Přemluv bábu

všechny plakáty
Krátkometrážní / Publicistický / Dokumentární
Česko, 2010, 4 min

"Zajeďte za bábou a dědou a přemluvte je, aby volili pravici."
Jiří Mádl a Martha Issová se videem obsahujícím tuto výzvu rozhodli apelovat na mladé lidi. Vyzývají je, aby se pokusili zvrátit výsledky nadcházejících parlamentních voleb svým vlivem na prarodiče. (oficiální text distributora)

MI-380

Dobře myšleno, jinak ale vugaritka, která tak trochu stylem připomíná naši současnou politickou scénu, tedy paradoxně to, co by tvůrci jistě rádi změnili. 35%. ()

mcleod odpad!

Ubohé... Proč Zelenka natočil takovou slátaninu nepochopím. Hloupý skeč, ve kterém vysvětlují dva pravicoví ubožáci, že levici volí jen lidé debilní nebo senilní... co k tomu dodat? Snad jen citát Karla Marxe: Dějiny se obvykle opakují dvakrát: nejdříve jako drama a později jako komedie. Takže vyražte soudruzi a soudružky přemluvit nepokrokový venkov, že nemají volit levici, jinak za to budou oni i jejich potomci pykat... ()

ghatos

Ano, ano, ano. Dá se tomu klipu vyčíst spousta obsahových i formálních nedostatků, leč Petr Zelenka dosáhl přesně toho, o co usiloval. Zasáhl cílovou skupinu a dokonce se dostal i mimo ni. Přehnaně objektivní a moralizující komentáře na tento spot mi příjdou směšné. Kdo nic nedělá, nic nezkazí. 45%. ()

R´Hell

Hvězdička za takovou odvahu. Nijak mě to sice nepobouřilo, nicméně si myslím, že vyjadřovat se lze slušně a to na všechna témata včetně těch politických (a to bohužel nebývá v naší zemi příliš časté). A také si myslím, že kdyby na tom zapracovali, nemělo to takový prvoplánový urážlivý nádech, a kdyby měli alespoň špetku smyslu pro humor a recesi, mohlo z toho vzniknout parádní předvolební video. ()

toyrider

Pro mě na pomezí. Zajímavý nápad, samozřejmě ne určený pro voliče celého politického spektra. Na druhou stranu by ale mohl trošku ubrat. ()

Pethack odpad!

Není pochyb, že jde o špatné video. To by samo o sobě nemuselo být na překážku, existují přece díla tak špatná, že se u nich člověk od srdce zasměje, ale tento aspekt zde bohužel není. ()

Vercinix odpad!

Nerad se k politice vyjadřuji, jelikož to nikam nevede a když, tak jen k rozepřím a roztržkám. Ale...! Ale TOHLE??? Vypisovat jakých nekorektností, urážek, nelogičností či přímo nesmyslů se autoři i aktéři dopustily by bylo asi zbytečné a hlavě zdlouhavé! Nejde mi o to CO propagují (na to mají právo, i když tvrzení M. Issové, že se vyjádřila k problematice politického dění v ČR z pozice prostého občana mi přijde spíše úsměvné. Herec je cosi jako osoba veřejně činná a i když si může dělat a vyjadřovat co chce, tak to rozhodně nikdy nemůže dělat jako "prostý občan"), ale o ten morálně pokleslý, ubohý, pro mnohé ponižující a v závěru klipu i trapně úchilný (a to zdaleka nejsem žádný puritán) ZPŮSOB, kterým toto provedli! Nevím nevím, zda by mě toto spíše neodradilo od jimi proklamované volby! Zkrátka vystihly slovo (potažmo hodnocení) ODPAD takřka bezezbytku a dokonale! ()

Fony odpad!

Po shlédnutí tohoto videa jsem byl zhnusen a měl chuť jít z trucu volit komunisty, ale za jeden nebo dva dny mě tohle znechucení přešlo. Mohl tohle někdo myslet vážně? Nenaletěl jsem provokaci, jak přimět mladé lidi, aby se začali zabývat politikou? Pokud tohle trio Zelenka, Mádl, Issová nedejbože mysleli opravdu vážně, je mi jich hluboce líto... O den později: Oprava. Tak to vypadá, že to vážně mysleli a přidávám k tomu adekvátní hodnocení. ()

Gekacuk odpad!

