Splice

• Česko Spletenec (více)

Genetičtí inženýři Elsa a Clive tajně provedou experiment, jehož výsledkem je kříženec člověka a zvířete. Je to úžasné a podivně krásné stvoření, které by mohlo v moderní medicíně způsobit revoluci, pokud ovšem předtím nezničí lidstvo. Clive (Adrien Brody) a Elsa (Sarah Polleyová) se specializují na propojování DNA různých zvířecích druhů a vytvářejí tak fantastické nové hybridy. Nyní se chystají k experimentu, jehož výsledek by mohl způsobit revoluci ve vědě a medicíně, hodlají totiž propojit zvířecí a lidskou DNA. Farmaceutická společnost, která jejich výzkum financuje, jim však experiment zakáže. To ale zvídavé genetické inženýry nemůže zastavit, Clive a Elsa se přesunou do podzemí a kvůli své ctižádostivosti riskují kariéru. Výsledkem experimentu je Dren, úžasné a podivně krásné stvoření, které je neobvykle inteligentní a nečekaně fyzicky vyvinuté. Dren předčí jejich nejdivočejší sny. Ovšem jak roste a v abnormálně zrychleném tempu se učí, hrozí, že se její existence stane nejhorší noční můrou... (HBO Europe)

CubalibreCZ odpad!

Splice je uchylarna první kategorie.... dva vědci vytvoří "něco" a to ""něco každýho z nich vojede a paní vědátorce udělá dítě... to se zas někdo vyřádil.....fuj ()

Greendell

Ty woe to byla zas jednou "dobrá" volba na sobotní pozdní večer. Ani se mi o tom nechce moc rozepisovat jaká to byla p*čovina... Dávám jednu * za celkem slušný vizuální zpracování a A. Brodyho +++ ta zmutovaná holka byla dost podobná jedný prodavačce v naší vietnamský večerce :-DDD ()

borohub

Já nevím, čekal jsem spíše něco ve stylu já legenda, či 28 dní poté. Sice uznávám, že to zas tak blbé nebylo, ale prostě minimálně první půlka filmu se nehorázně táhla, je pravda, že já jsem pořád očekával nějaké leknutí, či nějakej masivní rozjezd, ale nedočkal jsem se. Posledních 20 minut film vytáhlo z té jedné hvězdy na tři hvězdy.. Ale takhle, na nějaké odreagování je to v pohodě, ale to je asi tak všechno.. ()

Bazinga2563 odpad!

Zvrácenost. Kdyby ta stvůra nepíchala s jedním vědátorem, pak se neproměnila do netvora, který neznásilnil druhou vědátorku, docela by se mi to i líbilo. ()

Pitryx

Další z řady filmů, který má varovat před některými pokusy. Bohužel, to vše už tu bylo a ne jednou. Zápletka je úplně klasická a nepřináší nic nového. Hodnotím jako plus velmi zdařilou technickou stránku věci. Dějově to nebylo nic moc, asi to chtělo větší spád a méně psychologie, ale už jsem viděl horší. Zábavička na jeden večer a dost. 201404229758/10222 ()

Stejšn

Překvapivě dobré, na Kanadu. *MOŽNÝ SPOILER* Jde o to, že chlap a ženská stvoří křížence ženský (jo, TÝ ženský) a kočky. Kříženec se vyvine v divnou stvůru, která je napůl mezi kočkou (má vysouvací drápy v ocase) a ženskou (má kozy, píču ale zřejmě i péro (viz dále). Chlap s ženskou se do tý potvory tak nějak zamilujou a piplaj si jí jako dítě, jenže jak potvora vyroste, začne bejt agresivní. Tak se rozhodujou co s ní. Ženská jí ufikne kus ocasu, chlap zvolí sofistikovanější metodu a potvoru voprcá. No ale chytně ho při tom ženská, takže samozřejmě hádka a nakonec rozhodnutí, že takhle to dál nejde a potvory se musíme zbavit. Jenže potvoře se to samozřejmě nelíbí a nakonec chlapa propíchne a ženskou naprcá, než sama zhebne ránou šutrákem do bembeřice.*KONEC SPOILERU*. Film nadhazuje spoustu morálních otázek a dokonce je trikově velice povedený, nečekal jsem to. Neviděl jsem od začátku, ale asi se k němu vrátím. ()

Nathaniell

Už chápu, proč je tenhle film tak rozporuplný: Ceny za nejhorší i nejlepší snímek. Bravo! :-) Každopádně svůj žánr splnil dokonale. SPOILERY: Od narození Dren až do její smrti vám totiž nedá vydechnout. Občas je to bohužel i díky idiocii hlavních protagonistů, jelikož když si ťukám na čelo, se slovy: "Logiko, kdepak jsi?!", nikdy to není bezdůvodné. Co se týká herců samotných nejrozporuplnější byl pro mě Adrien Brody. Podle tvůrců to byl jediný hlavní možný protagonista. Podle mě ten film částečně vyzdvihl a částečně pohřbil. Ale spíš to druhé. Jedna hvězda dolů za nelogičnost a jedna za Brodyho neherecké výlevy. 3*. A říkám si, jestli to ještě není moc... ()

djbarrel

Nic moc, film je strašně rozvláčný, nic moc se neděje a je to spíš takový rodinný drama, jen s tím rozdílem, že mamka vědátorka a taťka vědátor mají místo normálního mimi mutantíka s divnýma náladama, choutkami na rodiče a choutkami po svobodě. Bylo to dost nudný a třebaže místy to skoro vypadalo nadějně, tak se z toho nic nevyklubalo. Jo a taky mi nešlo na rozum, když už zkřížili člověka a králíka, tak proč měla DREN dvojdyšný plíce a jako bonus křídla ? No nic, slabých 25 % ()

