Píše se rok 2018 a na zničené Zemi proti sobě bojují zbytky lidí a počítačový systém Skynet. John Connor sice přežil Soudný den a byl vychován jako budoucí zachránce lidstva, ale zatím je pouze jedním z mnoha řadových velitelů. Lidstvo právě objevilo nový prostředek ke zničení Skynetu – rádiový kód schopný rychle a stoprocentně deaktivovat každý stroj. John Connor si uvědomuje, že toto není budoucnost, o které mu jeho matka vyprávěla. Něco je jinak. To se potvrdí, když se John seznámí s Marcusem Wrightem, mužem, jehož poslední vzpomínka je vlastní smrt. Jedná se o nový druh terminátora, uvnitř kovová kostra, ale zároveň lidské srdce a mozek. John a Marcus se společně musí vypravit do srdce Skynetu, aby zachránili jistého muže, kterého tam vězní. Jeho jméno je Kyle Reese a je to Johnův budoucí otec, který se jednou vrátí do minulosti a bude chránit Sarah Connorovu. (TV Nova)

salamandrr

Film je to velmi pěkný a jak ofanoušek postapokaliptického žánru nemůžu jinak než 5*, ano konec je opičí, ale zbytek se mi fakt líbí a hudba, kterou si Christian Bale přitáhnul z batmana se sem víc než hodí 8) a hlavně DÍKY CSFD za tenhle snímek jako dárek příznivcům! ()

Harts

Tak trochu drsný film, akčně to bylo slušné, surové, konec docela vtipný a předvídatelný, už to moc nemá žádné emoce, což je škoda. Na koukání bez přemýšlení je to hezké. ()

Yojimbo

V záplavě akčních scén se vytratil příběh (kvalitní scénář) a efektní záběry zdevastované krajiny je nenahradí (navíc po nějaké době začnou nudit). Nevyužitý potenciál je do očí bijící a zamrzí, že to celé zůstalo někde na půl cesty. První hodina je ve znamení skákání mezi liniemi hlavních hrdinů a seznamování se s novými terminátory (k tomu jsou vždy vysvětlivky postav typu "To je hydro/mot/bůhvícoještě - terminátor) a druhá půlka se marně snaží nasadit pocit osudovosti (byť světlé chvilky má). Není to propadák, mohlo být hůř. ()

bif

Právě jsem se vrátil z půlnoční předpreméry a musím říci, že McG příjemně překvapil, tak zaprvé obsazení je dobré, Moon je nádherná,Arnoldův výstup vydařený, efekty na jedničku, jenže ... prostě to není taková bomba jako 2ka nebo 3ka, je jasné, že kdyby byla změněna režie mohlo to dopadnout lépe (nebo hůře) nicméně Arnieho výstup byl opravdu skvělý a určitě v tom měl prsty McG, za to bych dal mojí oblíbenou lampičku, Sam Worthington je budoucí největší hvězda HollyWoodu, je to na něm prostě vidět, mo uvidíme v Avataru..Velice jsem přemýšlel zda si Salvation zasluhuje plné hodnocení..ehm ... ne. Po druhém shlédnutí musím být střílivější - za 3. ()

foundation

asi takto..co ma sklamalo totalne najviac na celom filme bol absolutne tragicky a narychlo nacmarany scenar..dialogy postav totalne stupidne a milion krat ohrane a komicky jednoduche typu..ee nemame mnoho casu..ee ja vim proto se to musi udelat rychle..tie velke roboty si podla mna McG pozical z filmu Robot Jox..ak to niekto videl musi uznat ze su velmi velmi podobne ak nie presne rovnake..dalsia vec co ma totalne zarazila je ze film sa lisi od traileru v niektorych podstatnych veciach...trailer som videl mozno 10 krat a niektore sceny resp rozhorovy vo filme vobec neboli neboli takze neviem co to malo znamenat..cely film totalne povrchny ziadna hlbsia motivacia postav..a tiez dost dobre nerozumiem sposobu akym reziser pracuje s tzv casovym paradoxom kedy connor vsetko svoje usilie venuje tomu aby nasiel reesa..pretoze ak ho tam neposle buducnost nebude existovat..ale kedze uz existuje tak sa stane co? vsetko vybuchne? dost ubohe..ale povedzme.....co ma dorazilo uplne najviac bolo toto..ked vstupovali ludski zajatci do tovarne skynetu tak daval na nich pozor jeden terminator..co to mal preboha na hlave? vsimol som si to len ja alebo este niekto?ak to bola naozaj nejaka piratska satka tak potom uz neni co dadat a je to jeden velky trapas..McG posral vsetko co mohol okrem akcnej stranky ktora bola na dost dobrej urovni aj ked si myslim ze keby to dostal do ruky niekto iny dokazal by film zdvihnut aj tu..a to som pred par tyzdnami s nim cital rozhovor kde sa kasal ako budeme vsetci prekvapeny a ze padneme k zemi s otvorenymi hubami..resp vravel ze ten koniec nikto nepochopi a ludia sa budu este dlho dohadovat ze co to vlastne bolo..no neviem co je na tom konci take strasne nepochopitelne..skor by som povedal ze je totalne predvidatelny a osuchtany..suma sumarum dost velke sklamanie a ten traged McG uz by nikdy nemal dostat do ruk film od ktoreho su taketo ocakavania..nechapem ako sa dal Bale ukecat na takuto kravovinu a este tym duplom ze v nej dostal priestor ako nejaky herec v tretej vedlajsej ulohe..wortington bol super asi najlepsi ale od filmu som cakal nieco ine ako jeho herecke vykony..takze celkove hodnotenie moze byt tak okolo 50 percent plus minus ()

