Jen nevinného člověka lze zahnat tak vysoko... Bývalý newyorský policista Nick Cassidy (Sam Worthington) odpykával tvrdý trest ve vězení za údajnou loupež diamantu v hodnotě desítek milionů dolarů. Zoufalý muž po zběsilém útěku z vězení nemá už co ztratit a odhodlá ke svému poslednímu činu. Pod fiktivním jménem Walker si pronajímá pokoj v 21. patře luxusního newyorského hotelu Roosevelt a vyleze beze slov na římsu, kterou odmítá opustit. Osud zdánlivého sebevraha přitáhne pozornost široké veřejnosti, která k němu s napětím vzhlíží k nebi. Všechny oči se upírají na neznámého muže, který se patrně chystá skočit dolů. Nick odmítá s newyorskými policisty komunikovat, na místě si ale vyžádá přítomnost vyjednavačky Lydie Mercerové (Elizabeth Banksová). Ta vzápětí pochopí, že záhadný muž má svůj motiv a nejedná se o obyčejného sebevraha. Co se na římse ten den odehrává, totiž vůbec není náhoda. (Česká televize)

koci

Po všech stránkách zbytečný film, mně osobně se nelíbil ani řemeslně - tuctová kamera, které následně nepomohl ani nevyladěný střih, o scénáři se nebudu raději rozepisovat vůbec! Zlomovou ránu tomu zasadil jeden záběr, který se ve filmu objeví dvakrát, a jde o záběr relativně dlouhý a stihne obě svá uvedení již v první třetině filmu - k smíchu. Scenárista, který doposud psal jen televizní filmy, nedal žádné z postav ani náznak plastičnosti. Chudák Banksová neměla co hrát a pochybuju, že někdo z tvůrců se vůbec obtěžoval zjišťovat si něco o vyjednavačích. Snad jen snažící se Billy Elliot mě neznechutil. ()

fabregas1

Nejspíš pokus o inteligentní thriller.Jakousi atmošku to má, ovšem sklamání určitě přijde.Film hodně trpí nesmyslným scénářem.Většina diváků z něho nadšena nebude, i ti opravdu nenároční budou možná kroutit hlavou.Obsazení herců je tu víc než zajímavé, ale nejsou moc využití.Tohle je ten typ filmu, kde dobří herci nejsou všechno a že příběh se nesmí podceňovat.Muž na hraně je zajímavý snímek, který nevyužil velký potenciál a stal se průměrěm. ()

Jardys88

Docela střídmý filmík, který ani nenadchne ani neznudí. Pohodovka. K uživateli verbal - tvůj komentář odráží přesně tvou inteligenci...navíc když chceš používat cizí slova aspoň si je vygoogli...spravně je ALZHEIMER... ()

dudel3333

dobre čitam porovnavanie telefonnou Budkou alebo Ctihodnemu občanovi, no neviem čo je na tom podobne,iba ak to že všetky su skvele.Muž na hrane pekvapuje pomalym rozvyjanim deja ktori nanapadne davkuje prekvapujuce zistenia.Možem povedat že spočiatku som nemal tušenie o čo vlastne ide.....o to viac to človeka prekvapí ked sa všeko dozveda.Pačila sa mi každa stranka-či psychologicka,či ta jemne špionska alebo ta akčna.Pre mna prekvapenie a velmi pozitivne ()

montel

Newyorský policista Nick Cassidy (Sam Worthington) je neprávem obviněn z krádeže velmi drahého diamantu a má si odsedět 25 let ve vězení. Po dvou letech dostane zvláštní povolení navštívit pohřeb svého otce, odkud se mu však podaří uprchnout. Po několika dnech se vydává do hotelu, kde si na cizí jméno pronajme pokoj. Po výtečném jídle se rozhodne vystoupit za okno na římsu a zde bojovat o svou svobodu a svůj život...Samozřejmě to není celková pointa filmu ale více raději prozrazovat nebudu. Nedá se říct, že by se jednalo o nějakou akční pecku, ale svůj příběh a dramatické scény to rozhodně nepostrádá. Pro mě mírné překvapení, tak jednu hvězdu přidávám. 65% ()

joywork

Několik hodnotitelů přirovnalo toto "dílo" k filmu Telefonní budka. Tak jen pro pořádek, tomuto filmu nesahá ani po kotníky, snad jen svižným tempem. Muž na hraně obsahuje mnoho nelogických i předvídatelných postupů, které jsme v akčních filmech viděli tisíc a mnohem lepe zpracovaných a vypointovaných.... Snímek vhodný maximálně tak na noční směnu na nesoustředěné shlédnutí na několik částí...... ()

