Bez předsudků

(TV film)

V motelu je jediný volný pokoj, v kterém musí neplánovaně přespat šéf se sekretářkou. Oba jsou dlouholetí přátelé, každý má doma svého partnera. Během noční konverzace dojde na vše, na co se ženy ostýchají ptát mužů a muži žen. A nejen na to... (oficiální text distributora)

Prubner

Když už Nova vybírala nějakou divadelní hru k zfilmování, proč proboha zrovna tuhle ? Ale je to Nova, takže se vlastně nedivím. Problém podobných konverzaček (např. i Natěrače) je v tom, že by se měly filmovat spolu s publikem. Bez diváckého smíchu totiž taková konverzačka úplně ztratí šťávu. Ale obávám se, že této hře by ani to nepomohlo. Výchozí situace vypadala lákavě, dalo se z ní něco vytěžit, i když pointa byla dopředu jasná. Jenže místo chytrých a vtipných dialogů začaly postavy velmi brzy chrlit obscénní kecy o sexu a vydrželo jim to až do konce. Tato komedie mi prostě připadá příliš lascivní...ale co, řeknu rovnou vulgární (a to nejsem puritán). Nevím, proč se režie ujal zrovna Troška, ale po Kameňácích mě to vlastně už moc nepřekvapuje. Ale když už to vzal, měl ukáznit představitele hlavních rolí, kteří tak přehrávají, až to pěkné není (obzvášť Paulová). O Paulové už nemám iluze, ale Zedníček by si neměl kazit pověst podobnými dílky. Předpokládám, že postavy Zedníčkovy manželky a Paulové milence v původní hře nebyly, protože prostřihy na ně působily v inscenaci hodně rušivě. Vysílalo se to před desátou hodinou, takže pokud za tohle nedostane Nova pokutu, tak už za nic. ()

Plague.

Nechápu co na filmu mělo být tak strašného. Ano byla to taková inscenace z jedné místosti, ale podle mě herecky dobře zvládnutá a i když trochu více zaměřená na humor, tak podle mě lepší než třeba onen Natěrač. ()

Napoleon-B

Ještě že tady nevidím nějaké solidní komentáře od stálic csfd-kritiky. Takhle si jen řeknu, pár zaujatých lidí bez divadelního citu, si vzalo do hlavy že kritika znamená: Všechno zlé na povrch a byť by to měla být sebemenší pozitivní maličkost; nezaobírat se jí. Shame on you... ()

honzic

V tomto případě to bylo zábavnější než Kameňák, hlavně ne tak bláznivé. Přišlo mi to chvílemi docela i humorné. Hodnocení: 55 % ()

Mikec007

Celej film je IMHO o ho*ně s velice podprůměrnými hereckými výkony. Ale v divadle by to mohlo bejt celkem zajmavý. ()

EddieIron

Zvláštní číst,jak lidem vadí to,o čem se ve hře mluví,právě proto se to přece jmenuje Bez předsudků.Na divadle je to lepší,ale i televizní verze stojí za to,pokud někdo ví,oč má jít.Trochu mi ty stížnosti připadají jako jít na Krále Ubu a pak si stěžovat,že se tam mluví sprostě.Jana Paulová 100%,Pavel Zedníček 90%,režie 70%=86,666666% ()

Teachman

Námět a zápletka: 7/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 6/10. ()

Adoshek

Já nevím, ale mě se to vcelku líbilo a bavilo mě to, i když nejsem vůbec žádný přiznivec Troškových filmů, či zábavy na TV Nova. Duo Paulová&Zedníček mi přišlo vtipné a na tuto roli dobře sedlo.... Zasmál jsem se a o to tady asi hlavně šlo.... ()

Chlo0opek

Ani jako divadelní hra by se mně to nejspíš nelíbilo - v podstatě o ničem. Možná s jinými herci by to bylo o něco lepší, ale ne o moc. ()

sparrow1

Na nedělní večer přijemná podívaná docela jsem se pobavil.natěrač se mě vcelku líbil a tohle bylo ještě lepší. ()

zero_zelo odpad!

todle je nejspíš kousek pro dříve narozené, protože rádoby dvojsmyslný fórky o bodu G a tančení v mlze parfému je opravdu silná káva. afektovaně roztomilá či roztomile afektovaná paulová je tragická (strašná sranda s tim fotbalistou, co?...) a asi bych ji strašně ráda dala dělo... myslím, že by se todle dalo natočit i nějak normálně a třeba by to bylo i vtipný, ovšem potřeba poťouchlýho výrazu jakože lidovýho humoru, aby se zasmály široký masy... sou z toho nováci pro dolní milióny a interest asi jako sex po tmě ve spodním prádle a pod peřinou ()