B.T.K.

• Česko Umučit a zabít (více)

Skutočný príbeh masového vraha Dennisa L. Radera, ktorý takmer tridsať rokov systematicky mučil a zabíjal svoje obete. Malé stredoamerické mesto Wichita skrýva mimoriadne temnú minulosť. V 70. rokoch minulého storočia narušila tunajší pokojný život rad brutálnych vrážd. Spáchal ich sériový vrah, ktorého nazvali BTK - prezývka zdôrazňovala, že svoje obete zväzoval (Bind), mučil (Torture) a zabíjal (Kill). Po siedmej vražde zrazu zmizol a obyvatelia Wichity sa zúfalo usilovali vrátiť k normálnemu životu. Po štvrťstoročí sa však vrah znovu objavil a mesto opäť zachvátila atmosféra hrôzy. Nikto netuší, že tento odporný vrah sa volá Dennis Rader a žije navonok normálnym životom, je manželom a otcom, pracovníkom bezpečnostnej služby a predsedom chrámového zboru. Jeho druhý život je plný krvi, hrôzostrašných zločinov a nepríčetnosti. (oficiální text distributora)

Pepinec

A tady šlo pěkně prosím o co? Dlouho jsem neviděl tak tristní zpracování solidního nápadu. Pokud tohle všechno vzniklo na základě inspirací klasik tohoto žánru, jedná se o vskutku silně nepovedenou atrapu. Hlavní hrdina vypadá jako Josef Lux (bez urážky), na rozdíl od něj má však charisma asi jako vycpaný bažant (o víkendu jsem ho vyhrál na plese, pardon…), a ve svém jednání dělá pro mě zcela nepochopitelné kroky. Pokud byste se mě zeptali, pak ano; považuji tento film za naprosto zbytečný. Nebýt jeho, nikdo z nás by nezchudl. A vzhledem k hereckým výkonům bych si troufnul tvrdit, že ani samotní herci ne. ()

Morholt

To byla taková nuda, až to bolelo. Přesně takhle by se neměly filmy o sériových vrazích točit. Nebylo tu vůbec nic, co by zdůvodňovalo vrahovu motivaci, kontrast mezi šíleným mordýřem a otcem od rodiny nebyl prakticky žádný a navrch si zabiják při vraždění počínal jako slon v porcelánu, takže pokud by byl film brán jako berná mince, je těžké uvěřit, že Rader tak dlouho unikal. Jediné, co stojí za povšimnutí, je vrahův představitel, kterého bych si dokázal v podobné roli představit i v ambicióznějším projektu. Tohle není dobré ani pro TV či video. 10% ()

ecceHOMMO

Príbeh nieje skutočný...je len vytvorený na motívy skutočného sériového vraha....A tak ako nieje skutočný samotný príbeh, nie je skutočnosťou ani fakt že sa jedná o horor ( to bol asi vtip...akurát že nepodarený....)...snímok samotný má charakter TV filmu...a slovenský dabing ( v ktorom som ho zhliadol) mu asi príliš nepomohol.....Vadilo mi však zbytočné preskakovanie v čase, niekedy zmätené obrázky....slabá atmosféra....absencia akéhokoľvek napätia..... ()

kaylin

Nápad to není špatný, i když "svázat, mučit a zabít", což zkratka znamená, je přece jen trochu zavádějící, protože tohle není tak drsný snímek, jak by název mohl slibovat. Jako pohled do choré mysli to ale docela ujde, takže jsem film snesl, jen je místy celkem nelogický a nefunguje, jak by asi měl. Kane Hodder se chová trochu moc divně na člověka, kterého má komunita zbožňovat. ()

Carol Pifková odpad!

Ďakujem, že naše priezvisko Feifer sa poslovenčilo na Fejfár a nemusím sa tak hanbiť! Pane bože! Druhý krát si dobre skontrolujem, že čo sťahujem, pretože na linku bolo napísané, že BTK: Nejnepolapitelnejší vrah světa čo som myslela, že je tento dokument http://www.csfd.cz/film/257380-btk-nejnepolapitelnejsi-seriovy-vrah-sveta/ lenže ono sa z toho vykľul tento akože horror kde som sa ani sekundu nebála a s hrôzou som to pozerala, že Mother of god what the hell is this shit?! Ďalšia vec, že miesto CZ dabing to bol zrazu SK dabing, ktorý bol tak odpudivo hrozný, že tí čo to nadabovali by som ich zviazala, mučila a zabila ja osobne vrátane režiséra a hercov! Lebo ja neviem či je normálne, že keď niekto povie, že kňučí mu (akože) pes v aute a druhý na to, odpovie, že asi je drahý ten pes. Preboha to tak súvisí s tým... Lenže film nemôže za to, že to neschopne nadabovali. Tak k filmu. Scéna v dome... v celom dome zapnuté svetlo, ale keď ženská ide po chodbe, do izby, dole po schodoch atď všade si zhasne, tak to už je aká logika? Veď keď je tma a idem do dákej miestnosti asi si rozsvietim a nie zhasnem! Ten režisér jedol divé huby asi. To nemalo ani hlavu ani pätu. Už po polhodine filmu som si vravela, že panebože už len hodina do konca to dáko prežijem. Nech som sa akokoľvek snažila nájsť niečo v tom filme dobré aspoň na jednu hviezdičku, nič som nenašla. Piece of shit, i keď námet nebol zlý ale dala by som to do rúk niekomu schopnejšiemu. ()

• Skutečný D. L. Rader tvrdil, že ho ovládali démoni a sexuální fantazie. (pornogrind)
  • Skutečný Dennis Lynn Rader vraždil v letech 1974 až 1991. Zatčen byl ale až v roce 2005. Během dvoudenních výpovědí vyšlo najevo, že Rader trpěl několika sexuálními úchylkami. Podle vyšetřovatelů si už v mládí oblékal ženské šaty a rád týral a věšel zvířata. Obžaloba Radera vinila z osmi vražd. On sám se však přiznal k deseti činům. Rader dostal desetkrát doživotní trest. (pornogrind)