí. ()

bangee

Zajímavý a originální to počin, první polovina výborná - námět, provedení, kamera a hudba.... Ve druhé se to celé mění na jednu velkou šílenost, tempo a rytmus upadá...Ale jinak lepší průměr.... ()

Eeuanmainyaq

Miestami skutočne nelogický, predvídateľný a počas celého filmu (s výnimkou okamihu, keď to dostalo lopatou po hlave - čo bol asi najprekvapivejší a najlepší moment celého filmu) maximálne nechutný a odporný film. Vždy keď už som si myslel, že viac sa to zvrhnúť nemôže, že odpornejšie to už snáď nemôže byť, pán Natali ma energicky presvedčil o opaku. Musím uznať, že natočené to je celkom pekne, aspoň, čo sa kamery týka. Námet bol tiež celkom fajn, aj keď tuctový, ale len ťažko by som dokázal uveriť čo z toho môže vzniknúť... Tú jednu hviezdičku dávam vážne s ťažkým srdcom, ale za snahu tomuto filmu určite patrí. ()

BOURQUE

Pravdu povediac: taký typ filmu sme tu už mali niekoľkokrát. Ale tento je trošinku iný. Možno za to môže dej (dosť jednoznačný, ale zaujímavý), možno za to môžu herci (Brody a Polley sú dokonalí vedeckí pár), možno za to môže režisér a kameraman (skvelé zábery v labáku). Neviem. Jedno ale určite viem: téma s ktorým sa film zabýva, je aktuálnejší ako kedykoľvek predtým. Aj tu sa potvrdilo, že človek nie je Boh. Je to tak dobre. Každopádne ale by mohol byť film trošinku prepracovanejší (hlavne záver). P.S.: Sarah Polley ma prekvapila. Jej herecký výkon bol viac než dobrý. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

matthew.17

Vždy keď vo filme niekoho znásilňujú, mám taký nepríjemný ťaživý pocit na hrudi. Ten som mal počas celého filmu a na konci sa mi len potvrdilo, že by zo mna mohol byť veštec Ozetárius. Až také zlé to nebolo, ale slová ako zvrátené alebo nechutné to zcela vystihujú. Určite si to už nikdy nepozriem, mal som to vypnúť len čo som videl "penis na nožičkách." ()

Heroine odpad!

Některým pětihvězdičkovým hodnocením se tu fakt divím. Někdo si chce dokázat, že ho to nešokuje? Ale stejně si nedokážu představit, že by u toho někdo vydržel s naprosto seriózní tváří až do konce. Má to slibný plakát, jak je obvyklé. Ale jinak je to zase jenom další debilní sci-fi, ještě zhoršené účastí Adriena Brodyho, díky němuž je film ještě vtipnější, a naprosto uzemněné debilním koncem. ()

Fridecka

Trocha vědecké etiky v žánru science fiction. Úžasně depresivní Adrien Brody. Vděčné téma by se jistě dalo zpracovat citlivějším způsobem, ale celkový dojem je poměrně strhující. Prožijete smíšené pocity lásky a zároveň odporu k bytosti Dren. Závěr překvapivý a na můj vkus příliš dramatický a surový. ()

Olík

Dva genetičtí inženýři zkříží vydru, albína a sexy kočičku, aby si na výsledku experimentu ona léčila svůj mindrák z dětství a on ukojoval mužské touhy……mazec co? Vincenzo Natalimu se to před dvanácti lety podařilo s Kostkou, ale jeho další pokus o neotřelost, naráží na místy až zbytečný tlak na pilu. Úvod filmu a sním spojený počáteční nápad, OK! Bohužel, další rozvinutí příběhu se s každou další minutou čím dál tím víc podobá „Dren“, neboli „na první pohled atraktivnímu, ale v důsledku ne úplně povedenému produktu“. ()

Rokle

Vzhledem k tomu, že se nedaří pořádně probudit drama mezi trojkou hlavních postav, vyznívá pak sexuální konfrontace hodně... divně. Finální 15 minutovka je pak zběsilá a ze začátku slibně vypadající sci-fi pošle definitivně do záhuby. ()

GOREGASM

Odvážný projekt, kterému rozhodně po celou stopáž nechybí potřebné napětí a zároveň technická kvalita. Samotný úvod mi v hlavě načrtl očekávání lépe obsazeného a ztrikovaného Mutanta, tím větší bylo mé překvapení, když se žádná jatka, útěk a následný nucený odstřel nekonaly. Splice totiž velmi zručně kombinuje vědeckou a dramatickou složku, přičemž krom nepovedeného závěru o klišé téměř nezakopne. Právě zmíněná koncovka (a nemyslím jen zbytečnou finální scénu), překlápějící úsílí Adriena Brodyho a Sarah Polley a vlastně i Vincenza Natali, do zatuchlých béčkových vod, dělá ze Splice jen další nedotaženou mutagenovku. 70% ()

sadlokan

Geniální genetikové,kteří vypadají ještě méně vědecky než J.Combs?No,možné to je.Ovšem Brutant(to jsem zrovna vynalezl=BRUtální muTANT) se jim povedl moc pěkný,dalo by se říci(a to nevím,jestli jsem vynalezl)Trojživelník.Mě zavřít v zimě do stodoly z prkýnek,bych se též nasral. ()

Ydrosten odpad!

Ach jo. Korunu téhle kravině nasadily všichni kdo daly víc jak 2 hvězdy. pro mně nepochopené dílo, které mi zřejmně mnělo něco naznačit, nebo jsem to celé nějak špatně pochopil. Kdybych se hodně přemáhal, což dělat nehodlám, tak bych i ty 2 hvězdy dával vyloženě pod nátlakem. Takže odpad ( zřejmně se nikdy nepoučím, a pořád budu dávat na " odborné " rady všech těch lidí, kteří mi takové filmy vždy vřele doporučí ) ()

Rockerman

Další filmové varování, že člověk by si neměl hrát na Boha! Křížením různých živočišných druhů rozhodně nemůže vzniknout něco pozitvního, jak se nakonec i oba hlavní představitelé v tomto filmu přesvědčují. Ikdyž tu a tam stříkne nějaká ta krev, hororem by se to nazývat nemělo. Zato jsou tu i úsměvné scény, třeba ta nevěra s mutantní dívkou. Zajímavé to bylo, ale spokojenost je taková poloviční. Jen doufám, že s narozením Elsina "kdovíjakého" potomka, se "nenarodí" dvojka Splice, to by už nemuselo dopadnout dobře. ()

merigieren

začátek docela zajímavý, hrají si se zvířátky, pak je taková ta fáze odchovu něčeho co už je prakticky nemluvící člověk, výchova, vzdor, sex a tak, to je takové neutrální a ukončí to docela stylovou noční akcí. ()

Neuromancer má lepšího režiséra

Neuromancer má lepšího režiséra