Kaleb a jeho otec spolu tráví pár dní v horách, kde rybaří. Společně si užívají až do okamžiku, kdy dojde k autonehodě, při níž otec umírá. Kaleb se po otcově smrti poněkud změnil. Těžko ovládá své emoce, a když napadne učitele, soudce, který chápe jeho situaci, mu udělí domácí vězení v délce trvání tří měsíců. Aby bylo zaručeno, že si Kaleb trest odpyká, dostane na nohu náramek, který přivolá policii v okamžiku, kdy se Kaleb vzdálí na 30 metrů od vysílače. Policistka mu vřele doporučuje, aby si našel nějakou zábavu, jinak se bude hrozně nudit. Kaleb se doma jen válí a matce s ním pomalu dochází trpělivost, a zruší mu přístup na online hry a hudbu. Doufá, že pak si Kaleb třeba alespoň uklidí a nebude nechávat úplně všechno na ní. Do uklízení se Kaleb i přes snahu matky moc nepouští, ale nudí se opravdu hodně. Aby vyplnil volný čas, rozhodne se sledovat dalekohledem své okolí a to se stává jeho celodenní zábavou. Zejména ho baví sledovat dívku Ashley, která je v jeho věku. Ashley si jeho pozorování brzy všimne a s Kalebem se seznámí. I s jeho kamarádem Ronniem, který se vrátil z prázdnin, a může tak Kalebovi vyplnit nějakou tu volnou chvilku. Kaleb se v televizi dozvídá o sériovém vrahovi z Texasu, který zřejmě jezdí fordem Mustang, veteránem s poškozeným blatníkem. Kaleb pozoruje okolí a jeden ze sousedů, pan Turner, mu je podezřelý. Má forda Mustang s poškozeným blatníkem, ale když ho vidí znovu, je auto opravené. Jednoho večera s Ashley sledují jeho dům a vidí, jak se vrací domů i s mladou ženou. Zdá se, že se v Turnerově domě děje něco nekalého, že má mladá žena strach a honí se s Turnerem po domě. Později spatří, jak nastupuje do svého auta a odjíždí. Ashley z toho usoudí, že lidé mají různé potřeby. Někomu zkrátka vyhovuje, když ho jeho partner honí po domě. Přesto všichni tři pokračují ve sledování Turnera. Jednoho večera Turner vleče zakrvácený pytel do garáže. Ronnie i s kamerou vleze do jeho garáže a natáčí, zatímco Turner nakupuje. Ashley má za úkol ho sledovat a dát vědět, kdyby se vracel. Kaleb pak na videu spatří obličej mrtvé ženy. Rozhodne se přivolat policii tak, že opustí vytýčený prostor. To je záruka, že policie dorazí hned. A také ano. Policie prohledá Turnerův dům i garáž a v pytli najdou mrtvého jelena... (TV Prima)

Maty85

Shia L. to zahrál tak jak umí a jak hraje všechny jeho role, takže paráda. Hladina adrenalinu s postupem času pomalu ale jistě stoupala a atmosféra hezky houstla. Sice kultovní "Okno do dvora" to není, ale celkově docela povedenej thriller....... ()

Ice123

Bezvadný thriller, kterému nechybí vtip a hlavně pořádná dávka skličujícího napětí. Sice se občas nevyhne klišé, při kterém vám půjdou oči v sloup ale jinak vážně pecka ;) 95%. ()

Ruuzha

Super, hezcí lidé, zajímavý příběh, bavilo mě to, ale měl jsem celou dobu pocit, jako bych už to viděl, ikdyž neviděl. 70% ()

Riley

Něco mezi dětským filmem o špiónech a dobrým thrillerem. Ale takhle jsem se bála naposledy někdy v deseti letech. 70% ()

WolfR

Disturbia je svým způsobem vlastně moderní verze Okna do dvora pro současného diváka. A tento originál samozřejmě nepřekonává ale jako zábavný teen thriller obstojí skvěle. Navíc Shia LaBeouf opět ukázal jaký je sympaťák, tak ještě 4 hvězdy. ()

