Reklama

Reklama

Fimfárum – Do třetice všeho dobrého 3D

  • Slovensko Fimfárum (více)
Trailer 1

VOD (1)

Stručně o nových pohádkách: V pohádce Jak na Šumavě obři vyhynuli se štáb filmového týdeníku vypraví do šumavských hvozdů odhalit pravdu o tom, zda tam opravdu žijí nebo nežijí obři, hrající pradávnou hru „na většího“.
V pohádce O kloboučku s pérkem sojčím aneb Král měl syny, zavolá si ale pouze dva, neboť syna Honzu nikdo nebere vážně. Vysoko v horách si zapomněl klobouček se sojčím pérkem a teď se mu po něm ve stáří zastesklo. Cesty do hor jsou však složité a je otázkou, zda dojede Rychlomilův Bugasseratti nebo Bull-Bagr Speciál královského syna Siloslava. Nebo že by přeci jen moped třetího Honzy? A může se královský syn stát absolutním mistrem světa všech závodů a všech kategorií?
Nejdelší pohádka Rozum a Štěsti řeší kardinální otázku, zda se dá žít bez Rozumu nebo bez Štěstí. Když pak spolu pan Rozum a pánisko Štěstí uzavřou sázku, rozhodnutí o jejich nepostradatelnosti má potvrdit hloupý pasák prasat Ludvík.

V novém Fimfáru jsou vedle tradičních fimfárovských tvůrců (tandem Vlasty Pospíšilové a Petra Poše) úplně mladí, začínající tvůrci, pro které je to příležitost prokázat svůj talent a ukázat poprvé svoje nadání divákům ve všech českých kinech i v zahraničí. Nejkratší pohádku natočilo mladé dámské duo Kristina Dufková a Denisa Grimmová Abrhámová. V nejdelší pohádce se pak režisér David Súkup spojil se španělskou výtvarnicí Patricií Ortiz Martinéz. Je to první Fimfárum, ve kterém jsou ženy v přesile. Vedle Jana Wericha tentokrát tvůrci vyzvali ke spolupráci např. Otu Jiráka, Jiřího Macháčka, Miroslava Krobota, Romana Říčaře nebo Miroslava Vladyku. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (132)

Slarque 

všechny recenze uživatele

Sestupná tendence pokračuje. Obři na Šumavě se nejen nepotkali s Werichovou poetikou, ale dokonce jdou obrazem proti jeho textu. Klobouček sice znamená kvalitativní vzestup, ale stále je vhodný maximálně do televize. Rozum a štěstí tedy osamoceně tento povídkový film zachraňují od úplného pádu do zapomnění. Snad se český loutkový film zase vzepne k něčemu vlastnímu, Werichovy pohádky už rozhodně stačily. ()

Frajer42 

všechny recenze uživatele

Tak kdybych měl být upřímný, tak bych se pod titul do třetice všeho dobrého určitě nepodepsal, neboť tento díl je z celé trojky jednoznačně dílem nejslabším. Nicméně i tady jsem si našel pohádku vysoce koukatelnou. Byla to ta třetí ,,Rozum a štěstí", která byla shodou okolností pohádkou nejdelší. Dvě předešlé skutečně nestály za nic za zmínku stojícího. Takže ty dvě předešlé se do mého hodnocení až tak výrazně nepromítnou. I když, zvláště ta první, byla natolik debilní, že by člověk nevěřil, že ji stvořil pan Werich. Myslím, že cpát 3D do pohádek Jana Wericha je při nejmenším zbytečné. Ach jo. Tolik jsem se na třetí fimfárum těšil. Bohužel nabralo nepříjemnou sestupnou tendenci. Jako by už skoro nebylo po čem sáhnout. Ale i přesto, zůstává tento film ve srovnání s filmy ostatními stále filmem vysoké kvality. Slabší * * * ()

Reklama

Spooner 

všechny recenze uživatele

I do třetice si tato loutková skopičina udržuje vysokou kvalitu, i když tentokrát už ovšem kvalita jednotlivých pohádek trochu kolísá. Hlavně úvodní Jak na Šumavě obři vyhynuli považuju za hodně špatnou a nudnou a která hlavně úplně postrádá tu pověstnou Werichovu poetiku. Poté už je to naštěstí jenom lepší, plné nápadů a závěrečnou pohádku už jsem si vyloženě užil. Poetika naštěstí už pak zůstala zachována a Werichův hlas udělá taky svoje. 70% ()

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele

nejslabší z Fimfárem? Dost možná, ale rozhodně to neznamená, že se jedná o fimfárum špatné, sice některé snahy tvůrců změnit koncept tím, že do něj zařadí i jiné hlasy, než-li ten páně Wericha a tak nějak více pročasí děj "moderní technikou," ale ani to není nijak dvakrát závadné, ovšem osvěžující taky ne. Třetí povídka patří k tomu nejlepšímu, pro mě osobně spolu s Hrbáčem a Palečkem z druhého dílu. ()

Zagros 

všechny recenze uživatele

Třetí díl má ode mě o jednu hvězdu méně. Sice platí stále to dobré z prvního (a druhého) dílu, ale už je to taková nastavovaná a pořád stejná kaše. Což je vidět na kratší délce. Tvůrci už neměli kde brát? To nejlepší z pohádek už bylo vybráno a možná i proto, mi ty ve třetím pokračování sedly méně. Přesto je to stále pěkná podívaná a někdy v budoucnu s dětmi se na trojku asi ještě mrknu. ()

Galerie (28)

Zajímavosti (14)

  • Fimfárum je první český film ve 3D stereoskopické verzi. (David661)
  • Jeden animátor natočil denně průměrně jeden cca 5vteřinový záběr. Natáčelo se současně se 3 až 4 animátory, celkem se na filmu podílelo 10 animátorů (ovšem bez počítačových animací a triků). Točilo se na 3 scénách současně. (POMO)
  • Nejkratší pohádku natočilo mladé dámské duo Kristina Dufková a Denisa Grimmová Abrhámová. V nejdelší pohádce se pak režisér David Súkup spojil se španělskou výtvarnicí Patricií Ortiz Martinéz. [Zdroj: MAUR Film] (Bart)

Reklama

Reklama