Absolventka práv Andrea Sachsová zvaná Andy by se chtěla stát novinářkou. Jako průpravu chce vzít na rok místo ve vydavatelství Elias-Clarke. Tady vydávají i proslulý módní časopis Runway, v jehož čele stojí chladná a obávaná Miranda Priestlyová. Už v den, kdy se přijde představit, si Andy všimne, že se před ní třesou všichni zaměstnanci, zejména asistentka Emily Chaltonová, která právě povýšila a šéfka za ni hledá náhradu. Mirandě nepadne do oka Andyino oblečení a jedná s ní zvysoka: dívka se domnívá, že ji nechce přijmout, a odchází. Na poslední chvíli si to ale Miranda rozmyslí. Andy nastupuje na místo asistentky a zpočátku jí všechno připadá jako zlý sen: nikoho nezná, nic nestíhá, pokud se jí někdy něco podaří, Miranda zůstává chladná, a pokud něco zkazí, dostane vynadáno. Šéfka ale požaduje, aby jí byla kdykoli k dispozici, a Andy začíná zanedbávat své přátele včetně Nata, se kterým žije. Zato se seznamuje s ikonami světa módy a potkává i slavného novináře na volné noze Christiana Thompsona, který se jí hned začne dvořit... Nigel, nejbližší spolupracovník Mirandy, jednoho dne vybere Andy jiné oblečení, ve kterém ji nikdo nepozná. a s oblečením jako by stouplo i její sebevědomí. Miranda si jí poprvé skutečně všimne a práce jí jde hned lépe od ruky. Občas se ještě sice dopustí nějakého faux pas, ale kupodivu vyhazov nenásleduje. Miranda ji ale zkouší dál: když odjíždějí její dvojčata k babičce, přejí si ještě nevydaný díl Harryho Pottera a Andy ho má obstarat. Nakonec jí pomůže právě Thompson. Zdá se, že i sama Miranda je překvapená faktem, že její druhá asistentka úkol zvládla. Zato Andyin vztah s Natem trpí. Vše vyvrcholí v den, kdy Andy nepřijde na oslavu jeho narozenin, protože musí doprovázet Mirandu na večírek. Nata se tato událost velice dotkne a zdá se, že jejich vztah je v troskách... Pak Miranda oznámí Andy, že ji s sebou vezme na přehlídku do Paříže. Na tento každoroční vrchol sezony se ale už rok těší Emily, která kvůli tomu podstupuje všelijaké diety. Andy je zděšená představou, jak bude zklamaná, odmítnout ale nedokáže. Emily vzápětí ve spěchu spadne pod auto a má zlomené nohy, takže by stejně nemohla jet. Na Andy se ale velice zlobí. V Paříži Andy září a své šéfce pomáhá ze všech sil. Nigel jí oznamuje, že se brzy stane společníkem výrobce módních doplňků Jamese Holta. Miranda prý už o tom ví – sama ho doporučila. Andy jde na romantickou večeři s Christianem a skončí s ním v posteli. Ráno jí mladý muž oznámí, že šéf vydavatelství Irn Ravitz má v úmyslu Mirandu vyhodit a na její místo dosadit mladou Francouzku Jacqueline Folletovou... (TV Prima)

Veniss

Oddechový film, na který se člověk kouká s dětinským úsměvem na tváři a od obrazovky odchází odpočinut. ()

Paja.93

Taková milá oddechovka pro slečny a paní. Jsou lepší, ale i horší filmy, myslím, že na znuděný večer jako dělané. ()

Pitryx odpad!

To byl film pro ženy na MD?? Nebo pro paka všeobecně? Pro mamlasy co si fakt myslí, že na barvě svetříku stojí a padá svět? Asi i proto mám raději holky v maskáčích. No - k filmu: Vydržel jsem asi třicet minut, tedy zvukově, protože obrazem to bylo zbytečné. Ten stačil na deset minut. Netuším, proč se krávoviny tohohle stylu vůbec natáčejí, ale když se to někomu líbí… Možná mi zkresluje názor i to že je mi móda děsně, ale fakt děsně protivná a naprosto ukradená. Odpad na n-tou. 20130709nests.Prima Love ()

