Bernie Tiede byl asistentem ředitele pohřebního ústavu v malém vesnickém městečku Carthage v Texasu a jedním z nejoblíbenějších obyvatel. Vyučoval ve víkendové škole, zpíval v kostelním sboru a vždy byl ochoten nabídnout pomocnou ruku. Bernieho všichni milovali a byli mu vděčni. Takže nebylo pro nikoho překvapením, když se sblížil s Marjorie Nugentovou, bohatou vdovou, která byla známá svou protivnou povahou a patřičným bohatstvím. Bernie s Marjorie často cestoval a vedl také její bankovní účty. Marjorie se časem stala na Berniem a jeho šlechetnosti naprosto závislá a Bernie se snažil plnit její stále narůstající požadavky. Bernie stále řídil její záležitosti a obyvatelé přitom Marjorie po několik měsíců vůbec neviděli. Obyvatelé Carthage byli šokováni, když se dozvěděli, že je Marjorie Nugentová již několik měsíců mrtvá a Bernie Tiede byl obviněn z její vraždy. (oficiální text distributora)

panmroz

Původně jsem si říkal, že Black vybral tento film, protože v něm může hrát pošuka, kterej navíc inscenuje maloměstské muzikály (=zpívá a tančí). No a pak byl tenhle ten konec, že jako "podle skutečné události" a je z toho WTF měsíce. Herecky pořád pěkné, i ten McCoaughey dobře, no ale....podle skutečné události?! nerozumím... ()

nonick1

Téměř až coenovsky ulítlá černá komedie, která však pohříchu není ani moc vtipná ani moc zajímavá. Mimochodem,  nějak nechápu, proč byl vůbec tento film podle skutečné události natočen - neobsahuje totiž žádný zajímavý twist, který by (vzhledem ke skutkové podstatě činu :-) diváka nějak šokoval, překvapil, či zaujal. A proč to "napětí" v soudní síni na závěr...? Spoiler: Jestliže se Bernie sám přizná, že starou nesnesitelnou Marjorii Nugentovou zabil, asi těžko může porota vynést jiný ortel, než: "Vinen".  Čekal snad někdo něco jiného? ()

KOZEL84

Jo,není to taková ta komedie jak by od Blacka člověk čekal (i když to s ptákama,taky nebyla),ale to neznamená,že to není vtipné.(Tragi)komický lehce absurdní nádech tu pořád je,páč jinak nevim čemu sem se většinu filmu tlemil jak debil.To,že Black hraje výborně už nepřekvapí a může tu rozjet i svůj (velký) pěvecký talent.Stejně ho tu podle mě ale válcuje dokonalý McConaughey (mě se strašně líbí jižanský přízvuk).A ta polodokumentární forma byla dobrá.Originální,zajímavý (fakt sem byl zvědavý jak to dopadne) a rozhodně ne špatný film.Těch 58 je blbost. ()

GOREGASM

Interesantní příběh, role šitá Jackovi na jeho osobitě andělský projev a opět zručně mezi žánry oscilující Linklater. Prokládání hlavní dějové linie pseudokumentární formou funguje také na jedničku a znovu se potvrzuje, že Texas je trošku jiná Amerika, než jak ji znají děcka z televize. A protože je Linklater sakra dobrý vypravěč/režisér a z počátku nevinně se tvářící story (stejně jako Blackův Bernie) pozvolna chytí vaši mozkovnu za všechny inteligenci stimulující laloky, dostanete na zlatém podnose pečlivě vypilované a tragikomikou života opepřené drama. 85% ()

Wargoo

Ach, tá Amerika.. ach tí američania. Keď som videl tú porotu, face by face, ksicht čo ksicht = dementný a tupý výraz. Nepríjemní prízvuk mi rezonuje v ušiach ešte teraz, a čo sa filmu týka, až na Jack Blacka to bola chujovina ako pes. Dokonca aj McConaughey mi bol protivný. Celý film len vykresľuje americkú demenciu, a tie sedlácke ksichty tomu ozaj k pozitívu nepomohli. Škoda Black, zasa nič moc... :( Po Big Year klesajúca tendencia... Tento herec by si zaslúžil lepšie filmy. 2** za Jacka Blacka ! 39,367% ()

BOURQUE

R. Linklater na základe skutočných udalostí natočil príbeh o tom, ako sa môže stať z „mierumilovného a nevinného“ človeka obyčajný vrah. Musím sa priznať, že J. Black ma so svojím výkonom príjemne prekvapil. S. NacLaine skvele stvárnil arogantnú starú pani a M. McConaughey má divné vlasy, avšak nápad s tým autom na „neslušných otcov“ bol dobrý. Osobné hodnotenie: 72% (***) ()

