John a Kate tvoří navenek idylický manželský pár. Zdánlivě jsou šťastní a bezstarostní, ale ztráta nenarozeného dítěte je chtě nechtě bez přestání pronásleduje. V minulosti obou manželů se skrývají temná místa, zejména Kate si má co vyčítat. Aby alespoň zčásti zmírnila své utrpení, rozhodne se spolu s manželem k synovi Danielovi a jeho sestřičce, hluchoněmé Max adoptovat třetí dítě. Sirotek Ester ve svém rodném Rusku osiřela, její adoptivní rodina zemřela při požáru. Ušlechtile působící a inteligentně se vyjadřující dívka si ihned získá jejich srdce. Zdá se, že je pro narušený domov přímo požehnáním. Postupně ovšem začíná vycházet najevo, že s osobností Ester to není až tak jednoduché. Je prostě "jiná". V jejím podání to znamená skryté, manipulativní a krvavé zlo, jehož hranice lze těžko odhadnout. (TV Nova)

Heroine

Orphan má celkem kvalitní, i když místy nelogickou zápletku. Místy je to nuda, místy je to celkem napínavé, a místy to je, alespoň pro mne, dost rozčilující. Protože vzít si z dětského domova takového spratka, s tím, že je to milá holčička, to je problém hned na začátku. Rodiče si vyberou rozmazleného, panovačného frocka, a potom se diví, se to není až takový miláček! Co se děje s jejich dětma přitom vůbec nevědí, a hádají se mezi sebou jako blbci. Takže to mne docela rozčilovalo, protože nebýt toho, nemusel se do toho na závěr vkládat vše zachraňující Karel Roden, a mohli to mít vyřešené během půl hodinky filmu. ()

Mahoney.

Myslela som že pôjde o ďalší "horor" kde sa budem báť a nič ma neprekvapí. Ale ten záver ma fakt dostal.! :) 4 hviezdičky, dala by som kludne aj 5, ale nie je to presne môj žáner. ()

animario

"Malá" Estherka je jako vnučka Mika Myerse či Jasona Vorheese. Velmi povedenej a chvílema slušně mrazivej horrorovej thriller s parádním rozuzlením (čekal jsem nějaký klasický mysteriózní pozadí a hle, ono to má solidní světskej základ). Hlavní dětská představitelka odvádí výkon hodný dospělých hereček a se stoickým klidem likviduje všechno, co jí stojí v cestě za "otcovskou" láskou. ()

anatheman

Překvapivě skvělý film! Připadal mi jako jakási HC verze dánského Honu. :-) Jde o to, že stejně jako v něm se i zde věří na první pohled nevinné holčičce, ačkoliv je to ona, která způsobila bordel. No a v Orphan se o to postarala co nejextrémnějším způsobem. Záporná postava tedy byla vybrána výborně. Pochválit mohu i audiovizuální stránku filmu. Oceňuji i zvolené prostředí domu na okraji civilizace i zimní období v druhé polovině filmu, což mi obojí hodně vzdáleně připomnělo Osvícení. Herecké obsazení skvělé; potěšilo i krátkodobé zjevení Rodena. ()

MickeyStuma

A máme tu další příběh o adoptivním dítěti, kterého snad posedl sám ďábel. Tentokrát se jedná o devítiletou dívku, kolem které se dějí věci vskutku nevídané. Alespoň v tomto příběhu. Nic naplat, takovýchto snímků je již tolik, že tento absolutně nemá čím překvapit. Budování atmosféry je příznačné, avšak pomalé, což vede k nudné táhnoucí dějové lince. Příběh sází na děsivost mající v sobě určité tajemství, ale chytne už snad jen diváka vidějícího něco takového zcela poprvé. Nasazená laťka temné stránky tempo značně zpomaluje, čímž se ztrácí živost děje. Ale je třeba uznat, že Isabelle Fuhrman zahrála svoji postavu naprosto úchvatně. ()

