Splice

• Česko Spletenec (více)

Genetičtí inženýři Elsa a Clive tajně provedou experiment, jehož výsledkem je kříženec člověka a zvířete. Je to úžasné a podivně krásné stvoření, které by mohlo v moderní medicíně způsobit revoluci, pokud ovšem předtím nezničí lidstvo. Clive (Adrien Brody) a Elsa (Sarah Polleyová) se specializují na propojování DNA různých zvířecích druhů a vytvářejí tak fantastické nové hybridy. Nyní se chystají k experimentu, jehož výsledek by mohl způsobit revoluci ve vědě a medicíně, hodlají totiž propojit zvířecí a lidskou DNA. Farmaceutická společnost, která jejich výzkum financuje, jim však experiment zakáže. To ale zvídavé genetické inženýry nemůže zastavit, Clive a Elsa se přesunou do podzemí a kvůli své ctižádostivosti riskují kariéru. Výsledkem experimentu je Dren, úžasné a podivně krásné stvoření, které je neobvykle inteligentní a nečekaně fyzicky vyvinuté. Dren předčí jejich nejdivočejší sny. Ovšem jak roste a v abnormálně zrychleném tempu se učí, hrozí, že se její existence stane nejhorší noční můrou... (HBO Europe)

Dzeyna

Tak to je vážně výborný, rádoby vědecký snímek plný překvapení a nečekaných zvratů. Byla jsem opravdu zvědavá a nadšená. Kdyby nebyl konec, takový, že prostě chcete ještě další půl hoďku a dívat se, co by mohlo být dál. Adrien Brody mě šokoval a mile potěšil svým opět excelentním výkonem. A Sarah Polleyová překvapila taktéž, opravdu skvěle zvládla svou roli. Děj je opravdu nabitý a nenudí, stejně jako místa odehrávání a pocity, které se zde prolínají. Akce také nechybí a o napětí není nouze už vůbec. Jen škoda, že je to až příliš sci-fi, kdyby to bylo podle skutečné události, udělila bych možná i pět hvězd. ()

swamp

V očekávání něčeho se mi dostalo krapet něco jiného. Těšil jsem se na přímočarý horor s Brodym a dostalo se mi "rodinného mutantího dramamatu" s Brodym.. šokující byl snad jen Brody "milující" své nové děťátko. :P ()

teutates

Splice... bez väčších očakávaní na moje prekvapenie v celku fajn. Je pravdou, že snímok má oveľa väčší potenciál na ktorom v konečnom dôskedku stavia. Miestami ma nesmierne srala Sarah Polley, taktiež niektoré pasáže šli mimo mňa, ale ako celok 6/10 ()

Campbell

Tak nakonec překvapení. Film jsem nechal hodně dlouho u ledu protože mě moc nelákal ten klišoidní příběh a to hodnocení. Nakonec ale příběh nebyl tak klišoidní, a celkem se mi i zalíbil. Největším problémem u filmu bych viděl hodně velkou nevyrovnanost v postavách. Chvíli se chce "mutantíka" zbavit Brody, pak se ho chce zbavit Polley, prostě takovej mišmaš a nikdo neví co chce. Další nevýhodou je jedna scéna kde Dren vyrostou křídla, to že Brody řekne "miluju tě" a ona se vrátí byla fakt neuvěřitelně sračková scéna. Ale zbytek filmu se mi dost líbil. Postava Dren byla parádní. Efekty byly téměř dokonalý a vzhled Dren byl povedený. Je to příjemný film na večer, moc od něj nečekat a bude se líbit. ()

Slartibarkfast

Docela slušný kousek o pokusech s DNA a hraním si na bohy. Adrien Brody se přesně hodí do takových filmů, kde je třeba diváka trochu potrápit a atmosféra je více méně skličující. Rozhodně to není žádné světoborné dílo, které vás posadí do židle a zůstanete sedět s otevřenými ústy. Své kouzlo ale má a diváky si určitě najde. Výborné odreagování na nudný večer. 65% ()

