Historické drama, kronika života aristokratky Georgiany Cavendish, vévodkyně z Devonshiru. Georgiana (Keira Knightley) byla na 18. století, ve kterém žila, velmi moderní a pokroková žena. Její patriarchální manželství podle konvencí, s morózním, uzavřeným manželem (Ralph Fiennes), neschopným projevit jakýkoliv cit, ji neuspokojovalo. Ona milovala společnost, byla výbornou hostitelkou a společnost milovala ji. Nevyhýbala se hazardu a zamilovala se  do mladého politika  Charlese Greye. Manžel však, i když měl poměr s její nejlepší přítelkyní, donutil Georgianu, aby se své lásky kvůli dětem vzdala. (JOJ Cinema)

buldock

Velmi dobře natočené historické drama pojednávající o životě na svou dobu pokrokové ženy vévodkyně z Devonshire , která to ovšem v té době neměla v životě vůbec jednoduché. Keira Knightley zde předvádí excelentní výkon a společně s vynikajícím Ralphem Fiennesem předvádí špičkové herectví , které spojené s povedenou dobovou atmosférou , výbornými kostýmy a krásným vizuálem utváří harmonický celek , který mohu jen doporučit. Film: 84% ()

Lum3n

O něco lepší než Pýcha a předsudek. Keira podala vynikající výkon, Ralph Fiennes svůj standard. Kdo má rád kostýmní dramata, tak opravdu doporučuji, já je moc nemusím, přesto dávám slabší 4*. ()

Orlau32

Mám ráda kostýmové filmy a jakmile je tam zamícháno aspoň trošinku pravdivé historie, tak to je moje parketa. Film je koukatelný a opravdu děj připomíná život krásné LADY Diany z 20.století. Herci to zvládli velmi dobře. ()

blackrain

Velkolepé kostymní drama, které uchvacuje svou atmosférou dob dávno minulých. Podobnost osudu Georgiany a princezny Diany je na první pohled evidentní. Co obě dámy spojuje? Když se podíváme do historie, tak obě spojuje rodová linie. Obě byly módními ikonami a určovaly módní trend. Lidé je milovali. Ale jen co se za nimi zavřely dveře jejich domů, vše se změnilo. Vytrpěly si své. Ani jedna z nich nežila ve šťastném manželství. Být ženou vysoce postaveného šlechtice nebyl rozhodně žádný med. Ať mi nikdo neříká, že se historie neopakuje. Opakuje a neustále dokola. Ralph Fiennes byl studený jako psí čumák. Radši projevoval lásku svým dvěma psům než své ženě. Plnil manželské povinnosti pouze za účelem získání dědice. Keira Knightley měla svobodnou duši, ale manželství s nejžádanějším mužem ji spoutalo pevnými okovy. Herecké obsazení bylo sázkou najistotu. Keira a Ralph vytvořili dokonalý protiklad. Stejně ho na konci pokořila a možná i trochu ponížila. Vyhrála nad ním. Tímto filmem si mě Keira získala. Má velké nadání a herecký talent od Boha. V historických kostýmech vypadá velmi dobře. ()

Alementina

Krásná hudba, pěkné kostýmy, pro které se snad Keira narodila, aby je nosila, příjemná kamera, tak jak mi kdo vysvětlí, že je to tak příšerná nuda! Chemie mezi Keirou a Dominicem je nulová, to už vztah mezi Keirou a Ralphem mi přišel víc emoční. A jeste bych potřebovala vysvětlit, kde se vzala jeji popularita a moc, protože to se z filmu divak nedozvi a ani to, proc Bessin muz klidne nechava zit svoji zenu ve trojce.. :) ()

