Pohřben zaživa

• Česko Pohřbený (festivalový název) (více)

halberdier

Nečekal bych, že film, kde vystupuje pouze jeden herec a celý se odehrává v jedné "místnosti", dokže takhle zaujmout. Obsazení hlavní a v podstatě jediné role bylo klíčové a Ryan Reynolds v ní obstál. Potěšil mě konec, některé věci byly ale trochu nevěrohodné. (7/10) ()

RoB23

Šaráda s mobilní telefonem, zapalovačem a ještě k tomu všemu v pohřbené rakvi někde v Iráku. Scéna s hadem dosti povedená. Konec předvídatelný. ()

Flamik

Na můj vkus moc umělej film. Po pár minutách se děj přestane rozvíjet..Přesto by z toho mohl být zajímavý film, ale na mě to zapůsobilo až moc hraně a falešně. ()

evca_007

Úžasný výkon Ryana Reynoldse v úžasném filmu. Ani chvilku jsem se nenudila. A jak už napsala larelay. Jsem ráda, že se můžu teď zvednout a v klidu odejít. :-) ()

laurence

Dobrý nápad, z kterého šlo vymáčknout víc, ačkoliv konec se povedl. Ale stejně bych na tohle do kina prostě nešel. ()

Wynne

Dvě hvězdičky dávám za nápad a konec, po kterém jsem jen zůstala civět. ( vážně jsem čekala, že si z mobilu a zapalovače sestaví superzbraň, kterou se dostane ven...) Ale dvakrát jsem u toho usnula a dvakrát jsem byla nucená Ryana trochu posouvat. V poslední době jsem si ho jako herce oblíbila, ale ta rakev mu moc nesvědčí... ()

david666

one man shov, která určitě nenudí a pořád Vás drží v napětí, jak to asi tak dopadne. i přes své kvality se však nemůžu zbavit dojmu určitého stereotypu. ()

Eddemi

Viac-menej predvidatelne, prilis popisne, prilis nelogicke v mnoho momentoch. Hm, keby to bolo trochu kratsie hadam, tak by to filmu az tolko neublizilo. Ale celkom fajn vykon hlavnej a jedinej postavy vo filme. ()

MFZB

Ty vole, tak tento film ma fakt dostal. Neuveriteľne napínavé niečo, čím viac sa film blížil ku koncu, tým väčšia näpatie a atmosféra taká, že by sa dala krájať. Perfekt. Ani by som netvrdil, že film prakticky s jedným hercom môže byť takýto skvelí. Posledné minúty boli fakt husté a keď nabehli záverečné titulky, tak som ani nevedel ktorá bije. Skrátka nemám slov. Úžasné. Nemám proste čo vytknúť. ()

jopal

Na lepsie hodnotenie tam bolo vela chyb a nezmyslov. Zabil ma ten odjazd z kamery na cca 30 m z rakvy zakopanej v zemi.. ()

Bellgirl

Začátek? Dlouhé černo. A asi proto mám z tohoto filmu trochu rozpačité pocity. Hned zpočátku mi bylo jasné, že to bude trochu podobné jako film 127 hodin, prostě celý film jenom o jednom člověku v kritické situaci. A zde to bylo umocněno ještě tím, že po celou dobu byl záběr jenom na rakev a schizofreního, ovšem vynikajícího, Reynoldse. V určitých částech filmu, hlavně na začátku se divák nudí. Trochu mě zaráží jeho nekonečná zásoba kyslíku a výborný signál, který ovšem chvílemi vypadává. Nápad dobrý, herec výborný, trochu pokulhává 95 minutový děj...Sečteno podtrženo 65% ()

