John a Kate tvoří navenek idylický manželský pár. Zdánlivě jsou šťastní a bezstarostní, ale ztráta nenarozeného dítěte je chtě nechtě bez přestání pronásleduje. V minulosti obou manželů se skrývají temná místa, zejména Kate si má co vyčítat. Aby alespoň zčásti zmírnila své utrpení, rozhodne se spolu s manželem k synovi Danielovi a jeho sestřičce, hluchoněmé Max adoptovat třetí dítě. Sirotek Ester ve svém rodném Rusku osiřela, její adoptivní rodina zemřela při požáru. Ušlechtile působící a inteligentně se vyjadřující dívka si ihned získá jejich srdce. Zdá se, že je pro narušený domov přímo požehnáním. Postupně ovšem začíná vycházet najevo, že s osobností Ester to není až tak jednoduché. Je prostě "jiná". V jejím podání to znamená skryté, manipulativní a krvavé zlo, jehož hranice lze těžko odhadnout. (TV Nova)

Loooba

Typická "hnusná holčička" se nakonec přetransformuje na ještě hnusnější, vypočítavou, psychopatickou, přesně kalkulující a nekompromisní vražedkyni. Dech beroucí a skvěle gradující děj mne zavrtal do křesla a občas donutil i nedýchat, jak mě pohltil. ()

Doktor_Zeus

BRAVO!Na 5 * to asi tak úplně není, filmu by se daly vytknout klišovité scény, hlavně závěr, ale je jich minimum a nápad a ta nepředvídatelnost až do již zmiňovaného závěru je lexusní. A mám rád tenhle žánr, spíše psycho než horor, vsázení na děs vzešlý spíše z toho, že kdyby se stala neuvěřitelná souhra událostí, mohlo by to být reálné, než jen spousta efektů a stále ty stejné triky a rádoby děsivé scény ve tmě a já nevím co. Mezi kategorií Drama / Horor / Mysteriózní / Thriller jeden z nejlepších snímků... ()

Babbsi

Po dobu celého filmu cítíte zvláštní husí kůži, kterou vám nahání sotva "devítiletá" holčička. Zároveň budete proklínat flegmatického otce, který nevěří vlastní manželce (ale o to víc grázlíkovi, kterého mají minimálně krátkou dobu). Intenzivní směs nenávisti, hnusu a lítosti k jednotlivým postavám filmu je nevyčíslitelná. ()

-krusty-

EHF: Bez dlouhých keců: těžká jízda!! Dvouhodinová stopáž a ani chvilka nudy. Ba naopak, samé napětí, skvěle rozehrané psychologické drama a to ještě navíc z prostředí, ze kterého nemám podobné filmy rád, tzn.rodina a teror v ní + jako bonus násilí na dětech. Nepříjemné téma v jakékoliv podobě. Dvě hodiny a pouze tři mrtví - to zní jako pěkná nuda, ale opak je pravdou. Od idylického úvodu se pomalu propracováváme ke spoustě doplňujících informací, stavíme konstrukci a na závěr se jenom divíme cože jsme to vlastně postavili. Nastíníme děj? Ne, to nemá asi moc cenu...prostě rodina si (nesmyslně) adoptuje třetí dítě a poté děj se co děj...:-) Samozřejmě se jedná o filmy s profláknutou tématikou evil-kids, kterou kdysi odstartovala klasika "OMEN". Tento film je ale zbaven magie a čar a kouzel. S trochou štěstí a náhody by se všechno v tomto filmu mohlo stát i v reálu - a o to je to děsivější. Isabelle Fuhrman je jedna z nejzápornějších postav, kterou jsem kdy zaregistroval. Fujtajbl, tyhlety reálné horory mi tedy dávají.....jdu si dát na uklidněnou nějakého CROCOSAURA nebo SUPERŽRALOKA :-) ()

Gattolino

Skutečně excelentní strašidelňák, kdy divák sice ledacos tuší, ale hrůzné poznání vyřčené prostě po telefonu vybudí mrazení v páteři. Všechny drobné souvislosti předchozího děje pak nabývají hrozivého významu a ke konci se plíživý narůstající děs přelévá v opravdový otevřený boj o holý život. A tady platí to vzácné, že film se dá vidět vícekrát, rozhodně při druhém shlédnutí se lze více soustředit na detaily v kontextu již známého rozuzlení, což má také své kouzlo. Herecký výkon hlavní představitelky je obdivuhodný, pokud skutečně nemá celý příběh reálný základ :-)). Strašlivé jsou démonické proměny ve výrazech a chování Ester, a přehlídka její fosforeskující výtvarné tvorby rovněž patří k nejhrozivějším momentům. Poněkud nepochopitelné se může zdát jednání otce vůči své ženě a nelogické stranění kukaččímu mláděti, ale i taková je realita. Nevidíme nepochopitelnost a nelogičnost v jednání tolika lidí okolo? Takže spolu s mysteriózním Sirotčincem a thajským The Shutter patří Sirotek dle mého soudu k vrcholným dílům strašidelňákového žánru, kde nejsou zapotřebí cisterny krve. ()

