Ústřední postavou tohoto akčního thrilleru je detektiv a soudní psycholog Alex Cross (Tyler Perry), jenž je známý z knižní série světových bestsellerů Jamese Pattersona. Tentokrát se vydá po stopě sériového vraha (Matthew Fox). Začíná tak napínavá hra na kočku a myš, ve které půjde o mnoho a Cross se ocitne až na hranici svých morálních zásad a psychických možností... Thriller Alex Cross je pokračováním filmové série, které předcházely snímky Jako Pavouk a Sběratel polibků. Příběh nás zavede do dob, kdy Alex Cross pracuje jako detektiv policejního oddělení v Detroitu společně se svým dlouholetým kamarádem Tommym Kanem (Edward Burns) a vyšetřovatelkou Monicou Asheovou (Rachel Nichols). Právě ona se dostane do rukou sériového vraha přezdívaného Picasso. Avšak Picassovým hlavním cílem je dostat průmyslového magnáta Gilese Merciera (Jean Reno). Vrahovy kroky jsou nepředvídatelné. Cross se pokusí proniknout do jeho násilnické mysli, aby odhalil překvapení, které si pro něj nachystal tentokrát. (oficiální text distributora)

lennyd

Detektiv Alex Cross (Tyler Perry) je se svým týmem na stopě sadistického zabijáka (Matthew Fox). Ten se neohlíží napravo nalevo, a kromě svých cílů zabije také Crossovu kolegyni a také jeho manželku. Netuší, že tím si podepsal ortel smrti, protože Cross je pevně rozhodnut své blízké pomstít, ať to stojí co to stojí... Je mi naprosto jasné, jak tento film vznikl -- nejdříve to bylo celé napsané pro Stephena Seagala (alespoň kvalitativně tento film nikterak nevybočuje z kvalit jeho současné filmové tvorby). Ten měl ale zrovna rýmu, a tak bylo rychle třeba najít náhradníka - a aby se nalákali nějací další diváci, tak se hlavnímu hrdinovi dalo trochu známější jméno (Alex Cross - Morgan Freeman ve filmech Sběratel polibků a Jako pavouk). Nebo to možná bylo úplně jinak, ale je to docela fuk, protože tento film je stejně zábavný a stejně napínavý, jako ty Seagalovky. Jediné, proč by stálo za to tento film vidět je alespoň docela sympatický (resp. v rámci scénáře nesympatický) záporák v podání Matthewa Foxe. O zbytku hereckého obsazení bych se nerad šířil, neb bych musel mít nějakou poznámku o hereckém dně Jeana Rena a tak podobně... ()

PROCESOR

Já bych to za takovej průser, jako jiní nepovažoval. Myslím, že Fox se v roli zabijáka neztratil. Hodně urážek tady lítá k Perymu, který se vesměs smrskli na to, že je tlustý..( i já mam radši M. Freemana) , ale že bych ho za to nenáviděl.., jasně jeho dedukce jsou v některých momentech až úsměvné a nepřesvědčivé. Mě spíše zklamal J. Reno. ()

Fiftis

Je tu Rob Cohen, čo točil Denné svetlo, Dračie srdce alebo Rýchlo a zbesilo a xXx. Priznám sa, že som to čakal nabušenejšie, ale aj tak má film svoje dobré a horšie miesta spôsobené predovšetkým režijnou nevyrovnanosťou. Kto má rád rýchlejšie tempo príbehu asi neocení pasáže osobných životov postáv, ale nie sú na škodu a pre celkovo výborný dojem robia veľmi dôležité vyfarbenie príbehu, ktorý navyše nie je vôbec hlúpy. Matthew Fox bol ako psychopatický zabijak maximálnym ťahúňom. Príbeh svižne ubieha, všetko dokresľuje parádny soundtrack a finálny súboj bol ukážkou perfektnej choreografie. A nakoniec, čo ma na filme trochu zamrzelo, bola trochu nedoriešená minulosť psychopatického vraha. Neviem prečo má tento film tak zlé hodnotenie od niektorých užívateľov. Mne sa to páčilo a myslím že to bola veľmi podarená kriminálka. ()

majo0007 odpad!

Odkedy Cohen spáchal sebevraždu s "trhákom" Stealth, nie že to s ním ide dole kopcom, ale on už prebúral aj dno latríny. Producent bol asi na práškoch, keď si myslel, že z tejto sračky vyždíma ešte Triple Alexxx, alebo Fat and the Curious (ten neger je fakt Fat a Jack z Lost sa kuriózne dostal z ostrova ešte do väčšieho průseru). Prežehnajte sa, CROSS ide! ()

mzss1

Divím se, že tento film je promítán v kinech, i v našich. Nudný snímek, který je opravdu zbytečný a nepřinese vůbec nic nového. Není to úplný brak, ale moc daleko to k tomu nemá. Příběh je nezáživný, nevýrazný, nedořešený. Hlavní záporák celkem ujde, ale jeho postavení, jeho postava je divná, nedořešená. Akční scény - těch moc není, hlavně poslední slabá dvacetimonutovka je akčnější - zde už je akce lépe spracována. Uprostřed filmu menší výbuch, který je dobře zrežírován. Hlavní vyšetřovatelská dvojice policistů Tyler Perry a Edward Burns - ti dva se celkem povedly. Mají dobré hlášky mezi sebou. To je vše ke kladům. A upozornuji, že tyto klady, které jsem vyjmenoval jsou těžce vydřené. Zbytek filmu o ničem. Strašná nuda, divné prostředí, nulová zápletka a několik neodpustitelných chyb, kdy hrdina řekne a je to takhle a je to vyřešeno. Strašné. Hudba od Johna Debneyho se zcela vůbec nevydařila - nevýrazná a po většinu času ve filmu vůbec nebyla. Konec trochu lepší, akčnější. Herekcé obsazení nic extra, krom hlavních dvou hrdinů o kterých jsem již psal. Jean Reno nevýrazný, divnou roli měl a na konci filmu byl docela trapný. Ve výsledku výrazně podprůměrný a odfláknutý film. Celkově hodnotím na 32% = ** ()

• Scénář byl původně založený na románu Jamese Pattersona „Cross“. Z marketingových důvodů byl název filmu změněn podle jiného Pattersonova díla "Já, Alex Cross". Scénář je však velmi volná adaptace a moc podobností mezi filmem a knihou nenajdeme. (josefklimes)
  • Alexov (Tyler Perry) najlepší priateľ a partner sa v knižnej podobe volá John Sampson. Vo filme ho nahradil Thomas Kane (Edward Burns). (beso74)

Tyler Perry na stopě zločinu

Tyler Perry na stopě zločinu

21.03.2011

Na návrat policejního psychologa a vyšetřovatele Alexe Crossa, kterého ve filmech Sběratel polibků a Jako pavouk ztvárnil Morgan Freeman, jsme se těšili. V nové verzi si ho měl totiž zahrát Idris… (více)