Šimpy

Celkem kvalitní thriller s dobře budovanou atmosférou, slušnými hereckými výkony a povedeným scénářem. Hlavní postava konečně nereaguje, jak po lobotomii mozku a vše drží pohromadě. Snad jen jednu výtku bych měl a bude trošku SPOILERoidní. V okamžiku, kdy toho psychopata schodí ze schodů, šel bych za ním a kdybych ho nechtěl hned zabít, tak bych ho pro jistotu křísnul po hlavě a svázal a pak bych řešil kontaktování policie. Ale zase to na druhou stranu taky funguje a umožní to slušně vygradovat napětí... P.S. Taky mě vždycky zajímá, kde ti psychopati (kteří očividně nechodí do práce) berou všechny ty prachy na vybavení, tajné místnosti, mrazáky a auta :-D ()

animaxis

Tento film pro mě byl rozhodně milým překvapením. Narazil jsem na něj už před hodně delší dobou a řekl jsem si, že by to mohlo být docela zajímavé. Jen nejsem moc velký fanoušek amerických filmů s teenagery v hlavních rolích a i když se najde pár dobrých vyjímek, tak jsem čekal, že u tohoto filmu to bude jako obvykle nic moc spíš podprůměr. No a ted' se za to tak trochu stydím. Disturbia je film, který hodně dobře kombinuje thriller a trochu i komedii a to je to ještě film o teenagerech. Většinou tahle kombinace není špatný nápad, ale bohužel není moc lidí, kterým by se to povedlo dobře zpracovat. To tu ovšem neplatí. Celý děj ve filmu vás rozhodně bude bavit a je dobře vymyšlený. Je tu možná pár klišé a předvídatelné věci, ale tady mi to vůbec nevadilo. Herci tu hrají všichni jak mají a to je další dobré překvapení. Taky tu podle mě hraje Shia LaBeouf zatím svojí nejlepší roli, ale to je jen můj názor. Hudba se sem perfektně hodí. Bez některých klišé bych dal pět hvězdiček, ale silné čtyři jsou podlě mě taky dobré. ()

dr.fish

Když se člověk probere z prvotního okouzlení z koupání Sarah Roemer v bazénu a jejích svůdných bikin, nastane trošku vzduchoprázdno vyplněné pubertálními taškařicemi dvou kámošů ze školy. To bych možná vítal daleko víc než náhlý žánrový zvrat do vod velmi průměrného thrilleru. Pak už to byla opravdu nuda a šeď...60% ()

majo25

V pohode oddychovka na toľkokrát omieľanú tému "sledujem vraždu/podozrivého cez okno svojho domu". Škoda, že väčšinu filmu tvorí tínedžerska táranina a trilerových prvkov sa divák dočká až posledných 15 minút. Po hereckej stránke iba slabý priemer, nikto neurazí, ale zďaleka ani neosloví. Akurát bolo divné vidieť takú kočku ako je Mossová v roli matky dospelého fagana. ()

czejny

Začínají se mi dělat po těle červené pupínky. Umřu? Nee, to je jen alergie na klišé amerických filmů. Opět nám továrna na sny vyprodukovala typický americký eintopf. Americká naivita kloubící se s kýčovitostí některých scén nám navodí na tváři úsměv přesně v těch chvílích, kdy bychom měli brečet dojetím. Nevím jestli to je Shia LaBeoufem, ale mám podobný problém jako u Transformers. Jako celek bych snímek hodnotil docela kladně, ale když se mi v mysli vybaví ty jednotlivé rušící momenty (absurdita, nechtěná parodie, product placement), nemohu než jen hodnocení strhávat. Nejvíce však překvapil soused s velkým sklepem David Morse. Ať si každý říká, co chce, ale lepšího psychopata bych snad nenašel. Ten jeho lehce úchylný úsměv v souhře s psychopaticky děsivou vizáží se mi zobrazuje před očima ještě teď. Když se tedy přenesu přes ty všechny americké alergeny způsobující mi nevolnost, z dílny D.J. Carusa vyšel koukatelný snímek na některý z vlahých večerů. ()

Noviik

První půl hodina byla opravdu o ničem, nebavilo mě to a přišlo mi to zbytečné, stále jsem však sledoval, co se stane dál, jak e to vůbec vyvrbí, co bude následovat, kdy to konečně přijde. Když se do tajemné hry zapojila Sarah Roemer hned to bylo lepší, dodala tomu šťávu, chvílema se dalo dívat alespoň na ni. Když se konečně pořádně zapojil David Morse, tak začal děj gradovat, jeho pohled za záclonou do dalekohledu byl vynikající. Posledních 20 minut film skvěle gradoval, měl velmi dobrý spád a vynahradil tak začátek filmu. Celkově to ve mě zanechalo velmi dobrý pocit, Shia LaBeouf zahrál opět skvěle, opravdu to celé stálo na něm, režia také nijak nezaostávala. Sice jde o vyčerpané téma, ale jak napsal POMO, pro teenagery (a to k nim vlastně taky patřím) je to skvělý film. Pověstných 5 hvezdiček nedávám, protože mám radši právě Hitchcocka :) ()

tom88

Obyčajný, štandardný americký thriller. Nezdal sa mi ani len troška hororový a len minimálne napínavý. Do polovice úplna nuda a seriem na to že to je pre teenagerov cool. Ja som tiež teenager a ani to so mnou nepohlo a ostal som chladný. Nijak zvláštny záporák (zabijak), herci priemerní. Dejovo nič moc. Za to, že je tam populárny Shia a jedna kráska nezvyšujem hodnotenie. Hodnotím tak ako si film zaslúži. Je to na čisté 3*. 65% ()

