ZERO: Vyšetřování 11. září

(neoficiální název)
  • Itálie Zero: An Investigation Into 9/11 (více)
všechny plakáty

Dokument o teroristických útocích 11. září nejen na World Trade Center. Film zachycuje především vyšetřování, proč se Dvojčata sesunula k zemi, i když měla vydržet náraz více než jednoho letadla. Dále také pád budovy 7, která stála vedle WTC, údajný náraz ''letadla'' do Pentagonu a informace o únoscích letadel. (Synyster)

ChillThomas

Ach yeeh, konečně něco co je konstruktivně a obsahově na úrovni. Jsem rád že se tu neangažoval proti-Bushovský populismus a nepřehánělo se s různými báchorky. Dokument pracuje jen s oficiálními verzemi a ukazuje jejich pochybnosti a taky ukazuje jak od roku 2002 do roku 2006 vznikalo několik změn, v oficiálním výkladu, než se s tím stačila vláda a administrativa Bushe shodnout, Poukazuje na mraky nevysvětlitelných věcí na nezodpovězené otázky, čili vše co jsem už znal než jsem k tomuto dílu přišel ale hodnotím 100%, že se jim povedlo ze všeho udělat celek, co působí nezaujatě. ()

arcticsky odpad!

Dementní srandičky tohoto typu nefungují ani jako komedie...pokud má člověk inteligenci větší než sousedovic jezevčík...prokrindapána - spiklenecké teorie jsou jen pro skutečné debily. ()

VictorMartel

Protože před devatenácti lety mě toto americké „bebí“ vůbec nezajímalo, neholdoval jsem ani spekulacím útočícím na připravovanou oficiální verzi. Už tehdy jsem svým raně pubertálním mozečkem předjímal, k jakým kolosálním fiskálním čachrům a geopolitickým zmetkům poslouží série symbolických katastrof z 11. září coby záminka. Ve zprávách jsem viděl prezidenta, který už téhož týdne dobře věděl, komu to vrátit. A postupně to vracel tak, že se z nějakých 2 tisíc mrtvol na Manhattanu stal civilizační střet na dekády, který v kombinaci s klimaticky neudržitelnými spotřebními nároky průměrného Američana vyvolal migrační krizi, od Afghánistánu až po Afriku, která přispívá k destabilizaci evropských rozpočtů. Zatímco proponenti vybraných oborů dekády profitují. Včetně absurdně rozrostlého a veřejně neauditovaného aparátu ve státní sféře. Ve čtrnácti letech jsem věděl dost o lidech, abych s tímto počítal a vyhýbal se každé postojově vyostřené slovní výměně. Neprožíval jsem to. Poprvé jsem si „svoje 11. září“ prožil až s Greengrassovým United 93, a to 6 let po jeho vzniku. Dnes, skoro 20 let od událostí, žasnu nad tím, co všechno není schopna nebo spíše jak je co schopna „vysvětlit“ oficiální verze. Pokud se totiž na jednotlivé teze té verze někdo opravdu podívá, než vůbec řekne, že jí věří (většina zastánců podle mě ani neví, co vlastně zastává, a nikdy se na rozbor těch událostí nepodívala), a i pak, při znalosti všech těch gigantických nesrovnalostí a nesmyslů, bude spekulacím přisuzovat výlučně antiamerikanistickou agendu, může si rovnou vymyslet vlastní fyziku, vlastní matematiku, vlastní biologii, vlastní jazyk, vlastní představu o duševním zdraví. Sám pochybuju, že kdy budeme moci vědět, jak to bylo, ale divím se, že Bushova administrativa uspěla s příběhem děravým jak ementál. ()

Biopler

Prvá polovica dokumentu, ktorá sa zameriava na pád dvojičiek a údajný náraz lietadla do Pentagonu je výborná a skvele do špiku rozoberá problematiku, výborne sú namontované výpovede svedkov aj expertov. Druhá časť, ktorá je v duchu zberu dokumentácie únoscov a Al-Kaidy si berie na rováš veľa faktov a divák sa začne strácať. A to je škoda. ()

