Kaleb a jeho otec spolu tráví pár dní v horách, kde rybaří. Společně si užívají až do okamžiku, kdy dojde k autonehodě, při níž otec umírá. Kaleb se po otcově smrti poněkud změnil. Těžko ovládá své emoce, a když napadne učitele, soudce, který chápe jeho situaci, mu udělí domácí vězení v délce trvání tří měsíců. Aby bylo zaručeno, že si Kaleb trest odpyká, dostane na nohu náramek, který přivolá policii v okamžiku, kdy se Kaleb vzdálí na 30 metrů od vysílače. Policistka mu vřele doporučuje, aby si našel nějakou zábavu, jinak se bude hrozně nudit. Kaleb se doma jen válí a matce s ním pomalu dochází trpělivost, a zruší mu přístup na online hry a hudbu. Doufá, že pak si Kaleb třeba alespoň uklidí a nebude nechávat úplně všechno na ní. Do uklízení se Kaleb i přes snahu matky moc nepouští, ale nudí se opravdu hodně. Aby vyplnil volný čas, rozhodne se sledovat dalekohledem své okolí a to se stává jeho celodenní zábavou. Zejména ho baví sledovat dívku Ashley, která je v jeho věku. Ashley si jeho pozorování brzy všimne a s Kalebem se seznámí. I s jeho kamarádem Ronniem, který se vrátil z prázdnin, a může tak Kalebovi vyplnit nějakou tu volnou chvilku. Kaleb se v televizi dozvídá o sériovém vrahovi z Texasu, který zřejmě jezdí fordem Mustang, veteránem s poškozeným blatníkem. Kaleb pozoruje okolí a jeden ze sousedů, pan Turner, mu je podezřelý. Má forda Mustang s poškozeným blatníkem, ale když ho vidí znovu, je auto opravené. Jednoho večera s Ashley sledují jeho dům a vidí, jak se vrací domů i s mladou ženou. Zdá se, že se v Turnerově domě děje něco nekalého, že má mladá žena strach a honí se s Turnerem po domě. Později spatří, jak nastupuje do svého auta a odjíždí. Ashley z toho usoudí, že lidé mají různé potřeby. Někomu zkrátka vyhovuje, když ho jeho partner honí po domě. Přesto všichni tři pokračují ve sledování Turnera. Jednoho večera Turner vleče zakrvácený pytel do garáže. Ronnie i s kamerou vleze do jeho garáže a natáčí, zatímco Turner nakupuje. Ashley má za úkol ho sledovat a dát vědět, kdyby se vracel. Kaleb pak na videu spatří obličej mrtvé ženy. Rozhodne se přivolat policii tak, že opustí vytýčený prostor. To je záruka, že policie dorazí hned. A také ano. Policie prohledá Turnerův dům i garáž a v pytli najdou mrtvého jelena... (TV Prima)

davistercz

Příjemné překvapení. Konečně nějaký thriller z jiného pohledu. Ten co vymyslel co a jak.. klobouk dolů. Návrh byl teda opravdu velmi povedený a samotný děj též. Akorát mě štve, že když už někdo něco pěkného vymyslí tak proč to na konci musí tak zvorat?! ()

BenchPress

Slušný film s dobrým hereckým obsazením. První trochu nudnější a slabší půllhodinka je následována stupňujícím napětím a houstne atmosféra. Závěr už je opravdu hutný a zaručeně vás zabaví. Kdyby to ovšem nebyl remake dokonalého filmu Alfreda Hitchcocka, tak bych uvažoval nad třemi hvězdami. Ale za celkově dobře odvedenou práci dám 4/5. 4/5. ()

maxnot

Okno do dvora pro dnešní teenagery. Kdo nebude srovnávat, bude jen mile překvapen. Záporáka výborně zahrál můj oblíbený David Morse (Skála, Dr. House, 12 opic...). ()

Gortyna

Průměrná věc s předvídatelným koncem. Zvláštní je, jakou dělají všichni ti vrahouni a padouši v dějinách filmu chybu. Polapí klaďase a místo aby ho na místě okamžitě odpravili, buď se mu posmívají, nebo si řeknou, že ho zlikvidují až "po čaji", nebo si ho napřed omotají špagátem nebo mu ucpou pusu izolepou - a pak se nestačí divit. Na to dojel už Santer ve Vinnetouovi. ()

