Silent Hill

• Francie Silent Hill (více)

Rose, která má smrtelně nemocnou dcerku, se chopí poslední šance a vydá se za starou léčitelkou. Bohužel však zabloudí do tajemného a opuštěného městečka jménem Silent Hill, kde nakonec svou holčičku ztratí. Rose se při jejím hledání stále hlouběji zaplétá do ponuré historie města, které je mrtvé jen na první pohled. V temných koutech totiž něco číhá… a nemá to zrovna dobré úmysly. Silent Hill je ve světě počítačových her jednou z nejpopulárnějších herních sérií survival hororů, do níž patří např. i Resident Evil. Silent Hill však nestaví na zombies a roztrhaných vnitřnostech, mnohem raději diváka straší po vzoru klasických japonských hororů a představuje mu monstra jak z deníčku nejslavnějších kubistů. Výsledkem je vysoce originální herní koncept, který učaroval i Rogeru Avarymu (scénárista Pulp Fiction), který se rozhodl sepsat scénář, s podporou autora původní hry, Akiry Yamaoky z Konami. Silent Hill režíruje Christophe Gans, zodpovědný za Bratrstvo vlků. (oficiální text distributora)

zuzzuli

Dobře natočený film. Někdy se mi zdálo, že těch efektů a nestvůr bylo až přílíš. Ale bezpochyby je to strašidelný horor s několika lekačkami. Nevím jak ostatní, ale mě vždy trvá než konec hororu pochopím a ani tenhle film nebyla vyjímka. ()

anyonecek

Naprosto průměrný film, kde není nic neočekávané ani očekávané. Příběh se tak nějak schyloval k předvídatelnému konci, jen se nám tam objevilo pár kliček. Atmosféra byla od začátku opravdu tuhá a první půlka byla kvalitní, poté přišla druhá půlka a už se hrálo hodně na efekty, které nebyly zrovna v tom nejlepším světle. Ale můžu dát plus za slušné monstra viz ten jakejsi řezník s dlouhým mečem, který byl velice podobný tomu z Resident Evil. Konec byl bohužel přiliš přehnaný s tou popálenou holkou v posteli, která šlehala ostnaté dráty. ()

Brano

Silent Hill ma výrazne nesklamal, ale ani veľmi nenadchol. Po vizuálnej a zvukovej stránke je to nádherne a takisto je z toho výborného prostredia cítiť ten hororový nádych. Herci takisto výborný, ale príbeh ma až tak veľmi nezaujal a ku koncu to už začínala byť pomaly aj pekná nuda. Možno keby mal film tak o polhodinu menej tak by to nebolo na škodu. Moje konečné hodnotenie sa stotožňujem s tunajším. ()

Pitryx

Tak i na druhé podívání to na mne působí stejně. Atmosféra města. Ta tedy je excelentní. Mlhavo, padající popel, do toho siréna a prapodivné věci. Velmi dobrý horor na nejvyšší úrovni, kde nebyl čas sledovat nějaké herecké výkony či chyby v detailech. Snad až při příští projekci, a že jich bude víc. ()

Hedy

No tak jediné co chybí jsou jen latexové obleky, nějaké venušiny kuličky a BDSM hračky. Jakmile by se dodali tyto malé úpravy měli by jsme z toho v celku solidní masturbační filmeček pro kdejakého emařského, gotického, náctiletého výrostka. Naštěstí něco tak jemného jako výbava nadšeného BDSM fanouška byla nahrazena rezavým ostnatým drátem, hnijícím masem a spáleným městem. Je to celkem žůžo podívaná. Do městečka Tichý kopeček se vydá zoufalá matka s postiženou dcerou v domnění že najde odpověď na její retardaci. Místo toho na kruháči odbočí směrem Černobyl a dostane se do bohem zapomenuté prdele v jiné dimenzi kde požární siréna neznamená začínající požár ale příchod monster která očividně utekla z laboratoře doktora Mengeleho. Mezitím co se zoufalá matka potýká s hledáním své dcery se jí do cesty připletou fanatičtí kesťánci co upálili nevinné dítě z toho důvodu že byla čarodějnice. Jen pro info nacházíme se v 21. století. Holčina ovšem skončila na lůžku a tak vyslala svého ochránce s kýblem na hlavě a nožem jehož velikostí si něco kompenzuje, aby vyvraždil všechny které nemá ráda. Ke konci filmu dostáváme solidně masakrózní scénu jako vystřiženou z nějaké masturbační fantazie nějakého submisivního buzeranta. Zkrátka tam narve ostnaté dráty do všech myslitelných otvorů asi třiceti lidem. Závěrem musím dodat že je to vzkutku povedený mysteriozní horor takže 4 hvězdy. ()

Blazkowicz

Normálně bych neměl co vytknout, protože tak promakaný svět se jen tak nevidí. Prostě vizuální stránka včetně monster je luxusní. Horší už je to s docela dlouhou stopáží a tak divně nepochopitelným příběhem, ve kterém jsem se moc neorientoval. No a úplně nejhorší byla ta hlavní blbka a její nelogické chování. Proč nemohla být aspoň chvíli potichu, místo vyřvávání na celé kolo, aby každý věděl kde je a rezignujících skřeků ("já už nemůžu, aaa!"). Kdyby se radši vysrala na dceru a držela se té policajtky, které se chovala jak se v dané situaci patří. A chtělo by to víc Pyramid Heada. 4-* ()

