John a Kate tvoří navenek idylický manželský pár. Zdánlivě jsou šťastní a bezstarostní, ale ztráta nenarozeného dítěte je chtě nechtě bez přestání pronásleduje. V minulosti obou manželů se skrývají temná místa, zejména Kate si má co vyčítat. Aby alespoň zčásti zmírnila své utrpení, rozhodne se spolu s manželem k synovi Danielovi a jeho sestřičce, hluchoněmé Max adoptovat třetí dítě. Sirotek Ester ve svém rodném Rusku osiřela, její adoptivní rodina zemřela při požáru. Ušlechtile působící a inteligentně se vyjadřující dívka si ihned získá jejich srdce. Zdá se, že je pro narušený domov přímo požehnáním. Postupně ovšem začíná vycházet najevo, že s osobností Ester to není až tak jednoduché. Je prostě "jiná". V jejím podání to znamená skryté, manipulativní a krvavé zlo, jehož hranice lze těžko odhadnout. (TV Nova)

Mona-Lisa

Tyto dvě hodiny stály za to! Určitě to znáte, jak v naprosté většině všech hororů nechápete oběti, jak můžou lézt do prázdné chodby v noci, řvát do temného pokoje - Kdo je tam?! a až do posledních pěti minut si myslíte, jak jsou blbí, když jim nic nedochází a o všechno zlé, co se jim stane si vyloženě říkají. Ale tady to tak vůbec není - hlavní hrdinka Vera je sympaticky pochybující a nedá se oblafnout sladkými pohledy. Když ji hrozí nebezpečí a utíká o život na závěr filmu nemáte chuť ji podkopnout silou vůle nohy, aby konečně umřela, ale naopak ji povzbuzujete a křičíte aby přidala! Fakt povedený horor. ()

Matli

Dobrej horor, ale moc jsem se nebál. Lekačky skoro žádný a ta pravá atmoška (viz. V zajetí démonů nebo Kruh) taky chyběla. Dokola omílaný příběh, jediné plus je zvrat na konci, který bych fakt nečekal a který byl i zajímavě vymyšlen. Překvápko: Karel Roden v miniroličce:-) 58% ()

tyna97

Poklidný začátek s velmi překvapivým koncem, který snad nikdo nečekal.. Výborný horor, u kterého mi ani nevadí ta délka. Nenudila jsem se. Docela mě překvapily výkony herců, i to, že se tam v malé roličce na chvilku objevil Roden. U něj už se to ale tak nějak dalo čekat:) ()

molcan2

Adopcia nemusí dopadnúť tak ako by ste si želali. Tento film je na klasické dlhé zimné večery.... Keď vaše deti odijdu z izby. Nie preto že by sa báli (ROBITE SI SRANDU?! TÁTO GENERÁCIA?) ale preto, že by ste na nich stále jedným očkom pokukovali a premýšľali o ich "skutočnej" povahe... ()

jasanka

Asi jsem čekala trochu víc. Především jde spíš o thriller než horor. Pak taky šíleně zbytečně dlouhá stopáž. Škoda. ()

Bozvav

Velmi originální zápletka. Malá-velká psychopatka, která hustě zválcovala celou rodinu. Za mne naprostá spokojenost 90%. ()

Aurus

Velmi povedený horor. Příběh je hodně dobrý, postavy jsou sympatycké a hudba je výborná. Atmosféra tu je výborná a i trochu děsivá. Za mě 9,5/10. ()

warrenur

Po 12tich rokoch som si tento vydareny horror musel zopakovat. Napriek tomu, ze som poznal uz premisu ma film stale bavil, hoci uz som tam videl "chybky", ktore som pri premiere ani len neregistroval, co som bol tak uchvateny. ;) Vera tam hrala este pred svojimi top horrorovymi rolami, predpokladam, ze jej vykon v tomto kusky zaujal tvorcov neskorsich filmov. Isabelle Fuhrman v roli "malej" manipulativnej zlomyselnej "mrsky" je dokonala. ;) Nadsene pathviezdie z premiery vsak nezosadim. Vtedy to bol uzasny zazitok a ojedinela originalna zalezitost. Objektivne vsak tych 75-80% i podla dnesnych "standardov". Co je stale velka poklona po tolkych rokoch v ramci zanru. Urcite stale odporucam. A hlavne, ak budete film s niekym pozerat, urcite mu nevyzradte pointu, ak ste film videli. O to zabavnejsie je sledovat reakcii spoludivakov pri odhaleni. ;) ()

Omnislash

Vubec nerozumim tem hodnocenim. Neni to horor, neni tam nic strasidelneho, podivneho, tajemneho. Pri nejlepsi vuli drama / thriller. I v tomto smeru je to ale dost bida. Postavy se chovaji naprosto nesmyslne, chybi tomu hlava, pata i to mezi tim. Zvlast po prvni polovine. Stopaz je podle me zbytecne natazena a zaver je vylozene protazeny az beda. ()