Rathalos

Tak toto bola poriadna kvalitka,skvely horor,ta atmosfera bola bozska a herecka Isabelle Fuhrman by si zasluzila Oscara za herecky vykon,bola tak odstrasujuca,ze az som sa jej bal a ten je zlovestny pohlad,no klobuk dole pred nou...:-) ()

domirovec

//Toto je již má druhá Orphan recenze, která popisuje mé pocity z mé už druhé projekce, jelikož první recenze stála za starou belu.// Orphan je jeden z hororů, který ve mne i přesto, že jsem ho již jednou zhlédl vyvolává těžce nervydrásající pocity, které někdy zacházejí až do takových extrémů, že si někdy při jeho sledování koušu nehty.. (a ano, beru to jako pozitivum). A přitom jsem o ten film zavadil docela náhodou, když jsem si prohlížel náhodné ''děsivé'' filmy zde, na ČSFD. Rozhodl jsem se tedy, že mu dám šanci, přece jenom když je v hlavní roli obsazená dětská herečka, na plakátu se tváří velice vážně a bezemočně, plus má ten film skoro 80%, proč mu nedát šanci? Já si totiž dlouho stál za názorem, že děti v hororech nějak obzvlášť děsivé nejsou, jsou to přece jenom děti. Jenže ono hovno! Hlavní věc, kterou ve mně tedy film vyvolal je, že se odteď budu bát děcek. Ona je to totiž hrozná sranda, tedy až do chvíle kdy to děcko začne být agresivní, sprosté a pokusí se vyzabíjet vaší rodinu. A aby toho nebylo málo, a psychopatické dítě se doopravdy prokázalo psychopatickým, pokusí se svést svého nevlastního otce. Nu, a proto bych chtěl konstatovat, že odteď není důvod bát se tmy, strašidel nebo toho divnýho souseda Pepy, ale zasraných dětí, které svádějí své otce. Plus se poté ještě dozvíte, že jim není devět, ale třicet tři. Pak už vám nezbývá nic jiného než se jít s tím 'dítětem' mlátit na zamrzlé jezírko.. Jo a mimochodem, přestaňte do hlavních rolí obsazovat pěkné herečky, kterým ještě není osmnáct let, protože pak vypadám jako debil.. Takže ano, film byl sakra dobrej. 5/5 ()

Skleni

znova sa mi stalo, že ináč zaujímavý a premyslený príbeh, aký málo kedy vidieť vo filme ako horor, sa dočkal nudného spracovania. Zo začiatku som filmu vela nedávala a dokonca som ho chcel vypnúť. Ale po polovice sa dostala úľava v podobe vraždenia a pastí, sem tam intríg. Všetko čo patrí to dobrého hororu. Výber hercov bol celkom fajn a aj ich výkony. Po tech stránke sa mi film páčil no ani tam nečakajte niečo impozantné. Film je jednoduchý. No koniec vážne všetko zachraňuje. Spríjemnenie v podobe Karela Rodena ma potešilo :-). No všetko sa dá. Lebo nakoniec je film predsa len dosť dobrý a zaujímavý. No keď som ho pozeral tak som presne vedel kedy sa čo stane a kto čo kedy ako a prečo urobí. To ma mrzelo. Film je strašne predvídateľný. No znova opakujem. Dobrý. 70% ()

Blaogranas

Pro mě se film kouskuje do tří částí. První, kdy jsem vůbec nebaštil to, jak malá Ester ničí všechny kolem. Říkal jsem si, že se chová jako dospělá a pokud půjde film v těhle šlépějích, tak je to dost ubohé. Druhá část pro mě byla, stejně jako pro všechny, poněkud překvapivá, když došlo na ono zajímavé odhalení. Považoval jsem to za celkem kvalitní vystupňování děje, které film povyšuje skutečně do thrillerové roviny. Pak ale přijde část třetí, která sklouzává do trapného hororového stereotypu, kdy hlavní hrdinka, která jediná prokoukla pravdu, hraje hru na život a na smrt přímo jeden na jednoho. Policii samosebou trvá všechno dlouho, neslyší výstřel kousek od domu, nechybí všudypřítomná tma, laciné lekačky, reakce, které by hercům už mohl předepsat každý divák, protože je dopředu jasné, co kdo udělá. Celkově ale musím Orphan oproti jiným hororům o něco vyzvednout, zde bylo alespoň nějaké napětí a překvapení a čitelný byl pouze závěr. ()

foundation

velmi neprijemny filmik.asi ani nie tak horror ako skor psychologicky thriller.Po dlhej dobe je tu konecne velmi dobra povedal by som originalna pointa. Plnemu hodnoteniu prekaza uplny zaver filmu ktory mohol byt zvladnuty o dost lepsie. Scenar tam trochu drhol a nejako sa mi zdalo ze poslednych zhruba 5 minut nemal reziser a scenarista premyslenych ale vymysleli ich rovno ako film natacali. Naozaj skoda toho..ale aj tak vyborny film ktory nechava tie bezne sracky kilometre za sebou ()

