Walter Sparrow, který pracuje pro město jako odchytávač zvěře, žije poklidně s milovanou Agathou a synem Robinem. Vše se změní, když dostane za úkol odchytit zatoulaného psa Neda. Zvíře ho kousne a uteče před ním na hřbitov, ke hrobu jakési Laury. Kvůli tomu Walter dorazí pozdě na schůzku s Agathou, která si krátí čekání v antikvariátu a koupí mu knihu 23 - Román o posedlosti. Walter se do knihy začte a je šokován podobností svého života s příběhem detektiva Rybky, jež se netýká jen minulosti, ale jakoby zrcadlila i současnost. Detektiv je posedlý číslem 23 a také Walter ho najednou nachází všude kolem. Na manželčinu radu zajde za psychiatrem Frenchem stejně jako v příběhu Rybka. Znovu narazí na psa Neda, jenž ho opět dovede k Lauřinu hrobu. Za vraždu byl odsouzen její učitel a milenec profesor Flinch. Walter ho navštíví ve vězení, přesvědčen, že právě on je autorem knihy. On však tvrdí, že Lauru nezabil a knihu nenapsal. Walter se dostává na stopu autora a dokonce odhalí místo, kde je zakopána kostra. Jeho žena mezitím objeví v opuštěném psychiatrickém ústavu krabici s nápisem Sparrow. Děj knihy, realita a Walterovy vzpomínky se děsivě prolínají a vedou ho k šokujícímu odhalení. (TV Nova)

v.indruchova

Potemnělé, chmurné- celé takové. Krev teče nikoliv proudem a není jí tam málo, tak pokud jste citlivky tak budete mít škradé sníky. Pojednání o "psíše" člověka. Je to dobrý nápad, ale chce to ho jinak natočit. Divák, který se alespoň blíží ke třičítce a už má ledajaký film za sebou, jistě vše odhalí, už na začátku..obávám se, že možná i někdo mladší.. v takových filmech jde opravdu o ten moment překvapení, který tu nebyl. Konec chvályhodný. Zkoušela jsem překontrolova nějaké počty (jak Walter dostal číslo 23) a vždy to nevychází. Takže se nebojte, že vás pohltí.. číslo 23, :) a budete mít chuť na vraždu, nebo ano? Je to chvilkama zbytečné natahované. Člověk netoužil pod odhalení, necítil napětí. Přišlo mi přitažené za vlasy jak se snaží scénárista nalákat lidi na to, že tam bude krev a sex (a to už v úvodních titulkách). To je snad moda? J.Carrey skvělý herecký výkon, no kvůli němu jsem se na to dívala. Když to shrnu pokud máte rádi J.C alias Ace Venturu a psycholgii tak jo, pokud ani jedno ne,e, tak to nemá cenu. Poznámka na konec, podle plakátu bych si tenhle film nevybrala. Sečteno podtrženo, je to, dle mého názoru průměr..no, ale horších filmů bylo hodně víc, jako třeba včera, ale to už je jiný příběh :) ()

Saxos

Něco na tom bude. Již jsem viděl 2x. Celkem jsem usnul 3x. Jasná 23. Hodnotím něco mezi 2 až 3. No prostě jasná 23. ()

Jenn

Cápek takhle jednou počítá a všechno mu vyjde jako číslo 23. Každopádně husí kůže skoro celej film, škoda, že v mým jménu tohle číslo není. Na to, že Jimma vopravdu nemám ráda, jsem si ho tu zamilovala. Chudinta malitná ()

alex011

Do 3/4 je to nudne, miestami az prilis, ale naboj nevzdat to je silny. Asi hlavne vdaka Jimovi, ktory je ako vzdy skvely. Zaver je spicka a zistite, ze sa oplatilo to vydrzat a zostane Vam dobry pocit. ()

TonoM

Scénář úplně o ničem, já sem se byl vymočit ve 23hodin 21.unora 21+2= 23 to je ale zázrak... Ne jed další kravina v hlavní roli s bídným Jimem Carreym.20% ()

Gmoogy

Když jsem se dívala na tento film, prozpěvovala jsem si hit Yo Yo Bandu Kladno. Zeptala jsem se mé spolusledující, zda neví, proč mám tuto píseň v hlavě, odpověděla, zda to není tím, že by mohlo být Kladno 23 kilometrů od Prahy. Není. Ale následujícím vyhledáním jsem zjistila, že po D6 a silnici 48 je to za 36 minut zaokrouhlených 35 kilometrů. Nevzdala jsem se a zjistila jsem, že součet 36 a 35 je 71 a pokud od tohoto odečtu číslo silnice 48, je výsledek skutečně 23! (Ano, dálnice je v tomto výpočtu zcela irelevantní, ale pravděpodobně nějak vymizela odečtem nějaké rovnoběžky.) Nebylo to však všechno; aktuální počasí v Kladně bylo 18 °C, vítr východní o rychlosti 18 km/h a vlhkost 59%. Součtem stupňů a rychlosti větru přicházím na číslo 36. Když jsem to následně odečetla od vlhkosti vzduchu přišla jsem opětovně na číslo 23. O část filmu jsem přišla počítáním, ale Carreymu to tam slušelo. ()