Němi

Co se tváří zpočátku jako nadějný sci-fi / horor mix na vlně Vetřelců a jim podobných, je ve skutečnosti vztahové drama bez kouska soudnosti, které ke všemu nestandardní situaci (mutanta) jen využívá jako omluvu pro explicitní emoce a psychologizaci jak z telenovel. Natali selhává kam se podívám. Atmosféra je nulová, scénář nablblý, z jinak kvalitních herců udělal trotly, a co je nejhorší - stěžejní momenty, kdy má divák asi nehnutě zírat, jsou k smíchu víc, než kdejaká současná parodie. Navíc snaha udělat ze své mutantky objekt animálně přitažlivý nevyšla tak strašně moc, že degraduje i ty kousky děje, které mohly být teoreticky působivé. __ 1,5* ()

PetrPan

Malinko zvrácené rodinné sci-fi o výchově později incestně smýšlejícího mutanta odsýpá poměrně zábavně, v první polovině jsme okouzlováni vizualizovanými možnostmi, které skýtá genetické inženýrství, v druhé půli dal zřejmě scénárista a réžisér v jedné osobě průchod svým divokým představám a zatímco on zřejmě zpracoval Oidipovský komplex, tak jeho spoluscénáristka šla do toho Elektřina , popř. si mohli zkusit oba to druhé, co já vím. Každopádně byl samotný závěr jedním z těch nejúchylnějších vyznění jinak mainstreamového filmu, co se dá vidět. Celkově šlo o příjemně zábavnou záležitost na zabití času. ()

Pedestrian

Kdo tohle dneska točí? Opravdu to připomíná to nejlepší z raného Cronenberga. Vincenzo Natali má koule ukázat to, co by jiné filmy považovaly za cudné a nemorální + podobný love triangle tu snad ještě nikdy nebyl. Povedený experiment. Kdo mi ale dělá starosti je Rob Roy. Naposledy to byla Neytiri, dneska Dren, příště snad 10letá holčička v metru? ()

Arsenal83 odpad!

Už dávno som nevidel nič tak zvrátené a nechutné a to som videl aj pánov v kožených kabátikoch v dúhovom pochode. Brody nechuťák nemá problém zasunúť do svojej mutantej "dcéry", ale na pozvracanie tam je toho oveľa viac. Nemocným ľuďom sa to ale môže páčiť. ()

Rocky62

SPOILER!!!. Podivínský páreček genetických inženýrů si zaexperimentuje s lidskou a zvířecí DNA. O jaké zvíře se jedná, se "logicky" nedozvíme, ale výsledný kripl napovídá, že zvířecí DNA byla složena hned z několika druhů. Z fyziognomického hlediska usuzuji, že bylo použito DNA rypoše lysého, agamy límcové a nějakého druhu štíra. Nuže poté, co se tento postižený sviňák narodil, tak tito vědátoři jaksi pozapomněli na výzkum onoho subjektu, neboť v nich tvoreček probudil touhu vychovávat své ještě nenarozené dítě. Takže nějaké další genetické zkoumání v zájmu moderní medicíny nehrozí, protože Elsa a Clive mají spoustu práce s výchovou. Takový potomek dá přeci hodně práce. Je potřeba ho krmit, vychovávat ho a tak dále. Není ho ovšem třeba přebalovat, neboť tento mutant zřejmě nemá vyvinutou vylučovací soustavu. Prostě nesere ani nechčije. Vagínu ovšem vyvinutou má, což v našem krásném příběhu ještě sehraje roli. No dále musí občas taky dostat nějaký ten dárek, třeba kočku, která ale vedle svého nového majitele respektive majitelky dlouho nepřežije právě kvůli výše zmíněnému DNA ze štíra. Dospívání exempláře nabírá na obrátkách ve chvíli, kdy zčista jasna dostane prostě chuť si vrznout. Má ovšem štěstí, protože Clivovi se soulož s takovýmto křížencem přece jen zamlouvá. Rychlovka se svou přítelkyní patrně nebyla to pravé, tak bylo na čase vyzkoušet to s mutantem. No a jak už to někdy u nevěry chodí, tak jsou tito dva v tom nejlepším přistiženi samotnou Elsou, která pochopitelně není moc nadšena z přítelovy nevěry z geneticky kříženým kriplem. No, abych tento nádherný příběh zkrátil. Elsa aby zkrotila svůj vztek a odvedla zaslouženou pomstu, tak se raději nechá jedním z nově vzniklých mutantů znásilnit také. Zmutovaná svině si utopila palici při koupání a Clive se už bohužel narození svého syna nedožije, protože se i jemu stalo osudným DNA ze štíra. Moc hezký film, výborně jsem bavil. ()

