Impérium - Mafie v Atlantic City

• USA Boardwalk Empire (více)
USA, (2010–2014), 52 h 34 min (Minutáž: 47–72 min)

Tvůrci:

Terence Winter

Předloha:

Nelson Johnson (kniha)

Steve Buscemi, Dabney Coleman, Paz de la Huerta, Stephen Graham, Kelly Macdonald, Aleksa Palladino, Michael Pitt, Michael Shannon, William Hill (více)

Série(5) / Epizody(56)

Nový americký seriál s originálním názvem Boardwalk Empire, realizovaný v produkci HBO, se odehrává v době prohibice ve dvacátých letech minulého století. Na gangsterské kronice uváděné pod českým názvem Impérium - Mafie vAtlantic City,spolupracoval renomovaný Martin Scorsese. Jeden z nejuznávanějších amerických filmařů se podílel na scénáři i na produkci seriálu a režíroval jeho úvodní epizodu. U příležitosti zářijové premiéry díla na amerických obrazovkách Scorsese prozradil, že o spolupráci s HBO uvažoval už dávno. Mnohé ze seriálů z produkce HBO označil za “inteligentní, promyšlené a brilantně realizované”. Podle Scorseseho znamenají “nové možnosti pro vyprávění příběhů.”
Hlavní postavu pochybného politika Enocha “Nuckyho” Thompsona, inspirovaného skutečnou postavou E.N. Johnsona (1883 - 1968), který byl nekorunovaným vládcem podsvětí Atlantic City, ztvárnil Steve Buscemi. Ten prohlásil, že jde o jednu z nejlepších rolí jeho kariéry. Podle jeho slov byl Johnson “dvojjakou postavou s temnými stránkami, ale i se spoustou humoru a dobrým srdcem”. Seriál oživuje i postavy nechvalně proslulých gangsterů, jakými byli například Lucky Luciano, či Al Capone. Scénář dramatu, inspirovaného stejnojmennou knihou Nelsona Johnsona, napsal Terence Winter, autor slavné mafiánské ságy Rodina Sopránů. (oficiální text distributora)

oasismanik

10/10 - Pre mňa, ako absolútneho milovníka Scorseseho, Sopranovcov a všeobecne mafiánskych filmov a seriálov hlavne z medzivojnového obdobia, je Boardwalk Empire najkrajší predčasný vianočný darček, aký som si mohol počas týchto mrazivých večerov a nocí priať. K prvej sérií na rozdiel od kolegov zde nemám najmenšie výhrady, akcia mi až tak nechýbala, hudba perfektná, postavy a herci perfektní, Buscemi jasne kraľuje /vždy som mal rád ten jeho divný ksicht, už od Big Lebowskeho/. Je vidieť, že páni v produkcií HBO sa už v tomto remesle vyznajú, naozaj nemám ani najmenší dôvod hladať čo i len chybičku. Po prvej sérií zatiaľ jednoznačne seriál roka. ()

JK77

KOMENTAR OBSAHUJE SPOILER! prve dva diely ma moc nechytili, hlavne pre tie oslavne ody co som pred tym pocul na tento serial, ale potom sa to super rozbehlo. Vadili mi len uvodne titulky, na dany serial moderne a otravne. Buscemi sa do takychto roli hodi ako sa vravi zadok na serbel a z Piita volaco bude. Vcelku: 1.seria: 5/5 2. seria 4/5 lebo mi zabili Darmodiho a hlavne nevidel som prve dva diely. :-( To nemyslia vazne s koncom druhej serii? Som nasratosmutny. Ak bude trojka uz ma to asi bavit nebude! 3.seria: Ide to dole vodou a viac menej pri tom driemem, velke sklamanie zatial (5epizoda) 4seria asi najnudnejsia, a ked clovek zisti ze 5seria zacne velkym casovym skokom je mi luto nevyuzity potencial 4ky, resp. kratkost 5ky. Ale celkovo to hodnotim ako skvele vydarene dielko. ()

Born2BeAlone

Vezměte v minulosti dobře prověřené téma mafie, zasaďte ho do doby největší slávy, přidejte fantastickou dobovou výpravu, skutečné známé postavy (Capone, Rothstein, Luciano), zahustěte parádní atmosférou a s tím vším nechte pohrát si perfektní herce v čele s kmotrem Stevem Buscemim a získáte tenhle vybroušený diamant z dílny HBO. Jestli první série byla vynikající, tak druhá je ještě o kousek lepší a to nejen díky výtečnému zakončení. 95% ()

