Mansfieldské panství

(TV film)

Nová adaptácia knihy od Jane Austinovej, známa ako "Mansfieldske sídlo". Hlavnou postavou je rozprávač príbehu Fanny Price (Billie Piper). Ako desaťročnú ju odviedli k jej príbuzným do rodiny Bertramovej, pretože jej mama zomrela. Vychovávali ju spoločne s jej dvoma bratrancami: starším Tomom a mladším Edmundom, a dvoma sesternicami: staršou Mariou a mladšou Juliou. Jediným Fannyným priateľom je Edmund. Neskôr k nemu začína pociťovať aj niečo viac ako priateľstvo. Ich pokojný život naruší príchod súrodencov Crawfordových. Život ľudí z Mandsfieldskeho sídla sa obráti naruby. Získa nakoniec Fanny odvahu povedať Edmundovi pravdu? Navráti sa všetko do starých koľají? (Eawy)

pipapa odpad!

Rychlokvaška, do které se pochopitelně dalo vměstnat jen málo z knižní předlohy. Vznikla tak horkou jehlou spíchnutá slátanina, která nemá hlavu ani patu. Proč někdo zpracovává klasické knižní předlohy tak bezostyšně povrchním způsobem je a není záhadou - komerce pro velmi jednoduché obecenstvo...A pohyblivá kamera zde často krouží kolem hlav účinkujících takovým stylem, že by divák přišel o oči...Už nikdy více, díky! ()

hazaba

Odhlédnu od knihy, kterou jsem nečetla, takže nemohu porovnat míru přesnosti, a budu se zabývat pouze tím, jak na mě film působil. Připadal mi roztříštěný, motivy některých postav nejasné, jakoby něco chybělo. Představitelka Fanny nic moc, spíš působila, jakoby v hlavě toho moc neměla, a pořád juchala bez příčiny. Mužské postavy jsou lépe vykreslené a i lépe zahrané, z ženských příjemně působila akorát představitelka Mary Crawford. ()

haWranka

Zrovna tuhle knihu jsem od Austenové nečetla. Ale myslím, že jsem od ní četla tolik věcí, abych mohla říct, že se tenhle film asi předlohy zrovna moc věrně nedržel. I když autorka svou dobu dost romantizovala, prostě se mi nechce věřit, že by hlavní hrdinka neustále někam běhala a chechtala se (a nikdo se nad tím nepohoršoval) a měla rozpuštěné vlasy, nebo že by muži normálně chodili do dámských pokojů v nočních hodinách, objímali se na veřejnosti a kdo ví co ještě. Možná se pletu, ale vážně se mi to nezdá. Pokud odhlédnu od všeho tohohle, jako film se mě to nijak moc nedotklo. Jsem zvědavá na starší film. ()

nenet

Příběh, jak ho Austenová napsala, je moc pěkný. Bohužel se nemůžu ztotožnit s herečkou v hlavní roli. Stejný problém mám i s Northanger Abbey. Obě dámy z těchto filmů opravdu nesnesou srovnání s Jennifer Ehle, Emmou Thompson, Kate Winslet nebo Keirou Knightley. Škoda. ()

Lavinia

Strašlivě nevhodně vybraná Fanny, zkazila celý film, není ani jemná, ani příjemná, ani cokoli jiného ... vizáž prostitutky po 20 letech. Škoda. ()

jafuska

po dlouhé době moc hezký romantický film, krásné prostředí, děj hlavní představitelka také, nemělo to chybu, není co vytknout, děj se odehrává v době kdy se láska nedávala tak najevo jako dnes, doporučuji co mají rádi takovýto typ filmu, ti co mají rádi akční filmy, není to pro něho, nelíbilo by se mu to. ()

Leonora odpad!

Tohle bylo zabitý, ještě než se to začalo natáčet. Zprasenej scénář a příšernej, PŘÍŠERNEJ casting. Romance Billieina neandrtálského předkusu s totální absencí charismatu posmrtné masky Blakea Ritsona. Ono teda co si budem, Mansfield park je nejslabší dílo Jane Austenové a vytřískat z toho příběh musel být porod, ale  když to srovnám s pokusem z 1999, je to rozhodně nebe a dudy. ()

KatkaMach

Už druhé filmové zpracování Mansfield parku, které jsem viděla. a pokud mohu říci, obě jsou celkem dobrá, dosti odlišná, což jsem uvítala. Ikdyž na Billie Piper jako na Fanny jsem si musela dost zvykat. Překvapil mě tu Blake Ritson jako Edmund. Viděla jsem před pár dny Slečnu Emmu z roku 2009, kde tento herec hraje Mr.Eltona, takže mi chvilku trvalo, než jsem ho začala brát jako kladnou postavu, protože jako Mr. Elton byl opravdu úžasně slizký. Takže abych to shrnula, příjemné pokoukání, miluji tu poklidnou atmosféru austenovských filmů, v dnešní uspěchané době není nic lepšího než kouknout na takovýto příjemný film. ()