Sevin14

Rozmýšlel jsem jaké dám hodnocení a pravděpodobně film samotný po mě chce, abych uvažoval pouze nad čísly 2 a 3, jelikož jeho kvalita bohužel vyšší hodnocení nedovoluje. Myšlenka dobrá a trailer mě zaujal, bohužel skutečný film byl již horší. V jeho průběhu jsem si několikrát říkal, ať už to sakra skončí. Nakonec to nebylo tak extrémně hrozné a dalo se na to koukat, ale pouze jednou, víckrát asi ne. Nakonec jsem zvolil 2 hvězdy, jelikož filmy, kterým jsem dal 3 byli lepší než tento a nezaslouží si stejné srovnání. ()

Dezolátos

Tento film u mě v kategorii mysteriózní a thriller vyhrál na plné čáře. Jeden z mála filmů s Jimmem Carreym, který jsem viděl a Carrey nehrál pošinutého blázna. Pokud máte rádi filmy, ve kterých se dovíte mrazivou skutečnost na samém konci, tenhle film je vyloženě pro vás, ale tato vlastnost není nutností. ()

KoudyTheAlko

Nebýt tak špatného scénáře věřím, že by z toho mohl být velmi dobrý Thriller s originální leč lehce dementní témou. Bál sem se, že mě tady Carrey zklame, ale nezklamal. Zklamal scénář. ()

Kozlowski8

ne úplně nezajímavý námět o posedlosti číslem a zpočátku nadějně se rozvíjející příběh. Postupně se však objevuje až příliš náhod a nelogičností. Joel Schumacher si s tím ale vcelku poradil, což platí i o zaškatulkovaném komikovi Jimu Carreymu. Takže to nakonec vlastně zas tak zlý nebylo. 65%. ()

vooddoo

Tak tento film pro mě byl vcelku zklamáním. Náhodou jsem si přečetla v časopise článek o domnělé záhadě čísla 23, a byl tam i tip na tento film. Zaujalo mě, že tu hraje Jim Carrey, protože jeho jméno mám spojené spíše s komediemi. Jenže dle mého názoru mu dramata a horory moc nesluší. Vůbec mi do role Waltera neseděl. Spousta scén byla zmatečných, a celá záhada kolem čísla 23 je zde podána opravdu zvláštně. Je to škoda, protože scénář a námět nemusel dopadnout tak zle. Dávám slabé dvě hvězdičky, a nechápu, jak může být tento snímek tak nadhodnocen. ()

Harakiri13

Posedlost číslem 23. 23 tohle, 23 tamto, 23 je prostě všude a stojí za každou konspirací ! Náš hlavní hrdina Jim Carrey se tomu všemu snaží přijít na kloub. Jim Carrey se mi prostě do vážných rolí nechodí. Není to jeho chyba, ale je to tak. 5/10 ()

MaideN-SK

Hviezdička za šialenstvo ohľadom čísla 23 a Jima Carreyho. Inak dosť nudný film kde sa nič nedeje, kde nepredstaví scenár ani réžia nič prevratné a aj koniec je až debilkovsky dopodrobna vysvetlený. Možno keby sa ešte 22 krát zamysleli nad celým filmom, spravili by niečo lepšie. ()

skrabi

Zajímavý....fakt že když sem jsem se dodíval a kouknul na honiny bylo přesně 23:00 takže nálada zůstala:D ()

Olafa

to je snad jediný film, na který jsem se nedodívala i když mě fakt dost nebavil... musím ale uznat, že některé retrospektivní scény byly dobře natočené a měly skvěle zvolený hudební doprovod. ()

bedlak

Puvodne jsem byl k filmu spekticky, ale vzhledem k memu stastnemu cislu 23 jsem film shledl. Mohu konstatovat, ze opravdu velmi potesil. Zejmena bych vyzvedl Jima Carreyho, ktery presvedcil, ze muze hrat i v nekomedialnich rolich. Chvilemi film dokazal vyvolat i sympaticke mrazeni v zadech - prijemna oddychovka, doporucuji a davam 71 = 23+23+23+2,3 :-) ()

Jim Carrey a režisér Juno si plácli

Jim Carrey a režisér Juno si plácli