Reklama

Reklama

Fimfárum – Do třetice všeho dobrého 3D

  • Slovensko Fimfárum (více)
Trailer 2

VOD (1)

Stručně o nových pohádkách: V pohádce Jak na Šumavě obři vyhynuli se štáb filmového týdeníku vypraví do šumavských hvozdů odhalit pravdu o tom, zda tam opravdu žijí nebo nežijí obři, hrající pradávnou hru „na většího“.
V pohádce O kloboučku s pérkem sojčím aneb Král měl syny, zavolá si ale pouze dva, neboť syna Honzu nikdo nebere vážně. Vysoko v horách si zapomněl klobouček se sojčím pérkem a teď se mu po něm ve stáří zastesklo. Cesty do hor jsou však složité a je otázkou, zda dojede Rychlomilův Bugasseratti nebo Bull-Bagr Speciál královského syna Siloslava. Nebo že by přeci jen moped třetího Honzy? A může se královský syn stát absolutním mistrem světa všech závodů a všech kategorií?
Nejdelší pohádka Rozum a Štěsti řeší kardinální otázku, zda se dá žít bez Rozumu nebo bez Štěstí. Když pak spolu pan Rozum a pánisko Štěstí uzavřou sázku, rozhodnutí o jejich nepostradatelnosti má potvrdit hloupý pasák prasat Ludvík.

V novém Fimfáru jsou vedle tradičních fimfárovských tvůrců (tandem Vlasty Pospíšilové a Petra Poše) úplně mladí, začínající tvůrci, pro které je to příležitost prokázat svůj talent a ukázat poprvé svoje nadání divákům ve všech českých kinech i v zahraničí. Nejkratší pohádku natočilo mladé dámské duo Kristina Dufková a Denisa Grimmová Abrhámová. V nejdelší pohádce se pak režisér David Súkup spojil se španělskou výtvarnicí Patricií Ortiz Martinéz. Je to první Fimfárum, ve kterém jsou ženy v přesile. Vedle Jana Wericha tentokrát tvůrci vyzvali ke spolupráci např. Otu Jiráka, Jiřího Macháčka, Miroslava Krobota, Romana Říčaře nebo Miroslava Vladyku. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (132)

MiniRecenze 

všechny recenze uživatele

Jak prozrazuje podtitul "do třetice všeho dobrého" a dodal bych "a stačilo".Třetí zpracování Werichova Fimfára působí opravdu zbytečně.Jedná se o nejslabší díl a bohužel to nezachraňuje ani animace spojená s prvky loutkařství. Pohádkové příběhy jsou "namotány" do moderního stylu,takže si určitě povšimnete českým textů,které Vás donutí se pousmát.Pěkně nudně udělaná podívaná,kterou nemusíte vynechávat.Předchozí dva díly byly určitě lepší.Jedná se o nenáročnou podívanou s dobrým vypravěčem. ()

Slarque 

všechny recenze uživatele

Sestupná tendence pokračuje. Obři na Šumavě se nejen nepotkali s Werichovou poetikou, ale dokonce jdou obrazem proti jeho textu. Klobouček sice znamená kvalitativní vzestup, ale stále je vhodný maximálně do televize. Rozum a štěstí tedy osamoceně tento povídkový film zachraňují od úplného pádu do zapomnění. Snad se český loutkový film zase vzepne k něčemu vlastnímu, Werichovy pohádky už rozhodně stačily. ()

Reklama

Psice 

všechny recenze uživatele

Když jsem se dozvěděla, že má být Fimfárum provedeno ve 3D (zřejmě kvůli tomu, aby film natáhnul do kin více diváků), celkem jsem se zhrozila – jako, kdyby tím tvůrci popřeli smysl a tradici klasické loutkové tvorby. Neodolala jsem však a několik měsíců po premiéře jsem do kina zavítala i přesto, že se na filmu už tentokrát nepodílel můj oblíbený Aurel Klimt. Třetí díl Fimfára se ale bohužel nestal jakousi třešničkou na dortu celé pohádkové trilogie. Za výtvarnou stránkou filmu dost viditelně pokulhává námět (ne, že by nebylo z čeho vybírat) – oproti předchozím dvěma filmům se jedná o hodně slabé příběhy. Z naprosté nudy vytrhne diváka snad až příběh třetí o Rozumu a Štěstí (pokud do té doby divák neusne). Jako trn v oku působí jakási „reklamní kampaň“ na alkohol, která byla ve filmu velmi zřetelná (hlavně ve druhém příběhu) – až jsem začala trochu přemýšlet nad tím, kdo vlastně Fimfárum financoval a proč dětem masírovat mozek už od útlého věku reklamou na alkohol (jako, kdyby jí všude kolem nebylo málo). Po zhlédnutí tohoto dílu Fimfára jen doufám, že už nebude mít další pokračování! ()

xenopus 

všechny recenze uživatele

Jednoznačně nejslabší z celé trojice zfilmovaných pohádek, a to i přesto, že existuje jako jediný ve verzi 3D. Kvalita klesala v průběhu celé série, stejně jako počet pohádek v jednotlivých filmech (5-4-3). Ještě, že jich o moc víc není, ale pořád hrozí, že to na jeden film dá: zbývají Královna Koloběžka První, O rybáři a jeho ženě, Líná pohádka, Tři veteráni, Pohádka o zasloužilém vrabci a Úsporná pohádka - ještě štěstí, že dvě už byly zfilmovány a Líná pohádka a Úsporná pohádka by délkou vydaly spíš na večerníček. Technická kvalita zdaleka nejlepší, ale příjemnost zpracování... -> slabší 4*. Btw. personifikace Rozumu a Štěstí jakožto seriózního starého plešatého Ouředníčka a oproti tomu vlasatého hipíka s kytarou je trefná. ()

Zagros 

všechny recenze uživatele

Třetí díl má ode mě o jednu hvězdu méně. Sice platí stále to dobré z prvního (a druhého) dílu, ale už je to taková nastavovaná a pořád stejná kaše. Což je vidět na kratší délce. Tvůrci už neměli kde brát? To nejlepší z pohádek už bylo vybráno a možná i proto, mi ty ve třetím pokračování sedly méně. Přesto je to stále pěkná podívaná a někdy v budoucnu s dětmi se na trojku asi ještě mrknu. ()

Galerie (28)

Zajímavosti (14)

  • Fimfárum je první český film ve 3D stereoskopické verzi. (David661)
  • Nejkratší pohádku natočilo mladé dámské duo Kristina Dufková a Denisa Grimmová Abrhámová. V nejdelší pohádce se pak režisér David Súkup spojil se španělskou výtvarnicí Patricií Ortiz Martinéz. [Zdroj: MAUR Film] (Bart)
  • Doba natáčení všech tří pohádek trvala celkem 24 měsíců, natáčení první pohádky začalo v únoru 2008, což odpovídá cca 450 natáčecím dnům, s postprodukcí se doba realizace blíží ke 3 rokům. Celkem pro potřeby filmu vzniklo přes 70 loutek. (POMO)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno