10 Feet

Krátkometrážní / Experimentální
USA, 1966, 1 min

Režie:

George Maciunas

Černobílý krátkometrážní film, který je možná na světě vůbec nejkratším filmem. Je to takový sled bílých čísel na černém pozadí. (zdeny99)

ABLABLABLA odpad!

No zdeny99, jež psal obsah, to vystihl přesně aka Je to takový sled bílých čísel na černém pozadí. No pardon, ale tohle jde prostě mimo mě a nehodlám brát ani zřetel na to, že je to z roku 1966 a asi to má nějaký význam pro kinematografii (i když teda ten bych ráda poznala). K vidění zde: https://www.youtube.com/watch?v=v_cHB1YuxUA ()

honajz2 odpad!

Nechápu, co Maciunas těmi svými experimenty vlastně sledoval. Je to o ničem, nic to neříká, nějakou atmosféru to taky nemá, sice to teda netrvá dlouho, ale on se dá natočit experimentální film, co má jenom minutu a je něčím dost zajímavý. Znám pár příkladů, jeden je dokonce z roku 1958, tudíž starší než tenhle. Tohle je prostě odpad, i když to má být experiment a to jsem u nich shovívavější. ()

skrblik007 odpad!

Co tahle fekálie pohledává na CSFD? K filmu samotnému: To si hrála cvičená opice s MovieMakerem nebo co to má, sakra, znamenat? ()

Allenka odpad!

Tak trochu se i stydím tohle hodnotit, neboť tohle neuznávám už ani jako krátkometrážní film. Asi nejsem dostatečný intelektuál. ()

ganz odpad!

umělecká rovina snímku mi asi evidentně unikala, ale podle mě toto není ani krátkometrážní film, jen nějaké cvičení střihu či co. ()

Koryntos odpad!

Na to jak jsem dnes unavená, tak jsem se u tohoto filmu nestihla nudit, ani jsem nestihla usnout, ba dokonce jsem ani nestačila otevřít chlebárnu údivem, nad tak širokospektrým rozsahem, hlubokou myšlenkou a hlavně délkou tohoto úžasného veledíla. ()

mikulíšek

Ano, je to samoúčelná hovadina. Ale mě to celkem pobavilo. Příjemný spád, přiměřená délka a nadhled. Příjemné také je, že to nepříjemně balancuje na hraně mezi uměním a kravinou. ()