Wade

Pustit VHS na PC je sakra výkon. :-)  Nejlepší asi bude zhodnotit nahrávky a poté celý film. 1: Příběh sice předvídavý, ale zato zakončení ne. 90% 2: Nejhorší ze všech. Bez napětí jen ta vražda. 20% 3: Klasický slasher, ale krátký a nezáživný. 20% 4: Zajímavé rozuzlení, ale chybí pointa 65% 5: Druhý nejlepší příběh, který je navíc nepředvídavý za mě prostě paráda. 87% Film: Zajímavý nápad a nejspíš i nějak myšlený tedy s nějakým vysvětlením, které ale není úplně jasné. Celkové zhodnocení: Zábavný horor, který sází na nadpřirozeno a taky na představivost. Nebyl jsem zklamaný takže za 4*. 73% ()

drake31

Tento found footage bol bol teda dobre nájdený matroš. Ultimátna prehliadka desu, skvelej atmosféry, strachu z neznámeho, a obrovskými očakávaniami ako jednotlivé príbehy dopadnú + sympatické obsadenie. Niektoré príbehy možno trochu škrípali, ale to ako ma to do seba vtiahlo je nesporné a tento fakt pridáva na konečnej hodnote tohoto naozaj veľmi podarené hororového zážitku. Stálo za zhliadnutie a ak trochu zregenerujem nervy určite si to dám druhýkrát ... ()

Blue.Poison

Vraždy, rituály, duchové, posedlosti, strašidelné domy... Nějak nevím, kam mám tenhle snímek zařadit. Najde se tu od každého něco, ale dohromady vlastně nic. Jako celek V/H/S působí neurčitě, nejednotvárně a nevyrovnaně. Ani ústřední příběh není moc dobrý. ()

pravdovravny

Kriste pane to bola ale PITOMOSŤ!!!!!! Kto sa ako mal zlaknút deti ktoré zatvoria dvere?:D Veľmi nadhodnotení film a zbytočne zdĺhavý. ()

Mishqo

Zbierka piatich "found footage" hororových príbehov, ktoré majú dosť kolísavú kvalitu, ale niektoré vrámci žánru určite stojí za to vidieť. Preto sa to aj ťažko hodnotí ako celok. ()

VanTom

Celkem mě pětice hororových "found footage" povídek překvapila, ani nemusela být zvnějšku spojená jakýmsi hledáním a sledováním prokletých(?) videokazet. Tristní VHS kvalita rozmazaného obrazu se spoustou artefaktů, ruchů, sekání, výpadků se jako umělecký záměr tvůrcům málem vymstila (= skoro se na to nedalo koukat), na druhou stranu vypadala roztřesená kamera opravdu autenticky – včetně nadržených, ožralých, vyvádějících teenagerů na porážku. ()

ghatos

5+1. 1 - nejpovedenější - 66%, 2 - dobrá myšlenka - 55%, 3 - blbost - 35%, 4 - menší blbost - 40%, 5 - snaživé - 60% = 51,2% + hlavní dějová linie - 40% = 46%. ()

s.e.p.p

V/H/S je jedním z těch filmů, které ve vás při sledování budou vyvolávat dost nepříjemné pocity. Tím nemám na mysli jenom strach. Found-footage styl vám vnucuje pocit, že se díváte na něco, co byste vidět neměli a díky všem těm šokujícím i nechutným záběrům si člověk připadá až zvráceně. Jak tady píšou ostatní – jednotlivé povídky jsou kvalitativně dost nevyrovnané, přičemž nejlepší z nich je ta úplně poslední, která sice možná nedává tak úplně smysl, ale může se pochlubit velice slušnými efekty a parádní atmosférou. Tím nejhorším pak pro mě byla povídka třetí, u které sice musím ocenit originálního zabijáka, ale kromě toho snad může potěšit jen příznivce gore filmů, mezi které nepatřím a samoúčelné probodávání hlav a vytahování střev mě moc nebere. 1. - 80%, 2. - 55%, 3.- 30%, 4.- 60%, 5.- 90%, s přihlédnutím k ne moc nápadité spojovací vatě celkem = 50%. ()

