Walter Sparrow, který pracuje pro město jako odchytávač zvěře, žije poklidně s milovanou Agathou a synem Robinem. Vše se změní, když dostane za úkol odchytit zatoulaného psa Neda. Zvíře ho kousne a uteče před ním na hřbitov, ke hrobu jakési Laury. Kvůli tomu Walter dorazí pozdě na schůzku s Agathou, která si krátí čekání v antikvariátu a koupí mu knihu 23 - Román o posedlosti. Walter se do knihy začte a je šokován podobností svého života s příběhem detektiva Rybky, jež se netýká jen minulosti, ale jakoby zrcadlila i současnost. Detektiv je posedlý číslem 23 a také Walter ho najednou nachází všude kolem. Na manželčinu radu zajde za psychiatrem Frenchem stejně jako v příběhu Rybka. Znovu narazí na psa Neda, jenž ho opět dovede k Lauřinu hrobu. Za vraždu byl odsouzen její učitel a milenec profesor Flinch. Walter ho navštíví ve vězení, přesvědčen, že právě on je autorem knihy. On však tvrdí, že Lauru nezabil a knihu nenapsal. Walter se dostává na stopu autora a dokonce odhalí místo, kde je zakopána kostra. Jeho žena mezitím objeví v opuštěném psychiatrickém ústavu krabici s nápisem Sparrow. Děj knihy, realita a Walterovy vzpomínky se děsivě prolínají a vedou ho k šokujícímu odhalení. (TV Nova)

kombajn

Hodnotit tento film podprůměrně nelze, protože není špatný. Sice jsem taky čekal víc, ale střízlivě přiznávám, že i když to není vyjimečně podařený snímek, není ani nepodařený. ()

rakovnik

Jim Carrey vidí všude kolem sebe čísla či kombinace čísel, jež dávají dohromady dvacet tři. Hledání důvodů, proč tomu tak je, vyžaduje pozornost diváka. Film je ale tak utahaný, že moje pozornost brzy upadala, místo toho, abych byl napnutý. Dobrý herec v průměrném filmu. ()

Jino

Docela dobře zvládnutý thriller s Jimem jak ho neznáme, ale podle mě se s ním v takovýchto rolích budeme setkávat stále častěji, protože Jim opět udělal krok od své škatulky herce komedoša. Scénář si myslím, že je na dobré úrovni a záleží na každém z nás jestli přistoupíme na Schumacherovu hru s číslem 23 - já jsem na ni přistoupil ()

dezorz

Film Cislo 23 mi trocha pripomina knihu R. Zafona - Tien Vetra. Aj tu, aj tam hrdina pride k cudesnej knihe, ktora, ako sa zda, ma vela do cinenia s hrdinovym zivotom. Kym vsak v knihe vdaka spanielskej vyrecnosti dostavame zabavne a inteligetne napisany pribeh v style brakovej detektivky, vo filme dostavame beztvarny thriller, ktory sice chyby nema, ale ani nijak nevycnieva. ()

marcek

Asi nejhorší film letošního filmového ročníku. Proč zrovna 23? Proč to není 42 nebo 16? :) Prostě nehorázná konina. Když jim nevycházelo číslo tak ho obrátili a podělili dvěma a zase bylo 23. Kdyby tam nebyl Jim Carrey, který tady jediný odvedl dobrou práci - byl by to bohužel odpad! ()

Vojťas

Carrey = dobrý. Schumacherova režie = dobrý. Konec filmu = rozporuplné pocity! .... Snímek je z celkového hlediska natočen dobře, ale chyba bude u scénáristy! ... Konce šokující diváka tímto způsobem jsou už k smíchu (k pláči). ... 23 házím do stejného "koše" jako NEZNÁMÝ SVŮDCE nebo ŠVINDLÍŘI a MÁŠ PADÁKA!, u kterých ono vyústění sršící snahou šokovat neskutečným způsobem (alespoň u mě) NEFUNGUJE podle hollywoodských představ (- poslední 2 jmenované filmy jsou ovšem o třídu lepší). .... Kde jsou filmy jako např. ŠESTÝ SMYSL nebo SAW: HRA O PŘEŽITÍ, kde na konci jen nevěřícně vyvalím oči a v duchu tleskám - snad se ještě někdy dočkám! ;o) ()

Petoss1

Prvá polhodina sa s divákom hrá, dovoľuje mu popustiť fantáziu a premýšlať čo keby? Nasledujúce dianie vo filme je zaujímavé, najmä keď scenár postupne odkrýva svoje esá a v závere ( i keď som o tom pochyboval ) to všetko do seba zapadne. Carrey ma prekvapil, v dramatickej úlohe som ho ešte nevidel. Škoda je len to, že som márne čakal na Rhonu Mitru i keď sa na konci objavila, mne to nestačilo :). 77% ()

Nautila

Bla bla bla, bla bla bla, bla. Asi tak. Nelogika na každém kroku a matika to nezachrání...Postavy blbé, jednduché a průhledné. Stejně tak i děj.....nuda k ukousání, stereotyp, předvídatelnost a ..bla bla bla.... ()

