Splice

• Česko Spletenec (více)

Genetičtí inženýři Elsa a Clive tajně provedou experiment, jehož výsledkem je kříženec člověka a zvířete. Je to úžasné a podivně krásné stvoření, které by mohlo v moderní medicíně způsobit revoluci, pokud ovšem předtím nezničí lidstvo. Clive (Adrien Brody) a Elsa (Sarah Polleyová) se specializují na propojování DNA různých zvířecích druhů a vytvářejí tak fantastické nové hybridy. Nyní se chystají k experimentu, jehož výsledek by mohl způsobit revoluci ve vědě a medicíně, hodlají totiž propojit zvířecí a lidskou DNA. Farmaceutická společnost, která jejich výzkum financuje, jim však experiment zakáže. To ale zvídavé genetické inženýry nemůže zastavit, Clive a Elsa se přesunou do podzemí a kvůli své ctižádostivosti riskují kariéru. Výsledkem experimentu je Dren, úžasné a podivně krásné stvoření, které je neobvykle inteligentní a nečekaně fyzicky vyvinuté. Dren předčí jejich nejdivočejší sny. Ovšem jak roste a v abnormálně zrychleném tempu se učí, hrozí, že se její existence stane nejhorší noční můrou... (HBO Europe)

Lilien

kto na takéto niečo dáva peniaze????...radšej by som si to pozrel ako bohapustú vyvražďovačku , ako takúto morálne tváriacu sa srágoru ktorá prerastie do úchylných výšin ()

Lavinia

Psychicky vyšinutá vědkyně s manželem přes zákaz zaměstnavatele stvoří zrůdu, křížence člověka s faunou neznámou (asi škorpion, netopýr, klokan a ještěrka nebo had), nato se jí celý film zabývá na úkor pracovní doby, čehož si celkem nikdo moc nevšímá, až se jim potvora promutuje do rádoby hororového zmetka, takže je nutno ji definitivně odbouchnout. Podivné sexy okolo, asi nápodoba species a alien. Drama prožívá hlavně divák, netrpělivě vyhlížející konec kreace. Scifi to není ani za mák. Na horor je to slabota. Tak co to je? Aha - zbývá thriller!!! Ovšem rozčiluje hlavně stupidita filmíku. ()

papadoce

Sci-fi horor o genetike a o dvoch vedcoch z ktorých jeden myslel kokotom a jeden nemyslel(a) vôbec. Ku tomu výborne zvládnuté masky, nepredvídateľný vývoj a s tým súvisiaca znepokojivá atmosféra, navyše herci svojím zjavom škaredých zúfalcov tu dokonale zapadnú. No a až po tade to fungovalo. Lenže potom prišiel štandardný problém, ktorý často mávajú scenáristi a občas režiséri. Drogy. Vincko svoje halucinácie z lisohlávok zobrazil do filmu. Gratulujem jemu a všetkým, ktorí mu za to udelili viac ako tri hviezdy. Menšina narkomanov možno nie je až takou menšinou. ()

HarqAlAda

Malo to našliapnuté na sci-fi bombu a skončilo to prinajlepšom rozpačito. Podobná šablóna a niektoré nepochopiteľné scénaristické sprostosti ako má neskôr nakrútený Prometheus. Škoda preškoda. Stále však pozerateľné, najmä ak máte radi Cronenberga. ()

boo-boo

Splice celkom schopne strieda žánre, z ktorých si berie to najdepresívnejšie a miestami to preloží trochou presne načasovanej úchylnosti. Herci hrajú, atmosféra je konštantne hustá, v emocionálnej rovine to celé funguje. Potiaľto celkom v pohode. Ale ak to beriem ako celok - niekto ten rodinný presah a sakra dilemu na konci vníma ako plus, mňa celé posolstvo minulo (patrne preto, lebo môj postoj ku klonovaniu je pevne ukotvený v predstave, že na to človek jednoducho nemá právo). ()

celticek

Jeden z těch filmů, kdy už v úvodní scéně víte, že to bude stát za vyližprdel. Adriene, čemu jsi se to propůjčil? Ono nestačí, že se ta tvá "vědkyně" chová jak idiot, tys ji prostě musel dohnat, aby jí to nebylo líto! Že?!? Rozumím maximálně té znepokojující myšlence o klonování hybridů a otázce etiky. Začátek spoileru - kopulace s obojživelníkem - konec spoileru. ()

