Děj filmu začíná v roce 1956, kdy asistent manažera Manchesteru United Jimmy Murphy dává mladíkovi Bobbymu Charltonovi šanci zahrát si v prvním týmu klubu přezdívanému "Busby Babes". Manažer Matt Busby mezitím přesvědčí tajemníka anglické fotbalové ligy Alana Hardakera, aby umožnil Manchesteru United startovat v Evropském poháru. Tým sklízí úspěchy jak doma, tak v zahraničí. V únoru 1958 je anglický tým ochromen leteckou katastrofou, neboť poblíž Mnichova se zřítí letadlo s hráči United. Nehodu nepřežije celkem 23 lidí, včetně osmi hráčů Manchesteru United. I přes katastrofu Manchester United dojde v roce 1958 až do finále FA Cupu. (Ruud36)

kinghome

Film který překvapí svým pojetím, a i když je o fotbale, tak se tam neobjeví ani jeden fotbalový zápas. Je to pojaté z hlediska hráčů a trenérů, kteří sestavily tým, o kterým si všichni mysleli, že nic nedokáže, ale oni dokázali dobýt svět. Většina Anglie je milovala, ale přišla na to až moc pozdě. Úžasné drama s O'Connellem v hlavní roli. On hrát prostě umí, věřím mu ty emoce a výraz v obličeji. Je úžasné, jak se Manchester za tak krátkou dobu zformoval a chvíli na to byl zase jeden z nejlepších celků ligy. Byli to krásný časy, když se fotbal hrál pro zábavu a nadšení ze hry, teď už jde jen o prachy. Manchester nemusím, ale za tohle si zaslouží úctu. Je to skvělé drama BBC ani jiné neumí, jen ten začátek mi přišel nudnější, proto nejdu až na 5*, ale určitě to stojí za shlédnutí. 85% ()

earl hickey

Já tyhle sportovní filmy podle skutečných událostí miluju. Společně s prokletým klubem nejlepší fotbalové filmy. Pro fanoušky anglického fotbalu a zvlášť MU je to povinnost. ()

Vitoraz

Jako fanoušek Manchesteru United bych dal rád za pět ale na plný počet tomu přeci jenom něco schází.Je škoda že tam není víc autentických záběrů nebo zápasů.Film je spíše o týmu před nehodou a po nehodě ale i přesto dávám za čtyři. ()

Hollohlaway

Film založený na jedné z největších ( nejen ) sportovních katastrof. Hodně syrově a realisticky vyprávěný příběh z důrazem na postavy, a pozadí celé tragédie. Fotbal je až v druhém plánu, ale je stále všudypřítomný, jako sonda do roku 1956, bláta, těžkých kožených kopaček a dřiny. Ano, je tam dost patosu, ale není to přehnané. Na těch 90 minut se prostě stanete fandou Manchesteru United, jinak to nejde. Zasáhlo mě to, dojalo mě to, a na konci jsem jásal s nima. ()

BuryGol

Asi by se hodilo vzít si kravatu. 2000. hodnocení člověk nedává každej den. Takže jsem to musel zpestřit něčim výjimečnym. A co je lepšího než film o týmu, kterýmu fandim od roku 1999? Vlastně to pro fandu tohohle týmu považuju za povinnost. Tragédie Busby Babes v roce 58 je známá pořád. I tak se ale Manchester United semknul a dokázal nevídaný věci. Stejně tak lidi, co natočili tehle snímek. Moc fotbalu tam nebylo. Pár záběrů z tréninků. Ale o to vlastně vůbec nejde. Vzpomeňme si občas na ty, co pád letadla nepřežili. Já vzpomínám. ()

KoRner

Jednoduchý dokument o jednej tragédií. Škoda toho malého rozpočtu, vidieť burácat Old Trafford po nešťastí by bolo úžasné. Neostáva nič len dúfať, že raz sa toho chytí Ron Howard. ()

showxman

Pocta výjimečnému sportovnímu klubu a zejména tragické události z února 1958. Jednoznačně povinnost pro fotbalové příznivce. 75% ()

Mičl

Pro každého fandu United je určitě tenhle krutý příběh povinností znát. Strong se snažil víc než fotbalovou stránku zachytit dramatičnost oné osudné události, povedlo se to jemu i všem tvůrcům dokonale, za všechny bych vyzdvihl perfektně složenou hudbu, která ještě víc umocňuje obrovský pád a vzestup zpátky na vrchol jednoho z největších velkoklubů nejen Anglie. Skvělý filmový zážitek a to ani nejsem fan Red Devils. ()