Agnostik

Není to vubec špatnej film,docela originální námět,herecké obsazení.Pravda může působit trochu vyčpěle ale některé momenty si prostě musíte vychutnat např. závěrečný skok hlavního hrdiny dolů............... ()

Dataminer

Překvapivě dobrý film. Když jsem se zde nakoukl na některé komentáře, tak jsem se nejdříve rozhodl, že se na film nebudu dívat. Nakonec jsem se ale k tomuto filmu stejně dostal a nelituji toho. Jelikož jsem čekal spíše něco naprosto slabého jak např. v komentáři nazvačuje POMO (naivní thriller), tak jsem se pobavil. Pravda, do kina bych na to asi nešel, ale jako pobavení doma u televize více než dobré. Opět se mi tak potvrdilo, že s komentáři a recenzemi opatrně, je to hodně subjektivní. Přestože je dost věcí předvídatelná, nemusí to nutně znamenat, že nemá smysl se na to podívat. Kdo čeká "Spojence" bude zklamán, kdo nečeká nic extra dostane příjemnou krimi. ()

pirate

Občas mírně nuda, ale to je jen chvilkové. Někdy po půlhodině se vše začne odvíjet otevřeným směrem (víme, o co jde), což mě trochu chvíli mrzelo, že nedali větší prostor napětí nebo psychologickým řečem, ale vlastně je to dobře, jelikož čím déle film jede, tím nabírá více na obrátkách a nuda už nehrozí. Téměř klidný, minimálně akční, dokázal by i uklidnit a nehodí se, pokud chcete pořádnou akční podívanou. Když už se totiž něco děje, není to nadlouho. Konec je samozřejmě oproti celému filmu daleko svižnější. Musím říci, že jsem čekal něco jiného, ale co se dá dělat. I s tímto se dá docela spokojit. 50%. ()

Standey

Solidní akční thriler, který rozhodně neurazí. V žádném případě jsem se nenudil a i když se hodně věcí dalo předvídat, tak jsem se skvěle bavil od začátku do konce. ()

Lakenzi

Dobrý thriller s jednoduchým příběhem. Je to taková oddychovka na nudný večer. (+,-)|| - přehnaný závěr zakončený skokem, ničím nepřekvapí, předvídatelné, Ed Harris jako kdyby ho to nebavilo.|| + Sam Worthington, Genesis Rodriguez. ()

RomanL

Je to taková oddechovka, poměrně naivní, místy málo uvěřitelná, ale docela koukatelná. Ale ten závěr tomu taky moc nepomohl. Průměr. ()

wilks

Rozkolísaný, předvídatelný, potenciál byl cítit, ale nebyl využit!!!! Sakra škoda, počkáme si na remake :) slabá *** ()

Mates Hradecky

Film do letního kina s taškou lahváčů a repelentem. Již nyní nevím, o čem to bylo. Ed Harris vždy připomínal staženého králíka, ale teď jeho vychrtlost dosáhla takového vrcholu, že může hrát v Mumii 5 bez zásahu maskéra. ()

Pythonator

Já v tom viděl perfektně vystavěný krimi thriller. Nemám důvod hledat mouchy. Pak jsem tam viděl perfektně vystavěnou Genesis Rodriguez a na svůj věk stále dobře vystavěnou Elizabeth Banks. Celé to bylo vystavěné opravdu moc hezky, obzvlášt hrudník slečny Genesis. Zápletka mě nenudila a nepřišla mi předvídatelná. Skok z baráku na konci se mi líbil a vůbec nechápu, co tady kdo kritizuje. Že v tom všem hrála velkou roli náhoda a hlavní hrdina měl obrovské štěstí, jak to dopadlo? Ale no tak... NO A CO? ()

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

14.10.2013