Při dobývání jednoho z měst na severu Afriky Solomon Kane jen tak tak unikne ďáblovu vyslanci, který si přišel pro jeho duši. Důvodem je Solomonova hamižnost a vraždy, které kvůli ní spáchal. Solomon pochopí, že je zle, a rozhodne se pro pokání. Stane se mnichem a vstoupí do kláštera. Z toho je však mnichy vykázán s tím, aby se vrátil domů, na hrad svého otce a bratra. Solomon se sice nechtě, ale přesto vydává na cestu. Na cestě je přepaden lupiči, kterým se ale odmítne bránit. Oni ho nejenom okradou, ale také vážně zraní. Od jisté smrti ho zachrání puritánská rodina Crowthornových, která právě tudy putuje do přístavu, aby odplula do Nového světa, kde si chce hledat lepší život. Solomon si v bezvědomí vzpomíná, jak byl otcem vyhnán z jeho hradu, když se odmítl stát mnichem. Později shodou nešťastných náhod Solomon shodil z útesu svého násilnického bratra Marcuse, který se měl stát jako prvorozený majitelem hradu po jejich otci. Solomon se uzdravuje a snaží se Crowthornovým pomoci projet nebezpečným krajem. Anglii totiž právě sužují nájezdy vojáků a příšer čaroděje Malachyáše. Solomon s rodinou putuje krajinou a pomalu se uzdravuje. Vůz Crowthornových je náhle přepaden Malachyášovými vojáky, které vede tajemný muž. Útočníci zavraždí otce a syna Crowthornovy a dívku Meredith unesou. Solomon slíbí umírajícímu otci Crowthornovi, že dívku osvobodí. Starý Crowthorn zato slíbí Solomonovi spásu jeho duše. Solomon se vydává po stopách únosců. Ve starém kostele je místním zrádným knězem předhozen příšerám, kterým se Solomon ubrání. Od umírajícího Malachyášova vojáka se dozví, že Meredith je údajně mrtvá. Solomon ztratí smysl žít, a začne pít. Opilého ho v jedné krčmě chytí Malachyášovi vojáci a pokusí se ho ukřižovat. Ve chvíli, kdy Solomon visí na kříži, jede okolo vůz s otroky. V něm je i Meredith. Ta Solomona na kříži uvidí a začne křičet. On se z posledních sil z kříže osvobodí a spadne na zem pod něj. Poté ho zachrání několik místních mužů, kteří vedou odboj proti Malachyášovi. Když se Solomon uzdraví, vypraví se na hrad svého otce, kde právě teď sídlí zlý čaroděj Malachyáš. Solomon s muži do hradu pronikne a v podzemí hradu objeví svého starého otce v okovech... (TV Prima)

wohna

Film od kterého jsem nic nečekal. Nevěděl jsem spíš co mám čekat. Fantasy jak má bejt. Od dob Constantina tady snad nic lepšího nebylo. Hlavní herec, kerého jsem vlastně viděl ve filmu uplně poprvé, mě velice překvapil. Koho mi tak jenom připomíná. No to je jedno. Já si časem vzpomenu. Musím pochválit prostředí. To se na tomto filmu velice dobře projevilo. Ponuré, tma, bahno až po kotníky. No a chvílema to vypadlo jako na zavíječce na Moravě. ()

cubajz

Charismatická hlavní postava, zajímavý začátek a paradoxně od okamžiku, na který jsem se těšil nejvíc - a to sice až Solomon poruší svůj slib nenásilí a vrhne se do víru boje, skoro obyčejné, předvídatelné fantasy. Přitom kdyby se přidalo trochu povedených akčních scén, přestalo se šetřit brutalitou a trošku víc se věnovalo temné podstatě hlavní postavy, mohl to být povedený a v budoucnu několika opakování hodný počin. ()

TomikZlesa

Po velice ! slibném a efektním úvodu příchází obrovská slabota, ta bohužel končí až se závěrečnýma titulkama....zlatej Van Helsing. ()

Crawler-D

Přepálená klišovitost není na škodu, i když některé dialogové výměny jsou na hraně televizní novely umístěné na skřipci: "Solomone!...Meredith!....Solomone!.....Meredith!", neb to vytváří podloží pro smích, který tvůrci nejspíš nezamýšleli, ale k heroické fantasy se to v 21. století hodí. Protože věrnost schematům a žárnovým vzorcům vynahrazují tím, že to vypadá dobře a scény akční a drsné jsou takové. Musím uznat, že s 26 milionů dolarů a s přítomností Marka Vašuta ve vedlejší roli udělali to nejlepší, co mohli. Film vypadá opulentněji, krev stříká a Solomon porcuje lidské jako na jatkách. Hlavní nedostatek spatřuji v tom, že občas neobratně spojují scény, že mezi nimi chybí nějaký můstek návaznosti. Teď Solomon bojuje v Severní Africe, ale protože na něj strašidlo udělá bububu, tak v další scéně je o pár set kilometrů dál v zasněženém opatství, odkuď ho okamžitě vyrazí, na cestě potká lapky, se kterými se odmítne bojovat, bum, je v bezpečí dostavníku. Prostě trochu divné. ()

