Kryton

Eric Bana si jen tak lítá z času do času/ z místa na místo a nikoho ani nezajímá, že nebýt toho cestování, tak je to prostá průměrná slaďárna? Proč to říkám? Za prvé vysvětlení jeho cestovaní mě vůbec neuspokojilo. Buď to prostě nechte jako záhadu anebo vysvětlete jinak než, že se stačí opít?!!! Dalším faktorem je omezení jen na místa permanentně (les,dům,jeho osoba) . Poslední hřebík do rakve je, že přes to vše se díváme jen na obyčejnou romantickou věc. On i ona se znají od dětství (jejího) a pak si zařídí rodinu. Víte já jsem po celou dobu filmu měl pořád pocit, že si ze mě někdo dělá srandu. Oproti podobnému Butterfly Effect je to jako nebe a dudy. BE mě uzemnil a byl chytře napsaný. Tady mi připadá, že si někdo vzal kočičku a pejska a myslel jak se spaří. Výtvorem není geneticky vyspělý kočkopes mající ty dobré vlastnosti z obou. Zakletý v čase je bohužel nepovedeným bastardem, který si vzal jen podobu obou a zbytek má jen degenaritivní chyby. Sám ani nevím co si Bana myslel, že tvoří? Jako sci-fi mizerné (takové nelogické chyby by nespravil ani Dr. Emmeth Brown) a jako romantický film bez emocí (Bana a McAdams nemají chemii). ()

MartinezZ

Knihu jsem nečetl, ale tady asi udělám časem výjimku. Běžně totiž nechávám to první, co se ke mě dostane, také tím jediným. Tedy pokud prvně vidím film podle knižní předlohy, knihu už nechci a pokud čtu první knihu, už nechci vidět film. A ačkoliv se nepovažuji za výrazného romantika a raději juknu na nějaké sci-fi (před výběrem "Rosamunde PYlčerové"), tenhle filmek se mi moc líbil. A nějakých chyb či nelogičnosti ve filmu si nejsem vědom, asi jsem se více ponořil do té romantické části než do toho zkoumání podstaty cestování. Hezký, moc hezký :) ()

Hannibal92

Abych pravdu řekl, tak finální "rozuzlování" příběhu mě docela zklamalo, nebudu tady ale spoilovat. Propracování příběhové linie je ale jinak naprosto geniální. Řekl bych že u toho typu filmu (skákání v čase sem a tam a vzájemné prolínání) je velice složité udržet tok filmu přehledný, srozumitelný, bez chyb a hlavně logický, což se ale Schwantkemu povedlo, s přehlédnutím malinkých chybiček, téměř na jedničku. Opravdu jeden z nej romantických filmů co jsem viděl. Takže závěrem.....tomu kdo má rád genetické vady, cestování v čase a rád se do toho pořádně vžije, můžu film jedině doporučit. ()

mysiak

Zaujímavá romantická dráma, či už je to s tým nádychom sci-fi, alebo aj tým že moc romantické veci nemusí, a práve Time Traveller´s Wife ma dosť zaujal...Erica Banu v poslednej dobe (Funny People) mám rád a Rachel McAdams opäť nesklamala, krásna, okúzlujúca, dobre hrajúca...a koniec ktorý sa celkom dal predpokladať....inak ide o dosť odlišnú romancu, ktorá ale nesklame ()

ivishka

Když si vzpomenu na své pocity po shlédnutí tohoto díla, tak mi skoro až ukápne slza :-D .Nádherná síla lásky,která se jen tak nevidí a třebaže nejsem člověk co věří v lásku,protože ho takové tvrzení spíše rozesměje, tak jsem se v tomto filmu uplně našla. Krásná romantika a ke konci neskutečně dojemná podívaná jak chudák Henry umře a již ovdovělá Clare ho může vidět na určitých místech ještě jako mladého a rozloučit se s ním.Krásné,nereálné ale za srdce-beroucí. ()