Lucas87

Pro mě jeden z těch lepším dokumentů, který se věnuje tomuto tématu, CIA již v minulosti dokázala vymyslet důvody proč někde vtrhnout s armádou, tak proč by teď tomu mělo být jinak? Také mě udivuje pád budovy 7, neexistující letadlo v Pentagonu, nízká teplota hoření v místě nárazu letadla i když oficiální zpráva tvrdí opak, jak pak je možné, že v díře po letadle, kde má být největší teplota hoření je v pohodě vyfocena osoba? ()

ludva10

Tento film jsem si pustil druhý den po shlédnutí filmu Loose Change 2nd Edition. A musím říct, že první půlku jsem ani nedutal a čekal, jak budou dovysvětleny věci zmíněné v předchozím filmu ( vůbec spolu ale nijak nesouvisí ) - řízené výbuchy na WTC a budově č. 7 , jádra budov, o výbušnině termitu a tekoucím kovu. To mě v prvním filmu připadalo lépe vysvětlené. A druhá půle filmu povídající celkově o zúčasněných teroristech a Bin Ládinovi už mě upřímně až tak nebrala. ()

VanMagnifico

Doufám, že Jirka Bush nebude moct pod tíhou takovýchto děsivých podvodů, kterými si zajistil zelenou pro intervence do ropných oblastí, v klidu umřít a jednou to vyplave na povrch. Už sama záležitost okolo nárazu neexistujcího letadla do Pentagonu hovoří sama za sebe. ()

vitak69 odpad!

Kdo věří konspiračním teoriím, měl by se nechat dát dobrovolně vyšetřit u psychiatra. Sovy nejsou tím čím se zdají být? A co tedy jsou sovy? Prostě jen noční dravec. Jak říká známý psychiatr Jan Cimický - konspirační teorie šíří vyšinutí jedinci. Tyto teorie mají různé podoby a různý rozsah. Jednu věc mají ale společnou: šíří je lidé, jejichž myšlení se vymyká normálnosti. První kategorií jsou lidé, kteří trpí neuvěřitelnou fantazií. Vymyslí si teorii a šíří ji dál, s uspokojením pak sledují, jak tomu lidé věří a jeho výmysl pomáhají rozšiřovat. Druhá a nebezpečnější kategorie jsou lidé, kteří trpí bludy. Jeho projevem je podle slov Jana Cimického patologická zvrácená představa, pocity ohrožení a nebezpečí. Mezi osoby, které trpí touto chorobou, jsou například lidé, kteří se panicky bojí vzniku globální vlády, která má podle konspiračních teorií ovládnout svět. "Pokuď má někdo pocit, že svět a společnost ohrožuje globální spiknutí, tak se jednoznačně jedná o vážnou duševní poruchu", říká Jan Cimický. Konspirační teorie provází všechny významné události nebo tragédie, při nichž zahynuly tisíce lidí. Mezi nestarší a nejprimitivnější konspirační bludy patří zvěsti o celosvětovém židovském spiknutí a o celosvětové nadvládě Židů. Tuto lež v dnešní době šíří například v Česku neonacistické organizace a vyznavači fašistické ideologie. “Nadvláda” Židů nad zeměkoulí vypadá tak, že před zraky celého světa bojuje židovský stát Izrael od okamžiku svého vzniku v roce 1948 doposud o svoji holou existenci. Vyjímečnou pervezností je středověká pověra o tom, že Židé vraždili křesťanské dívky a jejich krev přimíchávali do macesů, které jedí na svátek Pesach. Tuto neuvěřitelnou lež založili její autoři na skutečnosti, že většina lidí nezná židovské náboženství. Judaismus totiž Židům absolutně a stoprocentně zakazuje konzumaci krve v jakékoliv podobě. Toto přikázání patří v židovském náboženství k nejpřísnějším a k jeho samotným základům. To ovšem nebrání potomkům českých kalaborantů a neonacistům, aby tuto lež nešířili dodnes. ()

