Splice

• Česko Spletenec (více)

Genetičtí inženýři Elsa a Clive tajně provedou experiment, jehož výsledkem je kříženec člověka a zvířete. Je to úžasné a podivně krásné stvoření, které by mohlo v moderní medicíně způsobit revoluci, pokud ovšem předtím nezničí lidstvo. Clive (Adrien Brody) a Elsa (Sarah Polleyová) se specializují na propojování DNA různých zvířecích druhů a vytvářejí tak fantastické nové hybridy. Nyní se chystají k experimentu, jehož výsledek by mohl způsobit revoluci ve vědě a medicíně, hodlají totiž propojit zvířecí a lidskou DNA. Farmaceutická společnost, která jejich výzkum financuje, jim však experiment zakáže. To ale zvídavé genetické inženýry nemůže zastavit, Clive a Elsa se přesunou do podzemí a kvůli své ctižádostivosti riskují kariéru. Výsledkem experimentu je Dren, úžasné a podivně krásné stvoření, které je neobvykle inteligentní a nečekaně fyzicky vyvinuté. Dren předčí jejich nejdivočejší sny. Ovšem jak roste a v abnormálně zrychleném tempu se učí, hrozí, že se její existence stane nejhorší noční můrou... (HBO Europe)

SHI-SHA

Originální sci-fi příběh, kterému strašně škodí nedotažený scénář a logické chyby. Ukažte mi vědce, který by naklonoval něco, o čem nemá ani potuchy co to může být. Pak by k tomu něčemu přišel, kuchnul do toho skalpelem a protože má plný ruce, ten skalpel by si i s nějakou hnusnou kašovitou hmotou dal do pusy. Podobných momentů je ve filmu až přespříliš a nerad bych tu spoileroval. I přesto si myslím, že Splice stojí za shlédnutí. ()

bartias

Zpočátku chytřejší, modernější a na první pohled ambicióznější novodobá variace na kultovní Mouchu, se vyklube béčkový horor. Nezbytná závěrečná honička v temném lese působí hodně okoukaným dojmem. Trhliny ve scénáři ale začnou vycházet najevo už někdy v polovině. Spoiler: Sci-fi degeneruje ve fantasmagorii, když se hrdina se svým zmutovaným výtvorem vyspí. ()

Radiq

Tak v první řadě chválim vizuální stránku věci, konkrétně kříženkyně Dren. Nenajdete na ní žádné náznaky digitalizace a působí úplně přirozeně a uvěřitelně. Děj je ze začátku trochu roztahanej, ale morálníma dilematama nabitej až do konce. A to se mi na tom líbilo. Nic tam nebylo tabu a režisér se neupejpal. Radim od tohoto filmu odchází spokojenej a obává se blbýho druhýho pokračování... PS: a Sarah Polley je moje oblíbená ženská, takže ještě takovej malej neoficiální palec nahoru... ()

Deyw

Dobrej start a pak je to zkurvenej pruser...priserak vypada jak nejaka plesata kurva a sousta brodyho..fakt skvely vole..chtel sem hnusnyho odpornyho aliena co to semele..a ne romantiku kurva! nedoporucuju ()

vesper001 odpad!

To takhle jednou Adam Brody rozjímal u Červeného trpaslíka a řekl si: „Do kosmu, v tom bych chtěl taky hrát!“ A protože Adam Brody není žádný vesmírný cvok, okamžitě se našel patolízalskej molekulovej mozek, co naslinil scénář a hurá před kameru. Vědci, co tvoří vesmírné slizky, si pořídí mimčo ze zkumavky a vloží do něj to nejlepší, co lze ve zvířecí říši splašit. Všechno jde skvěle až do dvou třetin téhle pohádky o ošklivém mutanťátku. Pak tvůrci buď přešli z kokosu na koks nebo se opravdu ošklivě pohádali s kosmopakem Brodym (soudě podle jeho setrvale nechápavého výrazu) a ve chvíli, kdy měla obluda dle očekávání nadělat na světě trochu paseky, se úplně utrhli ze řetězu. Když je třeba, má zrůda žábry, pak jí příhodně vyraší křídla, podle situace získá i momentálně potřebné pohlavní orgány a kudlančí zvyky. Podivně krásná, jak nyje distributor, vážně není, ale nejsem ani zoofil, ani jiný fil. Od sledování mě navíc dost bolela spadlá čelist. Wtf-end se dá předvídat a skutečně vyděsí. Tím, že pokračování je už třeba na cestě. ()

trojtmberk

Tři veteráni by se radovali z holky co má oči takhle daleko od sebe, ale já řikam, že když má holka vocas, tak je to vždycky průser. ()

