Hudba hrát nepřestala

• Česko Vzpomínky na hudbu (více)

Příběh o otci, který se snaží obnovit pouto se svým 20 let ztraceným synem, jenž po mozkovém nádoru nezískává nové vzpomínky. Jelikož Gabriel nebyl schopen zbavit se víry a zájmů, které způsobily jejich fyzickou a emocionální vzdálenost, musí se Henry naučit přijmout rozhodnutí svého syna a pokusit se s ním spojit. Pomůže jim hudební terapeutka a především samotná hudba, která pomáhá Gabrielovi vzpomínat a otci znovu pochopit rozpad jejich vztahu před dvaceti lety. (Televize Seznam)

TomasKotlant

Je to zajímavě udělané, ale je tam rozpracováno příliš mnoho vztahů na to, aby se daly emocionálně uzavřít, takže to působí trochu prázdně. Nebo jsem jenom nerozluštil něco podstatného v anglické konverzaci. (Viděna EN verze bez titulků) *** Ve zkratce: Milovníkovi hudby ruplo v bedně, protože jako hudebník nebyl pro ostatní dost dobrej a nemohli by o něm natočit lehce nadprůměrnej film. Cecííília, Cecíííília, whééér ááár jůůů nau, Sicília ... ()

zahadum

Citlivá sonda do vzťahu rodiny ktorú postihlo odlúčenie a choroba....odlúčenie ktoré narobilo zla a vzájomného obviňovania sa ... postupné spoznávanie členov rodiny za týchto okolností a ich cesta k odpusteniu. Film sa odohráva v roku 1986 .... flashbacky sú samozrejme staršie....retro štýl na vysokej úrovni ktorý konečne nepôsobí rušivo ako v iných filmoch kde tú dobu je proste problém nájsť...šlágre časov minulých už len dokresľujú zvláštnu smutnú ( ale krásnu ) atmosféru filmu. Simmons exceluje v roli otca ktorý si prešiel svojou " hudbou " ()

Axident

Velmi příjemný film. Máte rádi hudbu a máte vzpomínky, navázané na konkrétní skladby? Jak jí zaslechnete, hned se vám vybaví, jakoby zavoněla dvacet let stará voňavka a vrátila vás do doby, kdy byla rozprášena do vzduchu poprvé? Pak je tohle film pro vás, a pokud je vám pětašedesát a ujížděli jste na éře The Greatfull Dead, mrskne vás to zpátky k jointu a batikovanému tričku :o) Pokud ovšem nesnášíte "staré páky" jako Buffalo Springfield, Bob Dylan, Cream - ani to nepouštějte. U mě palec safra nahoru. A J.K. Simmonse mám radši a radši! ()

Dr.Cilka

Skvely film s uzasnou hudbou. Originalny a dojimavy pribeh o vzajomnom sa hladani davno strateneho otca a syna. Vrelo odporucam pozerat s nejakou osobou Vasmu srdcu blizkou, zazitok je o to silnejsi ;) ()

1Legend1

"You know this song?" Po druhém shlédnutí prostě musím dát plný počet. Film má sice docela pomalý rozjezd a vlastně celou první polovinu, ale jak se do toho člověk vžije a u mě to bylo hned, protože já hudbu miluju a vím, jaký význam může pro člověka mít. Děj je sice velice primitivní, ale je do něj vloženo množství citů. Dostalo mě jak je příběh nejprve nastíněn, ale nakonec je vlastně úplně jiný pro syna než pro otce a oba je donutí najít si k sobě cestičku až taková událost jako je nádor a muzika. Vůbec nic se nezdálo tak, jak to ve skutečnosti vypadalo. A emotivní konec tomu nasadil korunu. A nesmím zapomenout na skvělou muziku hrající prakticky během celého filmu. Sice jsem tuhle dobu nezažil, ale kdybych tehdy už žil, poslouchal bych tuhle muziku od rána do večera. Nic se líp jako věta na závěr nehodí než říct, že u mě hudba hrát rozhodně nepřestala. 90% ()

markotter

Pro mě nuda, i přes spoustu písniček, který snad ani nejde mít nerad. Z duše mi svým komentářem promlouvá Othello, tak to nebudu dál rozvádět. ()

miligretchen

Velice citlivý snímek, který operuje s muzikou jako s mocným nástrojem lidské existence, zároveň také pracuje s psychologickým tématem vztahu syna a otce, přičemž zdůrazňuje důležitost dopadu i pochopení jednotlivých souvislostí z hlediska historie nejen pro muziku, ale také kulturní svět, či lidský život samotný. Záleží už jen na vás, co si z tohoto snímku odnesete. ()

