Píše se rok 2018 a na zničené Zemi proti sobě bojují zbytky lidí a počítačový systém Skynet. John Connor sice přežil Soudný den a byl vychován jako budoucí zachránce lidstva, ale zatím je pouze jedním z mnoha řadových velitelů. Lidstvo právě objevilo nový prostředek ke zničení Skynetu – rádiový kód schopný rychle a stoprocentně deaktivovat každý stroj. John Connor si uvědomuje, že toto není budoucnost, o které mu jeho matka vyprávěla. Něco je jinak. To se potvrdí, když se John seznámí s Marcusem Wrightem, mužem, jehož poslední vzpomínka je vlastní smrt. Jedná se o nový druh terminátora, uvnitř kovová kostra, ale zároveň lidské srdce a mozek. John a Marcus se společně musí vypravit do srdce Skynetu, aby zachránili jistého muže, kterého tam vězní. Jeho jméno je Kyle Reese a je to Johnův budoucí otec, který se jednou vrátí do minulosti a bude chránit Sarah Connorovu. (TV Nova)

nostromos

K predchozim dilum Terminatora sem mel vztah, bal sem se kdyz nekoho pronasledoval robot, fandil sem kdyz 'Arnie' kosil policejni posily aniz by nekoho zabil... Ale tento doufam posledni dil byl prehlidkou stupidit, predstavte si jako kdyz by se Transformers brali fakt vazne a primichalo by se k nim mnoho hollywoodskeho patosu. Je to velke zklamani, predchozim dilum toto 'pokracovani' nesaha ani po kotniky. Konec filmu snad autori nemysleli vazne to je doslova absurdni komedie (viz. 'mas silne srdce' , 'vazne zraneni hrudniku' ) ! ()

Dexter666

Možno, že je to impulzívne rozhodnutie s mojím hodnotením, ale tak to niekoľko minút po návrate z kina skrátka cítim. Nechápem, ako sa môže tak vizuálne a napätím pútavý film v posledných 15tich minútach zmeniť na scénaristický prepadák a ako so sebou ťahá ku dnu všetku atmosféru, ktorú si od začiatku vypracoval. Connor by mal poslať Kylea späť v čase do roku 2008, aby tam dal pánovi McG spolu so scenáristom a strihačom poriadne cez hubu a povedal im pekne nahlas, že takto sa záver filmu odflákať nemá. Ach jaj, aký som rozhorčený... ()

holden

Vyslovene krásne postapokalyptické predstavenie so skvelými hercami (Bale, Worthington) ktoré sa nesnaží nejakým bezduchým spôsobom napodobniť nenapodobiteľných predchodcov a ide svojou cestou. Maximálne sa stretneme s vtipnými a trefnými odkazmi (Guns N' Roses - You Could Be Mine pri scéne kde Bale "rieši" Moto-Terminátora, prípadne omladený Arnie a pod.). 4,5* (Pol hviezdičky sťahujem za občasnú patetickosť a predpovedateľnosť vývoja deja, ale nie je to nič tragické). Odporúčam. ()

Rozbik

Musím říct, že jsem rozhodně příznivcem trilogie Terminátor a pro to jsem se na tento film velmi těšila. Už jen jméno Cristian Bale mi bylo určitou zárukou. Nicméně film mě bohužel poměrně zklamal.. Celkem jenoduchý, předvídatelný a místy až nesmyslný děj nevyrovnaly efekty, ani herecké výkony Balea a Worthingtona. Speciálně Bale určitě nehrál špatně, jen mu film prostě nedal vyniknout. Nad nadživotním Arnoldem Schwarzeneggerem a speciálně poslední scénou transplantace srdce jsem už jen kroutila hlavou. Škoda.. Za mě to byl průměr. ()