Mashak

Bude to znít hloupě, ale ty dvě hvězdy dávám za žánr komedie. V trapnosti se totiž některé scény jistě vyrovnají třeba i Brünovi! Opravdu mě nový Terminátor vůbec nezaujal! Jistě je to můj subjektivní názor, který je ještě umocněn tím, že já bláhový šel do kina s tím, že budu film srovnávat s novým Star Trekem. Proč dvě hvězdy? "Já se vrátím" v podání Kikiho vyznělo tak trapně, až to bylo směšné a velkou(jedinou) radost mi udělali digitálním Arnim! Opravdu špatný pokus o pokračování ságy! ()

parabellum

Přilšel jsem, viděl jsem a byl jsem radostně spokojen. Perfektní postapokalyptický prostředí od dob šíleného Maxe, svižná akce, slušné efekty a nakonec svižně ubýhající děj. Nebudu se tady dlouze rozepisovat o neduhách tohoto snímku, otom už jsou zde napsaný sálodlouhé texty. Napíšu jen jedno trefné přirovnání který perfektně pasuje na nového Terminátora. "Kdo chce psa být, hůl si vždycky najde" ()

Tomo

Není tam Arnold. Není to James Cameron. Ale je to ok. Nechápu to chladné přijetí. McG natočil dobrý film, kde sice druhá polovina mírně pokulhává za tou první, ale kde divák dostane to, co očekává. Co všichni mysleli, že uvidí? Terminátora 1/2 v novém balení? Historie se v tomhle případě neopakuje a dějová linie se posouvá dál a i když bych si na výsledném snímku dokázal představit pár úprav (zbytečný rbomantický vztah Wright/Williamsová, postava Kate Connor - ale ta snad bude naplno využita v dalších dílech), z kina jsem odcházel spokojený. Pro mě určitě lepší než trojka, 8/10 ()

Skleni

Obvykle počkám deň či dva aby sa emócie vo mne dajako usporiadali a vytvoril sa jednotný obraz na film, ktorý mám v úmysle hodnotiť. Avšak teraz to musím porušiť v rámci záchrany svetovej kinematografickej populácie. LUDIA! NEPOZERAJTE TO! SKAZÍTE SI DOJEM Z CELEJ SÉRIE! To v čom profitoval terminátor bol nech si vraví čo chce kto chce, Arni. Ten bol obrovským ťahákom filme. Jeho charizma a prevedenie bolo špecifické. Ja beriem, že film sa najnovšie sústredí okolo Johna, jeho otca a tajuplného záchrancu, no tak ale potom do predsa už neni Terminátor, nie?! Potom to nazvime ja nvm. Napr. Išlo vajce na vandrovku. So super efektami, neskutočne otrasným Baleom a stupidným koncom. Film nemá ani trošku úcty k celej sérii a dokonca som mal aj pocit, že tvorcovia absolútne nevedeli čo robia a keď videli výsledok dali do filmu prvky ako počítačového Arnieho či happyend na konci so srdcom a lacným príhovorom. Vlastne celý film budí dojem lacnej frašky. Bože jak ja som sklamaný. Prvý raz som rád, že som film videl stiahnutý z netu a nešiel naň do kina. To by bola najhoršia investícia v mojom živote hádam. 35% ()

maZSlicko

Silnejsi 3* ..neco se tomu doprdel* nechat musí..i kdyz mista to vypada ze stvoritel charlieho andilku vubec nevi..TS ma poradny mouchy,a to i s masarkama,ale par peknejch pozitiv to ma..roboti sou taky povedeny,waringhton docela slusne hraje,efekty sou taky moc pekny,dobre provedenej postapokalyptckej svet,Bale kterej i v tej to dobe zustava vernej fanousek Guns n´ roses,tak i ja musim zustat malinko vernej terminatoroj.. ()