L3G1ON4R

Původně jsem nevkládal velké naděje, a taky se mi to po shlédnutí potvrdilo. Tenhle hybridní sci-fi snímek mě nedokázal nijak zaujmout. Celé se to točí po ziskuchtivé společnosti za účelem vyvinout mutanta, ze kterého by získali nová léčiva a samozřejmě prachy. Nebylo by to zajímavé kdyby se nějaký ten experiment nezašmodrchal jiným směrem než bylo předpokládáno. Splice je další ukázkou otravně experimentálního pokusu. Proti gustu, žádný dišputát ()

MeatFly_cz

Na film jsem se od prvního traileru docela těšil, a musím říct, že film se mi velice líbil. Pokud nechcete nějaký extra zamotaný příběh na dvě hodiny a chcete si prostě sednout a podívat se na dobrý film, který neurazí ( až na některé imbecilní jedince, kteří film neviděli, jinak by nepsali takové naprosto šílené nesmysly ). Zkrátka z filmu na mě od začátku dýchala taková ta zvědavost, co a kdy a jak se stane a jako to nakonec dopadne, velmi mě taky potěšil mírný hororový nádech zvláště ke konci. Opravdu vynikající film jednoduchý příběh, skvělá atmosféra, co více si přát? Hodnocení...uvažoval jsem o 4 hvězdičkách, ale musím dát 5* abych alespoň trochu přebil hodnocení od některých zdejších inteligentních jedinců, kteří si tím že dají nízké hodnocení léčí asi nějaké mindrák. Aneb také jak řekl verbal111: "Solidně natočený Muchoidní Alien, který může urazit tak maximálně inteligenty!" ()

LukKon

Podpriemerný snímok z prostredia genetického inžinierstva. Ani náznakom sa to nechytá na Krajné medze, požadované mrazenie na chrbte sa nedostavilo a celkovo som ku koncu filmu už trpel, čo vlastne z tohto filmu vznikne. ()

Mr.Roman

Výborne načatý film, ktorý však s pribúdajúcimi minútami exponenciálne klesá na kvalite. Akosi som v ňom nenašiel nikoho, kto by mi bol sympatický a istým spôsobom mi záležalo na jeho filmovom osude. ()

Jerris008

Začátek zajímavý, střed upadající na dějovosti až do úplné absurdity, k závěru úchylné, konec trapný. Škoda nevyužitého potenciálu nápadu. ()

jafuska

velmi povedený film s různými žánry od sci-fi po thiller, ze začátku postavička roztomilá, poté zrůda, neměly by se dělat experimentální pokusy, které nejsou vědou odzkoušeny, zde je tomu jasný důkaz, že DNA je hodně složitá, komplikovaná, a stačí jediná chyba, nebo pokus o něco nového a může z toho vzniknout něco nekontrolovaného, nebezpečného. Napětí bylo ve filmu požehnaně, a konec, byl ještě lepší, určitě doporučuji se na tento film podívat ()

Aintcha

Chápu, že se někomu může tento typ filmu líbil. Téma klonování je samo o sobě zajímavé, ale dalo by se natočit mnohem lépe než v tomto případě. Prní polovina filmu byla i celkem zajímavá (proto tento film hodnotím alespoň jednou hvězdničkou) ale v druhé polovině filmu mi přišlo, že se jedná spíše o nechutné PORNO. Po zhlédnutí filmu jsem byla celkem znechucena a nevěděla jsem, co si o tom mám myslet. Každopádně tento film už nechci vidět. ()

Brumlak

Rozpad a znovuzkutí vztahu na pozadí věčných otázek morálky a posouvání hranic ve vědě. Nenudil jsem se a zajímal mě. ()

MaxForValue

To som zas dostal facku. Splice je zaujímavou variáciou na tradičné horory, ktorá v niektorých momentoch vyvoláva kvôli svojej roztomilosti úsmev na tvári a v niektorých momentoch sa za tú tvár skôr chytáte opakujúc si, čo je to vlastne za blbosť. Tvorcom sa nedá uprieť snaha, ale domnievam sa, že ten záver je totálne nezvládnutý - myslím, že keby film skončil nejakým sentimentálne dojemne presladeným koncom, mal by som oveľa lepší pocit, než koniec, ktorý Natali a spol. dali svojmu filmu. ()

jprmusic

Nevěřil jsem, ale dokoukal jsem. Až na trošku předvídatelný závěr a nesympatickou hlavní hrdinku mě to docela bavilo. ()

Kaučuk odpad!

Film je ještě větší mutant, než ta věc, co vědci vyrobí. Neskutečná porce nesmyslností a nelogičností. Otřesnej zážitek. ()

Neuromancer má lepšího režiséra

Neuromancer má lepšího režiséra