Gumby

(SPOILER ALERT) „Je to psychologický záznam o jednom zločinu. Mladý člověk, vyloučený z řad normálních heterosexuálů, maloměšťáckého původu, se rozhodl jedním rázem zbavit své hanebné situace. Rozhodl se zabít jednu stařenu, která půjčuje peníze na procenta. Je hloupá, hluchá, nemocná, lakomá, bere židovská procenta, je zlá a utiskuje jiný život tím, že u sebe mučí služku. ‚Není k ničemu‘, ‚Proč jen žije?‘, ‚Je vůbec nějak užitečná?‘ – Tyto otázky matou mladého muže. Rozhodne se ji zabít, okrást, zmrazit a pohřbít s úmyslem zařídit šťastný život své obci a před tím i potom být po celý život čestným, pevným, neúchylným při plnění ‚humánní povinnosti k lidstvu‘, čímž se pochopitelně ‚smyje zločin‘, pokud se dá vůbec nazvat zločinem čin spáchaný na stařeně hluché, hloupé, zlé a nemocné, která neví k čemu žije na světě, a která by možná tak jako tak za nějaký měsíc umřela.“ - Parafráze (čti přitaženo za vlasy) na dopis FMD nakladateli k Zločinu a Trestu. A to je co říct ;) ()

Wolvie

V příšerném letošním září alespoň malé originální potěšení se zábavným scénářem a dobrými herci. I to se v nouzi počítá jako úspěch. ()

Brunky

Celý film som reálne nechápal o čo tu vlastne do riti ide...Pôsobilo to celé zdĺhavo, dá sa povedať aj dosť nudne, nechápal som kde je tá komédia, že veď z tohto nápadu mohli vyťažiť obrovské veci, som rozmýšľal...film skončil a na konci som pochopil, že to bol vlastne životopisný príbeh podľa skutočnej udalosti, čo som tu bohužiaľ nemal ako zistiť (veľká chyba, inak by som sa na ten film pozeral úplne inak), keby že nezistím, čo je to vlastne za žáner dával by som * ... ale po pochopení uznávam, že v danom žánri obstojné... ()

Ben Nevis

(spoilery) Lidi se ptají, o čem ten film byl. Třeba o tom, jak zkresleně posuzujeme lidi? O tom, že člověk je komplexnější snůška povahových rysů. Bernie nebyl anděl spadlý na zem. Za nesobeckost skrýval své potřeby být středem pozornosti. O tom svědčí rozsudek na doživotí. Ve filmu to vypadalo, že měl hodně špatného právníka. Reálný Bernie byl však stejně odsouzen i po odvolacím procesu v roce 2016. Lidé z městečka ho měli za anděla, ale porota ho měla za zlatokopa. Linklater se snaží poukázat na nespravedlnost rozsudku, ale fakta jsou fakta a dav z ulice by neměl o ničem rozhodovat. ()

Torgal

Podivný mix medzi dokumentom a hraným filmom. Dokument zastupujú hovoriace hlavy reálnych obyvateľov Bernieho mestečka, zvyšok je dramatizáciou skutočných udalostí. Jack Black sa mi do hlavnej role týpka, ktorý by sa pre ostatných aj rozdal a všetci ho milujú vôbec nehodil. Neustále som mal z neho pocit, že je to len pretvárka a len horko-ťažko sám seba drží na uzde pred tým, aby začal robiť bordel ako zvyčajne. Zakončenie ma tiež neuspokojilo - čakal, som že porota vynesie nejaký šialený rozsudok, no namiesto toho sa zachovala úplne normálne. S takýmto koncom nechápem, prečo bola vôbec potreba tento príbeh sfilmovať. Len preto, že hlavná postava bol dobrácky podivín, ktorého všetci milovali aj keď sa priznal k vražde? Na druhej strane musím priznať, že som film sledoval s veľkým zaujatím a so zvedavosťou hádal, kam sa vyvinie. Že som na konci nebol veľmi spokojný je už druhá vec. 5+/10 ()

stratocasta

Nebudu tajit, že mám rád Black humor, že brácha dělá u Útvaru Rychlého Nasazení, a že si taky si dám raději rakvičku, než věneček. Linklater je prostě makabrňák a pan Herz se nemusí otáčet v hrobě. On vlastně ještě žije... tak tuhle narážku si můžete vyškrtnout. ()

nwx

Slabota. Matthew McConaughey ale dokonalost sama. Musí se vidět v Angličtině, jak dokonale mluví lokálním přízvukem. ()

.killer.

Mám rád Blacka, takže pokud čekáte něco ve stylu jeho starých dobrý komedií, můžete mi věřit, že jste vedle. Ano, je tu pár momentů, které docení především milovníci černého humoru, ale v podstatě se jedná o životopisný film, doplněný všelijakými výpověďmi, příběhy a názory spoluobčanů, kteří kdy přišli s hlavní postavou do styku. Obsah tohoto snímku jsem předem nijak zvlášť nestudoval, tudíž pro mě byl hlavní zvrat překvapením. Ačkoliv jsem se zpočátku poměrně nudil, postupně si mě film získával, až měl mou plnou pozornost a já přemýšlel, jak to asi všechno skončí. Pokud nevíte po čem sáhnout, možná vám Bernie sedne. Stačí mu dát po utahaném úvodu šanci. ()