Mansfieldské panství

(TV film)

Nová adaptácia knihy od Jane Austinovej, známa ako "Mansfieldske sídlo". Hlavnou postavou je rozprávač príbehu Fanny Price (Billie Piper). Ako desaťročnú ju odviedli k jej príbuzným do rodiny Bertramovej, pretože jej mama zomrela. Vychovávali ju spoločne s jej dvoma bratrancami: starším Tomom a mladším Edmundom, a dvoma sesternicami: staršou Mariou a mladšou Juliou. Jediným Fannyným priateľom je Edmund. Neskôr k nemu začína pociťovať aj niečo viac ako priateľstvo. Ich pokojný život naruší príchod súrodencov Crawfordových. Život ľudí z Mandsfieldskeho sídla sa obráti naruby. Získa nakoniec Fanny odvahu povedať Edmundovi pravdu? Navráti sa všetko do starých koľají? (Eawy)

annevelyn

Austenovská klasika se vším, co k tomu patří: příjemné romantické prostředí, empírové kostýmy, přesympatická hrdinka, která tajně touží po svém dokonalém, který ji samozřejmě ignoruje. Na můj vkus je tu všechno až moc přeslazené a neskutečně předvídatelné, nicméně pro milovníky romantických filmů dob minulých s ticíckrát obehraným námětem jako stvořené. ()

TinaSamm

Film bol naozaj dobrý, 4 hviezdy dávam asi len preto, lebo kniha je jednoducho kniha. Jediné, čo mi trošku prekážalo, bola Fanny (Billie Piper), na ktorú som si zvykla asi tak 10 minút pred koncom filmu. V knihe bolo viackrát spomenuté, že Fanny vyrástla do krásy, tak som si ju skrátka predstavovala inak. /Nič proti vzhľadu Billie Piper, ale myslím, že v UK by sa našli aj krajšie herečky./ A to je ďalšia vec - je to drama UK, nie USA. ()

Limewithmint

Mansfieldské panství mi velice přípomínalo naše "studiové" pohádky. Malá výprava, málo herců. Bohužel zde bylo tolik nepřesností, co se týče postav i děje.... Chápu, že takto rozsáhlá kniha nelze při nejlepší vůli natočit doslova, ale bohužel u tohoto filmu jsem přišla trochu zkrátka. Teta Norrisová tady nebyla až taková potvora, Sir Thomas tady byl jen drsňák, ale už ne se zlatým srdcem. A hlavně - Fanny tady nebyla tichá a také tiše trpící slabá osůbka, která tmelí rodinu. Dokonce nebyla ani tak slaboučká, že jediné co zvládne jsou pomalé krátké procházky, případně vyjížďka na koni. Ne, Fanny tady hraje badminton, tančí a co hůř - po domě lítá jako splašená. Myslela jsem že na Jane Austenovou britové nedají dopustit, a proto jsem se na film těšila, ačkoli jsem nečekala stejnou kvalitu jako například u Pýchy a předsudku, bohužel přišlo zklamání. ()