mickajc

Myslím si, že v tomto filme sa dej veľmi pomaly rozbiehal, no myslím, že na konci mi to bolo veľmi dobre vynahradené. Malá, nevinná a veľmi múdra Ester, aj to bolo divné na deväť ročné dievča, či?! Sled udalostí so škaredými koncami a predsa jediný, ktorý vedel, že niečo nie je v poriadku bola matka. Dej dokáže aj diváka naštvať a donútiť ho prejavovať emócie a strasti spolu s postavami. No úplne na konci si vydýchne a povie si, že toto bol naozaj kus dobrého filmu. ()

Maty.tekk

Tak to je podle mě bezkonkurenční horor. Vůbec jsem na konci filmu netušil, že 9 leté slušně vychované holčičce je vlastně 33 a je to nebezpečný magor. Když si ji rodiče adoptovali, kvůli tomu že její adoptivní matce jedno dítě u porodu umřelo, netušili že si vlastně adoptovali nebezpečného psychouše Na pohled nevinná holčička ráda kreslila obrazy. Skoro na konci filmu však její matka už začínala s jejími 2 dětmi chápat, že s tou holkou neni něco v pořádku. Dokonce se kvůli ní pohádala s manželem, ale ten ji neposlouchal a taky na to doplatil.Mladé matce málem zabila obě děti. Málem i jí. Manžel s ní jednoho dne zůstal sám doma a ona ho chtěla zbalit. To se jí nepovedlo tak ho ubodala. Domů se vrátila matka s její pravou dcerou malou holčičkou (ta byla hluchá a němá) a skoro přišli o život. Nakonec se jim teda podařilo tuto holku zabít. Příběh se mi moc líbil. Režisér Jaume Collet-Serra režíroval užasný horor. 5* doporučuji se na tento film juknout ;) ()

Laslo

Veľmi vynikajúca a napínáva hororova dráma.Nečakal som že to bude až také veľmi dramatické.Ešte som nevidel taký vynikajúci horor.Klobúk dolu režisérovi Jaume Collet-Serra.Ešte som sa tak nebál pri iných hororoch ako je tento. Ale herečka Isabelle Fuhrman tak tá podala herecký výkon. 5 hviezdičiek.Odporúčam. ()

allthistime

Nemyslela jsem si, že mě jakožto milovnici hororů ještě dokáže něco vyděsit. Orphan mě vyvedl z omylu. Tak staženej zadek jsem neměla ani nepamatuju. Kvalitní žánrovka s hutnou atmosférou, která vám nedovolí povolit sevření ještě dobrou půlhodinu po závěrečných titulcích. ()

Mate0

No teda...dlouho jsem tento film odkládal,ale po zhlédnutí musím uznast že něco tak zvráceného jsem dlouho neviděl.To co začne tak pomalu a mile se zvrhne v hotová psichologicka jatka.v půlce filmu už jsem chtěl vypínat protože jsem měl na malou Ester takové nervy... !Ale ještě že jsem se dodíval,opravdu tohle jsem nečekal!Výroné herecké výkony filmu ještě dodávají na kvalitě a Vera Farmiga,opět skvěla jako V zajetí démonu,evidentně se hodí do hororových snímků.Do toho opravdu smekam před režisérem...jeho "lekavé" záběry v kombinaci z hudbou kdy divák čeka co příde a ... ono nic,a až když už to nečekáte tak se opravdu něco stane,brilantní ! No a závěrem co dodat?snad jen kde byla v hlavní roli 9ti letá dívka co si chtěla jen zašukat ....A Karel Roden potěšil,minimální role,ale je tam !10 z 10 ()