01Zuzana10

chcela som dat 3 a 1/2*, hudba na zaver /k titulkom paradoxne/ ma presvedcila. Ake zvlastne. Nenudila som sa, no nepovazujem to za nieco uchvatne. Nepaci sa mi, ze fandim len Mrs. G. Keira ma zacina iritovat niektorymi jej pozami, kt. uz strka vsade. Ak si spomeniete z Pokania, ked sa v zelenych satach nutene lucila s Robbim, to ako tam stala som tu videla moc casto. Tie jej napate ramena.. OK nech ju nehanim tak velmi, moc sa mi pacilo, ako nenapadne ocami a jej pohravanim rozny vyraz vyjadri ocami a rozne zvyskom tvare, to bolo genialne. Konecne sa mi zapacil Dominic Cooper. U Mr. Fiennesa sa nezbavim pocitu, ze vidim zvysok z Amona Goetha, i ked v tom filme sa mi pacil. Tu ide z neho strasny chlad a teplo zaroven. Ako keby aj on bol presvedceny o svojej neomylnosti. Mierne mi vadilo, ze z hladiska deja sa to muselo odohravat v ramci nejakych mozno 14 rokov. A nikto sa vo filmoch nezmenil. A pritom aspon zena po 4 porodoch.. K lokaciam v poslednej dobe mam pocit, ze na svete neexistuju ine parky, zahrady, zamky ako sa stale tie iste opakuju v britskych filmoch. Hoci si vzdy hudbu vsimam, dnes som sa nechala asi priliz unasat dejom a hudbu som postrehla az ked G. otvarala list, v titulkoch a v scene, ked Mrs. Grey prisiel na zamok za G. a hudba hrala v jedalni a plynule ako prechadzala G. stisovala a zhlasnovala sa i hudba. Ale to asik nehrali original na placi.. :) Krasne kostymy. Ale celkovo som z toho trochu rozpacita. Snad to sountrack zmeni...k lepsiemu. ()

Rosalinda

Chápu Keiru, že ji baví hrát kostýmní role. Taková přehlídka kostýmů se jen tak nevidí. Jinak na mě ale celý film působil tak nějak odtažitě. Film nemá působit jako krásně, dokonale a detailně namalovaný obraz. Obraz je obraz a film je film. A tady jsem bohužel spíš více vnímala jednotlivé krásné obrazy, než živoucí a výmluvný film. Slušně zahrané, nicméně v řadě podobných historických filmů ničím nevynikající. PS: Psala jsem tenhle komentář a po odeslání se pode mnou vynořil, řazeno od nejnovější po nejstarší, komentář Koryntosy, proto se k tomu musím vrátit. Cituji: "Navíc Keira Knightley mi na takovou roli, přišla hrozně vychrtlá, nepůsobilo to na mě důvěryhodně z historického pohledu. Taková porcelánová panenka s velkou hlavičkou." Omlouvám se za tento "vklad", ale já se celou dobu nemohla zbavit stejného pocitu. ()

salalala

Ryzí průměr. Film, který můžete vidět v kině a pak za pár let v televizi. Není na něm nic objevného, kostýmy má perfektní, ale to má dneska snad už každé historické drama, příběh taky není nijak nový. Jediné, co vybočovalo, bylo výborné zachycení atmosféry mezi manželi, vždycky když byli spolu, tak tam byl takový chlad a studeno, že vám je až trapně. To mi přijde nejlepší z toho filmu. Fiennes dobrý, Keira dobrá (pěkně se na ni kouká), ale fakt nic nového. U mě za tři a ryzí průměr. Nezklame, zároveň ale příliš neobohatí. ()

CageDepp

Ralph Fiennes zahrál dobře chladnýho vévodu, ale s porovnáním s také chladnou postavou Amona Goetha ze schindlerova seznamu to nejde vůbec srovnávat. Ani Keira Knightley nezvedne mé hodnocení, protože bylo hodně míst, kdy jsem se dost nudil. ()

FilmFan24

Všichni ji milovali, jenom vlastní manžel ne. Půvabná Keira Knightley v dobovém dramatu jako všemi obdivovaná lady Georgiana, která má podle zvyku svému manželovi, vévovodovi z Devonshiru (chladně odtažitý Ralph Fienes) porodit následovníka rodu. Otrokyní ve vlastním domě, svobodná na veřejnosti a lásku hledající v náručí milence Charlese Greye (Dominic Cooper) to vše je na svou dobu značně nezávislá Georgiana. Nádherné kostýmy a dobová výprava zdobí tento historický příběh plný lásky a emocí. ()

dawe04

Keira Knightley si po té estrádě v třetích Pirátech zřejmě uvědomila, že je i herečka. Celý snímek strhává pozornost na sebe a je také jediným důvodem, proč Vévodkyni vidět. Slušné i zajímavé drama to je, nemůžu se ale zbavit dojmu, že všecko ostatní bylo jaksi pohublé. Od kulis, kostýmů až po předražený kompars. PS: Po Mamma Mia jsem nechtěl Coopera ani Seyfried vidět. Po Vévodkyni chci, aby někdo Cooperovi zakázal hrát. ()