javak810i

Umět cestovat v čase není vždy výhrou, obzvlášť, pokud to neumíte ovládat a ani to nemůžete ovlivnit. Eric Bana to poznal na vlastní kůži a on, jeho krásná manželka Rachel McAdams s dcerkou i jejich známí poznali, že mít takovou "superschopnost" není procházkou růžovým sadem. "The Time Traveler's Wife" je již čtvrtým romantickým filmem s tímto sci-fi prvkem, který jsem za poslední dobu viděl. A musím říct, že tady ho tvůrci opět pojali trochu jinak - a na mě to působilo jako zatím největší "mindfuck". A nečekejte žádnou slaďárnu, v sekci drama tento film není nadarmo. Ale mě se líbil, 4*. ()

Riddick77

Pro mne takové hořko-sladké, ale spíše hořké... Nápad dobrý, avšak jeho podání zvláštní... Nějak mne to minulo... ()

Popluh

Nečekejte nějaké žánrové převraty a revoluci v romantickém filmu. Zakletý v čase je totiž čistou romantickou žánrovkou, která výborně pracuje s klasickými klišé, které díky neotřelému tématu působí nadmíru svěže. Robert Schwentke se s tím zkrátka nepáral a natočil krásně vypadající a emocionálně fungující romantický film. Bana je sympaťák k pohledání, který tak trochu neprávem stojí ve stínu Jackmana nebo Butlera. Momenty jako ten v metru, pětileté vyrůstání Alby nebo otisk dlaně na zmrzlém skle patří mezi scény, které ještě dlouho nezapomenu. I díky tomu nakonec za plný počet. 85 % ()

GodComplex

Nic moc, na to, ze se tam tak zbesile cestuje v case je to tedy pekna nuda. Jako romanticky film to funguje docela dobre, protoze je to dojemne a oba herci jsou ok, ale ten sci-fi element drhne, skoro vubec to nevyuziva svuj casoprostorovy potencial, scenaristi se zase flakali a je to tak cele dost nezajimave. Ma to ode me subjektivni plus za ten uchylny Joy Division cover, protoze stejny song jsem zrovna nedavno take coveroval. 5/10 ()

nirvanafan

To jsem si zase jednou naběhla. Dám si romanťárnu, říkám si, protože potřebuju něco oddechového na večer. No, ve výsledku tomu nelze upřít jistou míru originality, což by u tohoto typu filmu mohlo teoreticky být velkým plus, problém ovšem je, že všechny ty ozvláštňující prvky jsou ve výsledku nemálo úchylné. Následují spoilery. Zaprvé, chlap cestuje do minulosti za malou holčičkou, která se do něj zamiluje? Cítíte v tom taky notnou dávku pedofilie, nebo jsem jenom já vadná? Zadruhé, jeho dítě umí taky cestovat v čase, takže odcestuje matce z dělohy... Kdyby tohle bylo v nějaké hodně drsné komedii, řeknu si, super, tady jenom nevěřícně kroutím hlavou. Zatřetí, v návaznosti na druhý bod se tedy chlap nechá sterilizovat a jeho ženuška je proto nucená vyspat se s jeho mladším já, které přicestuje z minulosti, a kterému všechno ještě funguje, tak jak má...Pořád je tohle drama? Vážně? Krom těchto ozvláštňujících úchyláren je Zakletý v čase naprosto unylou romantikou. Pokud vás tedy zlákal právě tento sci-fi prvek, pak vězte, že asi ve většině filmů, kde se cestuje v čase, s tím tvůrci pracovali lépe. Je mi líto, ale víc než za dvě jít nemůžu. ()

buldock

Snímek se více zabývá tou romantickou částí a tu sci-fi nechává lehce v pozadí , ale v dané situaci je to jen dobře , protože romantická linie je natočena velmi dobře a když to vezmu kolem a kolem , tak zbytek není až tak podstatný. Rachel McAdams podává vynikající výkon a spolu s velmi dobrým Ericem Banou jim to klape v herecké rovině na jedničku. Příběh je zprvu vyprávěn trochu matoucí formou , ale postupně se rozvine , vydá tou správnou cestou a poskytne divákovi vcelku nevšední , ale troufám si tvrdit i nadprůměrný filmový zážitek. Pro mě určitě příjemné překvapení. Film: 73% ()