Wladi.mir

Salomon Kane. To je přesně to co můžu. Akce, dobrodružný, fantasy a to vše v 16. století. Ano, trefilo se mi to do noty. Trochu to připomíná Van Helsinga, kterého také řadím mezi oblíbené. Ale toto je o smlouvě s ďáblem a víře svaté, tedy dost okoukané téma, přesto v tomto snímku značně originální. Docela mě mrzí, že musím dát pouze *** hvězdy, na čtyři by to muselo být s trochu jiným koncem, který je asi tak jedinou "slabůstkou" takřka výborného filmu, od kterého jsem si nic extra nesliboval a přesto příjemně překvapil. ()

Amroth666

23.6. 2010 - Proklatě prokletá atmosféra v podobě vran a v podobě sluhy Ďábla. Má duše byla zahalena do té největší temnoty. Další záběry a další povedené né příliš přehnané akce. Další akce z Kaneovy šatny. Další super střihy, s kterými si pohrál štáb. Nečekal jsem, že mě Solomon Kane takhle zaujme a už vůbec jsem nečekal, že to u mně sklidí tak pozitivní dojmy. Tento film si je ale bez debat zaslouží. Čekal jsem daleko horší film, takže ohromné překvapení a po dlouhé době nějaká větší filmová naděje do našich českých krajů. ()

Kwaichi

Temná stránka stredoveku k čomu neodlučiteľne patria čarodejnice, démoni a čierna mágia; príbeh vsadený do nádhernej českej prírody. Výsledkom môže byť len pútavý film aj napriek pomerne "nízkemu rozpočtu" len 26 miliónov dolárov. ()

bukowski83

Ha co na Solomona říct???Ani nevím je to takové celé nemastné neslané, souboje žádná sláva, hlavní hrdina charizmatu taky moc nepobral, pořád tam prší, exteriéry nic moc - na to že je to z Anglie, záporák je veledivnej no a toho démona na konci klidně mohli vypustit!Ale na druhou stranu sem se moc nenudil a to se taky cení, konečně zfilmované fantasy bez dětí což je plus!Ještě bych rád vyzdvihnul čarodějnici ta byla povedená - pro mě je to 60% ()

DruidKarel

1131. hodnocený film: Povedený film s historicko fantasy prvky, který mi hodně připomněl "Hon na čarodějnice". Určitě byl herec a jeho výkon překvapením, neboť jsem jej neznal. Už od samého začátku jsem byl vlči filmu hodně skeptický, ale nakonec se mi dkutečně líbil a mohu jej doporučit. Jen mě zamrzela ta hudba, která mohla být k filmu vhodnější a velkolepější. Zde působila hodně zakřiknutě a tak mnozí lidé ani nepostřehli, že ve filmu nějaká hudba je. Jinak jsem byl spokojen hlavně s kostýmy a povedeným příběhem. 4* si film ode mě zaslouží a ještě jednou musím zdůraznit, že mě mile překvapil. 4* ()

C0r0ner

Když se tomu promine to poněkud amatérštější zpracování, tak je to dost drsná, temná a atmosférická řežba z počátků novověku, kdy se ještě po světě proháněla kdejaká bestie. Purefoyovi ta role očividně velmi sedla, protože si o dva roky později střihl podobnou parádu v Ironclad. Nečekaná spokojenost. 85% ()

Fallen_One

Na tenhle film jsem čekal dva roky. A dočkal jsem se. Když si odmyslím několik malých detailů co mi vadily, jedná se o velmi podařenou fantasy se vším, co je třeba (až na draky ;o) - tzn. napětí, atmosféra středověka, akce a souboj dobra a zla. Co víc si přát. Navíc člověk na to může být o to víc hrdý, že se většina filmu natáčela u nás v Čechách. 15.6. - po zvážení zvyšuju na pět už proto, aby Solomon zčervenal a proto, že si to jednoduše zaslouží. ()