4k7

Filmy s mafiánskou tématikou, ty já žeru. No a pak zjistím, že existuje seriál s názvem Boardwalk Empire, na kterém se podílí také Martin Scorsese. Takže jsem se s nadšením pustil do sledování a během týdne bylo vymalováno. Nebudu tu psát kdoví co, protože po první sezóně se ještě nechci pouštět do nějakých větších soudů, ale 2x nadšený ze seriálu nejsem. 20. léta 20. století, v Americe řádí prohibice... to je pro organizovaný zločin ráj. V seriálu můžeme vidět všechny důležité postavy, které měly v tehdejší době vliv. Obsazení herci si umí výborně poradit s postavami, které ztvárňují a když nepočítám ty posrané počítačové efekty, vizualizace 20. let je taky dobrá. Co seriál sráží hodně k zemi je to, že má docela nudný a nevýrazně ploužící se děj. V první sérii se nestalo skoro nic klíčového, akce mohlo být taky víc a chybí mi tu nějaká výrazná postava. Třeba takový Steve Buscemi jako Nucky Thompson by na to měl, ale seriál má až moc široký záběr. V tom se pak může někdo i ztratit. Uvidím, jak dopadne třeba Al Capone, který by měl postupem času získávat na respektu... Další sérii určitě zkouknu, třeba už to bude zajímavější ()

boombang

Buscemi je dokonalý a konečně se dočkal své životní role. Ale jinak musím po pilotním dílu říct: nic pro mne. Tuhle tematiku, dobu a styl nějak nemusím. ()

FortKnox

Seriál (1 serie) nesoucí se na vlnách nadprůměrnosti, který těží na realných základech a ukazuje nám jak to vypadalo v Americe v roce 1919 do března 1921. Na 5 hvězd to zatím není, dám je v případě, kdy seriál bude prokračovat a ukáže nám všech 14 let prohibice v Americe. ()

Eilem

Čo povedať ? jednoducho vynikajúce. Na seriáli je poznať kvalitu od prvého dielu.(či už hereckú alebo režisérsku). Armosféra 20. storočia je skvelá, kulisi a svet sú presvedčivé. HBO opäť prišlo s niečím výnimočným. ()

HChinaski

Palec nahoru. Úžasná výprava a zase jednou pohled z irského pohledu (spaghetti už bylo dost). Možná že životní role pro Steva Buscemiho (samozřejmě po Gaunerech:) ve které znovu dokázal, jak skvělým hercem je. Těším se na další série, ale nejdokonalejším gangsterem z New Jersey pro mě stále zůstává a navždy zůstane Tony Soprano. ()

Ernie_13

Prvá séria za mnou. Dobre som sa bavil. Steve Buscemi by si zaslúžil Oscara, keby sa nejaký v kategórii seriál udeloval. A treba povedať, že i keď výrazne ťahá celý seriál, tak herecky veľmi pozitívne zaujali aj Michael Shannon v postave agenta Nelsona, Kelly Macdonald v postave Margaret Schroeder a Michael Pitt ako Jimmy. HBO rozhodne nešetrilo a, tak aj vyzerá presvedčivý obraz doby, v ktorom sa dej odohráva. Malou slabinou filmu je možno iba to, že nemá nejakú výrazne pútavú dejovú líniu, ktorá by ma nútila zbesilo pozerať epizódu za epizódou, ale skôr sa postupne voľne odohráva, čo pre toho kto má rád filmy z prostredia americkej mafie vôbec nie je takou slabinou, lebo si môže užívať všetko ostatné. A to aj robím. 85% ()

frxXx

Martin Scorsese + Mafia + Steve Buscemi v serialovej podobe ... čakal som lahôdku storočia, niečo ako Casino spojene s Goodfellasom, hodiny strašného napätia, násilia, zaujímavých akcií, bojov o nadvládu v podsvetí a kopu zaujímavých postáv ... nieže by tam tieto veci absolútne chýbali ale na lahôdku storočia je to málo čakal som niečo do top5 naj seriálov, je to len taká hitovka na jeden rok **** ()

deep

Po rozležení v hlavě *** ačkoli Steve Buscemi si hvězdu navíc rozhodně zaslouží. Jeho ne úplně typický mafiánský boss je zahraný výborně. Bohužel scénář mu moc nepomáhá, je to seznamovačka s hlavními postavami bez nějaké opravdu silné hlavní linky. Respektive, ať už se během první série stalo cokoli, nakonec to všechno vyšumělo a nezanechalo žádnou stopu. Takže před druhou sezónou jsou karty rozdány, víme kdo je kdo a o co mu půjde. Ačkoli jsem spíš zklamaný, na pokračování se těším. ()