Klemi

Nechápu, jak se mohl někdo uvolit financovat takovou - podle mně pro běžného diváka těžko stravitelnou - úchylárnu. Pokud se ale člověk oprostí od počátečního znechucení, zjistí, že se jedná o velice realistickou podívanou, podněcující netušená zamyšlení na několika rovinách. ()

J0ke3R

První půlka docela ujde...ale co se odehrává po opuštění laboratoře je fakt k smíchu (stejně jako chování Elsy,které se nedá absolutně snést při sledování tohoto filmu) ()

CrazymanM

Slušnej film,ale na druhou stranu ani žádná sláva.Časem už se dalo vše předvídat,čímž ovšem netvrdím,že to bylo nezajímavý.Každej ať si udělá názor sám,u mě průměr! ()

Myrddin89

Tak k tomuhle filmu se prostě musím vyjádřit. Abych navázal na Malarkeyho, myslím, že jsem film ohodnotil objektivně (tři hvězdičky za vykreslení, pro mě místy až absurdní, atmosféry, za to, že se do podobného filmu Natali vůbec pustil i za to, jak na mě film působil). Celou dobu jsem se ale cítil pěkně blbě, že jsem si film vůbec pustil, a otřásala mnou pocit hnusu ( i když malá Dren mi přišla celkem roztomilá). Prostě jsem ze Splice vůbec neměl dobrý pocit, což ale byl v zásadě záměr. Proto tedy takové hodnocení; film už si ale rozhodně znovu nepustím. ()

zuzulatomas

Cakal som nieco o mnoho lepsie ked som videl galeriu, ale co uz. A ten zaver, tak to malo byt co ? "tvor" zmeni pohlavie, pozabija skoro vsetkych a znasilni Elsu ? Vskutku nudny film, iba 2* a to za napad, vytvorit nieco podivuhodne stvorenie s rouznou DNA. ()

Psychotic17

Podceňovaný sci-fi horor pro mě znamenal velké překvapení. Dokázal mě uržet napnutého, co se bude dít dál a i přes trochu pomalejší prostřední část filmu jsem se ani na vteřinu nenudil. Lehce hororový závěr sice mohl být trochu zajímavější, ale jako celek je dílo opravu příjemné. 70%. ()

Kokos

Já jsem spokojen. Fanoušci Nataliho zklamaní nebudou. Ti dostanou to co očekávají. Je to dle mého povedená žánrovka s dobrou atmosférou. Pro fanoušky žánru. Pro ostatní to asi nemá cenu. ()

papuchalk

Kontroverzní psychologické sci-fi, které nabízí zajímavou a hlavně jedinečnou směsici pocitů k hlavní postavě. Od počátečního odporu, postupně jen k lehkému znechucení, až to dojde dokonce k jistému zvrácenému zalíbení (!!!), aby to nakonec kleslo zpátky k tomu odporu. Postava DREN není jednoduché monstrum typu alien, u kterého se dá předpokládat jeden vzorec chování. Jedná se o kombinaci člověka a zvířecích pudů. Někdy převládne člověk, někdy zvíře. Její chování je nepředvídatelné. To, že jí celý film nemáme šanci uplně poznat, že jí nevidíme do hlavy, nahání hrůzu víc, než ten profláknutý přímočarý alien, který vás při setkání se stoprocentní jistotou překousně. DREN vás buď obejme, nebo uteče, nebo vás zabije. Bohužel, Splice je docela podhodnocený film. Neříkám, že to je na 5 hvězdiček (sám dávám 3-4), ale 54% je málo. Reálně to je materiál na pokoření 70% hranice. ()

mata77

Začiatok bol dramatický sci-fioidný, potom trochu thrileru a finále pekne z ostra hororové. Hlavné postavy sú skvelí herci a svojich rolí sa zhostili výborne, aj keď mi trochu unikala pointa ich vzťahu. Námet filmu je zaujímavý, elegancia stvorenia ma nadchla, ale nemala som rovnaký pocit, ako dvojica vedcov, že ho treba ochraňovať ako niečo krehké a ľudské...stále som mala rešpekt k jeho nehumanoidnej časti génu, pretože okrem elegancie som videla aj niečo úchylné a nebezpečné. Takže dojem vo mne zanechalo hlavne finále, prvé dve tretiny filmu sa uberajú povážlivo idiotským smerom, pretože podobné jednanie od špičkových vedcov by som nečakala ani vo sne. ()

Neuromancer má lepšího režiséra

Neuromancer má lepšího režiséra