Splice

• Česko Spletenec (více)

Genetičtí inženýři Elsa a Clive tajně provedou experiment, jehož výsledkem je kříženec člověka a zvířete. Je to úžasné a podivně krásné stvoření, které by mohlo v moderní medicíně způsobit revoluci, pokud ovšem předtím nezničí lidstvo. Clive (Adrien Brody) a Elsa (Sarah Polleyová) se specializují na propojování DNA různých zvířecích druhů a vytvářejí tak fantastické nové hybridy. Nyní se chystají k experimentu, jehož výsledek by mohl způsobit revoluci ve vědě a medicíně, hodlají totiž propojit zvířecí a lidskou DNA. Farmaceutická společnost, která jejich výzkum financuje, jim však experiment zakáže. To ale zvídavé genetické inženýry nemůže zastavit, Clive a Elsa se přesunou do podzemí a kvůli své ctižádostivosti riskují kariéru. Výsledkem experimentu je Dren, úžasné a podivně krásné stvoření, které je neobvykle inteligentní a nečekaně fyzicky vyvinuté. Dren předčí jejich nejdivočejší sny. Ovšem jak roste a v abnormálně zrychleném tempu se učí, hrozí, že se její existence stane nejhorší noční můrou... (HBO Europe)

skunkos

Adrien Brody je prostě borec - PAN HEREC. Film posouvá na vyšší level. Ale zároveň je třeba říct, že to není žádnej mega nářezovej snímek, ale film, popisující totálně odporné situace a něco vám řeknu. Proti genetickým testům jsem nic neměl, ale po shlédnutí tohohle vše odsuzuji. Tohle byl shluk odporu, nelidskosti a totální deviace a zároveň neskutečného pocitového dilematu. ()

v0jt1s3k

Nebylo to az tak zle, ale cekal jsem teda vic. Alespon co slibovali trailery. Misty hodne nedotazene, ale hlavne ze az tak necpali dopredu to moralni poselstvi "play god". Brody standard ()

Africanus1

Šokující? Kdepak. Rozporuplné? Ano. Nechutný? Jak pro koho. Vidět to ještě jednou, možná bych svý hodnocení zrevidoval a už by tak příznivý nebylo.. ačkoliv, kdoví. Splice si mě napoprvé získalo, a to i přes ne zrovna málo nedostatků. Pravdou je, že si s tím mohli pohrát mnohem víc a vyvarovat se zbytečných a do očí bijících chyb a klišé. Dvě hlavní postavy se díky svému počínání spolehlivě zařadili mezi armádu filmových vědců - debilů. Dren je kočka, ale při mutaci se tam těch zvířat připletlo nějak víc. Konec je předvídatelnej a směšnej. Ale tohle všechno vem čert. Má to šmrnc i napětí, a jako varování před genetickým inženýrstvím to taky funguje. 70% ()

luongovaee

musím uznat, že se jedná o trochu zvracený a icestní snímek a pozitivní emoce to ve vás také nezanechá, ale celkově na tom bylo něco působivého. ()

HMTD

Na začátek uvedu že jsem cvok do genetické modifikace a být po mém a ne po strachuplných a pánbíčkářských rádoby vědců, už dávno bychom zvesela klonovali, mutovali a rvali biliardy do výzkumu místo do války, udržování církevních památek atd, takže mě neberte zcela vážně. Následuje deduktivní SPOILER: Film mě mile překvapil, sice bych rád viděl něco co z genetických úprav neudělá zlo, ale i tak jsem nadšen a ten kdo to hodnotí špatně se neumí vžít. Páreček který spolu žije spíš jen ze zvyku a proto jim vztah skoro ani nevěříte, to je dnes běžnost. To že musí pokrok dělat po taji? A kdo ne vždyť žijeme ve zpátečnickém světě. To jak si postupně ke svému výtvoru vytvářejí vztah je skvělé. A mám dojem že DREN se chová naprosto logicky. Záměna pohlaví? Přemýšlejte nad tím a dojde vám že je to možná skvěle promyšlený tah. Moje doměnka je taková, že druh se prostě spáří ve formě samice a následně se transformuje do fáze samce aby ochránil případně potomstvo i když tím se asi zamezí kojení takže nepůjde o savce, což vysvětluje mločí DNA a samotné početí DREN. ()

dudel3333

na tento film som sa velmi tešil ale......večšiu nudu pri pozerani som už dlho nezažil.Dej bol neskutočne roztahaný,dej sa posuval slimačim tempom a skoro nijako dopredu.K tomu označenie -HOROR vyvolava vo mne vybuch smiechu.Možno poslednych 10 minut sa da nazvat hororom,inak jedine tie masky stali za niečo.šKODA,nevyužiteho potencionalu ()

complex

neskutočné slabé béčko... akože naozaj otras... neviem síce čo som očakával, ale toto ma dosť prekvapilo, pretože výber hercov hovoril o niečom inom, ale takéto scifi kvázi horor je na zasmiatie :D toľko poskladaných filmov, sa smejem až... akože kto videl drámu FROZEN a si hovoril, že to bol otras film, tak po tomto ho fakt dorazí...ani neviem prečo dávam jednu hviezdičku.... ()

