Madluska

Zakletý v čase unikl odpadu! skutečně jen o vlásek. Snad ho z toho průšvihu vysekala hudba, celkem sympatické obsazení nebo povánoční doba, sama pořádně nevím, ale jinak se jevil celé dlouhé sto tři minuty jako totální blábol. Buď jsem hloupá já, nebo ten film (přičemž při své samolibosti se kloním spíš k druhé možnosti, hehe), ovšem paradox sci fi cestování opět nebyl překonán, přestože si scénárista chtěl vypomoci genetikou. A to úplně pomíjím rovinu zdánlivě romantické zápletky, kdy si úchylák z houští vybere manželku a od jejích šesti let si ji vychovává k obrazu svému. Fuj. P.S. Doufala jsem (bohužel marně), že na konci se ukáže, že Henry (Eric Bana) trpí silnou schizofrenií - pak bych možná ještě hvězdičku přihodila. ;-) ()

Loki_Six

"And after she gives him the blanket she happens to be carrying, he explains to her that he's a time traveler. Now, for some reason I'll never understand, she believes him." ()

Han22

Krásná, reálná a smutná časovka u které ani nevím, proč mi tehdy v roce 2009 utekla. Snad se mi to zdálo málo sci-fi, možná by mě to tehdy ani nebavilo. Já vždycky toužil cestovat v čase, ale tady je to bráno jako prokletí. Henry netuší kdy zmizí, kam půjde ani na jak dlouho. Objevuje se bez šatů, je pronásledován a nedokáže změnit nic z toho, co už se stalo. Táhne ho to k malé holčičce Clare, pro kterou se stává první láskou a která si ho v dospělosti jako "mladšího" najde a dají se dohromady. Tak trochu něco jako Doctor Who a River Song. Je to krásná vztahovka, kdy člověk sleduje, jak mizení ovlivňuje život páru, jaký problém může být třeba těhotenství s Henryho genetickou dědičnou poruchou... a která se bohužel blíží ke smutnému konci, za který bych tvůrce nakopal. I tak si to 4* zaslouží za nenudící romanci plnou časových nápadů a hlavně za přirozeně krásnou a milou Rachel McAdamsovou, kterou bych jako svou osudovou lásku bral hned všemi deseti. ()

Hanys_

Romantiku můžu v hodně podobách a tahle slibovala hodně zajímavou podívanou. Boužel celý film mě provázela jedna a to dost zásadní ("Vždyť tohle sakra nedává vůbec smysl!!!") myšlenka. Navíc mi to přišlo chvílemi takové moc šroubované na city, (poslední podobný pocit jsem měl u Marley and Me) a to taky moc snímku neprospělo. Pro mě prostě trošku zklamání, ikdyž se musím přidat k nadšení nad dvojicí McAdams & Bana...5/10 ()

lukasch

Chytrý, romantický, ubrečený a místy trochu složitý film. Rachel jsem věřil tu šestnáctku i dospělou maminu. Bana mě od doby Hulka taky pořád překvapuje. ()

Giggs

Konečne! Po veľmi dlhej dobe kvalitna, netuctova romantika z Ameriky. Jedno z veľmi mala zrn v obrovskej kope pliev. ()

Lewisek

Ono to bylo krásé, ale na mě příliš zamotané a nutilo mě to přemýšlet nad jistými paradoxy a především nad časovými skoky ... Často to bylo nepochopitelné, avšak atmosféra a hudba opravdu zdařilá. ()

Tessie

Narozdíl od Stroje času cestuje hlavní hrdina nerad a nesnaží se poznat další kultury. Je to přesně naopak. Eric poznává svou životní lásku v různých dobách. Jako malou holčičku na louce, o několik let později v knihovně... Společně vytváří úžasný romantický příběh. Chtějí být spolu, ale on prostě zmizí... O to horší když ho Rachel jednou v obývacím pokoji najde umírat. A pak nezbývá než čekat kdy to doopravdy přijde. Zkrátka nenechte se zastrašit popiskem filmu - že se jedná o romantické scifi a užijte si naplno moc příjemnou podívanou. Maximalní hodnocení za nápad, scénář a podání herců -hlavně za to, že jsem jim opravdu věřila každe slovo a pohyb. ()