ABLABLABLA

Při hodnocení tohoto filmu jsem na rozpacích. Vážně nevím, jak hodnotit. Záleží na tom z kterého pohledu to vzít. Po dlouhém rozhodování jsem se nakonec rozhodla pro 4,5* Film je to totiž vážně krásný, s nádhernou a charismatickou Rachel McAdams. Ale některé pasáže pro mě byly opravdu nepochopitelné, i když mi potom došlo, o co šlo, nezdálo se mi, že by to dávalo smysl. Cestování v čase je velmi oblíbený námět mnoha filmů ale málokdy se také povede. Ovšem myslím, že tento snímek patří zrovna k těm povedeným, ovšem ne nejlepším. Podle mě se daly ještě lépe zpracovat pocity manželky cestovatele, více do hloubky. Jinak krásný film na sobotní poklidný večer. ()

blackrain

Cestování v čase je velmi vděčným filmařským námětem a když se ho někdo chytne opravdu pevně, tak vznikne velmi příjemný romantický film. Byla jsem do příběhu vtažena ani jsem nevěděla jak. Samozřejmě za to mohli i výborní herci, mezi kterými funguje ta správná chemie. Bez které by to ani nešlo. ()

Mikita

Možná zajímavý příběh, možná zajímavě sestavené dohromady. Láska je z Rachel a Erica cítit a je to milé. Přesto mě tito ploší hrdinové nijak nezaujali. Utahaný příběh byl zajímavý jen prolínáním různých časových linek, nic víc. Asi nikdy nepochopím, jak hrdina, který hrdinku v životě neviděl ihned přijme, že se milují (přitom to i ona ví jen z doslechu), že někdo řekne, jsem tvoje dcera a hned miluju tě, zlatíčko. Jak mám truchlit pro někoho, o kom nic nevím? Navíc mi žalostně chyběla představa o délce časových intervalů, na které hrdina mizí? Navíc, když zmizel, vypadalo to, že to je jen na pár minut-hodin a pak se najednou dozvíme, že byl někde 2 týdny? Některé postavy jsou představeny jen v náznacích, aby pak odvedli své velké finále. Velmi slabé 3 hvězdičky, spíš 2, za nesmyslné uvažování postav. (SPOILER: Mít takovou genetickou chorobu, rozhodně bych nechtěla riskovat přenést to na děti a hrdina o tom začne uvažovat až po několikátém potratu? A manželka mnohokrát potratí a jakoby se nechumelilo? Dál to bude zkoušet? Vždyť nevadí, že mi dcera bude stále někam mizet. To mi přijde dost nereálné.) ()

MATADOR

Cítím se zmateně, popravdě bylo předem jasné, co čekat. A takto originální snímek o cestování v čase by se těžko hledal. Některé scény jsou mrazivě krásné, ale tomuhle snímku trvá trošku déle, než se Vám dostane pod kůži. Mějte trpělivost. ()

FilmFan24

Film, který je plný krásných momentů a bolestných rozhodnutí, ale také spousty nevysvětleného a zbytečného...Zajímavé spojení romantického dramatu o jedné velké osudové lásce, kde použitý sci-fi motiv je prostředkem ukázat každodenní manželské strasti zamilované dvojice z budoucího a minulého pohledu. Místy to sice trochu skřípe, ale vše vynahrazuje herecké obsazení. Je opravdu málo natočených příběhů, ve kterých je ústřední zamilovaná dvojice nadpozemsky božská tak jako jsou Eric Bana a Rachel McAdams, od kterých jsem nemohl odtrhnout oči. Jsem přesvědčený, že správná romantika slzu vymáčkne...no tak jo, oči byly vlhké. ()