ForzaJuve

Zklamání! Musím se přiznat, že jsem čekal temnou budoucnost tak, jak ji vykreslil Cameron v prvních dvou Terminátorech. To, co jsem v kinech dostal mě pak opravdu zklamalo. Být v jedničce Kyle Reese a Terminátor z tohoto filmu, Arnieho by vyřídil už na té diskošce a bylo by po problémech. A to je největší problém. Terminátoři jsou lehce zničitelní pár ranami z konvenčních zbraní 20. století, což velmi negativně působí na celkovou atmosféru filmu. Ta má k prvním dvěma dílům hodně daleko. Nepotěšila mě ani lacinost ředy speciálních efektů, především digitálně upravený Schwarzenegger, nešikovné střihy nutné ke zkrácení původně delší stopáže, slabá hudba a celá řada nelogičností, jako např. proč skynet nezabil Reese v okamžiku, kdy k tomu měl první příležitost, namísto aby ho někde uvěznil a dal tak lidem možnost ho eventuálně osvobodit. I přesto dávám 3*, ale zřejmě jenom z úcty k názvu Terminátor. ()

JoKKeR

Nechapu proč to pořad všeci spojujou s terminatoří serii která byla fakt mazes,tenhle díl ma rozjed novou serii aniž by mel byt spojovan s tou předešlou. 70% ()

JHappy

Velmi úspěšné pokračování které neztrácí nic ze svých předchůdců. Navíc se konečně dostáváme do budoucnosti. Jediná velká výtka je návaznost na třetí díl. ()

Alfonso198

Vizuálně naprosto pohlcující, dokonalá hudba, skvělí hlavní herci. Akorát sem čekat trochu jinačí konec, ale neřikám, že je to na škodu věci. Každopádně husí kůže už od úvodních titulků, přesněji od nápisu Terminator: Salvation a tý nejtvrdší industriální hudby co sem kdy slyšel. Zatim asi nejlepší kinožážitek... ()

Sethlans

No co bych k tomu řekl. Akce dost, Terminatoru dost, ale ale Arnoldu málo ./ Bez Arnolda už to nění ono, on mi tam chybí prostě :( Ale jinak film byl facinující, strašně dlouho jsem se na něj tešil. Snad brzo výjde lepší RIP at si ho mužu lépe vychutnat. A už by mohli začít s natáčení pátého dílu :) T4 prozatím 4/5 ()

wedator

Terminator se změnil, už to není "horor" kdy John nebo jeho matka utíká před téměř nezničitelným Terminatorem, vizi "terminátorského" světa, kterou nám předkládá scénárista se úplně liší od té Cameronovské, terminátoři jsou daleko víc zničitelnější, daleko míň nebezpečnější a také hloupější. Nevím jestli to bylo záměrem tvůrců vložit odkazy na předchozí filmy do dialogů postav, nevěděl sem jestli se mám smát tomu vtipu nebo tomu jak je to hloupé. Zápletku s hrdinou, který si nepamatuje minulost a taky neví na které straně stát, sem myslím, už někde viděl. Celkově vzato, nejlepší na celém filmu jsou efekty, které zvýší celkové hodnocení na 4 hvězdičky, protože jsem to viděl v kině. ()

Sentinel

Fanboyská onanie replikující hlášky a scény z prvních dvou Terminátorů takovým způsobem, až to místy připomíná parodii. Kromě Worthingtona nevýrazní herci - Bale totálně necharismatický, Kyle Reese WTF?, béčkové triky a scénář. Jednou a dost. ()

Joke_47

Asi to neni úplně 5*, ale z 10 bych jich dal 9... je to prostě skvělý...asi málokdo čekal, že ještě může vzniknou terminátor, kterej bude tak skvěle dějově vymyšlenej a výborně herecky obsazenej.....;-) jo a skvělá je taky kamera... ten film má obecně strašně moc kladů... a vytknul bych mu snad jen jediné, a to, že Árny tam mohl bejt trošku déle...i když byl počítačovej....;-) ()

l.bejk

T4 přináší slušné akce plno terminátorů než sme zvyklí což je dobře :) No ale ten konec je síla,Chybějící Arnold nevadí ale že ho tam daly ( pokud si mysleli že to filmu pomůže tak to spíš zkazil )- když sem ho viděl čekal sem vše ale tohle :D kdyby tam nebyl dal bych 4 hvězdy. ()