RigorMortis

Hernú sériu poznám. Aj preto ma prekvapila nielen ženská hlavná hrdinka (narozdiel od hier), Dahlia ako de facto pozitívna postava ale aj pozliepanie deja z prvkov niekoľkých pokračovaní hry. Správanie postáv je miestami nelogické, dej predvídateľný a postava Seana Beana (ktorý tu mimochodom prežil) mi v rámci filmu prišla úplne zbytočná. Zaujalo však grafické spracovanie a soundtrack. ()

Baudelaire

Mě se to líbilo. Mělo to velmi silnou atmosféru. Bylo tam nemálo scén, které skutečně sahaly k dokonalosti. Bylo tam několik zajímavých nápadů. Pěkně udělané násilí, krev, smrt, strach. Malá holčička to zahrála výborně, Radha Mitchell přesvědčivě. Donutilo mě to k zamyšlení - ale možná jen pro to, že jsem nehrál hru a měl jsem mezery. ()

pOne

Kamera a střih - pěkně pokoukáníčko! To je ale vše. Bohužel. Atmosféru už jsem viděl v řadě filmů hutnější. Nelekl jsem se ani jednou. Děj mě ani na okamžik nevtáhl. A tak zůstávám u dvou hvězdiček za celkovou vizuální stránku filmu. ()

Perda

Skvělé efekty, hutná atmosféra, průměrní herci,ale vůbec, ale vážně vůbec mě to nedostalo.Asi budu muset počkat na další zhlédnutí. ()

Grellenort

Jednoho krásného jarního podvečera jsem ve společnosti Jamese Sunderlanda zabloudil do jednoho městečka v Americe. Byl to pro mě naprosto nezapomenutelný zážitek, nesrovnatelný s čímkoliv, co jsem kdy u PC her zažil. O půl roku později jsem se do toho města vrátil, tentokrát s dvěma dámami a na vlastní kůži jsem poznal, že skutečně Není cesty zpět. Silně pochybuju, že bych Silent Hill hodnotil tak vysoko, kdybych nehrál hru. Filmový děj se skutečně nedá stavět na tom, že hrdinka běhá po městě a nachází předměty, potom zase běhá po městě a nachází jiné předměty a občas provede nějaký kaskadérský kousek. Jenže v momentě kdy se ozve siréna a na zem se snese Temnota na tyhle výhrady vždy zapomenu. ()

Weirdman

6/10... Silent Hill je formálne do posledného detajlu krásna, vyčačkaná záležitosť, a ani obsahová stránka nie je na zahodenie (ako adaptácia videohry priam exceluje), ale sorry, mne tento žáner až tak veľmi nesedí, a bohužiaľ, nezľakol som sa ani raz (s čím ja aj pri slabých hororoch nemám problém, keďže im neholdujem)... ()

JasonV

Pre mňa ako fanúšika hernej série veľké sklamanie, ako samostatný film by som to však hodnotil určite vyššie. Bohužial vizuál a hudobná stránka ešte Silent Hill nerobí. Atmosféra je oproti hrám mizivá a príbeh na míle vzdialený, jeho skratkovitá a smiešna filmová verzia musí každého fanúšika Silent Hill minimálne uraziť. ()

Předseda

Chabej námět hry filmu nestačí a proto film je jen nekonečně dlouhým herním intrem s živým křovím. Intra mám rád i pro ten malý prostor, který je jim dán. Filmy mám rád, protože dokáží pojmout obrovský časoprostor. ()

(fjw)

Filmy podle počítačových her většinou dopadají velmi špatně. Tohle se docela nadmíru povedlo. Atmosféra je výborná. Záběr kdy Rose vjede na cestu do Silent Hill a kamera zabíra celou krajinu v noci, paráda. Hudba je také dobrá. Nejlepší byli ty sireny, kdy přícházeli ty nestvůry. Docela to mrazilo, a ten "řezník" :) Pointa filmu nebyla tak překvapující, škoda:) ()

Metal Gear – první Solidní videoherní adaptace?

Metal Gear – první Solidní videoherní adaptace?

31.08.2012

Videohry jsou obrovský byznys, který se zisky vyrovná filmovému. Hollywood se proto úporně snaží něco z toho vytřískat. Už dlouhá léta. Bohužel, nedaří se. Kvalitní herní adaptace sečtete na prstech… (více)

Del Toro vs. Gans: Kráska a zvíře

30.03.2008

Šermíři R. E. Howarda nastupují

Šermíři R. E. Howarda nastupují

13.01.2008

Obrovské zklamání z tržeb Zlatého kompasu (srovnatelné s rozčarováním z vlažného přijetí Superman se vrací, takže se vážně pochybuje o pokračování) a následné urychlené odsunutí Inkoustového srdce … (více)