TomStall

Filmu jsem věřil i přes zdejší tragické hodnocení, v první půlce se mi to vyplatilo, v druhé už vymstilo. Sice Splice od začátku neměl žádnou atmosféru, přesto mě zajímalo jak to bude dál. Byla nám naznačena zajímavá psychologická zápletka ve vztahu Sarah Polley - Adrien - Splice, se kterou ale moc autoři nevěděli jak naložit. Potenciál slušného sci-fi dramatu (horror? jděte už do pr..!) byl ale pošlapán absurdním zvratem, od kterého jsem se nemohl filmu přestat smát. Tak jen doufám, že ve třetím pokračování Predátorů Adrien nedostane chutě na jednoho z nich. ()

Doudis19

Po slibným rozjezdu, kdy zaujmou slušný efekty a i téma je vcelku zajímavý, se film v druhý půli změní na maximálně nechutný (bez kapky krve) sociální drama. Kde klasicky rozpolcenou "rodinku": nadrženýho otčíma Brodyho, matku mimo realitu, doplňuje děcko - mutant člověka a králíka :-D. Ten sice nevraždí, ale teď se podržte: opíchá všechno co mu přijde pod čumák. Krom tohohle ujetýho faktu, je navíc Splice naprosto nezáživnej, nudnej a svou úplnou absencí byť jen jedné kladné postavy až neuvěřitelně nesympatickej. ()

Triple H

Nápad celkom zaujímavý a jeden dejový vývoj ma svojou odvážnosťou celkom príjemne prekvapil. Spracovanie tiež fajn, hoci Brody sa mi sem veľmi nehodil. Čakal som, že film bude omnoho viac tlačiť na pílu v nechutnostiach čo sa vôbec nestalo. To nie je výtka, skôr naopak. Zato výtka je, že psychológia postáv bola príliš vrtkavá - na to, že sme mali sledovať dvoch brilantných vedcov, boli totiž hlavné postavy miestami dosť veľkí mongoli. Film sa zaoberá aj celkom zaujímavými otázkami, ale príliš povrchne. Nesadlo mi to. ()

st.jim

Začátek byl celkem poutavý a hodně jsem se těšil, co vlastně z toho vyleze. Když jsem si ale po cca 40 minutách říkal, kdy se to rozjede.....a ono nic. A ten závěr...WTF. Ti tvůrci se na ten film snad ani nepodívali, než ho pustili do světa. Takhle retardovaný příběh se jen tak nevidí. ()

DivX

Já nevím co jsi o tomhle myslet. Další bytost, která by nejraději všechny oprcala (viz. Mutant 1995)! Animace nejsou až tak dokonalé jak jsem čekal, stejně jako děj. Myslel jsem, že Brody dovede tento sci-fi horor k dokonalosti. ale už v půlce filmu jsem zjistil, že to tak lehké nebude. Příběh je strašně jednoduchý a chvílemi máte pocity, že víte co bude pokračovat i 10 minut dopředu. Jasně, že jsem nečekal žádný trhák ale tohle nemělo nic společného ani s průměrem. Bohužel ale myslím, že pád na nižší příčky bude stejně rychlý jako celková rychlost děje! 30% (DĚJ *** DRAMA ** HOROR * ANIMACE *** AKCE * HERCI ***) IMDb.com: 6,0/10 ()

Bobik9

Obrovské zklamání. Větší podivnost jsem už dlouho neviděl. Chvilkami to bylo sice napínavé až hororové, ovšem potom to přešlo až do naprosté odpornosti, která mi vyloženě vadila. Suchý a přesto dost deprimující snímek, který ač se mi vůbec nelíbil, tak uznávám, že nikoho nemůže nechat po shlédnutí klidného. Rozhodně je tam dobrá myšlenka, jen si nemyslím, že byla dobře podána. No tenhle "spletenec" už nikdy více. ()

skrblik007

Tohle je jeden z těch filmů, kde konec (fakt poslednich několik minut) zabíjí skvělý zbytek. Z velice povedeného sci-fi dramatu se lusknutím prstu stal béčkovej horor. Proč?! ()

