Americký fotbal vás srazí k zemi a pak od vás očekává, že se znovu postavíte na nohy.Univerzitu Marshall a celé městečko Huntington srazí k zemi obyčejný život mnohem hůř. Právě v tom okamžiku se objeví Jack Lengyel a přijme práci, o kterou nikdo nestál: sestavit nový marshallský fotbalový tým jen několik měsíců po leteckém neštěstí, při kterém zahynuli všichni univerzitní hráči. Matthew McConaughey jako energetický trenér nezkušených hráčů, jejichž naděje na vítězství je mizivá. Ale všichni chtějí vyhrát. Napětí a inspirace v příběhu o sportu i uzdravování, natočeném podle skutečné události. Čas běží dokud rozhodčí nezapíská. (oficiální text distributora)

dopita

To je tak americký, tak blbý, nebo jinak – blbě natočený. Film je natočenej podle skutečných událostí, ale popravdě, nijak mě to nedojímá. Film je plnej patetickejch a trapasem zavánějících rozhovorů, který film neúměrně natahujou. Chtělo by to razantně zkrátit (včetně McConaugheyho šerednejch kotlet), a taky režiséra, kterej se neohání rozmáchlými gesty a kterej umí pracovat s herci. ()

Aljak

14.november 1970 - deň, ktorý razom zmenil život v západovirginskom meste Huntington. Pád lietadla so 75 ľuďmi, vrátane takmer kompletného univerzitného futbalového teamu otriasol snáď každým. Americkému futbalu hrozil zánik, až do kým sa teamu neujal tajomný Jack Lengyel a pokúsil sa o zázrak. Poskladal nový team z nádejných hráčov bez väčších skúseností, dokonca lovil aj vo vodách basketbalu, baseballu a futbalu, len aby Huntington neskončil bez ich doterajšej pýchy. Pozoruhodný film podľa skutočnej udalosti, hlavne sa mi páčila tá spolupatričnosť všetkých ľudí nielen v meste, ale aj na iných univerzitách. A zaujímavé bolo sledovať aj ľudí, ktorí v troskách lietadla prišli o svojich najbližších a razom americký futbal nemohli ani len cítiť - pretože spomienky ich vždy zaplavili nanovo. Celkom dobré spracovanie, aj keď miestami trošku prehnané a trochu vzdialené od skutočnosti. Ale čo už by len nespravili pre väčšiu dramatizáciu? Matthew McConaughey ma dosť prekvapil, lebo som si ho v roli futbalového trénera nevedel ani za nič predstaviť, no postavu Jacka Lengyela zvládol skvelo. ()

genetique

Ďalší športový film využívajúci, ale nezneužívajúci skutočné udalosti z prostredia amerického športu. McG a spol. vytiahli z rukáva slušné eso a ako sa zdá, takýmto príbehom stále nie je koniec. Ja osobne mám na ne slabosť, takže som sa znova potešil. Prakticky sa však jedná o slušná drámu o tragédii, ktorá zasiahla jeden futbalový tím. Zápasov sa veľa neodohrá, tie súťažné sú len tri, ale majú tie správne grády, ako aj celý film s veľmi citlivou témou a veľmi citlivým spracovaním. Som prekvapený. Hlavne z réžie, McConaugheyho a celkového dojmu. 80%. ()

T2

Rozpočet $65miliónovTržby USA $43,545,364Tržby Celosvetovo $-Tržby za predaj DVD v USA $25,724,323 //počet predaných kusov 1,509,282║ Absolútne tuctová a rutinná záležitosť, tento športový žáner(Americký futbal) filmu už Američania niekoľko krát prevarili a tento počin nemá fakt čo skoro ponúknuť, zbytočné. McG nemá moc vlohy pre dramatický pojem, aspoň že je kamera fajn. ()

Jamal

Velice sympatický film. Bláznivé způsoby McConaugheya jako nového trenéra Marshalls, které pomáhají celému městečku se postavit znovu na nohy po tragickém incidentu. Jako asistenta Foxe (Jacka z lostů) uvidíme v smutnější roli, která se nemůže vypořádat s katastrofou, a cokoliv se děje ve městě to spojuje se vzpomínkami, které následovali před havárií. Je úplně věrohodný jako všichni ostatní, děkan, president Dedmon, Annie Cantrell jako snoubenka jeho syna, stejně tak i pozůstalí 4 hráči. A konec konců, nejtěžší zkouškou je pro ně postavit se znova a znova na hřiště, dokaď nezačnou vyhrávat a tím dát hold všem pozůstalím i mrtvým z týmu a fans marshalls. Nejde tu jen o vítězství. ()

• Jednalo se o charterový let, při kterém zahynulo 37 členů týmu, 8 členů trenérského personálu, 4 členové leteckého personálu, 1 zaměstanec letecké společnosti a dalších 25 významných lidí. 70 dětí ztratilo jednoho rodiče a 18 dětí navíc osiřelo. (sir-dave)
  • Otec zemřelého hráče Chrise Greffena (Ian McShane) si čte v kavárně knihu "Na západní frontě klid" od Remarquea. Když trenér Jack (Matthew McConaughey) povzbuzuje ředitele k návštěvě federace, píská melodii z filmu Hodný, zlý a ošklivý (1966). Na konci v titulcích je záběr na ceduli s nápisem: "Bůh dal, Bůh vzal." Jedná se o citaci z Bible, z Knihy Jób, první kapitola, verš dvacátý první. (Kuny27)
  • Film si odbil premiéru 12. decembra 2006 v Huntingtone, hollywoodska nasledovala o dva dni neskôr. V oboch prípadoch bol použitý zelený koberec namiesto tradičného červeného. Zelená je totiž farba tamojšej Marshall University. (misterz)