Scytale

Nevyužitý poteciál zápletky postavené na cestování časem (světe div se, ale dokonce bez časových paradoxů) v kombinaci s milostným příběhem dal vzniknout pouze průměrnému snímku. Rozhodně škoda, protože herecké obsazení je šikovně zvoleno a místo nevšední kamera vytváří správnou atmosféru. ()

thorewi

Neokoukaní herci, zajimavé a originální téma, dobrá režie a kamera. Naprosto skvělý film na pohodový večer. 90% ()

bila.tecka

Přeskočila na mě jiskra romance mezi zamilovaným párem, kterému není souzeno vidět společně vyrůstat své děti. Sci-fi motiv cestování časem mě přivedl k zamyšlení, jak by tohle "ezoterické" téma zpracoval jiný režisér. Pohybujeme se v mantinelech romantického příběhu, co takhle větší přesah jak to předvedl David Fincher s Benjaminem Buttonem nebo Terrence Mallick se Stromem života? Nezmiňuji tyto snímky náhodou, všechny tři spojuje osudový motiv plnící a nenaplněné lásky a smíření se se smrtí. Tady jsem byl mile okouzlen, nejen šarmem zúčastněných, proto 4 z 5. ()

kolemjdouc

pohádka pro dospělé ,na kterou jsem se vůbec ale vůbec nechtěla dívat.Nesnáším mysteriózna.Když v tv nedávali nic co by mě zaujalo ,rozhodla jsem se pro tenhle film s tím ,že bude jen jako kulisa.Zaujal mě natolik že mě rozčilovaly i reklamy.Berte ten film jako příběh ve kterém dva udělají pro lásku a z lásky cokoliv..Z Erica a Rachel vyzařoval klid a těch mysteriózních situací tam bylo jen jakoby okrajově..Opravdu pohodička.Až teda na ten konec.Ale ten se dal předpokládat jako jedna ze dvou možností.Buď anebo.Zůstane ,nezůstane..... ()

J.F.B.

Bojlery! (X) Příjemná romantická záležitost, která důvod cestování časem (dodatečně) vysvětlí jakousi formou epilepsie a pozměněným genetickým kódem (asi... jistý si plně nejsem, ale ono na tom vůbec nezáleží) spuštěnou díku tomu, že v 60. letech se pásy zrovna moc neužívaly, načež se může vesele rozjet kolotoč cest tam a onde po časové ose. Je to samozřejmě kýč, ale naštěstí vcelku milý a alespoň na mne funkční – chlubit bych se tím možná neměl, ale už se stalo. Což je samozřejmě zásluha kombinace již zmiňovaných 60. let, Fordu Country Squire z roku 1968, Banánových toulek, slzopudných scén a Rachel McAdams. ()

Crackonosc

Fanoušci sci-fi a cestování v čase budou asi zklamáni až pobouřeni, romantická linka ale funguje jak má a protože je tenhle film hlavně romance, je třeba ho hodnotit podle kritérií tohoto žánru. ()

Darik

Ze začátku se mi to zdálo jako ztracený případ. Zajímavé, jak pouhé hrátky s časem dokáží udělat film naprosto jedinečným. Těšil jsem na tenhle film a musim říct, že jsem nakonec rád, že sem se na něj podíval. Sled událostí (resp. děj filmu) je naprosto perfektní (i když sem se pár krát ztratil jako hlavní hrdina), herci byli pro mě velmi přesvědčiví a scénář taky super. Za mě 80% ()

Angelino

Prvé plus je za vstup do deja, ktorý je priamy a zanechal ma s otáznikom, ktorý sa rozplýval s postupne dávkovanými ďalšími scénami a informáciami. Druhé plus je za pomerne nízku mieru logicky nezapadajúcich súvislostí. Tretie pus je pre Rachel ktorá je od prvého vstupu na scénu zamilovaná a z jej role to teda srší v každom zábere. Posledné plus je za emócie, ktoré by romantické filmy vzbudzovať mali a tu momentov, kedy sa tlačia slzy do očí je požehnane a dokonca i záver bol zvládnutý výborne. ()