BathoryMan

Prekvapenie Roka!!!Podla traileru som čakal ohrané a nudné klišé ale nakoniec som zistil že pri tomto filme som sa pekne o.ebal!!!Napínavé počas celých dvoch hodín a bez jediného slabšieho miesta!Síce námet to nebol originálny ale umenie spočívalo v tom ako perfektne bol film napísaný,zrežírovaný a skvele zahraný!Hlavne predstavitelka Esther si získala všetky moje sympatie zato čo vo filme predviedla!A aj ked som pointu tušil už od začiatku pri jej objasnení my to nakoniec aj tak nijako nevadilo a perfektne som si to vychutnal!A objavil sa aj Kája Roden ,síce v malej ale v dôležitej úlohe!A nemôžem nespomenúť moju oblúbenu hlášku:"Niesom tvoja skur...a matka"!!!Zatial jeden z najlepších filmov tohoto roka!!! ()

Judas

Hodně slabá záležitost. Nelogické chyby, které se objevují ve scénáři se již nedají nazvat pouhými slabými místy, ale naprostou scénáristickou šíleností, která je jen těžko stravitelná. Od španělských tvůrců jsem zvýklý na jiné a bezpochyby lepší kousky. ()

Páně

Přátelé s hororem to koketuje jen velmi symbolicky řekl bych. Má to však kvalitní atributy thrilleru a dramatu. Škoda jen, že tempo málokdy přidá na obrátkách a spíše se odbývá v rozvážnějších polohách. Tímto směrem jsou mé výtky nejvýraznější. Jinak ale zmíněnou "holčičku" budete od půlky spolehlivě nenávidět a zároveň si libovat v různých laskominách typu lámání ruky ve svěráku a podobných. Však přes veškerou kvalitu, tohle je čistý průměr. ()

lasonic

Strhujuci a mrazivy thriller. Ja osobne tento film povazujem za psycho roku. Uz od zaciatku filmu je jasne, co na Vas reziser "vybalil". Sklucujuca uvodna scena Vas donuti sympatizovat s hlavnou predstavitelkou dospelych hercov. A pokial mate vedla seba svoju neznejsiu polovicku, tak sa k nej urcite viac pritulite a aspon tych 123 minut trvania tohoto filmu si ju budete este viac vazit ako inokedy. Ked pridu na scenu detski predstavitelia, tak Vam zostanu v pamati hlavne dve predstavitelky: Isabelle Fuhrman a Aryanna Engineer, prva zvlada ulohu tak, ze jej ani neverite, ze neutiekla z nejakeho psycho ustavu, a pocas trvania celeho filmu som ju chcel vzdy, ked sa ukazala na obrazovke "zakillovat". Druha je taka zlata, a samozrejme tiez sikovna, ze keby sa jej nieco stalo, tak by som ten film asi ani nedopozeral. Jimmy Bennett, to je treti do partie detskych predstavitelov tiez zvlada vsetko na jednotku. Toto je proste psycho take, ake ma byt. 4* su uplne zasluzene. ()

agassi68

Situácia ja od začiatku daná a postavy tiež. Naivný no poctivý otec, mama bývalá alkoholička milujúca deti, dve vlastné deti slušne vychované a potom príde kukučka a robí zle. Kto vyhrá? Napriek schéme, parádne sa stupňujúce napätie aj vďaka fantastickej kamere. A tu zrazu, kde sa vzal tu sa vzal, dr.Värava z Estónska v podaní Karla Rodena :)) Tento moment ma dosť rozhodil, no finále vrátilo film do pôvodných koľají a pripomenulo mi záver Terminátora.. ()

NGP

Dost nevídané, málokdy se stane, že se natočí dobrý horrorový thriller. Většinou u nich už v polovině filmu tuším, co přijde. Tady to ovšem má těžko předvídatelný konec. Ale podle mě zachránila to Vera Farmiga a proměna "dcery" ke konci ()

Marsello

Vskutku zaujímavé, psychologicky prešpekulované dielo, ktoré vás neustále núti rozmýšľať nad príbehom a osudom jednej 9-ročnej siroty, z ktorej sa nakoniec vykľuje... treba vidieť. Farmiga opäť nesklamala a malá Fuhrman bola úžasná. ()

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

01.08.2022

Pokračování hororového Sirotka má obsazení

Pokračování hororového Sirotka má obsazení

03.11.2020

Horor Sirotek z roku 2009 vyprávěl o páru (Vera Farmiga a Peter Sarsgaard), který po smrti svého nenarozeného dítěte adoptoval záhadnou devítiletou dívku jménem Esther (Isabelle Fuhrman) pocházející… (více)

Hororový Sirotek dostane prequel

Hororový Sirotek dostane prequel

21.02.2020

Hororový tvůrce William Brent Bell (Brahms: The Boy II, Ďábel v těle) se upsal režii pokračování thrilleru Sirotek od režiséra Jaume Collet-Serry. Nebude se však jednat o klasický sequel, nýbrž o… (více)

Dracula zase trochu jinak

Dracula zase trochu jinak