Radiq

Extrémně napínavej "srilla", kterej je originální a hlavní padouch vypadá jak starej Holouš (pochopí jen dolno-libiňáci). Samozřejmě ho hraje odpornej David Morse a to tak záporácky, jak to jen jde. D.J. Caruso mi opět dokázal, že UMÍ (stejně jako všichni mladí herci). Pravda - mrtvoly vypadaly jak z gumy a vůbec mi nepřišlo, že by měly smrdět, ale to je odpustitelné. ()

Pilgrimka

No...Opět nvm proč mám ten zlozvyk se dívat na některé filmy až tak pozdě....Film z roku 2007, a já se na něho podívám až teď, a pak toho lituju...Ono to sice není žádný mistrovský kousek. Je tam hodně klišé a předvídatelný děj. "Problémový" kluk, krásná nová sousedka, v plavkách, v bazenu, pozorována tajně oným klukem. První setkání...oči..ruce, pusa, nos a hned je kocour v troubě a z toho samozřejmě TRUE LOVE. Sarah Roemer se mi tu vůbec nelíbila. Připadalo mi jako by si každý svůj pohyb ve filmu nacvičovala doma před zrcadlem. Je sice hezká, ale co se týče hraní vůbec na mě nepůsobila příjemně a už vůbec ne přirozeně. Chvílema ten film připomínal teen komedii šmrcnutou lehce thrillerem. NICMÉNĚ A PŘESTO. LaBeouf mi tady dost padl do oka a od začátku do konce se mi líbilo jeho hraní a projev. Měl všechno co mi u Roemerové chybělo. A jeho prací talent. Jó, ten by mu záviděla nejedna žena. Ikdyž na můj vkus tu vypadá ještě jako chlapeček, tak mi i tak přišel místama sexy a roztomilý. David Morse byl v roli záporáka geniální. Má na to face, stačí když udělá ty správná gesta a už to ve mě vře. SPOILER : Taky vás nasralo když zabili toho policajta(příbuzný od učitele) ?....Čekala jsem až uvidím jeho výraz, když zjistí jak stupidní byla jeho zaujatost. Škoda. ()

URBAN

Skvělý , skvělý a zase skvělý film vůbec nevadili herci " začátečníci " kteří to dokázali utáhnout i bez svého velkého jména příběh jim hrál přímo do noty a koho by napadlo že z domácího vězení se stane takový masakr . Ted abych si dával bacha na sousedy xDD ( 18.4.13/MAC ) ()

vesper001

Tritter má tesák, Trininy má teenagera, teenager má okno do dvora, dalekohled a zaracha. Disturbia kolísá mezi mládežnickým a psychologickým dramatem, podivnou romancí a nocemi dlouhých nožů. Kupodivu všechny tyhle roviny se tvůrcům daří vyvažovat, přestože balancují na tenoučkém prkně a sudu s prachem, omotáni zápalnou šňůrou přepálené stopáže. Výbuch je téměř jistý, ale nakonec na velké buch nedojde. Mírným zklamáním byly jen efekty, prostě ani exkurze do Tritterovy sbírky motýlů nebude mít na otáčky vašich čelistí vliv. ()

kocik1

Strach má velké oči stejně jako pěkná holka nebo soused od vedle. Teď jde jen o to, čí oči jsou pro Kala a jeho kámoše zajímavější.:-)) Dětský thriller o teenagerech, kteří neumí zvednout telefon, který drží v ruce, a zavolat poldy, když je to potřeba, zato lézt tam, kde nemají co dělat, jim jde pěkně. No a to je taky zdrojem veškerého napětí.:-) ()

HorrFi

Originálně pojatej film.. Shia LaBeouf nikdy nepatřil mezi moje oblíbence, ale Disturbia je zatim suvereně nejlepší film co jsem s nim viděl.. jak už to někdy tak bejvá, tak první polovina je zdlouhavá, ale pak si na nás tvůrci připravili nefalšovanou dávku napětí.. David Morse si tu střihnul slizskýho záporáka a musim říct, že jeho hereckej výkon se mi taky dost líbil.. ()

G.I. Joe 3 má režiséra?

G.I. Joe 3 má režiséra?

13.01.2015

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007