mrx.friend

Tím, že jde vlastně o kolekci 6 na sobě nezávislých příběhů, je tenhle kousek celkem obtížný na hodnocení. Budeme holt průměrovat: Tape 56: aneb Hlavní VHSka, která funguje jako jakýsi propojovací můstek s ostatními záznamy. Začíná záběry na skupinu vypatlanců, co v okolí demolujou, na co přijdou, v noci se pak zašijou v baráku, kde se snaží vyrabovat důležitou videokazetu majiteli, který mezitím odpočívá mrtvý v křesle před televizními obrazovkami. V místnosti vždycky zůstane jeden, aby pásky prohlídnul, šoupne ji tedy do přehrávače, zkoukne, zmizí, přijde další z party a nastává tentýž koloběh. Zbytečně nastavovaná kaše, kde i finále působí trapně. 4/10 // Amateur Night: aneb První příběh a hned se jede pěkně z vostra :) Syrové, věrohodné, s neotřelým koncem. 8/10 // Second Honeymoon: Utahané, největší grády (a vlastně i pointa) přichází až v posledních vteřinách. 5/10 // Tuesday the 17th: aneb Parodie na Pátek třináctého? Zatímco předchozí historka by se dala krátit, tahle by zase potřebovala prodloužit. Na druhou stranu, když vezmu, kolik nesmyslů (vidiny, vrah) se stačilo vejít do těchhle patnácti minut, tak už raději mlčim. 5/10 // The Sick Thing That Happened to Emily When She Was Younger: aneb To nejlepší z této antologie? Jasně - skvělá atmosféra, které nahrává i zpracování pomocí web-kamery; lekačky na správných místech a oceňuju i ústřední myšlenku tohohle námětu. 9/10 // 10/31/98: aneb Je Halloween - Michael Myers nepřijde? Kdepak, tentokrát se o teror postará sám jeden domeček, ve kterém se dějí podivné věci. Kajdil bych tam strachy snad do každýho rohu. 9/10 // To máme čtyři plus osm plus blablabla děleno šesti? Ah, jsem šikovnej - 6,66 periodických...dobře, Satane, z původních tří tedy zvedam na čtyři hvězdy 8-) ()

Herzeleid

Pokud očekáváte nějaký větší smysl, tak ho v tomto filmu nenajdete. Celý film se skládá z několika nezávislých příběhů, které spolu souvisí pouze tím, že se nacházely na nalezených videokazetách. Některé jsou poměrně zajímavé a co do děje i napínavé, že občas mráz přeběhl, ale ke konci jsem se už naprosto ztrácel v tom, čeho chtěl autor docílit. Z počátku mi ani nevadila typická "roztřesená kamera" pro found footage, ale když do toho přibylo problikávání modré obrazovky, šumění VHS pásky, rozpixelování obrazu a to celé doplněné občas silně nepříjemnými zvuky, tak by se z toho slabším povahám mohlo udělat snad až nevolno. Jednou rozhodně stačilo. ()

Deryll

Tak po tomhle se docela divim že šli do dvojky když tady stojí za zmínku tak maximálně poslední příběh v tom domě hrůzy! první V/H/S (o proti slušnější dvojce) nic moc ()

zolo23

Na tento film som čakal veľmi dlho a čakať sa oplatilo. Found footage filmy mám rád ,ale nie každý je podarený a niektoré sú priam zbytočné ,doslova nepozerateľné. V/H/S je však iná liga a môžu za to samotní režiséri, ktorí ako vidím sú veľkými fanúšikmi tohto žánru. Po nedávno videnej Chillerame, kde sa taktiež podielalo viacero režisérov na natáčaní tu máme ďalší bonbónik. Pričom Chillerama bola čisto hororovo - komediálna záležitosť ,V/H/S je 100% -tný horror. Nepríjemné, krvavé, strašidelné, originálne. Treba si to však pozrieť v noci, najlepšie sám a o zážitok máte postarané. Mňa to odrovnalo a viackrát som si musel prekontrolovať trenky či sú v takom stave v akom som si ich predtým obliekol. Film je však len pre fanúšikov foud footage a nie každému musí sadnúť, preto chápem i množstvo negatívnych komentárov, ktoré si tento film určite nezaslúži. ()