Scaevola

Nelze natočit solidní odpočinkový snímek, pakliže hlavní hrdinka je ta nejnesypmatičtější ze zůčastněných, škaredá a soudě dle jejích činů patrně i hloupá... a navíc to skončí špatně. Hodnocení zvedá obligátní výprava, kostýmy a H. Atwell. ()

Kybela

Velmi chabá nápodoba předlohy. Příběh je až příliš zkratkovitý, postavy jsou tím pádem mělké. Hlavně však tady neschvaluji casting. Žádná z postav, snad kromě Edmunda, nebyla podle knížky. Fanny není vůbec taková, jak v tomhle filmu působí. Tahle herečka je spíš koketa a ta nesmělost a obětavost jí vůbec nejde. Tohle bylo zkrátka pěkně odbyté. ()

gizi

Ve srovnání s románem zhuštěné a zjednodušené, ale rozhodně to nebylo na škodu. Děj plyne rozumným tempem, herecké obsazení (až na hlavní hrdinku) a výkony víc než průměrné. 70% a 3*. 2.2.2011. ()

Petra46

Ona ho miluje, on jí taky, ale ještě to neví. Diváci pak musí čekat až do konce filmu, než on si konečně uvědomí, že její city opětuje. Podtrženo, sečteno, žádná nečekaná zápletka. Kdyby si to jednoduše vyříkali hned, nemáme se hodinu a půl na co dívat. Relativně se mi líbily filmy Pýcha a předsudek (2005) a Rozum a cit (1995), takže jsem se pro značnou podobnost rozhodla zhlédnout i tento. I přes to, že mám ráda prostředí, do kterého jsou zasazeny filmy z Anglie na přelomu 18. a 19. století, mě tento až tak neuchvátil. Na můj vkus moc postav, jmen a příbuzenských vztahů na jeden film. Také příběh místy pokulhával - nevím, zda to dát za vinu Jane nebo filmařům. Knihy J. Austenové nečtu, ale to, co jsem viděla zfilmováno, mi přijde 3x v podstatě to samé. Není to špatné, ale jednou bohatě stačí. Navíc většinu filmu jsem měla chuť začít po té blondýně řvát, ať přestane tak blbě čumět a udělá konečně něco smysluplného! Taky jsem měla pocit, že některé hlavní postavy k ní během filmu několikrát změnily svůj postoj. Ale možná jsem jen nesledovala dostatečně pozorně.. ()

misuleee

Největším problémem pro mě byla Billie Piper. Naštěstí jsem si na ni poměrně brzy zvykla díky hereckému výkonu, ale stále se nemůžu ubránit pocitu, že to nebylo úplně ono, takže kvůli ní strhávám jednu hvězdičku. ()

baterka.27

Velmi slabé oproti jiným adaptacím děl Jane Austenové. Některé chování postav vůbec neodpovídalo jejich charakteru, tak jak je v knize vyobrazen. Fanny má být plachá a skromná dívka, která se v jednom kuse stydí, ale ve filmu hýřila energií a vtipem. Děj byl podivuhodně řídký ,ačkoliv má kniha 500 stran, a na poslední půlhodinu už ho moc nezbylo. Poslední čtyři scény by se daly nazvat "Kterak se Edmund snaží dohonit Fanny". ()

A.lis

Ten příběh o lásce, která se vyvine z hlubokého přátelství, ze soužití, jednoduše láska dvou lidí, kteří se znají odmalička a rozumí si, jenom si to jeden z nich dlouho neuvědomuje, je fascinující a nikdy se mi neokouká. Ale Billie Piper mě v roli Fanny ani trochu nepřesvědčila. A na hlavních hrdinkách stojí všechny příběhy J. Austenové. A tohle zpracování proto u mě nemohlo obstát. ()

Eseter

Z šestice hlavních románů Jane Austen je zřejmě Mansfield Park nejméně atraktivní pro filmové (televizní) zpracování. Je to asi proto, že samotný román není tak populární jako třeba Pýcha a předsudek či Rozum a cit. I když Mansfield Park patří spíš k slabším austenovským filmům, líbil se mi. Přesto ale budu trpělivě čekat na tu „opravdovou verzi“ Mansfield Parku, která se nebude bát zdánlivě nepřitažlivého příběhu a charakteru hlavní postavy. V tomto případě se podle mě nepodařilo hlavní hrdinku Fanny vykreslit tak jako v knize už kvůli tomu, že ji ztvárnila živelná Billie Piper, která je jinak ale dost fajn a i tady jsem si nakonec zvykla. Žádná velká očekávání jsem neměla, takže dohromady příjemné překvapení. ()

Henriette

Nenechte se odradit plakáty, které nevypovídají docela přesně o obsahu filmu. Je to zhlédnutí-hodný televizní film, který neurazí, ale ani přehnaně nenadchne. Nicméně, já jsem si ho užila, a užije si každý, kdo má náladu na nějaký slušný romantický film (s austenovskou tématikou), a kdo se rád dívá na panství obklopená anglickými parky, domy zařízené antikvárně, čajové dýchánky, slečny se slunečníky a pány ve fracích. Bohužel všem hlavním postavám právě chybí onen šarm starých časů a charisma, působí příliš nově, příliš povšechně. ()