Dante141

Od 4eho pokracovania Terminatora som neocakaval nic ine iba tuctovy brak pre masy ale po dopozerani filmu som bol milo prekvapeny, tento Terminator sa mi pacil ovela viac ako 3ti diel.Urcite ze to ma svoje chyby a zaver vlastne ani nijak nekonci a to len preto aby mohli natocit dalsie pokracovanie ale ked clovek odhladnie od toho ze sa film vola Terminator a neodsudi to dopredu tak je to velmi kvalitny akcny film.U mna si takyto film urcite zasluzi 4 hviezdicky. ()

wesker

Důstojné pokračování.... nebo nový začátek ? O to ani tak moc nejde. Líbilo se mi to v podstatě od začátku až do konce... minimálně hluchých míst ....děj mě vtáhnul do sebe jak hovnocuc a vyplivnul na konci natěšeného na další díl... T800 ala Arnie překvapil i když na chvíli ale takové chvilky mám rád.Rád se na T4 podívám ještě jednou v HD až vyjde. ()

Pepe1783

Nebyl to typický Terminátor, což jsem čekal, ale i přes to přetrvává trochu zklamání. Pořád je to velice slušný film, ale Terminátor je Terminátor. Možná to bude trochu divné, ale trojka se mi líbila možná o kousek víc. I když nová doba tvoří nové filmy. Cristian Bale jakožto oblíbený herec zachránil co se dalo, efekty super, jen v hudbě mi chybělo víc motivu z klasického Terminátora, což by dokreslovalo atmosféru. Celkově vzato, nebylo to co to být mohlo, zážitek se mi do paměti neuložil. Je to velká škoda, jednalo se o můj druhý nejočekávanější film letošního roku. Takže díky efektům lehký naprůměr. ()

Lancer

Nadupaný postapokalyptický blockbuster. Jako pokračování ságy o Terminátorovi však moc nefunguje. Představte si Četníka ze Saint Tropez bez Funese. A takhle dopadne Terminátor bez Arnolda. prostě je to už úplně o něčem jiném...což neznamená špatné. Jen ta značka moc nejde k výrobku. ()

ChR1S

Už od chvíle, co jsem zjistil, že v tomto díle Terminátora nebude hrát Arnie, jsem věděl, že tomuto filmu bude něco chybět. Nejde ani tak o jeho postavu jako takovou, ale o to, jakou roli v minulých třech dílech hrál a o to, jaká atmosféra s ním byla spjata. Co se týče děje, tak film pokulhává, ale plně to vynahrazuje svou akčností. Soubojů terminátoři vs. lidé je ve filmu dostatek, takže divák opravdu chladný nezůstane. ()

Nashy

Po první půl hodině jsem myslela, že film vypnu, ale řekla jsem si, že když už sem ho zapla tak ho dokoukám. Nakonec se z toho vyloupl docela zajímavý film, na který se dalo koukat. 3,5* ()

RomaS

Filmové ztvárnění postapokalyptického světa ve světle temnoty bylo vynikající. Všudypřítomná nejistota odkud vybafne další verze smrtícího T-ranzistoráku mě povzbuzovala ve zvědavosti jakou mutaci scénaristé ještě vymyslí. A že jich bylo dost. Každá ale perfektně, jak vypadala, tak masakrovala. Chyběla, ale trošku hloubka příběhu, jako u nepřekonaného druhého dílu. ()

Terminátor po mexicku?

19.06.2016

Worthington se vrací ke sci-fi

Worthington se vrací ke sci-fi

29.08.2015

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

18.01.2013