Lumpus

Po dalších shlédnutích musím přehodnotit na 5*, tenhle film je fakt super. Nastavil standarty pro množství jiných filmů a seriálů. Mimo to opravdu super herecké výkony Meryl Streep, Anne Hathaway a taky Stanley Tucci ()

Guran

Velmi příjemný komediální film se souborem hereckých hvězd. Nepříjemná Marryl Streep a snaživá Anne Hathaway. Skvělý děj a srandičky v něm obsažené a ikdyž romantiky mopc nemusím, tohle se mi líbilo. ()

ratpile

Asi je ve mě uvězněná malá brunetka toužící taky nosit Prada botičky, jinak si neumím vysvětlit, proč jsem se tak bavil. Možná kvůli perfektní aroganci Meryl Streep, pohodové Anne Hathaway, možná kvůli přitažlivé atmosféře redakce módního magazínu. Největší zásluhu na tom má snad rozpustile mrzutá Emily Blunt a její ufňukaná scéna v nemocnici. Závěr se vyloženě nepovedl, ale v rámci odpočinkové, ne třeskutě vtipné zábavy, to bylo úplně OK. ()

MirkaP

Poté, co jsem si přečetla knížku, mám blízko k tomu zvýšit hodnocení filmu. Protože knížka byl souvislý kvikot "nedoceněné" intelektuálky, klobouk dolů před autory filmu, že z toho dokázali udělat docela vtipnou záležitost. ()

freedom3112

Být na vrcholu není lehké a udržet se tam je ještě těžší. Meryl je v roli Mirandy tak uvěřitelná! Za její drsnou až bezcitnou maskou se ale ukrývá žena,která ví. Ve slabé chvilce lze její charakter prokouknout. A třešničkou na dortu je Stanley Tucci , který mě opět přesvědčil,že jeho herectví má mnoho podob. ()

Hawaj

Hodně zábavnej šmrncovní biják s výbornýma výkonama Meryl, Anne i Emilky bluntový. Lehce přepísklá komedie o mocenském světě modní vladařky, skutečné Anne Wintour z New Yorského Vogue, což je jedna stará baba, která dodnes určuje kdo z tvůrců je v módě in a kdo out. Jean Paul Galutier řekl, že filmová Miranda je jen slabým odvarem skutečné Anny Wintour. Anne Hathawy je skvělá, když netlačí na pilu, Bluntovka je fenomenální, Meryl je mistrině svého oboru, Tucci zdárně sekunduje ale Adrian Geriner coby nezávislý přitel a šéfkuchař mě vůbec nepřesvědčil. Že tam hrála nějaka Búndchenová jsem si ani nevšim. Nechal bych si líbit pokračování. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,9/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 75%, Audience Score - 76% | FDb.cz - 74% | Nadprůměrná komedie o módním průmyslu, která umí překvapit i pobavit, ale přesto to celé tahala naše oblíbenkyně Meryl která se do role "ďábelské" šéfky modního časopisu Runaway vžila opravdu úžasně. Holt vytěžit nominaci na Oscara z role ve stupidní komedií, to chce um. Ten jí ostatně nikdy nechyběl... Anne Hathaway je vpoho (ale sama by to rozhodně neutáhla:-), ale Emily Blunt i (kupodivu) Stanley Tucci nám ve svých rolích sedli. Ale bez "Mirandy" by to na 4* fakt nedosáhlo... :-D 70% ()

JosefTomas

Film, který vám dá to, co očekáváte, že vám dá. Svůj účel plní na výbornou a i když se zasmějete méně, než by se očekávalo, budete se u filmu zaručeně bavit. Filmů z tohoto prostředí moc není (nebo spíš o žádném nevím :)). Tento však funguje nad míru dobře a řemeslně je zvládnutý dobře. ()

