Osm statečných

• Česko 8 statečných (více)

Dobrodružný film odehrávající se na polární základně na Antarktidě. Kvůli zhoršení počasí je zrušena expedice a nařízena evakuace veškerého personálu. Do transportu se nevejdou tažní psi a má pro ně být vypraveno další letadlo. Počasí se však zhorší a Jerry se dozvídá, že pro psy už není možné letět, je to příliš nebezpečné. Marně se snaží o jejich záchranu. Psi se zatím skoro všichni po pár dnech dostanou ze svých obojků a shánějí si potravu. Zůstává jen starý Jack, který umírá. Smečka se dává po několika dnech dohromady, ale jeden pes je po boji o potravu vážně zraněný. Ve smečce navíc chybí mladý Max, který se zatoulal. Psi jsou již 152 dní v ledové divočině sami. Jerry se snaží dostat zpět na základnu. (TV Nova)

papadoce

Film s vopred daným koncom, zbytočne dlhý, pričom prvá tretina je na poctivé 4 hviezdy, ale potom to proste stráca šťavu. Každopádne kočka so zvláštnym menom Moon Bloodgood je fakt pekná baba a to vždy ovplyvní moje hodnotenie. A aby som nezabudol ako vždy Paľo Walker R.I.P. ()

celticek

To zas byl jednou provar! Neherec Walker a jakože rodinný film. Psi byli v pohodě, zástupci rodu Homo sapiens otřesní, příběh přímo trapně směšný. Tuleň tomu dal korunu, to si děláte kozy jako?!? Už vidím smečku psů husky jak loví synchronně racky. Však je tažný! Ten pes! Ani hlavu ani patu. Proč vlastně nedám odpad? ()

ANTYCHRYST

Nedělní odpoledne s rodinkou a k tomu přesně tenhle pohodový filmek.. Jsou tam parádní hafani.. Takže se to bude líbit všem :) je hezký že je přijeli zachránit i po takové době.. a hafici se o sebe pěkně starali.. :) ten mroz obrovskej to byl pěknej hnusak :) 70% ()

Najt

Výborný dobrodružný film. Expedice v nehostinném prostředí Antarktidy se trochu zvrtne a zustane tam o samotě 8 statečných pejsků, které expedice používá jako dopravu po zasněženém prostředí. Bohužel se všichni musí rychle vrátit do normálního světa a ta osmička tam zůstane s tím, že se pro ně nekdo co nejrychleji vrátí. Pak ale přijde velká bouře a pejsci jsou odkázáni sami na sebe, k tomu vsemu jsou ještě připoutání řetězem aby se neztratili bez jakékoliv obživy. Dny plynou a nikdo se stále nevrací .. ()

JackO.

Pejsky mám rád a na film jsem moc těšil, taky jsem ho potom náležitě prožíval a přiznám se, že se mi pomalu chtělo i brečet, nejen, že jsem takový typ člověka, ale že jsme dva týdny před tím museli utratit našeho pejska, to mělo asi největší vliv. Hned na začátku filmu, při představování čtyřnohých přítelíčků vybral favorita, nejvíc se mi libil Max! :-D ()

Peter-1307

Ak by v scénari bolo menej ľudí, bolo by tým menej sentimentality a pátosu, tak dám plný počet, pretože námet je výborný a aj samotné spracovanie, kamera good, len čo tam musia vyvádzať herci podľa scénaru... Prekrásne divoká príroda a kto má rád psov nech si tento film určite nenechá utiecť. ()

hackstolle

Myslel jsem si, ze pujde o hotovou blbinu, ale opak byl pravdou a film ma skutecne neco do sebe. Navic film od filmu zacinam prichazet na chut Jasonu Biggsovi a jeho stylu hrani. 70% ()

han.ci

Film, který snad nadchne všechny milovníky psů. Malamuti jsou opravdu dokonalí a je krása se na ně koukat. Příběh lidí je už méně zajímavý, klasivý dobrodružný film, kde se na začátku podělá všechno, co může, ale všechno dobře dopadne a jako bonus se do sebe zamilujou hlavní hrdinové. ()

Kubi21

Je to klasika od Disneye. Je to plné očekávaných situací, klišé a předvídatelného konce, ale to je jedno, protože krásná ledová příroda a výkony psích herců mě potešily a dovolily mi strávit příjemné dvě hodinky. Milý filmeček na nedělní odpoledne. ()

Maja238

Je to krásné ale děsivě smutné. Jediný, kdo se u nás doma ubránil slzám, byl můj bratr... Jinak jsme brečeli všichni jak děcka. :D :) ()

Ferenzo

Tak po shlédnutí téhle romantiky musím uznat, že jsem to čekal horší. Psí herci jsou opravdu kouskové, jsou to skvělí herci a scény bez lidí, jenom o životě psů, kteří bojují o holí život, jsou super. Na druhou stranu, psychologování hlavního lidského hrdiny, jak se snaží zapomenout a pak se vydá po půl roce k záchraně a strašný digitální tuleň nebo co to bylo, moje hodnocení dost srazili. Ale jinak koukatelný průměrný film, pro milovníky psů však určitě nadprůměrný. 70%. ()

Sharleen

Na tento film som narazila náhodou v TV. Keďže Paula Walkera radím medzi hercov (fanynky nech mi prepáčia), ktorí všetky emócie vyjadrujú tak tromi výrazmi tváre, tak som mala pokušenie film vypnúť a venovať sa niečomu inému, ale nakoniec som pri ňom ostala a bola som rada, že som si ho pozrela až do konca. Viac ako osud postáv ma ale zaujímal boj o prežitie nesmierne inteligentných a krásnych štvornohých priateľov človeka, ktorých Paul Walker v roli sprievodcu musel nechcene zanechať napospas osudu. Myslím, že keby investovali do hereckých výkonov toľko energie, čo do scén so psíkmi, mohl to byť priam úžasný film. ()

peggotka

Film jsem nedokoukala, viděla jsem začátek a konec-s tím, že jsem si dopředu zjistila, kolik jich přežije, jinak bych k tomu konci stejně nepřeskočila. Film krásnej, ale ne pro moji povahu. Brečela jsem jako želva. Ale nechápu, jak se z obojků hafani dostali, když jim je utáhli, aby se právě z nich nedostali. :-) Jinak OK. Souhlasím s uživatelem cheyene. Dávám 5 hvězdiček. ()

Brano

Veľmi príjemný rodinný film, so zaujímavým príbehom, ktorý je navyše natočený na základe skutočnej udalostí. Takisto vyzdvihnem kvalitné herecké obsadenie, v hlavnej úlohe Paul Walker. Filmy točené v zimnej krajine milujem a táto mala tiež svoje čaro. Azda jediné negatívum tohto filmu je zdĺhavosť niektorých scén, ktoré sa dejú mimo Antarktídy. Na úkor týchto scén mohlo byť viacej momentov, ktoré zachytávajú osudy opustených psíkov. Ale ináč pekný film, ktorý sa určite oplatí vidieť. ()

Ukrizku

Nemám důvod cokoli vytýkat. Napoprvé jsem se vlastně jen ostýchala přiznat dojetí. Husky je chytrý, husky je silný, umí se smát, je empatický a je skvělý herec. ()