klerik

Klasický boj skvelej atmosféry a množstva rušiacich trikov. Brody sa opäť znaží ukázať, že nie je žiadny Pianista a spolu s Polley dvíhajú film na slušnú úroveň. Scenár nie je zázračny, ale v podstate je originálny (zmena pohľadu na základnú hororovú premisu "vedci sa hrajú na bohov"). Vynikajúca práca so psychológiou postáv. Obyčajný film, a pritom dokáže dosť veľa povedať a o rodinných s partnerských vzťahoch. Trochu menej divné ako Friedkinov psychodelický CHROBÁK (Brouk), ale tamer rovnako sugestívne a uveriteľné... Keď to porovnám s nedávnym akože atmosferickým KRVAVÝM POTOKOM, je toto klenot. Trochu zvláštny, ale zaujímavý... ()

iamek odpad!

Neměl jsem sílu abych tuhle slátinu viděl do konce. Scény kdy potrefená vědkyně brala to monstrum téměř jako své dítě mě doslova vytočili a preventivně jsem film vypnul a hodil do koše. Chudák Brody už je fakt takový zoufalec, že bere každou blbou roli ? ()

Chrustyn

Nepříliš vydařený a popravdě dost nudný sci-fi thriller o vědcích, kteří si hrají s tím čím nemají. Na téma, kdy vědci něco vytvoří a vymkne se jim to z rukou vznikla už celá řádka filmů ale tento se víceméně po celou stopáž zabývá pouze a jen výzkumem. To co by se dalo nazvat napětím je někde ke konci a ani zde se film nijak výrazně nerozjede. Pro mě dost nuda. ()

mcb

Nesourodá spleť žánrů, která neví, kde nadobro ukotvit. Dostatečně bizarní "cronenbergovský" námět s náběhem na novou Mouchu však spadl do laciné digitální podívané, která se snaží rozehrát velká témata, ale zmůže se jen k samoúčelným šokujícím scénám (aneb sex byl naprosto zbytečný) a explicitnímu nakousávání extrémního rodinného dramatu. Snad jen ta Dren mohla vypadat jinak než topmodelka s více roztáhlýma očima a být trošičku vědečteji podložená (kříženec králíka a člověka má ocas s ostnem?). Splice se snaží tvářit jako seriózní drama, ale přitom celou dobu působí jak nevěrohodně, tak i místy směšně. A to by se v potenciálně děsivém filmu dít nemělo. Lepší 2*. ()

rollman1

Když přejedete roma parním válcem, máte CD-rom. Když zkřížíte 10 různých DNA, máte Splice. Výborný film, který mě velice potěšil. Nečekal jsem až takový úspěch. Atmosféricky zvládnuto na jedničku a příběhově hezky napsáno. Film mě nenudil, bavil jsem se, nechápal jsem, žasnul jsem. Pokud chcete doma zkřížit pavouka se šuplíkem, je tento film rozhodně pro Vás. ()

anais

Celkem sympatická snaha podívat se na frankensteinovské téma z jiné perspektivy padá s naivním scénářem, který v mnoha ohledech vyvolává spíš smích než hrozivé mrazení. A Adrien Brody s emo účesem je žhavým kandidátem na trůn, který již léta okupuje Nicholas Cage. ()

Neuromancer má lepšího režiséra

Neuromancer má lepšího režiséra