RoninNiro

Seríál z ktorého poriadne cítiť Timothyho Van Pattena a Martina Scorseseho. Sqele ba priam perfekcionalisticky vykreslené obdobie americkej prohibície (až na oholené podpazušie herečiek, čo bola zrejme cena ktorú nechcela zaplatiť žiadna so zúčastnených), výborné herecké výkony hlavných protagonistov a superlatívmi by sa dalo zahrnúť celé toto dielo, ikeď čosi tomu ešte chýba. Možno viac Scorseseho a možno viac hviezdne obsadenie. Toto šetrenie seriál pripravilo o hviezdu. Nu je kríza, ale tak či tak klobúk dole pred Boardwalk Empire. ()

Avarga

No jo, vydržel sem celou první sérii a pak už sem řekl, že druhou sérii nechám být. Proto hodnotím jen první sérii a to dvěmi hvězdami. Seriál vypadá našláple, ale když ste například u 8. dílu, zjistíte, že se pořád nic neděje. Respektive pro děj nic zásadního. Ale ok, děj čert vem, tenhle seriál má mnohem větší kámen úrazu... A to jsou naprosto id*otské, nehorázně zdlouhavé a nic neříkající dialogy. A je jedno mezi kým... Je to jako když se posadíte vedle dvou starých babek před domov důchodců a posloucháte... a posloucháte.... a posloucháte... Nakonec zjistíte, že se baví 50 minut o ničem, o nikom... Další kámen úrazu je český dabing, který za normálních okolností nehodnotím, ale tohle je mi trnem v oku (uchu). Mám story z podsvětí fakt rád, ale tohle je pro mě zklámáním a těch 60 minut každýho dílu mě víc a víc mučilo. ()

ToTo4ever

Naprosto ultra brutální seriál z dob mafie. Každej den se těším se na nové díly - je to seriál u kterého nemůžu / ne já to neumím! To prostě nejde / říct NE! STOP! Prostě skončí jeden díl, musím tam mrsknout další a další a další! A ještě jeden? Dobrá. Kouknu na hodiny, 4 ráno? Za 3 hodiny vstávám, sakra dám si ještě jeden díl a pujdu spát. To je Impérium - Mafie v AC se Stevem :-). ()

GoustDog

Je pravdou, že k dokonalosti tomuto seriálu něco chybí (zajímavější děj či lépe vykreslená psychologie postav jako v Rodina Sopránů). Výprava je však úchvatná, stejně jako Steve Buscemi v ústřední roli, který používá ke zneškodnění svých protivníků především inteligenci. S přimhouřením oka *****. ()

Charles123

To co předvádí Steve Buscemi je hodné snad celoživotnímu uznání, smekám před dokonalým hereckým koncertem. Tento seriál se však nesnaží jen příběh odvyprávět a pak skončit, on se vás snaží stáhnout sebou. Ze začátku snad fandíte všem, pak spoustu postav začnete nenávidět a pak ejhle zase všechny z celého srdce zbožňujete. Naprosté ztotožnění z dobou, postavy založeny na skutečnosti, gore scene, erotika a vytříbené dialogy, to je ta pravá barva strejčkova koně. Můžete milovat Scareface, můžete milovat The Godfather, ale lidi musíte uznat, že tohle je jeden z nejlepších dobových seriálů o americkém a celonárodním podsvětí, kde pravidla neurčují politické loutky, ale zločin sám a činy těch pro které je to tvrdý byznys... ()

Wecfarien

Jak to, že jsem to objevila až teď? Vždycky jsem měla slabost pro mafiánské prostředí, četba Kmotra mi brala dech neméně než filmové zpracování. Tohle je geniální zcela srovnatelně. Scorseseho přispění se nezapře. ()

Arkham Asylum nabírá režiséra Ďábla

Arkham Asylum nabírá režiséra Ďábla

27.10.2022

Jen den po jmenování Jamese Gunna a Petera Safrana do rolí šéfů nově přejmenované divize DC Studios studia Warner Bros. tu máme také novinku ohledně dalšího chystaného spin-offu Batmana. Seriál… (více)

Sylvester Stallone míří do televize

07.09.2021

Kdo si zahraje Vránu?

Kdo si zahraje Vránu?

17.03.2015

Legendární comics Jamese O'Barra byl zfilmován už v roce 1994 a nezůstalo jen u toho. Následovaly tři pokračování a seriál, nelze však říct, že by z nich byl někdo nadšený. Vrána teď ale dostane… (více)