Jakubik

No co k tomu dodat. Nebudu se tady rozepisovat o logičnosti příběhu pač je to dosti diskutabilní a na dlouhé povídání. Po trochu zpackané T3 (hlavně postava Conora) se jedná o celkem podařené pokračování ságy. Efekty a akce jsou tu velmi pěkné i když některé scény jsou vykradené z jiných kousků. Hudba byla po celou dobu dosti nevýrazná což je docela chyba. Herecké výkony byly parádní je škoda, že Bale nedostal trochu více prostoru.V roli Johna Conora se mi libí. No jsem zvědav jestli na DVD/BR bude nějaká prodloužená verze ta by mohla pár věcí trošku ujasnit. Celkový dojem z filmu je dobrý ale jsem trošičku zklamaný. ()

guri

Novy Terminator sa odohrava v postapokalyptickej buducnosti, kde sa posledne skupinky ludi snazia bojovat s robotmi. Atmosfera tejto buducnosti je velmi dobra a triky tiez nie su najhorsie. Najvacsou devizou filmu su vsak herci. Christian Bale mi so svojim zachripnutym a tichym brucanim a stale zamracenou tvarou trochu liezol na nervy, no Anton Yelchin a najma Sam Worthington boli vo svojich ulohach vynikajuci. Pokial sa zaplataju nejake diery v scenari, budem pripadne dalsie pokracovanie vrelo ocakavat. ()

Mr.FreeZer

Určitě ne ten terminátor kterého známe, přeci jenom starý dobrý Arnie tomu trochu chybí. Ale když toto opomeneme tak je to docela dobrý film těžící ze třech předchozích snímků. ()

KOOHA

Nejvyšší hodnocení dát nemůžu, ale zas tak špatný film to není. Po tom, co jsem si přečetl vesměs negativní reakce a jak to MCG nezvládnul jsem byl docela mile překvapen. Nejenže mě MCG mile překvapil, ale dialogy také nebyl k zahození. Sam je borec a už se nemůžu dočkat až ho uvidím v Avataru. Oproti tomu Bale mě trochu zklamal, ale on tam moc prostoru nedostal. Jediné co tak asi zasřípalo a co je asi velký kámen úrazu je fakt, že film skončil tak nějak doprázdna. Nic se nevyřešilo, osud Sama jsem nepobral a jelikož se tvrdí, že bude trilogie, tak další osud hrdinů je nejasný. Asi se posuneme dále v čase a současní herci budou k ničemu. Uvidíme... Jinak velice solidní akční film s rychlým spádem. (ale tak to se dalo kvůli rozpočtu asi očekávat) ()

maar

Po akčním začátku sice film trošku upadá, ale postupem času nenechá diváka ani na chvíli vydechnout a nezdržuje se zbytečnými a nekonečnými dialogy. Film mě jako fanouška nadchnul, i ten Arnie byl luxusní :D ()

Jeand´Boa

Nevím, jak teď obhájit své hluboké fanouškovství terminátoří série...asi nebudu za opravdového fanouška považován, když zde dávám vysoké hodnocení, ale víte co? Mně je to vlastně jedno...já nemohu tento film zcela odsoudit mezi velká zklamání...pravda - je zde spousta nelogičností a chyb, ale na druhou stranu se jedná o dílo, které nabízí brilantní postapokalyptické prostředí, které samo o sobě vyvolá pocit beznaděje a počátku jistého konce. Hlavní herecké obsazení také předvádí dobrou práci, neboť hraje - nepřišlo mi, že by pouze přicmrndávalo, či naopak přehrávalo. Já sám za sebe prohlašuji, že od doby, co jsem se dozvěděl, že taktovku bude držet McG, čekal jsem mnohem horší výsledky...já jsem spokojen...ale Dvojka, ta je prostě nejlepší... ()