manonfire

Nadprůměrný horor, kde hlavně Second Honeymoon a poslední 10/31/98 dokázaly zůstat v paměti. Rozhodně lepší, než pokračovaní, jež sice zabavilo akčností, ovšem absolutně bez atmosféry. 60% ()

jefff

Nebylo to nejhorší. Sice to chvílema nebylo nejzábavnější, ale když se rozjely hororové scény, tak fungovaly. 1. díl: Dlouhý nezáživný začátek, který trochu rozmělňuje dojem prvního dílu. Pak je to ovšem zajímavé. Part kluků si chce vrznout a narazí na podivnou holku, u které vám je hned jasné, že není úplně ok. a také že ne...:-) 2. díl: Nejhorší příběh. Není moc strašidelný a závěr je až příliš překvapující. Manžele sleduje zabiják, o kterém ví jen diváci skrze kameru. 3. díl: Klasická vyvražďovačka. Ale na tak krátkém čase funguje lépe jak některé celovečeráky. 4. díl: Velmi povedené. Video chat dívky a mladého doktora - jejího přítele má strašidelnou atmosféru i zajímavý konec. 5. díl: Nejvelkolepější, nejzábavnější, i když ne tolik strašidelné. Přesto vrchol filmu. Je to o strašidelném domě, ale velmi dobře natočeno. ()

Šakalík

Je až úsměvné, jak někomu leží found-footage horory v žaludku. :-) Autoři tohoto filmu to zřejmě měli na paměti, a proto zkusili nový přístup – nabídnout divákovi v jednom filmu hned několik nedlouhých příběhů, každý na jiné téma a každý natočený jiným způsobem. Mně osobně se tento model velmi zamlouval, protože to prostě nenudilo a bylo pořád na co koukat. Z pěti představených příběhů je nejlepší hned ten první; nejlépe natočený je pak ten poslední. Předposlední duchařina má zase famózní atmosféru. Zbytek je bohužel takový nemastný neslaný, a to včetně příběhu o asociálech vykrádajících prapodivný dům, který to celé spojuje dohromady. Přesto bych tento hororový kus hodnotil velmi pozitivně a vůbec bych se nebránil dalšímu dílu. ()

samuele

AJAJ... čakal som viac.Pekne to rámcovalo prvým a posledným príbehom, tie ostatné boli zbytočné. Zaujímavý nápad z "párty house" kde v závere v aute by sa dalo napätie krájať a ja som na chvíľku uveril a sedel tam spolu s nimi ... ()

BMAJTZ

Pět hororových povídek z toho pouze jedna netála za nic moc. Navíc jsem na to koukal sám v prázdném bytě někdy ve 2 ráno, co vám budu říkat docela to na mě zapůsobilo, respektive to u mě vyvolalo přinejmenším mírnou nervozitu. O zpracování nemá cenu se bavit jde o "found footage" takže nějaká obrazová kvalita asi nehraje roli. Jednotlivé kraťasy jsou povětšinou hodně dobře vymyšleny, nejlepší je samozřejmě první povídka s divnou ženskou z baru a potom videochat. Navíc musím dodat, že přestože jsme podobnými snímky poslední dobou zavaleni, tak tento rozhodně kvalitativně vyniká. Na tento žánr nemá moc slabých míst, ale je třeba některé upozornit, že je poměrně krvavý takže pro všechny rozhodně ne. ()

West natočí western pro Blumhouse

West natočí western pro Blumhouse