Viktorie a Abdul

• Velká Británie Victoria and Abdul (více)

Snímek Viktorie a Abdul vypráví skutečný příběh neobvyklého přátelství, které vzniklo během posledních let pozoruhodné vlády královny Viktorie (Judi Dench). Když mladý sluha Abdul Karim (Ali Fazal) přijíždí z Indie, aby pomohl při oslavách výročí královniny korunovace, nečeká, že si získá náklonnost samotné královny. Navzdory okolnostem se mezi stárnoucí vládkyní a jejím sluhou rodí nečekané, ale věrné přátelství, které však vůbec není po chuti jejím blízkým i poradcům. A zatímco se jejich přátelství prohlubuje, královna začíná vnímat měnící se svět novýma očima a s radostí v sobě znovu probouzí dávno zapomenutou lidskost. (Bontonfilm)

Arsenal83

Prekvapivo celkom dobré, dobrý príbeh, zaujme, nenudí. Chýba mu len viac veľkoleposti, aby sa aspoň hral na to, že ide o veľký historický film. Zároveň tu máme potvrdené, že pred storočím Briti brali Indov za špinavých a druhoradých ľudí. A dnes sú tí istí Indovia a Pakistánci už Britmi. Inak Judi Dench v úlohe starej Viktórie maximálne dobrá a presvedčivá. ()

dom156

No asi to byl prozíravý tah, stáhnout tento film z kin. Jelikož jsem obdržel tlachání o královně, které se zalíbí Ind a tak si ho nechá zámku, kde všichni proti tomu kují pikle a královna se ho snaží hájit. Tak ted jsem v delším souvětí uvedl, o čem vlastně se celou dobu a to skoro 2 hodiny tlachá. Bohužel až na pár případů (a že jich je zde skutečně poskrovnu), jsou dialogy na to stejné brdo a nijak nevybočují z kontextu děje, nedej bože aby začaly být nějak zajímavé. Krásně se kouká na Judi, která i při svém požehnaném věku stále ze sebe mačká to nejlepší. Bohužel ona jediná je světlý záchvěv na jinak velmi průměrném dílu. ()

papaguy

Slzím u toho jak stará želva. Hezký příběh o lidské stránce jinak veskrze odlidštěného osudu císařovny na sklonku života, která se nikdy nepodívá do všech zemí svého impéria. Citlivé vyprávění, skvělá Judi Dench. Ale výborní jsou i představitelé ostatních rolí. Film, u kterého si říkáte, že takhle nějak to mohlo být. Jasně, film nepůsobí právě dynamičtějším dojmem, když vrchol napětí je kymácení královského pudingu... Ale co byste chtěli od Britů:-) ()

kaylin

Judi Dench a Ali Fazal si skvěle sedli a díky nim je tenhle příběh správně hravý, ale přitom i dojemný. Z hlediska dějového není vyloženě objevný, ale když máte dobré herce, je skvělé je sledovat. A tady ještě o to víc, protože jsou všichni v opravdu nádherných kostýmech, které skvěle zachycují dobu. ()

Streeper

Miluji filmy od Stephena Frearse a tohle je tak povedený film, že mě mrzí, že má zatím takové hodnocení. Judi Dench a Ali Fazal jsou naprosto báječní. U filmu jsem se ani jednou nenudila, již od začátku je to zajímavé, má to krásnou dějovou linku, která mě bavila, rozčilovala i rozbrečela. Jsem překvapená tím, jak se Viktorie zachovala k Abdulovi, s jakou něhou a láskou ho přijala za svého přítele navzdory svým podřízeným a svému synovi, který se zachoval na konci filmu velmi barbarsky. Posledních 10 minut filmu jsem nedělala nic jiného než, že jsem plakala. Je to velmi dojemné a jsem ráda za to, jak byla královna Viktorie v té době pokroková. Ve filmu zazní i krásná hudba a je to opravdu kouzelný příběh dle skutečné události, který byl utajován přes 100 let. ()

• Victoriini (Judi Dench) radcovia sa jej v jednej scéne vyhrážajú, že ju vyhlásia za šialenú. Vedela, že by to naozaj mohli spraviť, pretože už jej starý otec George III. bol v roku 1811 vyhlásený za šialeného. (Astonko)
  • Počas pobytu v Balmorale povie doktor Reid, že neznáša Škótsko. Jeho predstaviteľ Paul Higgins je v skutočnosti Škót. (Astonko)