darkreider

Tak sem sa nebojím vpáliť plných 5. Toto je teror! Gradácia ku koncu stúpa vyššie, než by ma kedy napadlo. Nič nie je dokonalé, ale toto je sakra dobré. Hororové prvky sa tu obracajú proti nám, tam kde sa čaká lakačka, nepríde nič, a potom zaškrípe polička v kúpeľni a ja mám nábeh na mŕtvicu. Už sa mi dlho nestalo, aby ma film tak pohltil a nevnímal som nič okolo len dej. Boli chvíle, kedy by som ich tam najradšej všetkých prefackal. A ten záver! I am impressed! ()

Raaavenek

Relativně běžný příběh se silnou pointou kdy se spousta nepatrných názaků spojí do jasné mozaiky a hlavně neuvěřitelný herecký výkon Isabelle Fuhrman, který předčil všechny její dospělé kolegy. Pro mě jednoznačně nejsilnější filmový zážitek tohoto roku. ()

Dillon

Špičkový thriller, který mně nenudil. Rozhodně příjemné ptřekvapení v návalu podprůměrných filmů v poslední době. Zejména musím vyzdvihnout luxusní výkon v hlavní dětské roli - Isabelle Fuhrmanové. No ale i jisté klišé se tam pochopitelně najde a místy trošku dochází dech. ()

muskcz

"Malá" holčička v roli vraždícího psychopata - jedním slovem nářez. Potkat Isabelle Fuhrman na ulici, asi by mě kleplo. :-) Ne vážně, perfektní psycho-thriller, skvěle propracovaný charakter Esther - to jak se všemi dokonale manipuluje a systematicky se tak připravuje na tolik očekávaný krvavý závěr. Bohužel právě závěr je to, co se mi na celém snímku líbilo nejméně. Hororovou atmosféru přeci jde navodit i jinak než sekvencemi laciných klišé. Při finální scéně na zamrzlém rybníčku jsem se musel smát - to už bylo fakt moc. Každopádně celkově vzato se tvůrcům povedl vnést do hororové kinematografie zase nádech něčeho nového a sázka na herecké duo Isabelle Fuhrman & Vera Farmiga se jim určitě vyplatila. Dvanáctiletá (!) Isabelle Fuhrman má slušně našlápnutou kariéru. Tu rozhodně nevidíme ve filmu naposledy. Hodnotím za čtyři hvězdičky; kdyby nebylo těch klišé, neváhal bych s pěti. ()

Torgal

Prekvapujúco kvalitný psychothriller. Režisér od začiatku majstrovsky buduje atmosféru a tá graduje až do finále. Herci sú bez výnimky výborný a scenár, i keď predvídateľný, funguje na jednotku. Pocity, ktoré vo mne tento film vyvolal som už dávno pri filme tohto žánru nezažil (a tým nemyslím len túžbu rozflákať ten malej čubke hlavu s tehlou). Ten film na mňa skutočne zafungoval a som rád že skončil tak ako skončil, lebo ak by sa postavil proti klišé, tak by som bol mierne povedané veľmi nespokojný. 9-/10 ()

Kaučuk03

Ono by tomu v podstatě nebylo co vytknout, ale mě to bohužel nevzalo. Ani moc napětí ani moc strachu, jen takový lehký záchvěv. ()

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

01.08.2022

Pokračování hororového Sirotka má obsazení

Pokračování hororového Sirotka má obsazení

03.11.2020

Horor Sirotek z roku 2009 vyprávěl o páru (Vera Farmiga a Peter Sarsgaard), který po smrti svého nenarozeného dítěte adoptoval záhadnou devítiletou dívku jménem Esther (Isabelle Fuhrman) pocházející… (více)

Hororový Sirotek dostane prequel

Hororový Sirotek dostane prequel

21.02.2020

Hororový tvůrce William Brent Bell (Brahms: The Boy II, Ďábel v těle) se upsal režii pokračování thrilleru Sirotek od režiséra Jaume Collet-Serry. Nebude se však jednat o klasický sequel, nýbrž o… (více)

Dracula zase trochu jinak

Dracula zase trochu jinak