Koenigsegg

Zajímavý film a to hned ze dvou důvodů. Za prvé jeho spád je opravdu excelentní. Ze začátku pořád nic, klid po pěšině a pak po jednom telefonátu Karla Rodena jde všechno cvalem ke strhujícímu konci. Opravdu super. A druhý důvod je, že hororů jako je tenhle opravdu moc není a pokud ano, asi se mi vyhýbají. :-( Opravdu skvělý film a můžu říct že jeden (pro mě) z nejlepších. ()

milous11

Film se mi moc líbil, prvně jsem si myslel že to nebude nic moc, ale jakmile to začalo, tak jsem u televize seděl jak zařezanej a ani jsem nehlesl, jak to bylo až do konce napínavé, ještě že jsem se na něj díval odpoledne a né večer, nevím jak bych pak spal ... :-) ()

anousek

Musím uznat, že normálně se hororů nebojím a moc ráda se na nějaký ten masakr podívám ale tenhle mě tedy dostal. V noci jsem musela spát s rozsvícenou lampičkou a s hlavou pod peřinou. Navíc jsem měla strach aby ta holčička nepřišla třeba přes balkon (vím kravina ale stejně.) Třásla jsem se dokud jsem neusnula a jakmile jsem něco zaslechla, tak jsem sebou trhla a byla jsem vážně vyděšená. Ještě štěstí, že jsem se dívala doma jinak bych se domů asi neodvážila a hlavně ne v noci. ()

kiki1

Zase jednou hodně dobrej film, slušný psycho, kterýmu nechybí napětí. Celou dobu jsem musela obdivovat herecký výkon Isabelle Fuhrman. Prostě dokonale zahrané. Na konci jsem si dokonce myslela, že Ester hraje dospělá ženská. 95% ()

Kosir

Základní syžet je dost obehraný. Jeden slepý a hluchý, jeden normální leč zpočátku plný entuziasmu a samozřejmě kreativní škůdce, který se všema míchá jak s balíčkem karet. Samozřejmě jste celou dobu, protože víte o co jde, napružení na toho zabedněnýho dementa co nechápe vocogo. Významnou slabinou všech těhle fabulací je fakt, že snímek není o čtvrthodinu delší, aby jsme si mohli vychutnat jak podceňovaný a shazovaný partner to dává svému protějšku sežrat a ten kajícně škemrá o odpuštění. Obvykle s posledním výstřelem či zápichem zubatého ostří jdou titulky a jeden se nedočká řádného zadostiučinění, neboli satisfacky. V tomhle případě mě scénárista převezl a nechal toho kreténa skapat, trochu mě jen rozladilo, že zemřel, aniž z jeho tlamy vyšla poslední věta jeho života. "Ach Kateřino, proč jen jsem ti nevěřil!" Normálně bych horůrek šacoval tak na 70 - 80 %, leč dojat tímhle řešením půjdu vejš. A propós, nechybí psychiatrický ňouma, který jako obvykle ví houno. Neusnul jsem, ba pozornost držena v napětí po celou dobu. Pravda, postupně jsem začal jednotlivé zápletky předvídat, ale to je u vysoce inteligentního tvora normální. A ještě: Všímáte si jak často Amíci v poslední době hledají záporáky původem z CCCP? ()

Terik88

Film mně naprosto pohltil, celé dvě hoďky jsem jej naprosto hltala. Během filmu ve mně rostlo čím dál víc napětí, touha přiškrtit Esther a zároveň jsem toužila něčím praštit otce rodiny, aby se mu konečně rozsvítilo. V tomhle se nesází na krvák, ale především na psychiku, což je fajn. Jasně, bylo to trošku přitažené za vlasy, jak Esther všechno vycházelo a procházelo takovou dobu, ale to už prostě k takovým filmům patří. Představitelka Esther se své role zhostila naprosto úžasně, stejně jako Vera Farmiga. Film se mi moc líbil a dovolím si dát pět hvězd. ()

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

01.08.2022

Pokračování hororového Sirotka má obsazení

Pokračování hororového Sirotka má obsazení

03.11.2020

Horor Sirotek z roku 2009 vyprávěl o páru (Vera Farmiga a Peter Sarsgaard), který po smrti svého nenarozeného dítěte adoptoval záhadnou devítiletou dívku jménem Esther (Isabelle Fuhrman) pocházející… (více)

Hororový Sirotek dostane prequel

Hororový Sirotek dostane prequel

21.02.2020

Hororový tvůrce William Brent Bell (Brahms: The Boy II, Ďábel v těle) se upsal režii pokračování thrilleru Sirotek od režiséra Jaume Collet-Serry. Nebude se však jednat o klasický sequel, nýbrž o… (více)

Dracula zase trochu jinak

Dracula zase trochu jinak