Ryuuhei

Viděno podruhé a pořád na mě tento film nepůsobí kdo ví jak dobře. Možná, že namísto, aby odsýpal, tak je dost ucouraný. Obsahově zajímavé, zejména co se týče té evoluční fáze, jen kdyby se postavy nechovaly občas absolutně iracionálně. 50% ()

oveckaoa odpad!

5 procent za ty hmoty. Hodnocení asii takhle představte si že se díváte na film od kterého čekáte že se rozjede je 3/4 filmu v prdeli a je to pořád o hovně co udělám počkám si ale ono je to pořád o hovně i dál takže odpad. Nejhorší sci-fi tohoto roku co jsem viděl o to hůř zamrzí že to točil režisér Kostky. Než thriller bych tam dal spíše žánr Rodinný. ()

Javad

Vincenzo Natali je podľa mňa schopný režisér a táto téma je ako stvorená preňho. Kameraman si taktiež zasluhuje pochvalu. Najslabším článkom je scenár - film posiela do hajzlu. Škoda, dosť som sa na SPLICE tešil :( ()

ivan bohatyr

Ze začátku bylo dost poznat, že nová bytost do filmu nepatří, myslím, co se týče počítačové grafiky, že je tam ne moc vhodně dosazená. Později když ji hrál herec, který byl pouze vhodně počítačově upraven do potřebného vzhledu, to už se zdálo ok. Než se to trochu rozjelo dějově tak to sice trvalo, ale konec byl o to zajímavější, napínavý. Osobně jsem teda čekal víc pokusů a různých mutací, v rámci sci-fi se dalo ještě různé věci přidat, když to vezmu celkově tak vlastně mimo několika stádií hlavní bytosti a dvou červíků tam nebylo nic. Ale dobré, bylo to celé o ní tak to vyloženě jako zápor brát nemůžu, že se neobjevilo více takových škaredých kreatůrek. No celkem se to povedlo a co jsem nečekal, že to bylo dějově docela vyzrálé. Tři určitě zasloužené. ()

uiu

Naprosto promarněná šance, která mohla mít mnohem silnější příběh a psychologickou hloubku. Dva vědci stvoří tvora z části s lidskou DNA a z různých jiných částí (např. králičí DNA). Sledují jeho životní cyklus a přichází na to, že tvor dokáže dýchat pod vodou, létat, ale i zabíjet jedovým ostnem. Svého mutantíka berou spíše jako vytoužené dítě než experiment a i to se jim stane osudným. Kdyby byl celý příběh z pohledu mutantího hybrida, jeho myšlenek, pohledu na svět, chápání rozdílnosti mezi ním a ostatními a různých jeho postřehů ohledně našeho světa a jeho samotného vývoje ve vyšší a vyšší organismus, myslím, že by film vešel do historie. Takhle se jedná pouze o plytké sci-fi s přímočarým příběhem, které se ke konci snaží tvářit dokonce i jako horor a totálně sklouzne do stupidního braku. Dobrý kometář: Allka ()

tnp101

Dobrý nápad a v první polovině dokonce vše působí až nadmíru dobře. Ve druhé polovině však snímek velice rychle začne ztrácet své kouzlo a dech a po několika WTF momentech (např. erotická scéna) na něj zhruba za 10 minut po zhlédnutí zapomenete. ()

Raven0 odpad!

Spoiler alert! Co tohle bylo? Film, kde genetickou manipulací zkříží člověka se zajícem... Vznikne míšenec, spíše podobný člověku, jenž má však žábry(!) a křídla(!!). Tato příšerka je ženského pohlaví a spustí se s jedním z vědců. Nakonec mutant změní pohlaví a oplodní svou matku(!!!) . Od chlapíka, co natočil Kostku jsem čekal různé věci, ale tuhle trapnou nudu bohužel ne. A ty rádoby přesahy a etická dilemata mě nechali chladným. ()

Neuromancer má lepšího režiséra

Neuromancer má lepšího režiséra