Bruce_cz

Opravdu film, kde jsem si po celou dobu musel říkat, že to je pouze "jako" jinak by mi asi hráblo. Celé umístění děje na blízký východ a "snaha" byrokracie zachránit rukojmího, působí opravdu velmi přesvědčivě a děsivý konec ve mě zanechal hluboký šrám. Není to brilantní celovečerní film pro celou rodinu, je to umělecké dílko, s jednoduchým nápadem a natočené srdcem, s touhou něco říct a film toho říká hodně, celá představa, že jste zakopání pod zemí je pouze slupka psychologického thrilleru o teroristech na jedné straně a postavičkách, které z pohodlí křesel v Pentagonu hýbou figurkami na šachovnici, občas nějakou obětovat, hlavní je vyhrát partii. Děsivé, silné a mrazivé. Výborné, ale i vidět jednou je hodně. ()

*Fish*

Mrtě nelogičností nejen v chování hlavního hrdiny, ale i v příběhu. A také by mě zajímalo, kolik desítek minut jsou tam záběry na vrtícího hlavního hrdinu se zapalovačem, kdy se nic neděje, přijde mi to, že tak půlka filmu. ()

eternity1

Čakal som síce niečo lepšie, ale aj tak sa mi to celkom páčilo. Celkom zaujimavý nápad a kedže mi to pripadalo take "Kingovske", tak som sa na tento film aj dosť tešil a určite ma nesklamal. Síce sa tu dá nájsť zopár chýb ako napr. celý film som nechapal ako može tak nerozvážne a zbytočne míňať kyslík, svojím zapaľovačom, alebo ako to, že má od "chudobných" únoscov taký mobil a ešte k tomu s neobmedzeným kreditom. Neviem si síce úplne predstaviť, čo by som robil na jeho mieste, ale myslím, že už keby sa mi tam začal sypať piesok, tak by som aspoň skúsil nejak prepchať ruku cez tú dieru, či nahodou niesom blízko pod povrchom zeme, kedže tam počul zvuky z mešity, tak nemohol byť veľmi hlboko, ale beriem, že v takejto situácii podľa mňa nikto nevie s istotou povedať, čo by robil. ()

benqsiemens

No, jak by řekl klasik mezi komentátory fotbalových přenosů, mistr trefných bonmotů a velký sportovec Jarda Bosák - NUDA, NUDA, ŠEĎ, ŠEĎ!!! Nejspíš to bylo dáno tím, že je asi hodně obtížné s tímto tématem hodinu a půl nenudit. Jako ten Reynolds nehrál rozhodně špatně, sice byl viděl převážně jen xicht a to ještě pod slabím světlem, ale je jasný, že tuto úlohu zvládnul, řekl bych dokonce znamenitě. Jenže jen velkej výkon hlavního (v tomto případě jediného) herce k dobrýmu pocitu ze zhlédnutí kvalitního filmu nestačí. Jinak námět fakt dobrej, stát se to mě asi se zbláznim. ()

cooper7

No, když pominu to co tu každý zmiňuje a to je zásoba vzduchu a signál mobilního telefonu, tak mi z toho vychází lepší průměr. Ryan Reynolds je vážně dobrý herec o tom už mě přesvědčil víckrát a v tomhle filmu mi to jen potvrdil. Pravdou je, že to trošku postrádá logiku, ale na to kašlete a užijte si tehhle film od začátku až do konce, protože víckrát už ho asi nebudete chtít vidět, ne proto, že byl byl špatný, ale patří do kategorie filmů "jednou a dost".. Mimochodem konec filmu je sice předvídatelný, ale dobrý a jsem fakt ráda, že to nedopadlo typickým americkým happyendem. "Odpočívej v pokoji, Paule Conroyi!" ()

Tony.Frisco

Filmy tohto typu proste milujem. Jedno prostredie , jedna postava, súhrn deja a maličkosti(každá maličkosti má svoj zmysel) ,ktoré do seba presne zapadajú. Herec , ktorého by som si nevedel predstaviť hrať v dráme to zvládol skvele. A to nehovorím o závere , ktorý bol strhujúci, reálny podľa mojich dramatických predstáv . Za to všetko patrí veľké uznanie , pretože musí byt extrémne ťažké natočiť hodinu aj pol trvajúci film v malej rakvičke s jedným hercom a tým dosiahnuť efekt excelentného filmu . ()

Nadpřirození De Niro a Weaverová

Nadpřirození De Niro a Weaverová