kolodej1

vstupní zápletkou docela originální film, na níž je postaven velmi lidský příběh. A taky o tom, jak i to zlé může být k něčemu dobré. Čtvrtá hvězda je za hudbu ()

zodiak217

Veľmi originálna a zaujímavá snímka, nikdy predtým som nič podobne nevidel. Možno preto,.že.tie najlepšie príbehy píše život. Je zvláštne, že narušený vzťah otca a syna musí zmeniť až ťažká choroba a ojedinelá diagnóza, vďaka ktorej hlavný hrdina.stratí krátkodobú pamäť a jediné, čo mu zostalo su spomienky na minulosť spojené s hudbou, ktoru tak miloval. I ked som sa občas nudil, nevadilo mi to natoľko aby to.znižovali hodnotu tohto filmu. Koniec a ten koncert, ktorý bol.symbolom nájdenia.stratenej cesty medzi prvom.a synom.bol.skvelý moment vedúci prerodu. Otec si uvedomil čo. Setko pokazil a prečo vlastne? Syn si uvedomil prečo až teraz? Bolo to smutné i vedúce k zamysleniu, napriek tomu, že sa tvorcovia nepokusali hrat ma city, čo by bolo možno ma škodu a narušilo by to výpovednú hodnotu filmu. Určite vsak hodnotná dobová snimka s autentickou muzikou, ktora vas nenechá chladnymi. ()

Saleas

Dost emotivní a celkem střídání nálad stejně jako Gabrielových vztahů. Musím se, ale přiznat, že tenhle snímek mne dostal a nejen díky silnému příběhu a parádní muzice. Dalším velkým kladem jsou herecké výkony především J.K. Simmonse a L.T. Pucciho. Na to že se jedná o režisérskou prvotinu a nezávislý film vše funguje nic neskřípe kulisy a kostýmy vypadají dobře. Flashbacky fungují a posouvají děj, žádné pouhe natahování délky filmu se nekoná. Rozhodně doporučuji! ()

romanz123

Tak toto mě opravdu dostalo a velmi doporučuji. Silný příběh, ve kterém vše do sebe výborně zapadne, perfektní hudba, bezchybné herecké výkony pod suverénním režisérským vedením, prostě jedna velká pochvala. Na toto se určitě někdy podívám znovu a možná pouvažuju, že bych tím po čase "osvěžil" svou oblíbenou desítku.... ()

Jevablo

Tenhle film je především o muzice. Vždyť právě ta dostane hlavního hrdinu z letargie a vine se celým filmem. A že je to hudba skvělá! Komu se nelíbí 60.-70. léta, ten asi hned odebere jednu hvězdičku. Já ne, naopak přidávám:-) Příběh samotný je zajímavý a zejména ze strany Pucciho (syn) skvěle zahraný - je to rozený komik a jeho obličejová mimika je neuvěřitelná. Trochu ale kulhá hloubka a takové to chození až na hranu - občas je to prostě příliš "americky" ploché (celou dobu se například vyhýbáme ostřejším konfliktům, nebo sdělení, co že to nezdárný synek dělal poté, co odešel z domova). Závěr je srdceryvný a neurčený pro slabší povahy. Celkově hodnotím jako film, na který půjdete nikoli pro příběh, ale pro atmosféru (70. léta jím doslova dýchají). ()

NinaRicci

Super. Krasny snimok, pri ktorom dusa pookreje, hoc aj trochu zosmutnie (o to realnejsie, ze je to film podla skutocnej udalosti, takze tazko sa uchlacholit, ze ved to bolo len vymyslene, tak nefnukaj, no. :)). Ako velka milovnicka hudby som neuveritelne ocenila tu psychopointu, ze clovek dokaze istym sposobom zit na muzike a konkretnych pesnickach, ktore ked sa poskaldaju dokopy, vedia vytvorit mozaiku celeho zivota. Tiez velmi dobre stvarnena postava otca, krasne realne vykresleny vztah-nevztah otca so synom, ktory dostal druhu sancu a k tomu tie evergreeny... Velmi odporucam :). ()

Grossing

Nádherný film, který citlivého diváka zasáhne. Generační propast mezi otcem a synem, k nápravě dojde až po dvaceti letech, kdy se syn "vrací" těžce nemocný po operaci mozku, téměř bez paměti. ()