ostravak30

Samozřejmě, že snímek Ďábel nosí Pradu není primárně určen mužům. Na druhé straně asi každý někdy měl nebo má nesnesitelného šéfa. Jako by zapomněli, že též byli někdy podřízenými, že jejich zaměstnanci jsou jen lidé a oni tím víc. Film má pak druhou rovinu a tou je móda. Já sám se módními trendy neřídím a nerozumím jim, takže v tomhle tématu plavu. A když vidím leckteré současné módní novinky, tak mě napadá, zda módním návrhářům už tak nějak nedochází dech. Samotný film nám tedy dává možnost malinko, ale ne víc, nahlédnout pod pokličku módního průmyslu, módních návrhářů, módních magazínů či životního stylu těchto typů lidí. Jenže krom faktu, že je Miranda nesnesitelná bytost a rozmazluje děti se toho o jejím soukromí moc nedozvíme. To o samotné Andrei více, ale stejně z toho vyleze jen taková všehochuť epizod o nesnesitelnosti bytí v tomhle povolání, kteréžto vše nakonec míří k očekávanému konci. To vše s pocitem, že jak Meryl Streep či Anne Hathaway nebo i Stanley Tucci jsou prostě kvalitní herci natolik, aby se divák neuzíval k smrti, ale na víc to mě osobně nestačí. ()

PlysovyMacko

Vydarená komédia,  ktorej kraľuje výkon Meryl ako najväčšej mrchy pod slnkom lebo zaobchádza s každým ako s handrou. Prekvapuje ma v módnom biznise prítomná taká prísnost , móda by mala byť o radosti, sebavyjadreni. Vo filme sa mi ešte páčili kostýmy. ()

RafaKrakal

Skvělé Anne Hathawaye a Meryl Streep, nicméně vyjma výkonu těchto dvou hereček se jedná o obyčejnou komedii, která nepřináší nic mimořádného. ()

hrumsrt

Po zlomovém Deníku princezny je tohle další stěžejní role v herecké kariéře Anne Hathaway, i když to hlavní teprve přijde.. Ďábel nosí Pradu je vedle emoční psí ždímačky Marley a já to nejlepší, co David Frankel natočil.. Anne coby Andrea má za sebou prestižní školu a jde vstříc svému snu stát se novinářkou, ale ještě předtím si rozhodne si splnit dívčí sen a vezme poněkud podřadnou práci asistentky šéfky vydavatelství slavného módního časopisu Runaway - Mirandy Priestlyové, z které má strach úplně každý v branži.. Andreu čeká náročná otrokářská práce asistenty, v níž bude každý den nosit šéfce kafe, shánět nevydané výtisky Harryho Pottera a neustále podlézat. Jak dlouho bude trvat, než si nejen její blízké okolí, ale především ona všimnou, že tohle je podřadná práce, která ji odstrkuje od svého profesního snu.. Ďábel nosí Pradu není zvláště jedinečný a jde o dost zřetelný vzkaz, že život je víc než jakákoli práce. Ale vyniká především po herecké stránce, ať už sladká Anne, démonicky výtečná Maryl, anebo závistivě otravná Emily, ty všechny z toho dělají výjimečnější snímek, než by si vůbec zasloužil.. P.S. Kolikrát ještě projde ve filmech scéna, kdy z Anne udělají před zraky diváka krásku! 70% ()

fifany

Víc oddychovější to snad už ani nemohlo být-hodně zkratkovitý film-ty tři hvězdičky jsou po zaokrouhlení nahoru jen kvůli sympatickým M. Streep a A. Hathaway, které toho ale kvůli scénáři zas až tak moc taky předvést nemohly (i když samozřejmě obzvlášť ta první jmenovaná umí:-) ()

Athlona

The Devil Wears Prada : Po zaslechnuti It's no fair though, I mean you eat carbs! jsem se musela valet smichy a neni divu celkem se jedna o film u ktereho nemusite premyslet, o zabavu. Meryl Streep,ktera patri mezi me oblibene herecky opet ukazala, ze je pani herecka,Stanley Tucci byl vynikajici ovsem ta delka filmu :-(((!!! Po 40minutach jsem zjistila , ze si bez problemu mohu zajit do kuchyne uvarit kafe a o nic neprijdu :-) proste standartni zbozi made in Hollywood a diky casti obsazeni povytlaceno na trochu vyssi pricku.Kdo ocekava vice o mode mel by si radeji pustit Pret a Porter od Altmana! Hudba zajimava i kdyz bohuzel komercni :-), ale i ta najde sve priznivce.Velice pekne zabery kamerou . Bohuzel na muj vkus malo, proste jeden z dalsich komercnich filmu s plizivou reklamou firmy Prada a jedine diky Meryl Streep, Anne Hathaway a Stanley Tucci mohu dat 4 hvezdicky jinak stezi 3! ()

OSCARS - výsledky

OSCARS - výsledky