80s Martin

Když se na to nedíváte nijak vážně a nečekáte nic extra seriózního, je to celkem dobrý.. takovej vskutku pohodovej "thriller" (spíš) pro mladý. Hádám, že tak to bylo při jeho tvorbě i zamýšleno. (Proč by jinak v roli pozorovatele byli tři teenageři, z nichž dva se do sebe zakoukají, že ano..) Pokud ne, tak smůla :) ()

hoffman.jan

Miluju ten pocit, když náhodou narazím na film, od kterého nic neočekávám, a dostanu velmi slušnou podívanou. Původně jsem myslel že to bude jen další romantická teenagerská slátanina, ale po lehce pomalejším úvodu se z toho vyklubal příjemný "thriller" s překvapivě dobrým scénářem, kamerou a hereckými výkony - především Shia LaBeouf se stal mým oblíbencem, což jsem si potvrdil ve čtvrtém Indiana Jonesovi. Ten kluk umí hrát ! ()

Ace Liver

První půle sic v poklidném tempu, by ještě stála za řeč. Je napínavá a v otázce onoho souseda a jeho "koníčků" velmi hravá. Chvíli si tak divák myslí to, chvíli zase ono. Ta druhá část filmu už tak slavná bohužel není. Né snad, že by scény nebyly dobře řemeslně zpracovány. Přeci jenom napětí si to udržet umí. Horší to už je ale s logikou, která jde od desíti k pěti. Blbost aktérů (včetně těch, co mají pomáhat a chránit) je navíc zcela zřetelně účelná, neboť je hlavní přísadou k vytvoření onoho napětí. Bez ní by onen "vrcholný" závěr jednoduše zkončil dřív než by vůbec začal a mě ani nepřekvapuje, že musel scénář najít nějaké ty pomocné berličky. No, prostě nakonec jsem se nejvíc bál, že jeden z hlavních hrdinů udělá zase nějakou nesmyslnou pitomost vedoucí k jeho nepěknému konci, než -li onoho nepěkného konce. ()

dully

Prachsprostá a prachobyčejná kriminálka, která ničím nevybočuje z řady jí podobných... Vlastně jo, vybočuje! Je to jediná kriminálka a teenagerovská romantická komedie v jednom. ()

Crybaby

Nie príliš výnimočný teen thriller, ktorý je miestami znesiteľný a miestami skôr smiešny. Potenciál to malo, ale keď som si prečítal popis, prečítal hodnotenia, nečakal som TV film s takýmto obsahom. Koniec koncov to dopadlo ešte prijateľne, no s ohľadom na moje očakávania som mierne sklamaný. Lepší priemer. ()

blondboss

Disturbia je na moje prekvapenie naozaj zaujímavým filmovým počinom, ktorý sa z jemnej tínedžerskej light komédie zvrhne do beštiálneho krimi thrilleru, ktorý naozaj zamrazí. Caruso s jednoduchým námetom zamietol prach a vymyslel zaujímavé dejové linky, ktoré z tohto snímku spravili spojenie dvoch žánrových prúdov. Sarah Roemer nádherná a Shia zahviezdil hádam viac ako v Transformeroch. Nebyť pár klišé scén (spoiler - vrah vykrúti bez problémov policajtovi krk, ale mladého študenta horko ťažko udrie), tak by som dal aj lepšie hodnotenie. Takto je to 80 %. ()

jkpj22

Tohle není horor, ale thriller, navíc pomalý, který začne být "koukatelný" až ke konci, kdy je už pozdě na to, abych film hodnotil pozitivně. ()

Nikolas__

Skvěle natočené, vztahové scény překvapivě zábavnější než odhalování tajemství, a LaBeouf je fakt super herec. ()

megajalec

Keď sa Shia na tri mesiace nemôže ani len pohnúť z domu, nájde si zábavu - sledovanie susedov. A veru objaví hocijaké zaujímavosti. Decká ako čumia na porno, sexy novú susedku kúpajucu sa v bazéne a čudáka od vedľa. Disturbia nevybočuje z radu, neprináša nič extra nové, či už obsahom dejom alebo stvárnením. Modernejší Hitchcock. ()

G.I. Joe 3 má režiséra?

G.I. Joe 3 má režiséra?

13.01.2015

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007