Spike86

Velmi dobrý dokument o 11. září, který možná občas manipuluje s fakty, težko říct, když všude je něco jiného, ale kouká se na to dobře. Oproti jiným podobným dokumentům je zde zajímavá část zabývající se údajnými teroristy, na které to bylo hozeno a historií Al-Kaidy. 85% ()

irmari

Ano, tento dokument má i svoje slabiny, nicméně: Já rozhodně nejsem příznivec konspiračních teorií typu světové spiknutí apod. Ale když jsem při 10.výročí útoků viděla zprávy ČT k této události (stálé omílání oficiální verze), opravdu jsem se za ně hluboce styděla. Styděla je slabé slovo. Ty otázky, které klade tento film, tu totiž prokazatelně od počátku jsou (jinak by tento film ani nemohl vzniknout). Že je někteří lidé prostě vidět nechtějí, je snad jejich osobní věc, ale ze strany sdělovacího prostředku jakým je ČT, je to na pováženou. Srovnejte se zprávami STV toho dne. Nemusejí říkat, že věří jiným verzím, ale mlčet zcela o vážných otázkách, které tu jsou.... Já nevím, jak to bylo, ale jeden argument mi ční nade všecky ostatní: pokud je vše skutečně tak, jak je oficiální verze, chci slyšet jen jedno:PROČ ANI PO VÍCE NEŽ 10 LETECH NIKDO Z OFICIÁLNÍCH MÍST ANI NA JEDINOU Z OTÁZEK UPOKOJIVĚ NEODPOVĚDĚL? Ano, nevěřím, že se toho někdy dočkáme. Taky je to svým způsobem odpověď, ne? A námitky typu: to by přece svým lidem neudělali apod....Lidi, idealismus je krásná věc, ale všichni známe historii a současnost. Všude na světě zneužívají mocní své postavení (občanské války, političtí vězni, mučení atd.) Takže ONI měli jasně odpovědět na to, proč by to NEUDĚLALI. Důvodů, proč by to udělali je totiž mnohem mnohem víc....A to, co se dělo potom, to jen potvrzuje... ()

shalash

No, tak jelikož jsem materiály tak trochu studoval, řeknu tohle: "hromada lží, kde jedno číslo není správně" :) po 40 minutách jsem to musel vzdát, jedná se opravdu o ochotnické představení s těmi nejodpornějšími herci... ()

papez12

Až na to, že v tomto dokumente chýba zmienka o 4. unesenom a údajne havarovanom lietadle v Pensylvánii musím konštatovať, že je to veľmi dobrý dokument a to hlavne z toho dôvodu, že sa bližšie zaoberá minulosťou Al-kaidy a osobami údajných únoscov a teroristov a ich prepojenia s Pentagonom, čo som v ostatných dokumentoch k tejto udalosti nepostrehol, aspoň nie takéto spracovanie. Škoda aj že chýbali informácie o ľuďoch, ktorí mohli mať veľmi dobrý motív a profit na tejto udalosti. Bin Ládin ani teroristi to určite neboli. Zainteresovaní určite vedia o kom je reč. škoda toho, mohla to byť bomba, ale aj tak plné hodnotenie. Dozvie sa svet niekedy pravdu? Bude vinník niekedy odsúdený a potrestaný? ()

Jadsy

Ve světě se nedá věřit už ničemu, přitom se historie stále opakuje počínaje Mukdenským incidentem v roce 1931, vypálení Říšského sněmu Adolfem Hitlerem, Manilským incidentem, Přepadení Gliwic v Polsku, odtajnění dokumentu Northwoods, bombový útok na WTC z roku 1993 a poté 11. září, metro Londýn 2005, Bostonský maraton 2013... Jde jen o ovlivňování veřejného mínění, ve prospěch vyšších autorit. Je lehké vše přisoudit terroristům, už samotné slovo v nás vzbuzuje strach; proto fandíme těm "dobrým", kteří se nás snaží tohoto slova navždy zbavit. To ale jejich opravdovým záměrem není... ()

RonnieR

Absolútne presvedčivé!!! Ďakujem pánu bohu za internet, že si môžem informácie overovať a dohľadať a nie pritakávať mainstreamu a komerčným staniciam ako ovečka...! 94%. ()

megacik

Udivuje ma, ako môže niekto veriť takýmto hlúpostiam. Ako toto môže mať také vysoké hodnotenie, to už vôbec nechápem. Argumenty vo filme asi vymýšľali v krčme štamgasti. Niekedy mi táto trápnosť pripadala ako komédia, bohužiaľ jedná sa o tragédiu a srandy tohoto typu si fakt mohli odpustiť. Jedna hviezda iba kvôli dvom symbolom, ktoré mi zostanú navždy v pamäti. 17.9.2001 som bol v New Yorku a prvú návštevu dvojičiek v živote som zmeškal o 6 dní. ()