Nach

Jim Carrey je výborný herec, co zvládá i vážnější role. Zde se nám zjevuje jako Walter Sparrow jehož sužuje číslo 23, které vidí všude. Dochází k rozvratu jeho osoby, odkrytí dávných tajemství a postupnému propadu do beznaděje, že náš osud si vlastně nedokážeme ovlivnit. Film se opravdu snaží, aby vše v něm (nebo maximum) mělo nějakou spojitost s daným číslem. A to od dat, jmen až k číslům ulic. Občas snímek brouzdá na rozhraní thrilleru a hororu, ovšem nikdy nepřekročí únosnou úroveň. Přes vytyčené kvality však musím dodat, že subjektivně již nemám potřebu snímek znovu vidět. A to se zásadně odrazí i na mém hodnocení. 70% ()

humanbeing

Chytrý hollywoodský film, od kterého jsem nečekal téměř nic a nakonec mě dost překvapil. Režie i herecké obsazení jsou skvělé, ale nejvíc chválim Phillipsův scénář, který je opravdu výborně promyšlený. 4*/5* ()

4daPeace

Verdikt: Uvod, kdy bezi titulky je na filmu to nejlepsi dale uz je to nejhorsi film Jima Carreyho, ktery ve sve nekomicke roli pusobi bohuzel komicky, cemuz muze 'dekovat' (ci dat pres hubu) J. Schumacherovi. Scenar jiste pusobil zajimave, cislo 23, ktere se vyskytuje vsude v hrdinove zivote...ale ono je opravdu VSUDE, coz ve vysledku vypada nesmyslne, trapne a samoucelne. ()

starbrejkr

Dle rozdílných hodnocení by se mělo jednat o dost rozporuplný film, ale tak nějak nevím proč....Joel Schumacher originální thriller vždycky uměl a to, že už není "in" jako za časů Volného pádu nebo Telefonní budky není důvod, proč na jeho filmy koukat skrz prsty. 23 mě sice nijak nešokovala, závěrem nepřekvapila a ani se mi od té doby nedaří v kombinacích na SPZ, telefonních a bankovních číslech napočítat třiadvacet (zaplaťpámbů), ale rozhodně jsem se nenudil. Hlavně díky vynikajícímu Carreymu, obzvlášť v podání svého alter ega detektiva, je na co koukat. K tomu si připočtěte nápaditou kameru a pár opravdu silných scén (byť jsem se chtěl trochu víc lekat) a máte další vynikající Schumacherův thrilleřík. ()

annihilation

Začátek filmu je přímo strhující, podivný nápad s tajemnou knihou, která je hlavnímu hrdinovi jaksi povědomá, ale dohání ho k šílenství, je skvělý. Všechno si přepočítat na číslo 23 přeci není tak složité. Jenže v polovině filmu jakoby se děj zasekl a začne být nudný, i když nepředvídatelný. Co velmi oceňuji je obsazení Jima Carryeho do hlavní role, mám pocit, že mu postava schizofrenního šílence sedí mnohem víc než jeho klasické role blbců se spoustou grimas. Dále je tu spousta krásných efektů, kterými jsem byla pohlcená – především představy knihy, kterou čte; dále pak zvláštní propojení postav do obou příběhů. Škoda toho unavujícího a zmateného závěru, který pokazil celému snímku atmosféru. ()

dubinak

The Number 23 nabízí ne úplně chytrou ani extra šokující pointu, ale dokáže zabavit. Občas příběh zavání klišovitostí a někdy máte i pocit, že se režisér v tom zmatku ztrácel taky a sotva věděl kudy kam. Děj tu kazí hlavně jistá předvídatelnost, nemůžu ale říct, že je to špatný snímek. Carrey se snažil jako vždy a jako Fingerling byl neskutečně sexy. Asi na tento snímek nebudu vzpomínat, ale nelituji, že jsem si rozšířila obzory v Carreyho filmografii. ()

Wormboy

Jednoduchy namet a teda nizky rozpocet, Joel Schumacher a Jim Carrey, ocakavania teda boli znacne. No ale ako tu uz bolo mnohokrat spomenute, ani za mak sa nenaplnili. Myslim si, ze problem je v samotnom Schumacherovi, ktory sa snazi ukazovat, ze vie natocit ultracool zabery plne filtrov a podobnych blbosti a zabuda na to najdolezitejsie a to samotnu logiku pribehu. V tej sa potom topi aj Carrey, ktory je strateny a ako napisal Jojinecko, najuveritelnejsou a najlepsie zahranou postavou je pes NED. A to je myslim dost blbe. Inak...hadajte kolko pismen je spolu v menach Joel Schumacher a Jim Carrey?:) ()

lakikaki

Film stojí za také 2-3 hviezdičky. Koľko mu teda udelím? Hlúpy scenár a nedotiahnutá réžia verzus skvelý Carrey a miestami výborná atmosféra. Hmm... Ak ešte vezmem do úvahy, kam všade až zašli tvorcovia s tou 23-kou, tak sa prikláňam skôr k tým dvom hviezdičkám. Inak, film som videl 11.08.2007 >>> 1x1+8+2x7=23! Kliatba alebolen ukážka toho, ako sa dá dvadsaťtrojka vykúzliť z hocičoho? ()

Flynn

Nechápu nízká hodnocení tohoto filmu, díval jsem se na něho a nečekal nic, po předchozím čtení zdejší kritiky, ale nakonec jsem byl více než mile překvapen. Carrey podal naprosto vyníkající výkon, možná ještě lepší než v Truman Show, a filmy o číslech mám celkem rád, např. Pi :o) ovšem 23 mi příjde méně vyšinuté, a příběh je dle mého názoru dost vyvedený, i režijně je docela ukočírovaný. Klidně se na to kouknu znova a myslím že své hodnocení nezměním. ()

Jim Carrey a režisér Juno si plácli

Jim Carrey a režisér Juno si plácli