Nejodpornější, nejhnusnější, najvulgárnější, nejhloupější, nejprimitivní, nejmizernější video, jaké jsem kdy viděl. Totálně nechutný projev devastace morálky a úpadku kultury v naší zemi. Guth-Jarkovský by v naší době během jediného dne zešílel. Může oslovit jen tupé, omezené a plebejské sobce bez kouska cti a mezilidské solidarity. Doufám, že se autoři a učinkující jednou veřejně zastydí. Pokud ne, tak jsou definitivně ztraceni. Až doposud jsem si myslel, že u nás není třeba cenzura. Je však vidět, že někteří "představitelé kultury" v sobě nemají zabudovány žádné morální zabrany (autocenzuru) a nedokáží odhadnout tu mez, pod níž už nelze klesnout. Co nám předvedou příště? Co nám ukáží na obrázku, když se bude třeba mluvit o poslanci Grospičovi nebo fotbalistovi Jebavém? Místo fotografií starých lidí budou zenužity detaily z masových hrobů? Kam až chcete jít? Opravdu je všechno dovoleno, co není zakázáno? ()

Krasus

Ve své podstatě neškodná a nešikovně zpracovaná politická agitka, která stojí a padá na Mádlovi s Issovou. Škoda těch hloupých vtipů, trapných fotek a argumentační prázdnoty. ()

Rousse

"Každý má právo svobodně si vybrat koho bude volit, takže já se určitě nesnížím k tomu, abych někoho přemlouval..." - ano, každý má svobodné právo výběru a ani Mádl ani Issová by u svobodně smýšlejícího člověka neměli mít šanci zásadně toto právo ohrozit nebo ovlivnit. Proto nechápu místní pobouření nad tímto spotem.Protože rozumně smýšlející člověk se tomuto spotu pousměje a řekne si "ale vždyť v podstatě mají pravdu" . Ať už se zástupci voličské základny levice a jejich věkovým složením (ukažte mi normálního mladého člověka, který volí ČSSD a jejich 13. důchody, zrušení naprosto směšných 30 korun u lékaře, které mohly být malou injekcí pro naše umírající zdravotnictví). Nebo s tím, že plány levice, tak jak nám je levice nastiňuje teď před volbami jsou opravdu cestou do pekel. A LIDI SI TO KONEČNĚ MUSÍ UVĚDOMIT - takže je mi úplně jedno, jestli si to lidi uvědomí díky Mádlovi, díky Issové nebo díky dalšímu úplatkářskému či jinému excesu nějakého našeho vrcholného politika. Ty určitě do voleb ještě příjdou, protože je to banda kreténů jeden vedle druhého - ať už jsou oranžoví, modří, červení nebo třeba fialoví s bílýma puntíkama. Já nemám potřebu někoho přemlouvat a název beru jako vtípek - mě rozhodně neuráží - proto nemám problém s tím tomu ty 3 hvězdy dát. ()

vanderbart odpad!

Ať už pravice nebo levice, tohle je prostě mimo... Nehledě na to, že to není vtipně, ale spíše trapné, tak jsou argumenty podávané dvojicí Mádl+Issová naprosto zjednodušující a hloupé. A na obhajobu tohoto klipu ve stylu, že to mělo chtěný efekt vyvolání diskuze a jinak to ani nešlo jsem vážně alergickej - navíc pokud si člověk položí otázku, jakouže diskuzi to chtělo vyvolat a jakou to nakonec vyvolalo (resp. o čem) Zajímavý článek: http://denikreferendum.cz/clanek/3301-o-jednom-viralu-aneb-jeste-k-issove-a-madlovi ()

Maynard.

No, naštěstí nemusím ve svojí rodině nikoho přemlouvat... Páč všichni tak nějak víme, co že sou to ti komančové zač. Abych byl úplně upřímnej, tak tenhle předvolební filmek na mě dobrý dojem neudělal. Takže kdybych byl nerozhodný volič, nevím jestli bych se tímto nechal ovlivnit. Za prvý nemám rád Mádla a za druhý nesnáším Issovou a její uřvanej hlas, brr. Nechápu, že do tohoto Zelenka šel. Jediný co je na tom dobrý je to, že je to proti komoušům a jinejm levičákům, nic víc... ()

made1

Jedna hvězda za Issovou, ale jinak je to blábol na entou. Házet všechny starší lidi do jednoho pytle mi přijde opravdu jako hnus. Navíc je to urážka všem, kterým totalitní režim zašlapal život v prach. ()

Ploutev odpad!

Chtěl bych si myslet, že to mysleli stejně jako originál. Nicméně z následujících rozhovorů obou zůčasněných, a jejich názorů, to byla čirá argumentace. ()