thedien

Horory nemám rád a proto jsem se na tenhle film dlouho nechtěl podívat, ale nakonec jsem si řekl proč ne. On to nakonec v podstatě ani horor není. Chvílemi je atmosféra napjatá a člověk očekává nějaký dramatický zlom, který by to posunul na úroveň hororu, ale označení thriller to nepřekoná. Možná malinko konec, ale ani tam to nefunguje jako horor. Rozporuplné komentáře byly předzvěstí buď totálního braku nebo zajímavého filmu, který se ovšem nezavděčí všem. Pro mě to je rozhodně to druhé. Mělo to slabší chvíle, bylo to místy zbytečně natahované, ale rozhodně jsem se nenudil. Film má jádro úplně v něčem jiném než v akci a to asi dost lidí zklame - hlavně, když v tomto duchu je oficiální text distributora trochu zavádějící. Rozhodně funguje atmosféra a ústřední herecká trojice. Kromě vztahu Brody <-> Polley, který tam chybí ač by být měl, jsou vzájemné vztahy zajímavé a dobře zahrané a zajímavý je hlavně jejich vývoj napříč celým příběhem. Nevím, jestli ten konec je a nebo není zklamáním. Na jednu stranu to přidalo nějakou akci, na druhou stranu se to snad k celému předchozímu ději ani nehodilo. I když daný vývoj pak samozřejmě zafunguje u závěřečné scény. Vlastně pravda... konec je spíše zklamáním a film by si možná zasloužil menší hodnocení, ale vzhledem k předchozímu ději ponechám 4*. ()

rhard

Ze začátku to je krásné a roztomilé, ale později se to dvou vědcům zvrtne a z celýho roztomilýho filmu se stane zvracená uchylárna, kterou už překročila meze. Perfektní obsazení. Příběh nemá chybu. ()

numan

Cronenbergovina bez Cronenberga. Jsou v podstatě 2 hlavní důvody, proč je například eXistenZ výrazně lepší film: scénář a režie. Dvěma labilním manželům (vědcům v oblasti genetiky??? :o))), kteří se po celou stopáž filmu chovají asi tak racionálně jako adolescentní feťáci na dost blbým tripu, se podaří v laboratoři vyvinout jakousi zrůdu, která je po čase oba přefikne. Celý film je uvěřitelný asi jako válka klokanů proti želvomyším, ovšem má vysoký "tedajaktohledopadne" faktor, který mě donutil celou story dokoukat až do výhružného konce. Jsem připraven - až nade mnou poletí něco divnýho s dlouhým hubeným vocasem, budu vědět, která bije. ()

blackmag

Neuvěřitelný a rozporuplný film plný úchylek. Pocity se měnily rychle jako při ... no, doplňte si dle libosti. Krása, fantazie, smutek, strach.. V jednom momentě řvete "zabte to" a v druhém "nééé nezabíjej to". Nevím, zda ten film má na moje hodnocení, ale jako plus k tomu beru i fakt, že mi tohle dílo nepřipomínalo žádné jiné (když pominu fakt, že 4 prsty jsem viděla u Avatara xD ) Nádherné stvoření... ale jen do jisté doby. :) ()

TThom

Naozaj ma ten film bavil, dokonca som si pri niektorých pasážach uvedomil, že mám akési jemné mrazenie na chrbte. Kto by bol povedal, že s krížením rôznych habaďúr + človek vznikne také sexi čosi. ()

2rady

Pôvodne som chcel napísať komentár k filmu, avšak potom som zazrel príspevok od POMA. Úplne s ním súhlasím. Film postupom stopáže mení svoj charakter, od príjemného sci-fi, cez zvrátené rodinné drama až po šok ako z lacného hororu. 55% ()

KajunkaB

Viděla jsem to před několika lety, a až teď jsem si vzpomněla, jak se jen ten šílený úchylný film jmenoval. Fascinovalo mně to od začátku, hlavně blbost hlavních hrdinů kteří pro tohle stvoření obětovali svůj život...Ale musím říct, že film měl dobrou atmosféru, při některých scénkách mě mrazilo v zádech, a jak nemám ráda tenhle žánr, tak tady jsem seděla až do půlnoci, celá zvědavá, jak to nakonec dopadne. ()

Fladko odpad!

Tento film je odpad odpadov.Najhorsie nieco co sa kedy mohlo natocit.Tretotriedni vedci si vezmu domov svoj pokus/omyl v podobe neakeho ani neviem co to bolo vajicko alebo nieco scoho casom vyrasta polozena polokurca.Este do tej doby by som povedal ze ten film je len spatny ale ked doslo na zvrateny sex hlavneho vedca a toho stvorenia tak film dostal hned oznacenia umna a urcite u kazdeho kto ho videl menovku ODPAD. ()

vabambule

Až na nechutné páření lidského pavýtvoru se samotnými stvořiteli docela zajímavý snímek. Až sem může vést naše věda a i takto to může dopadnout s experimentováním, které se odehrává v laboratořích. Zajímavá kamera, pěkné herecké výkony. Určitě stojí za shlédnutí, i když jen jednou. ()

Neuromancer má lepšího režiséra

Neuromancer má lepšího režiséra