Pěst plná hněvu

• Česko Čínská spojka (více)

Ve svém nejlepším filmu hraje Bruce Lee studenta bojových umění, který se vrací do školy svého bývalého mistra. Návrat je to tragický, protože jeho učitel byl zavražděn. Stopa vede k jedné z konkurenčních škol. Když se ale ukáže, že místní úřady nemají příliš zájem na vyšetření mistrovy smrti, rozhodne se žák pomstít svého mentora po svém. Někoho to bude hodně bolet. Při premiéře v roce 1972 během filmu aplaudovalo publikum ve stoje. Nastal čas si to zopakovat. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

A-chmed

110 minut hněvu nezastavitelného Bruce Lee. Někdy se žádné ambice na scénář vyplatí, někdy zase ne viz John Wick. ()

majo25

Film patrí medzi to lepšie, čo vzniklo v Hongkongu, i ked má tiež veľa neduhov, ako väčšina hongkonských filmov. Trápne smiatie sa na plné ústa, niekedy trápne herecké výkony, slabšie dialógy a jednoduchučký dej a s jasnou hranicou medzi dobrom a zlom. Plusom je jednoznačne Lee a jeho pútavé bojové scény, i ked s lepšou réžiou (teda nie HK), by to bolo o 100% lepšie. ()

otík

Ne sice nejlepší, ale na svou dobu výborný kung-fu film se skvělými bojovými scénami, ale hodně pomalým dějem, který vypráví o tom, jak Bruce Lee mstí smrt mistra své čínské bojové školy, za níž může jiná japonská škola bojového umění. A pomsta bude krvavá ... ()

Radiq

Jeho nasranost je krásně viditelná nejen na jeho hlavě, konkrétně obličeji, ale taky na stále zatnutých pěstech. Samozřejmě, že všechny seřeže jak jetel. No takže si to vemu takhle - film byl asi natočen se záměrem mlátiček a proto ho taky jako mlátičku hodnotím. Mlátičky bez děje se mi nelíbí. Tohle mělo jednoduchej děj. Šmitec. ()

Noviik

Pro mě styl naprosto stupidního filmu, ale na druhou stranu musim uznat, že je kvalitně udělaný a ve svém stylu velmi dobrý. ()

Mol

Bruce Lee je tu fantastickej hned od začátku. To, když dorazí na pohřeb svého mistra ve smutečním bílem ošacení a vrhá se na jeho rakev. Ta síla jeho emocí v tváři, když po té do jejich školy dorazí Japonci, je cítit až do hloubi srdce každého fanouška jeho filmů. Nemusí nic říkat, jen stojí mezi ostatními a to něco z něho vyzařuje jako slunce nad obzorem. To je BRUCE LEE a jeho cesta za pomstou. Cesta, v niž budou všichni potrestáni zlámáním žeber nebo smrtí. Muž, který kdysi prohlásil: "I HAVE NO FEAR OF AN OPPONENT IN FRONT OF ME!“ ()

tom88

Bohužial budem tentokrát kritickejší. Čo som odpustil Ceste draka tu už neodpustím. Žiadna pamätnejšia scéna a nudný rozťahaný jednoduchý dej podaný dosť neprofesionálne. Herecky dosť chabé a Lee tiež nijak výnimočný. Jeho škrekot je v originále síce zaujímavý, ale zrejme ma v ďalšom filme omrzí. Súbojov je dosť málo a nie sú príliš zaujímavé, čo je v takomto filme škoda. Je to medzi 2* a 3*. 48% ()

SoolenJV

Klasika od Shaw Brothers (tak velebených Quentinem Tarantinem), která je typickou ukázkou jejich produkce - papundeklové kulisy, ne zrovna komplikovaný příběh a jeden zvukový efekt pro úder (jen si všimněte!). To, ale neznamená, že by se divák nudil. Tohle je jeden z nejlepších filmů Bruce Leeho a skvělým případem Hongkongské kinematografie. ()

HorrFi

Djkoma byl asi opilej nebo zhulenej, když psal jeho rádoby dobrej komentář. Jak mohl napsat, že Bruce byl trapným bojovníkem ????Jdi se léčit chlapče !:D;)V tý době Bruce Lee neměl konkurenci a je nesmysl ho srovnávat s Jet-lim. Bruce Lee bude největší filmová kung-fu legenda všech dob. ()

Cedr

Druhý film Bruce Leeho je filmově mnohem dospělejší a nabízí více divácky atraktivních akčních scén. Naivita v příběhu je sice stále přítomná, ale vzhledem k dobovému zasazení do okupované Číny je snadněji stravitelná. Poměrně ostrý pro-Čínský (či anti-japonský) sentiment stojí také za povšimnutí. Není se tedy čemu divit, proč je tento snímek ve své domovině tak oblíben. ()

nevermore

Scéna před parkem je VELICE úsměvná. Miluju filmy z tohoto prostředí. A ta scéna se šavlou, co projede na konci tělem toho gangstera je rovněž znamenitá ()

JohnSmith

Bruce Leeho filmy jsou filmy pro fajnšmekry.K tomuhle kousku nemůžu říct nic špatného až na tu až téměř divadelní výpravu a nepříliš chytlavej děj.Osobně mám radši Velkého šéfa nebo Cestu draka ()

mirec88

Bruce je legenda a plne to dokazuje aj v tomto filme. Osobne odporúčam fakt dobré bonusy na DVD, ktoré oveľa viac približujú nielen film, ale aj jeho úžasnú osobnosť. ()

Kosmik 1

Bruce Lee se chce pomstít vrahovi svého mistra. Využívá k tomu různých převleků, aby se k němu dostal. Soubojů je zde docela dost, ale žádný z nich není dost zapamatovatelný, ani ničím příliš originální. Přesto se jedná o dobrý kung-fu film a Bruce Lee tu je v plné formě. Vyvraždí prakticky celou japonskou školu, včetně mistra a ruského bojovníka. Pro fandy Bruce Leeho a bojových umění mohu rozhodně doporučit. 80% ()

Autogram

Čo by sme za to niekedy dali vidieť to, a dnes sú pre mňa ázijsko-bojové filmy veľkou záhadou, ako sa im dostáva takého vysokého hodnotenia. Utláčanie Číňanov zo strany Japoncov je mi zbežne známe, film sa v tom vyžíva, a Bruce Lee má preto najviac naštvaný výraz zo všetkých Číňanov vo filmoch vôbec. Ku cti filmu slúži aj to, že bojovníci tu nelietajú na lankách, ani inak veľmi neporušujú gravitačné zákony. Japonci ako stelesnené zlo sa dokonca vyžívajú v striptíze prsnatej Japonky. Príbeh ma nenadchol, ale slabšie tri hviezdy z toho môžu byť. –––– Hahaha, celí Číňani. Ta rasa slávnê nesnese srovnání s Japonci. ()

ssfan

Samozřejmě, že v sedmdesátých letech to musela být pecka jako hrom. Nyní však působí jekot Bruce Lee v akčních scénách dost trapně. Nepopírám však, že Bruce byl opravdový borec, ale scénář taky není nic moc, takže v dnešní době si film víc než 3 hvězdy nezaslouží. ()

Ironfood

Bruce Lee je sice velká legenda, jeho filmy jsou ale (aspoň co jsem zatím viděl) dost slabota. Pěst plná hněvu je z nich sice nejlepší, ale pořád to není žádný zázrak (a nezachrání to ani skutečnost, že se Bruce v bojových scénách snaží svým hlasovým projevem napodobovat strýčka Jedličku). ()