Ještěřák

**** Because football matters. Ale nikdo mi nevymluví, že tvůrci měli prachy jenom na jednu digitální scénu, a že herecký ansámbl nikdy předtim ani potom pořádně nekopl do balonu. _____ Podobný film jako MAURICE RICHARD, akorát víc "o sportu bez sportu". Lepší než DAMNED UNITED. Horší než hnědooký holky a pistácoivá Deli. ()

Prochy38

Hodně, hodně kvalitní skoro až dokumentární film. Jako zarytý fanoušek Manchesteru United jsem bral tento film jako povinnost. A zklamání se rozhodně nedostavilo. Výborná atmosféra, dobře zpracované zázemí Old Trafford (snad to píšu dobře), a zákulisí personální taky dobré. Moc toho o té události nevím, jen vím, že se to stalo. Takže jak moc věrohodné to je nebo přesné nejsem schopen posoudit, alr věřil bych tomu každý okamžik. Samotné okamžiky přímo po havárii byly moc dobře udělané! Na 5* to není, na to mi to přišlo celkově dost ... jak to říct... rozhárané... Ale spokojenost určitě! ()

Mikino00

Drama z dob, kde ve fotbale ještě nešlo o peníze, ale také o čest a touhu po vítězství, za kterou někteří bohužel zaplatili svým životem. Film přibližuje co předcházelo a následovalo nešťastné letecké katastrofě a jak se s tím tým United se ctí vypořádal. Opravdu se jedná o spíše komorní televizní drama, působivost ale má. ()

toi-toi

Existuje mnoho športových filmov sile, odvahe, prekonaní seba samého. Mnoho filmov a ešte viac osudov. Mníchovská tragédia patrí asi k tým najväčším tragédiam, lebo zasiahla tým plný veľmi mladých ľudí, ktorý mali celý život a kariéru pred sebou. Napriek tomu sa však tým dokázal dostať na vrchol kde je teraz zaslúžene. Film o tomto príbehu, keď futbal bol šport a nie biznis, mal vzniknúť už dávno a skôr v Ačkovej produkcií. Určite by si to zaslúžil. Avšak výborná práca s kamerou i hudbou mnoho nedostatkov retušuje. Treba len uznanlivo pokývať hlavou.. ()

Olczyk

Silně emotivní záležitost, a oceňuji skutečnost, že se na ní podíleli neznámí herci. Určitě se vyplatí tento film vidět. ()

KOZEL84

Ze začátku dobré,ale spadlo to moc brzo.Pak už je to jen ''proč my...je to moje vina...ne není...nezvládnu to...zvládneme to...no vidiš'' a to už tak fajn sledovat není,i když jim to člověk přeje.Dalo se to Přežít.Každopádně ochutnávání zač je toho spoluhráč někde v Andách,je mrazivější maso.88% teda fakt ani omylem. ()

simon84

Manchester United neodehrál nejtěžší zápas na Old Trafford ani ve Wembley nebo na Camp Nou, vlastně ho vůbec neodehrál na fotbalovém hřišti. A o tom je tohle dobré drama od BBC, se skvělým Davidem Tennantem. Příběh Busbyho dětí, pro fans Manchesteru United naprostá povinnost, pro ostatní hodně zajímavej "sportovní" film, který se drží faktů. Btw. zrovna dnes zemřel jeden z těch, o kterých tenhle film je, Bill Foulkes, vítěz Ligy mistrů, 4násobný anglický šampion, jeden z přeživších Mnichova.. ()

Wawer

Tak moc se tlačí na pilu, přestože přiběh má slzopudný potenciál i pro nefandy, až to ruší. Na jednu stranu tak je to místy emoční nářez, navzdory na první pohled televiznímu zpracování, na druhou stranu je ve filmu spousta vaty, postavy jsou patetické a zaměnitelné. Výsledkem je tak trochu kýč, což je ohromná škoda, protože pod pevnějším vedením mohli být United výjimečným filmem. ()

Rokle

"Ne, to není o jejich památce. Je to o tom ukázat světu, co jsme zač. Ukázat světu, že nás tragédie nezlomí. Protože naše budoucnost bude mít základy v tom, jak se dnes zachováme." Přesně! A já se jen ptám. Proč nejsme schopni natočit TV film, který dokáže s takovou důsledností a faktickým popisem zobrazit významnou událost, která poznamenala jeden světově známý fotbalový klub? Témat by se tu našlo také dost. ()

Rathalos

Krasna,no velmi smutna sportova drama z prostredia futbalu o tragedii anglickeho klubu Manchester United z patdesiatych rokov minuleho storocia,ktora sa nesmrtelne zapisala do dejin,aj napriek tomu,ze je citit nizsi rozpocet,tak sa jedna o vyborne filmove spracovanie tejto historickej udalosti,cize tym padom tomu nalezi aj moje hodnotenie...:-) ()