chaotic

Nic jsem raději neočekával a proto nejsem nakrknut, tak to vezmem hezky sešupem. Start ***** Nečekaný náběh filmu, paralelní příběh o cyborgovi z Cyberlinku, benzinka alá Mad Max a most super, trochu přepatosování (Hero Connor sem Connor tam), polovina filmu, pád na **** neustálá snaha o vykreslení Connora jako vůdce povstání příliš tlačí na pilu a dívákovi to může začít lézt na nervy, stále větší odhalování inspirace Mad Maxem,atp... závěr filmu pád na ***, nechápu to barbarství všechno digitalizovat, digitalizované honičky, digitalizované výbuchy, digitalizovaný Schwarzenegger, to byla podpásovka, dále koncovka jako přes kopírák Terminátora 1 a 2 (milujeme hutě) je fakt "OUT", dále si scénáristi nedali sebemenší práci s vykreslením přeživší společnosti, infrastruktury, ekonomiky, odkaď se berou A-10?, kdo je vyrábí, kde se rafinuje palivo, jak vůbec jsou nastaveny hranice lidi/skynet prostě víme jen, že z lidí je banda socek vrážejících si kudly do zad a že Skynet sedí za humny. Závěr ** cože?!? co to je za kravinu, aby Cyborg obětoval svůj život a daroval jej arogantnímu, nabubřelému, egoistickému fracku, kterej se jej snaží 80% filmu zabít jen proto, že má kovový skelet. No McG neoslnil, nepřekvapil, ale taky totálně nezprasil. (Btw. taky vám připadá Bale jako trochu mladší Cruise?) ()

illy.cz

No, nejčerstvější dojmy jsou více než dobré, a to jsem se trochu bál. Hned ze začátku bych vyzdvihnul dobrou režii, akční scény jsou opravdu skvělé, velký rozpočet je tu prostě vidět a není utopený, jako například v poslední bondovce. Nenapadá mě jiný režisér, kromě Baye nebo Sommerse, který by uměl tak dobře pracovat s megalomanskou akcí, tady si McG zaslouží určitě pochvalu. Atmosféra postapokalyptické budoucnosti je výtečná a proti trochu odlehčené trojce je to určitě velký krok vpřed. A to nejlepší nakonec. Není to Christian Bale, ale překvapivě Sam Worthington, který podal opravdu dechberoucí výkon. Jeho ,,lidský" terminátor je prostě dokonalý, Balea zastínil ve všech směrech, a to teda klobouk dolů. Srovnávat Salvation s prvním a druhým dílem samozřejmě nejde, to je úplně jiná liga, ale jako samostané akční sci-fi s tématikou terminátorů to funguje na výbornou. Pár scén mě vyloženě zahřálo u srdce a hezky vyvolaly vzpomínky na první a hlavně druhý díl, například úprk Marcuse v kamionu před mototerminátorama a harvesterem byl skvělý a krásně připomínal T1000 v honičce s Connorem. Connorovo ,,Ill be back" je hrozné, to si mohli scénaristé klidně odpustit, ale návrat Arnolda je celkem povedený, pořád je nezastavitelná noční můra, před kterou nikdo neuteče. Trochu jsem čekal, že chytne Marcuse po závěrečném vysvětlení podstatně větší amok vůči Skynetu a bude lámat nepřátelské terminátory v jedné ruce a prostě běsnit, ale bohužel k tomu nedostal moc prostoru. Ale i tak je jeho závěrečný souboj s Arnoldem, potažmo jeho skeletem, výborný a náležitě jsem si ho užil (i když, tady se parafráze na T2 moc nepovedla a působí trochu směšně). Celkově je Salvation skvělý akční/sci-fi film a pokud budou další dva slibované díly ve stejné kvalitě, budu se na ně těšit. ()

Grimlok

První hodina by si zasloužila sestříhat na půlku. Postavy nejsou vůbec zajímavý. Nejmenovat se John Connor John Connor a Kyle Reese Kyle Reese, tak by nikomu nevadilo, kdyby umřeli. Samozřejmě se musí objevit nějakej terminátor, kterej všechny zachrání. Dokonce jsem zaslechl i známý hlášky, který nesmí chybět v žádnym správnym terminátorovi (I'll be back, Come with me if you want to live), Bohužel jako celek termouš zklamal. Po zhlédnutí všechy čtyř termoušů za sebou v řadě Salvation selhává ještě víc. Dvě hvězdy. ()

Terminátor po mexicku?

19.06.2016

Worthington se vrací ke sci-fi

Worthington se vrací ke sci-fi

29.08.2015

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

18.01.2013