Želik

Každá doba má svoje plusy a mínusy. Ale aké ma táto doba výhody z môjho pohľadu? Nulové. Šaty sú krásne, to nepopieram, vždy som po takých túžila. Ale stráviť hodiny ich obliekaním a vyzliekaním. Komplikované účesy, ťažké parochne, žiadna možnosť vyjadriť svoj názor. Celý život byť len ozdobou a všetko tolerovať, lebo inak príde "zaslúžený" trest. Nie, nie, pekne ja ostanem, kde som. Ale Keira sa tam krásne hodila. ()

Skip

Kostýmy a vůbec celá výprava byly v tomto filmu velmi dobré, ale jinak to bylo takové o ničem, jen cosi, co prošumí kolem a víc už to člověk vidět nemusí. ()

Dont

Je to asi přísné, ale tohle bylo na tři hvězdy málo. Jenom kvalitní kostýmy, pohledná Keira Knightley, nebo jako obvykle výborný Ralph Fiennes mě nemohou přimět ohodnotit film lépe. Chyběl především silnější příběh, život skutečné vévodkyně z Devonshire byl hodně neobvyklý a film se s ním celkem protíná, přesto na mě působil prázdným a chladným dojmem. Chyběly jakékoliv emoce, napětí, překvapení, cokoliv, co by mě zaujalo víc, než dosti podprůměrný scénář. ()

kajas

V podstatě neznámý režisér natočil opravdu výborné kostýmní historické drama, ve kterém nemohl hlavní hrdinku ztvárnit nikdo jiný než právě Keira. Ta se pro takovéto typy roli zkrátka narodila. I Fiennes podal skvělý výkon a z jeho chování mě mnohdy mrazilo v zádech. Samostatnou kapitolou je nadpozemsky nádherná hudba, podle mého názoru nejlepší z dílny Rachel Portman. ()

marleyy

60% Chválím velmi povedené kostýmy a velmi krásnou výpravu, která vtáhne do 18. století. Ralph Fiennes i Keira Knightley zaslouží absolutorium za výkony, v podstatě ten film stojí na jejich hereckém umu. Jinak je to průměrná nuda ve zlatém kabátku. ()

Vědma

Kladem je hudba a kostýmy. Georgiana možná vedla na svou dobu skandální život, ale to se ve filmu nepovedlo ukázat. Spíš to vypadalo, že scípá nudou a to částečně i divák. ()

Parlay

"Vévodkyně" nabízí v první řadě suverénní herecký výkon Keiry Knightley, která na svých (byť křehkých) bedrech nese celou takřka dvě hodiny trvající stopáž snímku. A věřte, že nikdo Keiře její herecký růst nepřeje více nežli já :-) Naštěstí pro ni se mohla opřít o výraznou hereckou oporu v postavě Ralpha Fienesse, jehož mrazivý herecký výkon si také jistě zaslouží pochvalu. Režisér Saul Dibb zvládl svůj první „velký" film se ctí, Rachel Portman nabídla svůj tradičně výtečný, sluchumalebný hudební doprovod a snímek po celou svoji stopáž nesklouzne k hloupým bezpředmětným rozhovorům o ničem a rádobyokázalým dobovým scénám, nudě zkrátka nedává šanci. Velmi vkusně natočený kostýmní historický snímek se skvělými hereckými výkony. ()

Fanucci

Chování hlavní hrdinky bylo někdy tak imbecilní (upřímnost k vévodovi), že mne to až iritovalo. Bylo také hlavním katalyzátorem změn a zápletek v příběhu, což mi přišlo ve scénáři poněkud laciné. Navíc afektované herectví anorektičky Keiry Knightley mi moc nesedlo. Fim zachraňuje výprava, kostými a věrohodné přiblížení atmosféry Anglie 18. století. ()

kalap

Vojvoda, nesmierne bohatý, ktorý neuzatvára dohody, ale len prikazuje, stoluje a aj súloží s dvomi ženami vo svojom dome.Nahradníčka to s ním robí s predstieranou vášňou, lebo potrebuje silu jeho peňazí, no a ta pravá sa musí nechať znásilňovať, aby už konečne porodila syna ako to je v zmluve. Avšak poznáva v milencovom náruči skutočnu lásku a aj potešenie zo sexu a pritom tomu je jedno či porodí dítě, nebo jenom dceru. Sila lásky je veľká, ale sila peňazí tiež a tak kto z koho ? ()

Oscaroví tvůrci míří do Prahy

Oscaroví tvůrci míří do Prahy