Dannysek4U

Tuze prijemnej a atmosferickej prispevek do zanru, zasazenej do vybornyho prostredi, napaditej a korenenej tou spravnou davkou spinavost a krve. A vazne nevadi, ze na to zjevne nebyl moc velkej balik penez. Je to proste prijemny koukani. BOhuzel ale trochu moc primocary. Specialne kvuli finale mam ted pocit, ze jsem koukal na serialovej pilot, a to je asi skoda. Kazdopadne Purefoy je fajn a byl bych rad, kdyby tohle cely pokracovalo. Jen s jinym scenaristem. ()

Wormboy

Nie zle....chcelo by to vsak viac vtipu a hlasok. Samotna postava Solomona Kanea je v celku vydarena, ale ako vravim, chcelo by to trosku odlahcenia, pretoze je zrejme, ze tento film jednoducho nemozno brat vazne. Vykreslenie temneho stredoveku je pekne spinave, uprsane a ako take navodzuje spravnu atmosferu, no celkove vyznenie filmu je az prilis beckove, co sa odraza aj na dojmoch, ktore vo mne zachoval. Mozno v rukach schopnejsieho rezisera by sme sa dockali niecoho podobneho ako spravil Marchall s ultrabeckovou latkou v Doomsday. Takto 2,5/5* ()

Flynn

Takové nějaké normální průměrné. Asi bych to ani netahal do kin ale vypustil to tak nějak potichounku na DVD, to by nikoho neurazilo. Dobré pasáže jsou střídané takovými méně zdařilými, návaznost některých scén se zcela vytratila. Škoda mohla to být docela dobrá podívaná. ()

Gaaron

Jak pravil při sledování bratr těsně předtím, než Solomon zlikvidoval finálního bosse: "A teď se určitě stane něco, kvůli čemu to ztratí i tu jednu hvězdu za atmosféru." Inu, já za ni chtěl dát 2, takže končím s jednou. Tak idiotský scénář (spolu s dementní režií a superklišoidní kamerou) jsem neviděl od nového Souboje titánů. A jakkoli mám Purefoye rád, s těmi hláškami, co mu scénáristé vnutili, to neuhrál ani on. ()

Martrix

Deštivý look filmu, společně s neustálým burácením Badeltovi hudby a Purefoyem, který se usmál snad jen dvakrát za celý film(z toho jednou na chlápka kterému rozpáral břicho), mohli udělat ze Solomona Kanea téměř gotický thriller. Jenže to by tam nesměly být různé příšerky, včetně Marka Vašuta. Takto je to misch-masch Van Helsinga, Constantina a kdoví čeho ještě. Srovnání s Conanem mi příjde navzdory žánrové spřízněnost naprosto nemístné. Tento film je vhodný na zabití času, když je venku hnusně a v Tv dávají zrovna Šmouly, ale nic víc. ()

campix

Solomon Kane žije za doby, která je tak temná, že ďábel posedl dokonce i Marka Vašuta, jenže ten brzo dostane co si zasloužil a na co měl Solomon plné právo. Středověká fantasy rubačka s velice jednoduchým příběhem, ale má vcelku spád a je to rubačka se vším všudy. Atmosféra hutná a velmi temná, akce solidní a ne zrovna známé xichty v hlavních rolích. V záplavě dramat a romantických filmů příjemné zpestření a zároveň jedna z posledních rolí nedávno zesnulého Peta Postlethwaita. ()

Pajky3

Sympatická hlavní postava, šlechetný motiv poutníkovi cesty, ostrý souboje a obrovský finální démon. Tyhle příběhy nejsou úplně ten pravý šálek mojí kávy. Za podívání to stálo, nicméně podruhý bych to vidět nepotřeboval. ()

Pete Postlethwaite: 1946 – 2011

Pete Postlethwaite: 1946 – 2011

03.01.2011

Od fantasy zpátky k hororu

Od fantasy zpátky k hororu

28.11.2010

Touhle cestou se ubírá kariéra britského sympaťáka Michaela J. Bassetta (foto). Není divu – Solomon Kane byl sice fajn, ale (i díky neuvedení v amerických kinech) na sebe nevydělal a na původně… (více)

Silent Hill pokračuje

Silent Hill pokračuje

08.11.2010

„Neexistují kvalitní filmové adaptace počítačových her,“ tvrdí někteří. „Kromě Silent Hillu,“ kontrují jiní. Na dvojku úspěšného hororu z roku 2006 se čekalo hodně dlouho. Christophe Gans má ale… (více)

Conan a bulharská kletba?

Conan a bulharská kletba?

12.05.2009

Když jste hollywoodský tvůrce a chcete něco natočit „za hrst dolarů“, jedete do Bulharska nebo Rumunska. Běžně tam točí Seagal či Van Damme (ten to v JCVD popsal jako to nejhorší, co vůbec může… (více)